Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 29.04.2024 00:31

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 74 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 01.09.2010 09:51 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.12.2009 14:20
Postitusi: 576
Asukoht: Virus hängimas...
Hetkel käib üks Pemmimees mul tööjuures, mure on selline, et tegi Globo krundiga alt, viskas musta läikiva pinnaka peale, tulemus: Tugev järelkuivamine, nn saared värvi sees ja kohati värv koorub lahti. Seega ei julge mina asja väga soovitada.
Ja õhusurve püstolis loeb sellest, kas on kõrgsurve või madalsurve püstol, mis läbimõõduga düüs ja mis värvi kasutad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 01.09.2010 10:37 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.10.2009 08:21
Postitusi: 520
Asukoht: Tallinn
Endal küll sellist probleemi ei tekkinud, samas ma ei värvinud ka väga suuri pindasid. Ma arvan, et asi siiski millesk muus, mitte Globos. Kasutasin auto juures ka seda Globo täitekrunti ja ei olnud mingit probleemi, kattis ilusti ja sai väikesed ebatasasused sirgeks. Üks probleem siiski oli aga see oli tingitud liiga väikesest düüsist krundi jaoks (1,5) ja selle tõttu tahtis kohati kuivalt peale minna, kuid nii juhtuks iga firma täitekrundiga kui liiga väike düüs on.

Mustaga värvitud detailid on minu autoteemas nt mootoriruumi piltidelt näha, läigib hästi ja mingit järeluivamist ega koorumist pole.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 01.09.2010 11:17 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.12.2009 14:20
Postitusi: 576
Asukoht: Virus hängimas...
Ma täpselt ei tea mis jama on, aga selline mure mehel on. Lahedus on arvatavasti auto kordus ülevärv.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 01.09.2010 11:18 

Liitunud: 31.08.2010 03:23
Postitusi: 113
Tegite garantii korras ära või pidi omanik mingi 50% maksma uue värvimsie eest ?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 01.09.2010 11:30 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.12.2009 14:20
Postitusi: 576
Asukoht: Virus hängimas...
Omanik värvis ise oma auto, meie käest tuli pärast nõu küsima. Kust ta värvid ja muud tarvikud ostis ma ei tea. Tegin talle uue hinnapakkumise vähe kallimatele ja parematele toodetele, eks näis mis saab.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 02.09.2010 12:19 
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.10.2008 13:38
Postitusi: 1359
Asukoht: Tartu.
BA3 kirjutas:
Endal küll sellist probleemi ei tekkinud, samas ma ei värvinud ka väga suuri pindasid. Ma arvan, et asi siiski millesk muus, mitte Globos. Kasutasin auto juures ka seda Globo täitekrunti ja ei olnud mingit probleemi, kattis ilusti ja sai väikesed ebatasasused sirgeks. Üks probleem siiski oli aga see oli tingitud liiga väikesest düüsist krundi jaoks (1,5) ja selle tõttu tahtis kohati kuivalt peale minna, kuid nii juhtuks iga firma täitekrundiga kui liiga väike düüs on.

Mustaga värvitud detailid on minu autoteemas nt mootoriruumi piltidelt näha, läigib hästi ja mingit järeluivamist ega koorumist pole.


