Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 28.04.2024 03:54

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kõva vaha
PostitusPostitatud: 20.11.2009 09:43 

Liitunud: 13.11.2003 18:55
Postitusi: 74
Asukoht: Võru - Tartu
Teadjamad inimesed võiksid rääkida, et kas see pannakse peale enne või peale vahatamist. Millega on hea peale kanda ja maha hõõruda? Ja kaua seda reaalselt kuivada lastakse? Ja kas sellest on midagi kasu ka?

Endal seisab mingi Autoglym´i plönn tükk aega juba ja tahaks ära kasutada seda.

_________________
olen ise kasutanud nii madaldus kui sport summuteid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõva vaha
PostitusPostitatud: 20.11.2009 11:11 

Liitunud: 28.12.2004 23:03
Postitusi: 47
Niiske pehme lapiga peale ja olenevalt kui kaua kuivab (CarBrite püsivaha hoian mina näiteks peal terve öö) ning pärast poleerlapiga maha (müüakse Bauhofis näiteks, TurtleWax rull, paberilaadne).
Aga praeguste ilmade juures välitingimustes sa seda ei tee. Peab olema soe garaaž ning keskmine temperatuur vähemalt +10 kraadi, kuna madalamatel temperatuuridel vaha ei taha hästi toimetada ning tulemus ei jää hea. Tean omadest kogemustest, sest jäin ise sel sügisel sellega hiljapeale.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõva vaha
PostitusPostitatud: 20.11.2009 11:56 

Liitunud: 13.11.2003 18:55
Postitusi: 74
Asukoht: Võru - Tartu
Soe garaaz on olemas. Hea oleks kui saaks teistele küsimustele ka vastuseid.

_________________
olen ise kasutanud nii madaldus kui sport summuteid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõva vaha
PostitusPostitatud: 20.11.2009 12:09 

Liitunud: 19.04.2005 10:15
Postitusi: 298
Asukoht: Tallinn
Tsiteeri:
et kas see pannakse peale enne või peale vahatamist.


ise ka saad aru mida küsid ?

kas vaha pannakse peale enne või pärast vahatamist ?

_________________
http://www.nexamen.com Bluetooth marketing solutions


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõva vaha
PostitusPostitatud: 20.11.2009 21:34 

Liitunud: 13.11.2003 18:55
Postitusi: 74
Asukoht: Võru - Tartu
no kõva vaha peaks olema rohkem värvi kaitsmiseks mitte läikima ajamiseks või ma olen millestki valesti aru saanud? Inglise keelset juttu olen ka vähe lugenud, aga seal läheb asi veel keerulisemaks ja ei saa täpselt keelest ka aru. Seal räägitakse juba mingist savi(täpselt ei mäleta kas oli savi) plönniga värvi puhastamisest enne vahatamist ja veel mingeid muid asju.

Ja teie, kes asjast midagi ei tea ei ole vaja ka kommenteerida. Tahaks ikka kuulda kommentaare inimestelt, kes asjaga igapäevaselt tegelevad.

_________________
olen ise kasutanud nii madaldus kui sport summuteid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõva vaha
PostitusPostitatud: 21.11.2009 22:16 

Liitunud: 03.09.2009 20:04
Postitusi: 69
Asukoht: Rakvere
nagu juba eelnevalt mainiti jäta see kõva vaha ööseks peale ja temp kindlalt üle +10kraadi:) maha nühkimiseks minu arust parimad asjad on motipi poleerimislapid:D neid saab igast poest kus autoasju müüaxe:D


Viimati muutis intz25, 21.11.2009 23:34, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõva vaha
PostitusPostitatud: 25.11.2009 18:28 
Eliit

Liitunud: 04.07.2003 11:21
Postitusi: 1328
Asukoht: Tln
ilm kirjutas:
Tahaks ikka kuulda kommentaare inimestelt, kes asjaga igapäevaselt tegelevad.


Sa juba kuulsid seda :D Vihjates Olikule.

Kõva vaha ongi vaha ise. Vahal ja vahal on ka vahe sees. On spets ainult ala showrom shine jaoks vahad,mis tekitavad läiget. On kiirvahad,mis ka kestavad natuke juba auto peal,aga pealekandmine kiire ja ei pea kaua ootama enne maha nühkimist. Malco Flash näiteks. Endal viimasel ajal kokkupuude Presta Best wax-iga. See on kreem vaha ja IMO väga hea asi. Kestab päris pikalt peal ja kaitseb värvikihti. Soovitavalt peal hoida ,oli vist ala 5 tundi. Ise enamasti terveks ööks jätnud. Palju ei tohi ainult korraga panna. Muidu nühid end eesliks,ei taha siis enam kergelt maha tulla.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõva vaha
PostitusPostitatud: 27.11.2009 14:44 

Liitunud: 13.11.2003 18:55
Postitusi: 74
Asukoht: Võru - Tartu
aitäh seletamast kahjuks olikul ei võtnud vaevaks ära põhjendada tema jaoks nalja tegevat küsimust. ja teades palju kõvatajaid siin foorumis on, siis ma oletasin, et see inimene ei tea tegelikult asjast midagi.

