Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 28.04.2024 09:33

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 150 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud - lahendused?
PostitusPostitatud: 10.10.2011 14:47 

Liitunud: 20.03.2009 13:55
Postitusi: 7
Kõik oleneb toonkilest. Hetkel esimesed endale jaoks tehtud odava kilega ning tuleb tunnistada, et sinna jäävad kriimud kergelt peale. Aga kallimad kiled on juba kriimukindlad.
Kuid hetkel endal 2 nädalat ilusti peal olnud ning politseile pole silma hakanud, seega pole pidanud neid peale ja maha eriti kiskuma ning lihtsalt ülesse-alla lastes neile kriime eriti juurde ei teki, kui pinnad eelnevalt puhtaks tehtud.

Näide E39 küljes: http://www.auto24.ee/kasutatud/auto_pil ... 65&view=30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud - lahendused?
PostitusPostitatud: 10.10.2011 15:20 

Liitunud: 02.12.2008 12:56
Postitusi: 853
.


Viimati muutis allan1, 14.05.2013 20:10, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud - lahendused?
PostitusPostitatud: 26.01.2012 18:24 
Kasutaja avatar

Liitunud: 24.07.2010 14:28
Postitusi: 36
http://biertijd.com/mediaplayer/?itemid=32692

Midagi sellist oleks päris uhke.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud - lahendused?
PostitusPostitatud: 26.01.2012 18:35 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2010 15:51
Postitusi: 859
peksan ka paar villast vekslit vahele, idee poolest kui auto sisu on tume, nt istmed , polstrid lagi, siis pole palju vaja et auto pimedaks seest teha, politsei onud on mind mitu korda kinni pidanud selle poindiga et kuidagi tumeda ohtu klaasid on, et midagi pole sisse näha, paraku tagauksed ,kolmnurgad ja tagaklaas on mingi tehase kott, uste aknad on , mina ei tea,,, tumedamad juba tehasest, miski pronks vms räägivad.


yks vanem pilt kah

Pilt

_________________
mitsubishi sigma 3.0 , 95, at .sneguurotska. http://www.streetrace.org/foorum/viewtopic.php?f=48&t=112374&p=1224466#p1224466


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud - lahendused?
PostitusPostitatud: 26.01.2012 19:13 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.05.2005 17:46
Postitusi: 868
Asukoht: Kohila
Iff kirjutas:
Sobrasin miskit riigiteatajas üksõhtu ja suutsin samuti tuvastada selle mis eelmisel lehel kirjas, et kui viga on võimalik kohapeal parandada siis erakorralist ei tohiks saada. .........

Ehk saaksid mingi viite mulle anda, kus see kirjas :)

Mul küll ei lubatud riket kõrvaldada, kui soovi avaldasin. Tehti erakorraline ära.


edit:

Heigo_K kirjutas:
Ise ei viitsi üldse vaeva näha ??


no kui Iff oli selle üles leidnud, siis tal ju kerge öelda, et vaata sealt seadusest kuskil selle all oli umbes. Siis kergem leida. Ei ole nii tähtis asi, et hakkaks kõike läbi lappama, analüüsima. Selle ajaga muudki teha. Sest endale pole sellist punkti kuskil silma hakanud. :rokib

_________________
wtf # 21 !


Viimati muutis wtf_, 26.01.2012 21:13, muudetud 3 korda kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud - lahendused?
PostitusPostitatud: 27.01.2012 21:06 
Eliit

Liitunud: 05.04.2003 20:20
Postitusi: 5766
Ma ei viitsi hetkel otsima hakata seda seadusepunkti. Aga loogiliselt on asi nii, et kui näiteks sõidad valgel ajal ja sõiduajal kustub üks esitule lamp ära aga ise seda ei näe. Politsei peatab kinni, teeb trahvi ja saadab erakorralisele ? Mis siis, et sul on näiteks varupirn olemas autos ja saaksid selle kohe ära vahetada. Politsei peaks olema ikka see, kes tähelepanu pöörab mitte ei trahvi kohe. Aga siin tuttavadki trahvi saanud 20-30euri kui üks esitule pirn ei põle.