1.5 düüsiga saab väga edukalt kruntida. Krunt oli lihtsalt liiga paks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 06.09.2010 16:03 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.10.2009 08:21
Postitusi: 520
Asukoht: Tallinn
roland525 kirjutas:
1.5 düüsiga saab väga edukalt kruntida. Krunt oli lihtsalt liiga paks.
Loomulikult saab aga täitekrundi mõte ongi selles, et ta on natuke paksem ja katab väikseid ebatasasusi paremini...tegelikult võib ju kõik materjalid nii vedelaks teha, et nad väiksemast düüsistki läbi läheks aga mis selle mõte on kui saaks lihtsalt suurema düüsi ja vähema lahustiga hakkama.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 06.09.2010 18:54 
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.10.2008 13:38
Postitusi: 1359
Asukoht: Tartu.
Kui teha projekti, siis toimib küll see variant ehk materjal saab kaua aega kuivada. Kiirtööna(näiteks täna krundid ja homme värvid) see variant ei sobi, kuna nii paks krunt lihtsalt ei kuiva ilusti läbi ja hiljem tekivad korralikud järelkuivamised. Ise eriti ei poolda seda nn "krundiga pinna sirgeks ajamist".
Krundi mõte on pigem ikka pindade/kihtide isoleerimine.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 06.09.2010 19:50 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.10.2009 08:21
Postitusi: 520
Asukoht: Tallinn
Selles mõttes olen nõus, et krundiga ei aeta pinda sirgeks aga täitekrundiga on küll hea nt pahteldatud kohti katta sest erinevalt tavalisest krundist, saab täitekrundiga väga kergelt pahtlis olevad väikesed augud ära täita. Samuti kui kõik pahteldatud ja krunditud on ning mingit teist tooni krunti peale udutatud (või siis selle spets kontrollpulbriga üle tehtud) siis on hea pika klotsiga lihvida kõik sirgeks (või siis leida madalad kohad) ilma, et kohe krundist läbi nühiks...aga eks kõik teevad asju erinevalt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 07.09.2010 01:16 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.12.2008 15:42
Postitusi: 890
Asukoht: Tarbatu
Saared värvi sees tekivad kenasti kui krunt on peale lastud paksult ja kinniti kogus täitesegus on vale. Koorumine tekib enamsti siis kui aluspind on sile ja kehvasti karestatud. Siis lööb hiljem aluspinna külge kinnitamata krunt ennast kuumaga lahti. Sama nali juhtub ka kui värv lasta halvasti matistatud vana värvi peale mille all on veel üks kiht värvi mis on samuti halvasti matistatud.
ST et nagu ikka tee hoolikalt ja nii nagu peab. Õppida saate omal käel ja rahakotil. Või vastavas õppeasutuses.

Järgikuivamine tuleneb eeskätt kas liiga valest materjali pealekandmis ja kuivamistemperatuurist või halvasti segatud kinnitist. Vahet pole kas pahtel või krunt. Kõige lahedamini lööb see välja algajate juures. Veetakse kümme pisikest erineva kinniti kogusega pahtlilabida täit kapoti peale ja siis imestatakse et valesti järgi kuivab.

Täite krunt on vahva asi. Krunt ja täite krunt on siiski kaks eri asja. Loevad nii paberi jämedused kui ka see mis temperatuuriga peale lastud. JA loeb ka kihi paksus ja kinniti kogus. KÜsite kui palju. Keeruline seletada, igal mehel omad nõksud.

Kõigil tuleb varem või hiljem ette ka järgikuivamisi kui ka muid asju. Veatut meest pole olemas.

Edu susserdamisel. Kui villand ei saa siis võib ju ka asja saada lõpuks.

_________________
http://www.motoristiklubi.eu Teeme: CUSTOM ROOSTEVABAD Väljalasked KÕIGILE!!! INFO tel:53900300 https://www.facebook.com/MotoristiKlubi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 25.11.2010 21:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.12.2009 14:20
Postitusi: 576
Asukoht: Virus hängimas...
Mina tean ainult lõppu, alguse ja vahepealsega pole kursis. Minu arvamus oli samuti, et krundi pind enne värvimist kohati lihvimata ning osad kohad läbilihvitud. Enda firmamargi toodetega pole sellist asja veel juhtunud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 25.11.2010 23:01 

Liitunud: 28.04.2008 14:10
Postitusi: 745
Küsin lolli kuid konkreetse küsimuse: Kui autol põhja alt roostetab, kas võib roostesurmaga üle teha koledad kohad ja mastiksi peale panna?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 26.11.2010 00:51 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.12.2007 13:25
Postitusi: 139
Kas keegi oskab täpselt ära seletada, misasjad silikoniauke tekitavad? Oma kogemustest/tarkusest tean siis järgmisi asju:

Diiselküte(ka siis kui diisel auto on samas ruumis töödanud)
Osad autovahad ja poleerpastad(kui samas ruumis poleeritakse)
Silikoontooted ofkoors
Misasjad veel?

Probleem siis selles et tegin eeltööd korralikult, täitekrunt peale, lihvitud, silikoonpesu, vahalapiga üle, korralik ruum, korralik värviülikond ja ikka tulid silikoonaugud sisse. Ruumi sai paigaldatud just eelnevalt kileribakaardinad, kas on võimalik et nende pärast tekkisid?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 26.11.2010 16:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.10.2009 08:21
Postitusi: 520
Asukoht: Tallinn
Igasugused õlid ja määrdeained, deodorandid, isegi hammerite värvis pidi silikooni olema nt ja kui õigesti mäletan siis see aine mida kasutatakse, et klaaskiud vormist lahti tuleks pidi ka tekitama seda.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvimis probleemid.
PostitusPostitatud: 26.11.2010 19:35 
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.10.2008 13:38
Postitusi: 1359
Asukoht: Tartu.
Kompressor võib ka õli õhusisse lüüa.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 74 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 46 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7