Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 29.04.2024 09:30

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 74 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 21.08.2010 03:50 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.02.2005 23:56
Postitusi: 577
Tänud aitamast. Maale minnes teen proovi siis, värv segada lakibensuga ja värv lasta läbi värvi filtri.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 24.08.2010 22:52 

Liitunud: 10.08.2009 12:50
Postitusi: 174
Asukoht: Paide - Türi
Tegin ka kunagi sama vea ja värvisin teadmatusest lahusti-värvi seguga... Auto kuivas mitu päeva, enne kui nii võis juurde minna, et näpujälge peale ei jäänud.

Järgmisel korral tegin lahusti-värv-kinniti ja öösel kell 2 lõpetasin värvimise, hommikul 8 paiku oli masin nii kuiv et sai hakata kokku panema....


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 28.08.2010 02:03 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.02.2005 23:56
Postitusi: 577
Hetkel mul käsil kapoti tegemine 6t korda :D
Värv küll on ilusti kuivanud jne, kuid praergu vesilihvi tehes ja siis valguse käes vaadata siis on sellised sissekuivamis augud päris palju sees. Millest see võib tekkida jne ? Homme võin täpsemalt õelda mis krunti, värvi jne kasutan :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 28.08.2010 21:55 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.02.2005 23:56
Postitusi: 577
http://vivacolor.okia.ee/?op=body&id=134&cid=116&cgid=

Värviks kasutan siis seda toodet. See siis täis läikiv must. Läige jne ilus sellel :)

Krundiks kasutan siis seda http://vivacolor.okia.ee/?op=body&id=134&cid=112&cgid=
Aga mul 3L panges.
Sai täna ka proovi tehtud lada kapoti peal. Pinnavärvi lahustasin laki bensiiniga. Värv jäi kõik ilus ja ei tekkinud sellist apelsiini koort vms. Kõige rohkem kahtlustan nüüd nende mullide teket sellest et kompressor viskab kondentsi. ( matt musta peal sai suruõhuga lastus ja ilusti näha kuidas vett viskab vahepeal. Esmaspäeval üritan nüüd uuesti musta selga saada ja näis kuda siis nüüd jääb. -Mida keegi üldse nendest värvidest arvab ? Odav pinnakas on küll. 120.- liiter


Edit:
Niisiis sai just garaazist tuldud. Vesilihv lõpetatud, pind väga hea ja sile ( värviaugud jne puudusid ) ja tegin niikaua kuni tundus et pind on piisavalt hea. Kuna ennem pinna värvi tuleb ikka kruntida siis nii ka tegin. Hakkasin kruntima, lasin udu kihi peale, kuid siis vaatan, alus krunti sulatab üles. Mõlemad nitro baasil krunt värvid ainus vahe see et uus krunt on punane ( sama firma korrostob plus ). Mida ma lõppude lõpuks tegema pean ? Ma ei jõua seda kapotti enam ära nühkida ( ei tasu soovitada värvijaid, ise tegemise rõõm ja valu on vahva ja närve sööv ).


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 29.08.2010 12:10 
Kasutaja avatar

Liitunud: 03.02.2007 13:19
Postitusi: 139
Asukoht: tartu
reck16 kirjutas:
http://vivacolor.okia.ee/?op=body&id=134&cid=116&cgid=

Värviks kasutan siis seda toodet. See siis täis läikiv must. Läige jne ilus sellel :)

Krundiks kasutan siis seda http://vivacolor.okia.ee/?op=body&id=134&cid=112&cgid=
Aga mul 3L panges.
Sai täna ka proovi tehtud lada kapoti peal. Pinnavärvi lahustasin laki bensiiniga. Värv jäi kõik ilus ja ei tekkinud sellist apelsiini koort vms. Kõige rohkem kahtlustan nüüd nende mullide teket sellest et kompressor viskab kondentsi. ( matt musta peal sai suruõhuga lastus ja ilusti näha kuidas vett viskab vahepeal. Esmaspäeval üritan nüüd uuesti musta selga saada ja näis kuda siis nüüd jääb. -Mida keegi üldse nendest värvidest arvab ? Odav pinnakas on küll. 120.- liiter


Edit:
Niisiis sai just garaazist tuldud. Vesilihv lõpetatud, pind väga hea ja sile ( värviaugud jne puudusid ) ja tegin niikaua kuni tundus et pind on piisavalt hea. Kuna ennem pinna värvi tuleb ikka kruntida siis nii ka tegin. Hakkasin kruntima, lasin udu kihi peale, kuid siis vaatan, alus krunti sulatab üles. Mõlemad nitro baasil krunt värvid ainus vahe see et uus krunt on punane ( sama firma korrostob plus ). Mida ma lõppude lõpuks tegema pean ? Ma ei jõua seda kapotti enam ära nühkida ( ei tasu soovitada värvijaid, ise tegemise rõõm ja valu on vahva ja närve sööv ).



kasuta materjale mis on selleks mõeldud.