Kui ma enda E30 ostsin siis mitmed tuttavad küsisid, et kas ma sellise esiuste tooniga vahele ei karda jääda.. Mina aga kile küll esiklaasidel esialgu peal ei näinud (hiljem panin muidugi ise jah). Nüüd kus mul on üldse kogu toonkile maha võetud tervel ringil avastasin ükspäev, et kõikidel klaasidel vahvalt peal kirjas "ESG Tinted" mis mõnel juhul pidi tähendama tehasepoolset 15-20% tumedust :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud - lahendused?
PostitusPostitatud: 27.01.2012 21:18 
Eliit

Liitunud: 05.04.2003 20:20
Postitusi: 5766
Okei, igavus hakkas pähe

Mainiks ära, et nii klaaside olukord ja läbinähtavus ning esilaternate nõuetele vastavus või mittevastavus on OHTLIKUD VEAD, mitte VÄGA OHTLIKUD VEAD. Mis omakorda tähendab seda, et toonklaasi ja xenonitega te ei ole kurjategija ja ei pea enda autole puksiiriga järele minema teeäärde kus erakorraline määrati.

Klaaside läbinähtavuse kindlakstegemiseks ei pea patrullil olema seda mõõteriista. Politsei võib hinnata teie klaaside läbinähtavust lihtsalt vaatlusega :). Kui Teie autol tunduvad klaasid olema liialt tumedad, siis on lihtsam teha kutsika nägu ette ja tõmmata kile maha ning paluda härradel mitte erakorralisele teid saata kuna asi peaks olema JOKK seljuhul. VÄga palju tean ma juhtumeid kus erakorralisele on saadetud värviliste härrade-prouade poolt ka siis kui puudub ühel rattal üks rattapolt/mutter. Ideeliselt kui teil on see koos võtmega autos kaasas ja saate selle teeääres külge kruvida, ei tohiks te siiski erakorralist saada.

Politseiametniku poolt liiklusjärelevalve käigus sõiduki tehnonõuetele vastavuse kontrollimise ulatus ja kord

Tsiteeri:
§ 5. Tegutsemine mootorsõiduki ja selle haagise kontrollimisel avastatud rikke või puuduse korral

(1) Politseiametnik võib anda mootorsõidukijuhile võimaluse kontrollimisel avastatud rikke või puuduse kõrvaldamiseks kohapeal, kui seda riket või puudust on võimalik kohapeal kõrvaldada. Kui avastatud rike või puudus jääb kohapeal kõrvaldamata või kohapeal kõrvaldatud rike või puudus vajab kahtluse korral täiendavat kontrollimist, on politseiametnikul õigus:
1) ohtliku rikke või puuduse korral suunata liiklusregistrisse kantud mootorsõiduk ja selle haagis erakorralisele ülevaatusele ning välisriigis registreeritud kommertssõiduk põhjalikumale läbivaatusele lähimasse ülevaatuspunkti;
2) eriti ohtliku rikke või puuduse korral rakendada sõidukeeldu.




(3) Kui mootorsõidukijuhil on võimalik avastatud rike või puudus kohapeal kõrvaldada ja see ei vaja täiendavat kontrollimist, siis ei pea liiklusregistrisse kantud mootorsõidukit ja selle haagist erakorralisele ülevaatusele esitama.


Esimese lause sõnastus on muidugi huumor omaette, umbes nagu "Suvel kasvavad metsas metsmaasikad kuna metsmaasikad kasvavad suvel metsas"


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud - lahendused?
PostitusPostitatud: 28.01.2012 16:18 
Kasutaja avatar

Liitunud: 31.01.2006 23:24
Postitusi: 160
Asukoht: haapsalu
Tsiteeri:
(3) Kui mootorsõidukijuhil on võimalik avastatud rike või puudus kohapeal kõrvaldada ja see ei vaja täiendavat kontrollimist, siis ei pea liiklusregistrisse kantud mootorsõidukit ja selle haagist erakorralisele ülevaatusele esitama.



ei pea....aga võib?!

_________________
EMW 340 '50 BMW 1602 '72 Bedford KBD '80 BMW E30 '88 Yamaha FZR '92 R33 '96


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud - lahendused?
PostitusPostitatud: 28.01.2012 16:28 
Eliit

Liitunud: 05.04.2003 20:20
Postitusi: 5766
Kindlasti on inspektoreid kes seda niimoodi tõlgendavad jah.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud - lahendused?
PostitusPostitatud: 09.03.2012 13:26 
Esiklaasile tooni paned ja klaas seestpoolt jäässe minema peaks talvel, siis pärast kraapimist ei näe küll enam mitte midagi.
Esimese postituse tegelane pani küll sügavalt mõtlema kas auto "ümberehitamise" vaev on üldse mõtekas, siis saad kenasti selle eest mitte ainult tooni. Lihtsam naaberriiki registreerima minna. Riigil raha niigi vähe ja siis pole enam üldse, enne registreerima minemist ikka visake mõned rullid teeaukude parandamiseks siia kah. :)

Olen siis sõbralik ja jagan veidi infot. Varem käis asi nii, et kui said kordusülevaatuse läksid ja vahetasid autopassi. Praegu pead teadma seaduseid.

