Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 03.05.2024 07:35

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 150 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud -> lahendused?
PostitusPostitatud: 31.05.2011 21:54 

Liitunud: 25.03.2008 09:52
Postitusi: 268
Asukoht: Keila, Harjumaa
kögelühem toonkile oli mul ca2minutit 8)
taha läx 97%tumendav ning ette 75% tumendav,,, ei jöudnud tabasalust väljagi söita kui juba erakad taga ja jubevihased...

_________________
"kui ma tahan et mul tagasild järgi lohiseks, rendin ma käru"@Lupo 3L
VAG, margipõhine diagnostika orig Ross-Tech seadmega, Lihtsam liigutus vabal ajal 5.-


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud -> lahendused?
PostitusPostitatud: 21.06.2011 00:30 

Liitunud: 15.06.2011 14:08
Postitusi: 14
Sorry, vana teema aga leidsin õpetuse kuidas seda nn eemaldatavat esitoonkilet teha
http://translate.google.ee/translate?js ... -cena.html

Ehk vaja on 0.5mm paksusega polüetüleeni lehte ja rulli toonkilet
Polüeteen lehest lõikad mõlemad esiklaasi kujud välja, sinnapeale paned toonkile ja ongi valmis ;)

Kui keegi saaks koha kust 0.5mm jämedust läbipaistvat polüeteeni lehte saaks osta, siis ma kindlasti prooviks asja ära
Pikema sõiduaeg hea visata klaasidele ette;)

Venemaal on antud teema väga moodi läinud, kuna seal keelati ära esiklaaside toonimine... maksimum trahv on 500 rubla ehk 12 eurot ? :D
Muidugi tore on see ,et politseil ei ole võimalik sellise asjaeest korduvat määrata, kuna saad nn. kohapeal mõne sekundiga antud vea kõrvaldada
http://www.youtube.com/watch?v=GgLYGrIG ... re=related


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud -> lahendused?
PostitusPostitatud: 21.06.2011 10:50 

Liitunud: 15.06.2011 14:08
Postitusi: 14
Tavalist kilet maha kraapides jäävad mõnusad liimijäljed ja nende mahasaamisega on ikka paras jama.
selline lahendus palju mõistlikum


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud -> lahendused?
PostitusPostitatud: 21.06.2011 10:56 

Liitunud: 09.05.2006 16:08
Postitusi: 964
Asukoht: Tallinn / L-Virumaa
estland kirjutas:
Tavalist kilet maha kraapides jäävad mõnusad liimijäljed ja nende mahasaamisega on ikka paras jama.
selline lahendus palju mõistlikum

Minuarvates pole midagi hullu... :)

Mul naine võttis mu volvol toonkilet (tagumine ring) - mingi 1h võttis aega... Liimi eemaldamiseks lasin tal kasutada industrial cleanerit mingi Würthi toodang v no nemad müüvad oma kaubamärgi all seda.. ;)

_________________
Autokile.eu - Suurim valik kattekilesid ja tuletoonkilesid! !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud -> lahendused?
PostitusPostitatud: 21.06.2011 13:09 

Liitunud: 25.03.2008 09:52
Postitusi: 268
Asukoht: Keila, Harjumaa
polüetüleeni näol on tegemist kõigetavalistemate kilekottidega,, mingit kuju nad ei hoia...
Vihjeks on "vivak"
Tõin igatahes omale ühe hiigeltahvli(1,5x2,5m) ligi ja proovin valmismeisterdada, proovin 40% läbipaistvaga, ning mingi hiinakaga mis on märgitud L.L.Black, ehk kõige heledam must mis saada oli...

_________________
"kui ma tahan et mul tagasild järgi lohiseks, rendin ma käru"@Lupo 3L
VAG, margipõhine diagnostika orig Ross-Tech seadmega, Lihtsam liigutus vabal ajal 5.-


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud -> lahendused?
PostitusPostitatud: 21.06.2011 13:40 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.06.2004 12:37
Postitusi: 2077
Asukoht: Tallinn, Tartu
tarvi kirjutas:
Mul naine võttis mu volvol toonkilet (tagumine ring) - mingi 1h võttis aega... Liimi eemaldamiseks lasin tal kasutada industrial cleanerit mingi Würthi toodang v no nemad müüvad oma kaubamärgi all seda.. ;)

Mul vist vedas siis. Mul võttis kahelt klaasilt kile eemaldamine täpselt nii kaua aega, et politsei jõudis 2 tiiru ümber auto kõndida. Ühtki liimi jälge ka ei jäänud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud -> lahendused?
PostitusPostitatud: 21.06.2011 14:11 

Liitunud: 09.05.2006 16:08
Postitusi: 964
Asukoht: Tallinn / L-Virumaa
Blacku kirjutas:
tarvi kirjutas:
Mul naine võttis mu volvol toonkilet (tagumine ring) - mingi 1h võttis aega... Liimi eemaldamiseks lasin tal kasutada industrial cleanerit mingi Würthi toodang v no nemad müüvad oma kaubamärgi all seda.. ;)

Mul vist vedas siis. Mul võttis kahelt klaasilt kile eemaldamine täpselt nii kaua aega, et politsei jõudis 2 tiiru ümber auto kõndida. Ühtki liimi jälge ka ei jäänud.