Ja selline küss ka, et kas vaha peale kandmiseks on mingi spets lapp ka, et hea oleks õhukest kihti peale panna. kunagi ma seda autoglym´i oma proovisin poroloniga peale kanda ja siis sai ka vist liiga palju ja oli raske maha hõõruda

_________________
olen ise kasutanud nii madaldus kui sport summuteid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõva vaha
PostitusPostitatud: 27.11.2009 21:04 
Eliit

Liitunud: 04.07.2003 11:21
Postitusi: 1328
Asukoht: Tln
ilm kirjutas:
aitäh seletamast kahjuks olikul ei võtnud vaevaks ära põhjendada tema jaoks nalja tegevat küsimust. ja teades palju kõvatajaid siin foorumis on, siis ma oletasin, et see inimene ei tea tegelikult asjast midagi.

Ja selline küss ka, et kas vaha peale kandmiseks on mingi spets lapp ka, et hea oleks õhukest kihti peale panna. kunagi ma seda autoglym´i oma proovisin poroloniga peale kanda ja siis sai ka vist liiga palju ja oli raske maha hõõruda



No tglt on spets padjad vaha pealekandmiseks. Igast lappidega on jah jama. Täna alles nägin,kuidas üks vend mõtles,et vahatab iseseisvalt. Pani kah suvalise kaltsuga. Pärast oli autol nii hull vaha kiht,et sellest oleks 3-4 autole jätkunud :D
Aga reaalselt saab ka tõesti ala porolooni tükiga,kui muud ei ole. Lihtsalt ei tohi ülepingutada. Pole ise proovinud,aga arvan.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõva vaha
PostitusPostitatud: 27.11.2009 22:47 

Liitunud: 30.03.2007 08:06
Postitusi: 100
Asukoht: Tartu
Patjasid on igasuguseid vaha peale kandmiseks. Üks näide siin, millega saab vaha ilusti pooridesse kanda. Tavaliselt on nii, et padjaga kannad peale ja pärast mikrofiiber või spetsiaalsete pehmede lappidega tõmmad maha. Näide padjast siin mis Eestiski müügil- Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõva vaha
PostitusPostitatud: 01.12.2009 07:39 

Liitunud: 13.11.2003 18:55
Postitusi: 74
Asukoht: Võru - Tartu
Tänan vastuste eest. Mul on tegelikult selline padi olemas, kunagi sai tavalist kiirvaha proovitud peale panna sellega, aga minu arust ei olnud väga hea. Ilmselt see ongi rohkem mingite kõva vahade jaoks siis.

_________________
olen ise kasutanud nii madaldus kui sport summuteid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõva vaha
PostitusPostitatud: 01.12.2009 21:36 
Eliit

Liitunud: 04.07.2003 11:21
Postitusi: 1328
Asukoht: Tln
ilm kirjutas:
Tänan vastuste eest. Mul on tegelikult selline padi olemas, kunagi sai tavalist kiirvaha proovitud peale panna sellega, aga minu arust ei olnud väga hea. Ilmselt see ongi rohkem mingite kõva vahade jaoks siis.



Vapseeeeee ei ole vahet. Padi ikka sama. Harjutamine harjutamine järelikult. Peale kandmine kah sama.
Ainult osad vahad kahekomponentsed,nendega teine teema. Aga see vist juba nano tehnoloogia.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõva vaha
PostitusPostitatud: 02.12.2009 19:45 

Liitunud: 13.11.2003 18:55
Postitusi: 74
Asukoht: Võru - Tartu
Tegelikult oli küll vahe. Nimelt selles suhtes, et kuidas kriime täidab. Ma tegin testi, ei mäletagi mitme spets padjaga poleerimata värvi peal ja uskuge või mitte, aga üks padi täitis kriimud teistest paremini. Vähemalt siis, kui nad kõik uued ja puhtad olid. Ülejäänud olid minu silma järgi võrdsed.

_________________
olen ise kasutanud nii madaldus kui sport summuteid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõva vaha
PostitusPostitatud: 02.12.2009 20:56 

Liitunud: 27.02.2006 12:47
Postitusi: 39
Teemast veits mööda aga kas oled clay bari ka kasutanud enne vahatamist.Vaatan,et mujal maailmas päris pop värk ja toimib hästi.Tahaks ise ka katsetada


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõva vaha
PostitusPostitatud: 02.12.2009 21:07 
Eliit

Liitunud: 04.07.2003 11:21
Postitusi: 1328
Asukoht: Tln
Ma tegin alles hiljuti ühe musta touaregi katuse,kapoti,küljed saviga puhtaks. Nii hullult oli värvitolmu lihtsalt,et poleer ei ampsanud kah enam läbi asjast. IMO enne vahatamist saviga küll hea idee teha pole. See vb tekitada ka kriipse mingilmääral. Tegin suht õrnalt,aga ikkagi oli näha,et antud asjast oli ka kahjustusi,küll kergeid,aga oli. Kuna nagunii terve auto oli poleerida,siis see hetk see ei morjendanud väga. Pole ka üldse odav asi see. Väike tahvel maksis ainult natuke alla tonni :wink: Aga nähes,kui lihtsalt cräpp eemaldus lakilt,siis saan ka aru miks see kallis on.

Tulemus oli selline lõpuks peale 3 pastat, kahte erinevat masinat ja vaha.

Pilt

EDIT: Ok,selline hind öeldi mulle vähemalt. Vb tahtsi mõni vend nalja teha. Sest olime nagunii päris kopsaka summa eest juba asju tellinud.


Viimati muutis rosco, 02.12.2009 21:17, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 39 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7