Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 29.03.2024 10:24

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 157 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Värvi puhastamine, poleerimine, parandamine.
PostitusPostitatud: 29.06.2009 22:01 
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.05.2005 23:19
Postitusi: 9
Asukoht: Valga, Viljandi
Värv tuleks ära lakkida siis, kui temast on vastavad sideained, e. värvi transpordivedelik välja aurustunud..lahusti baasil värvi puhul on selleks transpordivedelikuks lahusti ja vesivärvi puhul vesi... maakeeli näeks see nii välja, et läikiv värv on kuivanud matiks ja sealt ei aurustu enam välja midagi, siis kõlbab sinna lakk peale lasta... matiks kuivamist värvi puhul on silmnähtavalt näha.. lahustibaasil värvi puhul on aeg paarist minutist 10 minutini, vesivärvi puhul kordades kauem see aeg, kõik sõltub muidugi ka temperatuurist ja õhuvahetusest... meeles tuleb pidada ikka seda et värv oleks kuiv ja ei läigiks enam nii nagu vahetult peale pihustamist..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvi puhastamine, poleerimine, parandamine.
PostitusPostitatud: 02.07.2009 19:04 

Liitunud: 27.03.2004 22:46
Postitusi: 390
Asukoht: Haapsalu/Tallinn
Jälle tekkis üks küsimus. Sain laki peale ja kõik ilusti. Nüüd oleks aga vaja hajutada, lihvisin siis need lakitolmused kohad üle ja lasin hajutusvedelikku peale aga need kohad ei jäänud ikka nii läikivad kui ülejäänud osa, et kas näiteks hajutusvedeliku sisse võib segada natukene lakki, et siis on võimalus, et see hajutatud koht paremini läigiks ?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvi puhastamine, poleerimine, parandamine.
PostitusPostitatud: 02.07.2009 20:23 
Eliit

Liitunud: 04.07.2003 11:21
Postitusi: 1328
Asukoht: Tln
Hajutatakse kohe peale lakkimist! Ise nii teinud,et kui lakk seljas,siis kallan laki välja ja samasse püssi hajuti. Õrnalt hajutiga üle ülemineku ja kuivama.(Matistada tuleb muidugi kaugemalt,et hajuti matistamatta pinnale ei satuks.Kui on matistamatta siis jääbki rant jooksma) Ära hajutit jooksma lase,seda ei poleeri välja.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvi puhastamine, poleerimine, parandamine.
PostitusPostitatud: 02.07.2009 20:34 

Liitunud: 27.03.2004 22:46
Postitusi: 390
Asukoht: Haapsalu/Tallinn
Nojah, siis läks seekord natukene pahasti. Lasin lakil just sellepärast ära kuivada, et enne natukene pahasid kogemusi olnud hajutamisega - jube kergesti läheb voolama. Aga üldiselt ma loodan, et vist saab asja sellest hajutamisest nii ka või kui asi tõesti kuidagi ei saa ilusaks siis on näiteks üks võimalus see, et neile kohtadele uus lakk peale lasta ja siis kohe hajutada ?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvi puhastamine, poleerimine, parandamine.
PostitusPostitatud: 03.07.2009 20:31 
Eliit

Liitunud: 04.07.2003 11:21
Postitusi: 1328
Asukoht: Tln
Visible kirjutas:
Nojah, siis läks seekord natukene pahasti. Lasin lakil just sellepärast ära kuivada, et enne natukene pahasid kogemusi olnud hajutamisega - jube kergesti läheb voolama. Aga üldiselt ma loodan, et vist saab asja sellest hajutamisest nii ka või kui asi tõesti kuidagi ei saa ilusaks siis on näiteks üks võimalus see, et neile kohtadele uus lakk peale lasta ja siis kohe hajutada ?



Hajuti jah kerge jooksma lasta. Kui ei ole kindel palju vaja,siis lase udu kihtide haaval peale.

Kas sellise aretamise puhul poleks olnud lihtsam terve detail lakkida? :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvi puhastamine, poleerimine, parandamine.
PostitusPostitatud: 03.07.2009 20:39 

Liitunud: 27.03.2004 22:46
Postitusi: 390
Asukoht: Haapsalu/Tallinn
Noh ma ei ütleks, katust esimese asjana üleni lakkida vist natukene liiga suur ettevõtmine siiski.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvi puhastamine, poleerimine, parandamine.
PostitusPostitatud: 04.07.2009 02:22 
Eliit

Liitunud: 05.04.2003 20:20
Postitusi: 5766
Nojah, katus oleks samas viimane asi mida ma hajutaks üldse, rant jääb ju näha :wink: Katust hea üleni lakkida ka, saab mõnusalt uputada ja peeglisse lasta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvi puhastamine, poleerimine, parandamine.
PostitusPostitatud: 04.07.2009 08:46 

Liitunud: 27.03.2004 22:46
Postitusi: 390
Asukoht: Haapsalu/Tallinn
Tegu oli tegelikult A piilariga ja sain nii enamvähem hindele 3 tehtud selle, mingit ranti küll ei jäänud ( või ma ei oska lihtsalt vaadata ) ja üldiselt olen vähemalt ise tööga rahul. :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvi puhastamine, poleerimine, parandamine.
PostitusPostitatud: 14.07.2009 00:18 
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.11.2008 19:53
Postitusi: 55
Asukoht: Põlva
Ei osanud mujale seda teemat panna!