Kallis kile oli järelikult :P Mul oli kiiruga pandud odav kile... :D

Enivei... Jutujätkuks.. kui on protsentuaalne kile..nt 30% ja lubatud on 68% läbipaistvust, kui ma ei eksi, siis peaks normide piiri jääma ju? Nt mõõdad ülevaatus punktis ära ja hiljem näitad politseile seda, et sul ju normidele vastav kile peal.. nii, et stfu! :)

_________________
Autokile.eu - Suurim valik kattekilesid ja tuletoonkilesid! !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud -> lahendused?
PostitusPostitatud: 21.06.2011 14:14 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.12.2005 02:07
Postitusi: 6898
Asukoht: Jüri
Ruc kirjutas:
polüetüleeni näol on tegemist kõigetavalistemate kilekottidega,, mingit kuju nad ei hoia...
Vihjeks on "vivak"
Tõin igatahes omale ühe hiigeltahvli(1,5x2,5m) ligi ja proovin valmismeisterdada, proovin 40% läbipaistvaga, ning mingi hiinakaga mis on märgitud L.L.Black, ehk kõige heledam must mis saada oli...


Kus ostsid, palju maksis ? Lisa tulemusest pilte ka kindlasti...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud -> lahendused?
PostitusPostitatud: 21.06.2011 14:17 

Liitunud: 15.06.2011 14:08
Postitusi: 14
tarvi kirjutas:
Enivei... Jutujätkuks.. kui on protsentuaalne kile..nt 30% ja lubatud on 68% läbipaistvust, kui ma ei eksi, siis peaks normide piiri jääma ju? Nt mõõdad ülevaatus punktis ära ja hiljem näitad politseile seda, et sul ju normidele vastav kile peal.. nii, et stfu! :)


Isegi kõige nõrgema tooniga pidi jääma läbipaistvus 60% kanti, sest tehasetoon ka mingisugune õrn

Kood 607. Klaasid

Nõuded: 1) tuuleklaasi läbipaistvus juhi vaateväljas peab olema vähemalt 75%, v.a DOT tähisega tuuleklaas või enne 1985. a valmistatud sõiduki tuuleklaas, mille läbipaistvus juhi vaateväljas peab olema vähemalt 70%. Tagumises asendis oleva juhiistme seljatoest eespool asuvate sõiduki külgakende läbipaistvus peab olema vähemalt 70%, sõltumata nende valmistamise aastast. Kui tagaakna läbipaistvus on alla 70%, peavad sõiduki mõlemal küljel olema tahavaatepeeglid.
Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud -> lahendused?
PostitusPostitatud: 21.06.2011 16:22 

Liitunud: 25.03.2008 09:52
Postitusi: 268
Asukoht: Keila, Harjumaa
muide toonkiled tõesti on vägakallid, eriti kui nad ülivähe tumendavad,(jutt on alla 20% tumndavast kilest..) ning ei ole hiinajunnid. kuid odavam ja ka parem, ning endale igatepidi turvalisem lahendus on "turvakile" seda sa enamniinaljalt ära ei koori, ning jääb tal tumendav protsent 11% minimaalselt. Varganägu juba lammutab seda klaasi puruks paarminti sul. niiet mõtle, kuidas seda teeääres eemaldama hakkaksid... Kuid kui legaalselt maximumi taga ajada siis mina soovitan et alustage ilmakileta tooni möötmisest, sest kui sul tehase toon juba 20%, mis pole vägaebatabaline saksaautol... siis ka see 11% lahendus on üle seadusliku piiri ning ise arvad et aint 11%, ütled mendile et tavai läheme pollarid nüüd üv punkti möötma.. siis saad igatepidise maksimumi ja autoga üv punktist v teeäärest kui neil aparaat kaasas, lähed töökotta eemaldama seda turvakilet ainult treileri abiga..

muide liimijäägid olenevad ka vägapalju sellest, et kui vana on see toonkile sul seal autopeal, mitteniiväga toonkile kvaliteedist... mul endal on veel ees liimijäägid allosal peal, kuna ligi ei saa ja ei taha kuidagi mürasummutust katki lõikama hakkata, kuid eks nüüd pean ette võtma selle. Mul oli natuke üle aasta vana kile, ca 30%tumendav, ningtehasepoolt kõigetumedam klaas all, no sisse ei näinud ei öösel ega päeval. kuid kahjuks olin ise loll ja nöustusin kohe mentidega et kisun maha selle, (üv-punkt oli kinni ja tean faktina, et keilas seda aparaati neil ei ole, vöi siis vähemalt ei olnud) kuid jah, kuna kile oli kaua olnud siis ca 50% liimist jäi peale.. sai mentidega arutatud ja nad mainisid liimi järgi et ca aastake olnud see peal.. et oleks nädal kaks vana v kuu umbes, poleks tilkagi liimi jäänud, aga kui oleks ca 5 aastat siis nokiksin kilet ennast juba tunnike aknakohta vaibanoaga :? ning liimjääks 99%ulatuses klaasile.. mul oli 3m kile, kusagil tähetornis kallirahaeest pandud...

