Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 28.03.2024 22:52

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: LED tagatuled
PostitusPostitatud: 16.04.2009 23:15 

Liitunud: 13.03.2007 18:50
Postitusi: 27
Asukoht: tartu
et siis sai oma 2002 aasta leonile külge kruditud LED tagatuled.Kõik ilus-kena, aga armatuuris lõi põlema EPC tuli ja tagumińe tiivas olev pidurituli jäi põlema.Kui vajutada pidurit, siis läheb eredamaks ja kui mitte vajutada, siis nagu hõõgub....
Kas keegi oskab öelda, milles asi ja kuidas seda lahendada???
Tänud juba ette....


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure....LED tagatuledega....
PostitusPostitatud: 17.04.2009 00:05 
Eliit

Liitunud: 04.07.2003 11:21
Postitusi: 1328
Asukoht: Tln
Ma küll ei ole kindel,aga järsku teema selles,et led tarbib vähem voolu ja auto arvab,et tagumisi tulesi polegi? Samas isegi kui arvab nii,siis kole imelik väljendusviis. Samas shoot me,kui väga puusse panen :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure....LED tagatuledega....
PostitusPostitatud: 17.04.2009 10:17 

Liitunud: 13.03.2007 18:50
Postitusi: 27
Asukoht: tartu
ma ise ka siin nuputan ja vaatan, aga krt....aru ma ei saa.....kas keegi oskab aidata???
rosco kirjutas:
Ma küll ei ole kindel,aga järsku teema selles,et led tarbib vähem voolu ja auto arvab,et tagumisi tulesi polegi? Samas isegi kui arvab nii,siis kole imelik väljendusviis. Samas shoot me,kui väga puusse panen :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure....LED tagatuledega....
PostitusPostitatud: 17.04.2009 13:02 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
EPC peakski märkima mingit el. süsteemi viga.

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure....LED tagatuledega....
PostitusPostitatud: 20.04.2009 08:48 

Liitunud: 13.03.2007 18:50
Postitusi: 27
Asukoht: tartu
.Alar. kirjutas:
EPC peakski märkima mingit el. süsteemi viga.

seda ma tean jah, aga mix nii nagu se asi on??kas keegi oskab midagigi soovitada???


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure....LED tagatuledega....
PostitusPostitatud: 20.04.2009 17:22 

Liitunud: 02.10.2006 02:18
Postitusi: 255
kui sa tavalise pirni praegusele setupile jadamisi vahele ühendad ja probleem ära kaob siis on asi selles et auto kisendab läbi põlenud pirnide pärast kuigi tegelt hoopis ledid taga ...

Ja kui see aitab siis võid jätta "pimeda pirni" kuhugi pagassi või takistid vahele panna ...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure....LED tagatuledega....
PostitusPostitatud: 22.04.2009 11:45 

Liitunud: 13.03.2007 18:50
Postitusi: 27
Asukoht: tartu
seleta natu lähemalt, kuidas ma seda nüüd siis tegema peaks???? :( ma natu tumba selle kohapealt....

TC:Elite kirjutas:
kui sa tavalise pirni praegusele setupile jadamisi vahele ühendad ja probleem ära kaob siis on asi selles et auto kisendab läbi põlenud pirnide pärast kuigi tegelt hoopis ledid taga ...

Ja kui see aitab siis võid jätta "pimeda pirni" kuhugi pagassi või takistid vahele panna ...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure....LED tagatuledega....
PostitusPostitatud: 22.04.2009 11:54 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.10.2007 11:53
Postitusi: 1318
Asukoht: Roolis
Et proovid vana pirniga, jätad ledid külge aga enne ledi ühendad vana pirni juhtme vahele, et vool vanast pirnist ka läbi käiks ja siis alles ledidesse jookseks... peale seda peaks aju aru saama, et mingi takistus on olemas ja asi toimib, ning armatuurist peaks tuli ära kustuma, kui nii korda saad asja siis jätad selle palja pirni kuskile pagasnikusse, et vool sealt läbi käiks...

_________________
..:: kantpea või selline tugevam kahtlane tüüp kellega tüli norima just ei lähe ::..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure....LED tagatuledega....
PostitusPostitatud: 22.04.2009 18:17 

Liitunud: 17.04.2003 02:43
Postitusi: 9
Pigem on takistus liiga suur, ohmi seadust olete õppinud koolis ? LED vajab tööks oluliselt vähem voolu kui hõõglamp ja seal ongi takistid vahel, päris suured (mitte mõõtmetelt), vastasel korral põleks LED lihtsalt läbi. Pigem ühenda hõõglamp paralleelselt ledlambiga, ja kui kompuuter sellest hästi arvab, oledki põhjusele jälile saanud. Katkestustele töötav kontroll mõõdab ikka takistust parameeter n kuni lõpmatus (katkestus).