Mure siis selline, et kust võiks saada osta sellist teipi. Kui keegi on kusagil näinud või vedeleb endal kodus siis võiks mulle PS-i kirjutada. :)
Teibi laius on 3 mm. Kasutatakse siis autode värvimisel( leekide äärejooned jne). Omal on Iž 49 värvimisel tarvis.

Pilt

_________________
Fordiga juba igav ei hakka!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvi puhastamine, poleerimine, parandamine.
PostitusPostitatud: 14.07.2009 00:26 
Eliit

Liitunud: 04.07.2003 11:21
Postitusi: 1328
Asukoht: Tln
Disainteip. Neid erinevates laiustest kah. Aga proovi värvifoorumist või rivorist näiteks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvi puhastamine, poleerimine, parandamine.
PostitusPostitatud: 14.07.2009 01:40 

Liitunud: 21.03.2004 19:32
Postitusi: 58
Asukoht: Viljandi
Kõige levinum on neist kindlasti 3M disainteip (on ka teistel firmadel selliseid) ja laiused 1,5 ,3 ,6 ja 9mm.Kui sees pole ,siis vähemalt peaks saama tellida igast värvipoest ,kes 3M asju müüb.Ise soovitaksin sinist 6mm kui vaja mingeid mustreid teipida.Seda on ausalt öeldes lihtsam väänata kui näiteks 3mm pruunikat.Kui juba ime peent disaini vaja teha ,siis muidugu 1,5 mm on õige asi.

_________________
56951094


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvi puhastamine, poleerimine, parandamine.
PostitusPostitatud: 14.07.2009 01:45 
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.11.2008 19:53
Postitusi: 55
Asukoht: Põlva
elnino kirjutas:
Kõige levinum on neist kindlasti 3M disainteip (on ka teistel firmadel selliseid) ja laiused 1,5 ,3 ,6 ja 9mm.Kui sees pole ,siis vähemalt peaks saama tellida igast värvipoest ,kes 3M asju müüb.Ise soovitaksin sinist 6mm kui vaja mingeid mustreid teipida.Seda on ausalt öeldes lihtsam väänata kui näiteks 3mm pruunikat.Kui juba ime peent disaini vaja teha ,siis muidugu 1,5 mm on õige asi.


Vaja on kindalsti 3 mm ja ilmselt on see jah 3M oma. Värvus on kollakas vms..aga pole netist midagi leidnud veel. 6 mm küll on olemas aga 3 mm pole

_________________
Fordiga juba igav ei hakka!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvi puhastamine, poleerimine, parandamine.
PostitusPostitatud: 10.08.2009 15:38 
Kasutaja avatar

Liitunud: 28.02.2009 13:21
Postitusi: 294
Küsimus selline, et auto kerel on tuhmid laigud/plekid. Eeldan, et see tekkis siis kui üks "tark" mu autot tahtis vahatada ja pesta ( iseenesest hea ) aga ma ei teadnud, et tema juures sirab päike ja must auto suht kuumaks läinud selle ajaga. Ja eeldan, et nüüd vaha nn sissekõrbenud ( maha ei tule kuidagi - pesin hõõrusin jms ). 3s kohas on need nn laigud ( 2 väikest 1 suurem ). Kas mingeid soovitusi oleks? Kas aitab ainult poleerimine või ehk mingi keemiaga saab maha ( mis ei rikuks lakki ega värvi ).
Oleks väga tänulik.

ReneK

_________________
Korteriühistute haldus (ka ühistu loomine), heakorrateenus, muru niitmine, lumetõrje. Lõuna-Eestis. Kokkuleppel ka mujal. http://www.kinnistuhaldus.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvi puhastamine, poleerimine, parandamine.
PostitusPostitatud: 10.08.2009 20:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
Aga millega autovärvi eemaldada? Mul on selline plast detail, millel poolelt on värv eemaldunud ja pool veel värvi all:
Pilt
Fööniga?

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Värvi puhastamine, poleerimine, parandamine.
PostitusPostitatud: 10.08.2009 22:30 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.12.2005 02:07
Postitusi: 6898
Asukoht: Jüri
Ma olen sellistel asjadel korraliku survepesuriga maha saanud, tuleb väga hästi, kui kuskilt ääre taha saab joa ..pildilt paistab, et sellel saab ka hästi


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 157 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7