"Teel liikleva mootorsõiduki ja selle haagise tehnoseisundi kontrollimise eeskiri" § 5. lõige kaks ütleb, et Kontrollimisel avastatud ohtliku veaga registrisse kantud sõiduki registreerimistunnistuse osasse »Tehnoülevaatused» teeb kontrollija sissekande «Erakorraline», lisades oma allkirja, nime ja kontrollimise kuupäeva.

"Liiklusseadus" peatükk 4, § 17. lõige üks ütleb alates 01.07.2011, et kui oled registreerimistunnistusel kasutaja, vastutav kasutaja või omanik pole vaja registreerimistunnistust kaasas kanda.

Tehke omad järeldused ja ärge liiga julmalt käituma hakake. Nüüd võib vist teema lukku panna :D


Üles
  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud - lahendused?
PostitusPostitatud: 12.03.2012 01:47 
Eliit

Liitunud: 05.04.2003 20:20
Postitusi: 5766
Cemtey poolt välja toodud lõiked on jah natuke.. arusaamatud nüüd. Aga esimest osa kommenteerides.. ma ei mäleta, et ma oleks kunagi autol esiklaasi seest jääst puhastama pidanud. Ja kui ongi mingil seest läbivettinud rimakal esiklaasi seest jäässe tõmmanud siis ma olen lasknud hommikul 10minti kohapeal tiksuda ja iseenesest ära sulada kuna isegi ilma kileta esiklaasi jääst puhastades jäävad kõik jäljed hiljem näha kui ära kuivab.

Aga sessuhtes, et käisin eile Biltemas ja ostsin ka selle "taaskasutatava" toonkile ära vms. Kahju, et veidi sinaka tooniga on aga süngelt tume seeest. Lisaks ostsin ma veel 45% läbipaistvusega kile mille ma panen selle kõige tumedama kile alla, et kui neoonvestid käsivad selle tumeda kile maha võtta, siis teine "õige" kile jääb alla ikka :) Aga fakt on see, et need kaks kile kokku pannes läheb tuba ikka väga väga pimedaks. Sama triki tegi ka meie kaubikukunnist kaasfoorumlane ja kui tema sai sama tumeda komplektiga sõidetud siis saan mina ka.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud - lahendused?
PostitusPostitatud: 20.03.2012 11:24 
Kasutaja avatar

Liitunud: 14.10.2009 20:12
Postitusi: 326
Tra pidin oma 5a olnud 50% tooni ka lõpuks puruks kiskuma just filtris :(


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud - lahendused?
PostitusPostitatud: 15.04.2012 12:56 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2003 18:07
Postitusi: 388
Asukoht: tallinn
aga kui elektriakende lülitile kuskile peidetud kohta teine lüliti vahele teha? peetakse kinni, lased aknad täiesti alla, et nad mõõta ei saaks, katkestad akna lülititelt voolu ära ja näitad näe ei saa enam aknaid kinni lasta, lüliti katki vist. siis on läbipaistvus 100% lahtiste akendega pole keelatud sõita ja kõik jokk? :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud - lahendused?
PostitusPostitatud: 16.04.2012 07:35 

Liitunud: 27.03.2004 22:46
Postitusi: 390
Asukoht: Haapsalu/Tallinn
Ei viitsi hetkel otsida aga minuteada seaduse järgi pidi vähemalt juhi küljeklaas olema töökorras ja seda peab saama liigutada. Seega sellise variandi puhul lõpetad ikka korduvaga.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud - lahendused?
PostitusPostitatud: 16.04.2012 09:42 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
No mulle üks seda ala natuke tundev sõber rääkis kunagi, et kui ikka väga hakkad "jonnima", siis konfiskeeritakse seee auto ära ja lammutatakse laiali ka kui nad ikka väga vihale ajad. Mul oli siis nii aastaid 10 tagasi autosse radaripüüdja sisse ehitatud. Lülitamine oli läbi 2 nupu, nii et neil seda käima saada oleks suht keeruline olnud. Aga jah arvas et halvimal juhul võib nii minna.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 150 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 39 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7