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure....LED tagatuledega....
PostitusPostitatud: 23.04.2009 08:23 

Liitunud: 13.03.2007 18:50
Postitusi: 27
Asukoht: tartu
hmm....nüüüd ei tea ma keda siis uskuda???läbi ei tahaks ka lasta neid LEDe, et kumb to õige varjant siis on???või on äkki kõige parem muretseda siis takistid juurde???samas jälle siis, et kust neid saada võib, ma mõtlen just tartust...ja millised need olema peavad...
Nüüd sai küll palju küsimusi korraga kokku....:)

Markos kirjutas:
Pigem on takistus liiga suur, ohmi seadust olete õppinud koolis ? LED vajab tööks oluliselt vähem voolu kui hõõglamp ja seal ongi takistid vahel, päris suured (mitte mõõtmetelt), vastasel korral põleks LED lihtsalt läbi. Pigem ühenda hõõglamp paralleelselt ledlambiga, ja kui kompuuter sellest hästi arvab, oledki põhjusele jälile saanud. Katkestustele töötav kontroll mõõdab ikka takistust parameeter n kuni lõpmatus (katkestus).


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure....LED tagatuledega....
PostitusPostitatud: 23.04.2009 09:07 

Liitunud: 08.04.2007 17:39
Postitusi: 132
takisteid saad tarutu oomipoest :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure....LED tagatuledega....
PostitusPostitatud: 23.04.2009 10:47 

Liitunud: 13.03.2007 18:50
Postitusi: 27
Asukoht: tartu
heitegaas kirjutas:
takisteid saad tarutu oomipoest :)

see on seal sepaturul???kas nagu peab teadma ka, kui suur se takistus olema peab???


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure....LED tagatuledega....
PostitusPostitatud: 23.04.2009 14:48 

Liitunud: 17.04.2003 02:43
Postitusi: 9
Et mida sa nende takistitega teha tahad ? pane kõigepealt hõõglamp rööbiti peale, selle tulemusena süttivad nii LED kui lamp ise. Millegi läbilaskmise tõenäosus on 0. Kui kompuuter sellest hästi arvab, on järelikult LED lambi takistus talle vastuvõtmatu, ehk ohmi seadusest tulenevalt liiga suur, kuna LED'i voolu piiravad takistid on LED'ga jadamisi. Sobituseks tuleks aga leida sobiv takisti ja ühendada see ahelasse PARALLEELSELT, hõõglambi asemele. Volframniidi takistus on ~0,2 oomi, mis on väga väike takistus ja sellest tulenevalt peab sellise takisti võimsus olema ka päris suur. Võimalik, et kompuuter lepib ka kõrgema takistusega, kuid selle leidmiseks tuleb katsetada. Pea meeles, mida suurem takistus, seda väiksema võimsusega takistit sul seal vaja läheb.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure....LED tagatuledega....
PostitusPostitatud: 24.04.2009 01:07 

Liitunud: 02.10.2006 02:18
Postitusi: 255
midagi taolist ehk tarvis ?

Pilt
6Ω/50W LED light bulb load resistor For Signal or Brake light with Dual Filament LED bulbs upgrade USE
Pilt

Mingil imelikul põhjusel olen eelmise postitaja hõõgpirn rööbiti vahele variandiga nõus (vaadates neid skeeme kuidas see takisti sinna vahele ühendatakse). Aga proovi ja anna teada, kuidas asi laheneb.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure....LED tagatuledega....
PostitusPostitatud: 24.04.2009 08:39 

Liitunud: 13.03.2007 18:50
Postitusi: 27
Asukoht: tartu
Niih....häääglambi varjant toimis....nüüüd aga, oleks siis vaja takisteid, mis sinna vahele siis panna...see varjant, mis siin pakud, kust seda saab???ja nüüüd siis nagu ma loll ar saan, on vaja mõõõta takistus ära???õigemini...siis lihtne varjant oleks siis orig...tuli külge ja siis mõõõta ja pärast siis led tulega...??? ja siis se vahe peaks ju näha olema???
TC:Elite kirjutas:
midagi taolist ehk tarvis ?

Pilt
6Ω/50W LED light bulb load resistor For Signal or Brake light with Dual Filament LED bulbs upgrade USE
Pilt

Mingil imelikul põhjusel olen eelmise postitaja hõõgpirn rööbiti vahele variandiga nõus (vaadates neid skeeme kuidas see takisti sinna vahele ühendatakse). Aga proovi ja anna teada, kuidas asi laheneb.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7