Streetrace.Org
http://www.streetrace.org/foorum/

Kütusepritse
http://www.streetrace.org/foorum/viewtopic.php?f=11&t=94626
1. leht 1-st

Autor:  HarryPokker [ 20.07.2012 11:33 ]
Teema pealkiri:  Kütusepritse

Võib tunduda loll küsimus ja vbl on kuskilt teemast läbi juba käinud aga ma tahan selle endajaoks selgeks saada ning küsin seda siin ka teilt.Teada on, et kui mootoriga pidurdada, siis uuematel autodel lõpetatakse kütusepritsimine mootorisse ära selleks ajaks ning kütusetarbimine läheb selleks hetkeks 0 peale. Kuidas on lood aga vanemate autodega?Toon näiteks selle sama enda Mercedese 280E 1984 aasta oma, millel on mehaanilised pritsungid, ehk siis mitte ühtegi elektroonikat ei ole, reguleerimaks kütuse pritset silindritesse. Loogika ütleb seda, et kui selle autoga käiguga pidurdada, siis kui pöörded tõusevad, hakkab mehaaniline süsteem ka automaatselt kütet juurde andma, kuna kolvid liiguvad kiiremini?Elektroonilise kontrolli puhul oleks loogiline, et kui pöörded tõusevad, siis üle tühikäigu hulga kütet juurde ei anta(kui üldse), kui gaasipedaali ei puutu?(Nissan silvia s12 1984 näiteks)Tehke see mulle pikalt ja laialt selgeks, et ma ei peaks enam pead selle üle murdma ning loogikast lähtuma. Rääkigu need kes teavad, mitte need, kes arvavad.Aitäh!

Autor:  Tegelane5 [ 20.07.2012 17:16 ]
Teema pealkiri:  Re: Kütusepritse

Täiesti mehhaanilise pritsega reguleerid õhku ju gaasiklapiga, vbolla saab natuke rohkem kütet peale. Kuna tühikäigu kanalist/mootorist jookseb õhku gaasiklapist mööda rohkem, kui lihtsalt tühikäigul aga mitte oluliselt.

Autor:  HarryPokker [ 26.07.2012 17:15 ]
Teema pealkiri:  Re: Kütusepritse

Asi selge. uurisin spetsialistidelt ka ning su jutt klapib enamvähem.

Autor:  HarryPokker [ 04.08.2012 08:21 ]
Teema pealkiri:  Re: Kütusepritse

Teema lukku

Autor:  smi [ 10.08.2012 12:54 ]
Teema pealkiri:  Re: Kütusepritse

HarryPokker kirjutas:
Loogika ütleb seda, et kui selle autoga käiguga pidurdada, siis kui pöörded tõusevad, hakkab mehaaniline süsteem ka automaatselt kütet juurde andma, kuna kolvid liiguvad kiiremini?


Kui see nii oleks, siis ei toimuks ju pidurdumist ja auto sõidaks sama kiirusega edasi.

Autor:  HarryPokker [ 14.08.2012 22:53 ]
Teema pealkiri:  Re: Kütusepritse

Sõltub palju annab juurde.

Aga pm-lt annab või ei anna üldse, pidurdamine toimub igaljuhul ning küttekulu väheneb igaljuhul kui jala gaasipedaalipealt ära võtad :D

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/