eks mingid pildid kui mitte video, kavatsen teha küll..


möötsin lehe üle(126x200cm ikkagi kahjuks ainult)

_________________
"kui ma tahan et mul tagasild järgi lohiseks, rendin ma käru"@Lupo 3L
VAG, margipõhine diagnostika orig Ross-Tech seadmega, Lihtsam liigutus vabal ajal 5.-


Viimati muutis Ruc, 21.06.2011 16:50, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud -> lahendused?
PostitusPostitatud: 21.06.2011 16:52 

Liitunud: 25.03.2008 09:52
Postitusi: 268
Asukoht: Keila, Harjumaa
no sellesmöttes et sinna söita ei lasta, autol tehno rike, liiklemis keeld kirjutatakse ja ei jää muud üle kui treila järgikutsuda... või veedad mönusalt aega ja nokid kilet... käesolevada, näiteks võtmega aknapealt maha...

_________________
"kui ma tahan et mul tagasild järgi lohiseks, rendin ma käru"@Lupo 3L
VAG, margipõhine diagnostika orig Ross-Tech seadmega, Lihtsam liigutus vabal ajal 5.-


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud -> lahendused?
PostitusPostitatud: 21.06.2011 17:02 

Liitunud: 25.03.2008 09:52
Postitusi: 268
Asukoht: Keila, Harjumaa
ok, eks lään lauaalla, hakkan oivikuks ja tõmman tolmukihi peale :hail

_________________
"kui ma tahan et mul tagasild järgi lohiseks, rendin ma käru"@Lupo 3L
VAG, margipõhine diagnostika orig Ross-Tech seadmega, Lihtsam liigutus vabal ajal 5.-


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud -> lahendused?
PostitusPostitatud: 22.06.2011 01:44 

Liitunud: 22.05.2009 21:42
Postitusi: 923
Asukoht: Tallinn
Ruc kirjutas:
muide liimijäägid olenevad ka vägapalju sellest, et kui vana on see toonkile sul seal autopeal, mitteniiväga toonkile kvaliteedist...

Eitea, mul oli peal vähemalt 9-10aastat vana toonkile, kuskil 1999-2000ajal peale pandud, suhteliselt korraliku raha eest(mingi 1500.-, mis ikka norm summa:D) ning ise võtsin kile just hiljuti maha ning tuli pea ühe tükina, ilma liimijälgedeta. Huvitav oli veel see, et tooni alt tuli välja tüüpiline klaasipesuvahendi lillelõhn:P


E: Kui keegi leiab selle 0.5mm paksuse lehe leiab, millele tooni peale panna, võib mulle ka teada anda:P

_________________
Accord CB7 - 2.2l 110kw (Daily Drive)
Civic EG6 - 1.6l 118kw (Sunday Drive)

Fb.com/WROMD
Fb.com/EltonLauringMusic


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud -> lahendused?
PostitusPostitatud: 22.06.2011 09:26 

Liitunud: 15.06.2011 14:08
Postitusi: 14
http://www.proplastik.ee/reklaam

sealt siis kaks võimalust
Axpet (PET) või Vivak (PET-G)
Venelased teevad selle PET-iga sain aru aga RUC teeb PET-G
ei tea mis neil siis vahet on ?

Müügikoht neil Tallinn aga peaks ka Tartust kättesaama


PROPLASTIK AS

Piirimäe tn. 4
Saku vald
76401 Harju MK

Tänassilma tehnopark

tel: 6688688
faks: 6688 689
e-mail: myyk@proplastik.ee

TARTU LADU

Ringtee 35
51013 Tartu

tel: 7 300340
faks: 7 300343
e-mail: tartu@proplastik.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esiosa toon keelatud -> lahendused?
PostitusPostitatud: 22.06.2011 10:55 

Liitunud: 25.03.2008 09:52
Postitusi: 268
Asukoht: Keila, Harjumaa
pet-g peaks olema juba ka iseseisvalt uv-kaitsega.... igatahes mul aknad valmis,, vaja nad ainult ideaalis jooksma saada ja öhtupoole panen ka möne pildi vast....

_________________
"kui ma tahan et mul tagasild järgi lohiseks, rendin ma käru"@Lupo 3L
VAG, margipõhine diagnostika orig Ross-Tech seadmega, Lihtsam liigutus vabal ajal 5.-


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 150 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 40 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7