_________________
keretööd ja värvimine tartus 5113665


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 29.08.2010 15:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.02.2005 23:56
Postitusi: 577
portos kirjutas:
reck16 kirjutas:
http://vivacolor.okia.ee/?op=body&id=134&cid=116&cgid=

Värviks kasutan siis seda toodet. See siis täis läikiv must. Läige jne ilus sellel :)

Krundiks kasutan siis seda http://vivacolor.okia.ee/?op=body&id=134&cid=112&cgid=
Aga mul 3L panges.
Sai täna ka proovi tehtud lada kapoti peal. Pinnavärvi lahustasin laki bensiiniga. Värv jäi kõik ilus ja ei tekkinud sellist apelsiini koort vms. Kõige rohkem kahtlustan nüüd nende mullide teket sellest et kompressor viskab kondentsi. ( matt musta peal sai suruõhuga lastus ja ilusti näha kuidas vett viskab vahepeal. Esmaspäeval üritan nüüd uuesti musta selga saada ja näis kuda siis nüüd jääb. -Mida keegi üldse nendest värvidest arvab ? Odav pinnakas on küll. 120.- liiter


Edit:
Niisiis sai just garaazist tuldud. Vesilihv lõpetatud, pind väga hea ja sile ( värviaugud jne puudusid ) ja tegin niikaua kuni tundus et pind on piisavalt hea. Kuna ennem pinna värvi tuleb ikka kruntida siis nii ka tegin. Hakkasin kruntima, lasin udu kihi peale, kuid siis vaatan, alus krunti sulatab üles. Mõlemad nitro baasil krunt värvid ainus vahe see et uus krunt on punane ( sama firma korrostob plus ). Mida ma lõppude lõpuks tegema pean ? Ma ei jõua seda kapotti enam ära nühkida ( ei tasu soovitada värvijaid, ise tegemise rõõm ja valu on vahva ja närve sööv ).



kasuta materjale mis on selleks mõeldud.




Ehk täpsustaksid paari sõnaga ? Värvipoes õeldi ka, et vedeldada nitro lahustiga. Nii ka tegin. Aeiti mulle lihtsalt kamarajura ?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 29.08.2010 16:08 
Eliit

Liitunud: 04.07.2003 11:21
Postitusi: 1328
Asukoht: Tln
Kasuta materjale mis mõeldud ka auto peale kasutamiseks. Kuna 100% kindel,et ükski maalrioskustega vend siit pole never vivacoloriga autot värvinud. Siis ei ole ka kogemusi ja soovitusi antud materjalide jaoks.

Jah. Autovärvid maksavad küll rohkem,kui 120 eeku liiter,aga selle eest on ka mitte teadjal kordades lihtsam neid kasutada. Mul pole never ühegi autoga niipalju jamamist olnud,kui Sul sellega siin praegu.

Juba neid linke avades on saidil reklaam: ilusa kodu värv. See peaks juba panema eemale hoidma neid auto peale kasutamisest.

Küsimus kah,et Sa aina lahustad neid. Kas neil värvidel kõvendit ei käigi sees?



Just my opinion :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 29.08.2010 19:09 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.12.2009 14:20
Postitusi: 576
Asukoht: Virus hängimas...
Värvi vedeldamiseks on värvil ikka oma lahustid. Nitro on sõna otseses mõttes ülejääkide segu, mis on destileerimis masinast läbilastud. Seega ei tea keegi millest nitro koosneb. Mina teen tööjuures Nitrot tagasitoodud püstolipesu lahtustist, hind on ca 17.- 1L. Osad "kõvemad" maalrid valavad seda värvi sisse, mõned päevad hiljem on tüübid uksetaga ja kogu värv pees, anna raha tagasi.
Kui värvitud pinnal on "augud" sees, siis on põhiliselt ka tegurit:
-Silikoni augud, pind on eelnevast sitalt puhastatud.
-Tolmutäpid, värvipinnale on tekkinud juba see kõvem kiht, tolm läheb peale, see vajub kihist läbi ja tulemuseks augud sees.

