Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 23.05.2024 08:08

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Passati helisüsteemi välja vahetamine
PostitusPostitatud: 01.07.2012 11:06 

Liitunud: 13.08.2010 10:15
Postitusi: 356
Tere!

Oleks soov välja vahetada universaal kerega B5.5 Passatis helisüsteem väheke parema-kvaliteetsema vastu. Ehk siis püüdlen võimalikult nauditava helisüsteemi poole, helirõhk ei ole oluline. Muusikastiilid varieeruvad otsast-otsani, alustades Rihannast ja lõpetades Metallicaga, ühesõnaga kuulan peaaegu kõike. Lugenud palju sellest kõigest ja nüüd küsiks väheke targemate arvamust. Auto on väga tihti kasutusel universaalina, ehk siis ühtegi suurt kasti pagasiruumi panna ei saa/taha, kuna tõesti on vaja tihti autot kasutada kaubaautona. Alguses mõtlesin, et ehk jätaks subwoofri üldse mängust välja ja paneks ette-taha korralikud komponentkõlarid, korralikult pigimatti ja kõigile kõlaritele võimendi järgi. Samas kardan, et see aga ei anna piisavalt rahuldavat tulemust!?
Esialgne mõte oleks osta ette võimalikult head komponentkõlarid ja taha võimalikult väikse kastiga subwoofer, mille saaks vajadusel kohe eemaldada lihtsa vaevaga. Neile kõigile muidugi järgi ka võimendi ning esimesed uksed plaanin kindlasti korralikult tihedaks teha. Tagumised kõlarid jätaksin originaalid ja nende tööle jätmist üldse kaalun, kas hakkavad häirima või mitte, ehk on võimalik need lihtsalt võimalikult maha keerata, et eesistujaid mitte häirida. Alustada tasuks vist eelarve mainimisega, kõige viimane piir mis sellele üritusele kulutada tahaks, on a'la 400€. Lisaks peaks mainima seda, et kahjuks või õnneks soovin jätta originaalmaki autosse sisse, sest tegu on nö. naviga ning selle eemaldamine konsoolist on täiesti välistatud. Kas on sellel kõigel üldse mõtet, kui tahan originaalmaki sisse jätta?

Kunagi kuulasin ühes autos DLS R6a komponentkõlareid ja need jätsid täiesti vaimustava mulje, hind on neil küll üpriski krõbe, arvestades mu ette seatud hinnapiiri. Kas on odavama hinna eest ka midagi enam-vähem kuulatavat olemas või tasub see investeering siiski ette võtta? Tundub, et komponentkõlarid ongi selle ürituse kõige tähtsam osa.

Võimendit ei ole veel otseselt välja valinud, kuid kuna eelarve on väga piiratud siis valin mõne kasutatud võimendi hulgast (a'la 60-80€), kindlasti mõne tuntud firma mudeli. See peaks olema siis 4-kanaliga ja sillatatav, kaks kanalit kõlaritele ning 3-4 kanal subwoofrile?

Subwoofri valikul on oluline, et ta mängiks võimalikult puhtalt-täpselt. Kunagi oli universaalkerega autos üks alpine poolt pakutav aktiivkomplekt, mis aga absoluutselt ei meeldinud. Tekitas pigem müra ja ei olnud nauditav, mängis lausa üpris mööda minu kõrva järgi.
Arvestades seda, et vaja on teha võimalikult väike kast, siis mida arvata 8-tollistest subwoofritest? Kas need on üldse võimelised piisavalt madalale mängima ja ülejäänud süsteemiga sobima? Nende pluss on kindlasti see, et saaksin kasti teha väga väikse, mille saaks väikse vaevaga eemaldada. Täpsemalt olen vaadanud kahte subwoofrit:
- http://www.noortehnik.ee/P1S48/ (sellest on olemas ka 200RMS variant)
- http://www.noortehnik.ee/ES200/


Olen hetkel kõik oma mõtted kirja pannud, mida arvate? Olen üldjuhul autodes harjunud originaalsüsteemidega, ehk siis midagi utoopilist ei oota, kuid tahaksin saada selle raha eest võimalikult kvaliteetset ja hästi mängivat süsteemi (mõnes uuemas on üpris head helisüsteemid juba sees minu jaoks, seda küll muidugi veidi kallimate automudelite kallimate süsteemide hulgas).