Kahesõnaga, kvaliteetne lõpptulemus tuleb kvaliteetsetest ruumidest ja mehest, kes teab mida millega teha.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 31.08.2010 21:18 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.02.2005 23:56
Postitusi: 577
Niisiis ei viitsi ka mina enam kõige odavamatega värvida. Seega keegi oskaks soovitada krunti ja musta läikega pinnakat ? Millist värvi poodi külastada tallinnas kus on hinna ja kvaliteedi suhe paigas ? Pinnavärvi olen arvestanud ca 300.- eek liiter


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 31.08.2010 21:50 
Eliit

Liitunud: 04.07.2003 11:21
Postitusi: 1328
Asukoht: Tln
devor.ee vist üks odavamaid. Päris 300-ga kahjuks pinnakat ei saa. Ise debeeriga kordades värvinud ja tip top alati olnud.

Vd ka Siimk-lt küsida. Vb saab samuti häid hindu pakkuda.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 31.08.2010 22:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.12.2009 14:20
Postitusi: 576
Asukoht: Virus hängimas...
Mina ka sinna 300.- kanti ei saa pakkuda. Mingi 400.- saaks hakkama.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 01.09.2010 00:00 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.10.2009 08:21
Postitusi: 520
Asukoht: Tallinn
Globo 2K läikiv must on nt AVSKis. Ise ostsin sealt ja jäin rahule. Krundi ostsin ka Globo oma, täitekrunt oli vist.
Krunt on midagi üle 200.- ja värv kuskil 300.- kandis kui õigesti mäletan.

edit: pildi leidsin ka :)
Pilt


Viimati muutis BA3, 01.09.2010 00:15, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 01.09.2010 00:08 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.12.2008 15:42
Postitusi: 890
Asukoht: Tarbatu
reck16 kirjutas:
Hetkel mul käsil kapoti tegemine 6t korda :D
Värv küll on ilusti kuivanud jne, kuid praergu vesilihvi tehes ja siis valguse käes vaadata siis on sellised sissekuivamis augud päris palju sees. Millest see võib tekkida jne ? Homme võin täpsemalt õelda mis krunti, värvi jne kasutan :)


Kasutades kallemaid spetsiaalseid materjale oleks raha kokkuhoid olnud suur ja aja ja närvi kulu kokkuhoid ka kordades kui mitte kümnetes kordades.

Miks peaks tegema 7 korda si.as.i kui saaks ka ühe korraga ja ilusa. oleks sul mõni tegev automaalrist sõber siis ta teeks sulle kogu teooria ja praktika reaalsuses selgeks.

_________________
http://www.motoristiklubi.eu Teeme: CUSTOM ROOSTEVABAD Väljalasked KÕIGILE!!! INFO tel:53900300 https://www.facebook.com/MotoristiKlubi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 01.09.2010 00:19 

Liitunud: 31.08.2010 03:23
Postitusi: 113
Mitme bariga peaks autot värvima ja mitme bariga peaks krunti peale laskma? Ja mitme bariga lakki?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 01.09.2010 00:26 
Eliit

Liitunud: 04.07.2003 11:21
Postitusi: 1328
Asukoht: Tln
alpenhorn kirjutas:
Mitme bariga peaks autot värvima ja mitme bariga peaks krunti peale laskma? Ja mitme bariga lakki?


Ütleme nii,et kõik on tunnetuses. Natuke kogenum maaler keerab kõrva ja tunde järgi rõhud paika.

Lakialune värv 2. Lakk 2.5. Krunt,nuh. Kah kuskil 2 kanti. Samuti loeb ka palju püssil etteanne sätitud. Ise olen harjunud,et etteanne maksimaalne. Rõhu ja päästikuga mängid.

Tuli meelde,et ka kunagi ise globoga ühe stange värvinud. Sel hetkel hoidsin püssi alles 3 korda käes,aga tuli välja normaalselt. Peaks olema üks odavamaid värve üldse.

Edit:Ok,on veel odavamaid,kunagi Peedu. näitas. Aga seal sai valida ala. 5 tooni vahel ainult :D


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 74 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 42 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7