Ootan vastukaja


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Passati helisüsteemi välja vahetamine
PostitusPostitatud: 01.07.2012 16:07 
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.10.2003 12:45
Postitusi: 956
Asukoht: Haapsalu-Martna-Tallinn
Kui originaal maki välja vahetamine on välistatud siis ainukene variant on panna juurde ainult woofer koos võimendiga.
Üldjuhul on nii,et olgu originaal makk kas naviga või ükskõik mis muude tiluliludega on selle helikvaliteet lausa olematu.
Kui originaal maikle lisada veel võimendi mis võimendab niigi kehva heli veelgi on tulemus päris jama.
Seega kui originaal maki vahetus on välistatud siis parem ära raiska raha ja ära pane uusi kõlareid ja võimendit neile.
Natukene parandab tulemust kui panna originaal makile miskid suurema tundlikusega ja enam vähem mõistliku hinnaga kompod-Hertzil on miskit,samuti DLS või ntx Gas.
Bassi annab juurde väike suppar võimuga

_________________
56211069
Soodsad uued ja kasutatud suverehvid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Passati helisüsteemi välja vahetamine
PostitusPostitatud: 03.07.2012 12:07 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.04.2003 11:01
Postitusi: 592
Asukoht: Tallinn
Ka ilma ruumi raiskamata saab hea soundi.
Uuri lisa siit: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.284169838290240.72173.188363164537575&type=3
Kui näpuga katsuda / kuulata tahad, võta minuga ühendust.

_________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
'68 Ford Thunderbird 429cid BB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Passati helisüsteemi välja vahetamine
PostitusPostitatud: 03.07.2012 14:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.02.2005 12:47
Postitusi: 3594
Asukoht: Tartu
Loor kirjutas:
... kõige viimane piir mis sellele üritusele kulutada tahaks, on a'la 400€...


anryo, muidu on kõik hästi, aga see Sinu näidatud süsteem maksab eeldatavasti veidi rohkem kui eelarve? Kahjuks.

_________________
2018.Datsun masuudipress CVT. 1988.Turist, manuaal. 3 punnvõrri.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Passati helisüsteemi välja vahetamine
PostitusPostitatud: 04.07.2012 10:01 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.04.2003 11:01
Postitusi: 592
Asukoht: Tallinn
No ega ma ka kõike üleöö ei ehitanud... vanimad võimud on vist juba pea 10a minu käes olnud. Idee mida saada soovid tuleks kohe paika panna lihtsalt.
Piltide pealt on näha hästi, kuidas uksed on näiteks tehtud jms.

_________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
'68 Ford Thunderbird 429cid BB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Passati helisüsteemi välja vahetamine
PostitusPostitatud: 04.07.2012 13:26 

Liitunud: 13.08.2010 10:15
Postitusi: 356
Tänud piltide eest, kõlarite vahetamisel ja pigimati lisamisel on nendest kindlasti abi.

Kui jääda originaalmaki juurde, siis tasub mul ainult uksed pigimatiga katta ning taha subwoofer lisada? Kui originaalmaki puhul võimendist ja headest komponentidest erilist kasu ei ole, siis vast ei ole mõtet seda ka ette võtta. On kellelgi vastupidiseid näiteid tuua?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Passati helisüsteemi välja vahetamine
PostitusPostitatud: 04.07.2012 13:51 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
minu kogemus ütleb ka et originaalmakile võimendit ei ole mõtet panna. aga kõlarite vahetus võiks küll aidata, kui otsid spetsiaalsed tundlikud kõlarid.

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Passati helisüsteemi välja vahetamine
PostitusPostitatud: 04.07.2012 13:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.02.2005 12:47
Postitusi: 3594
Asukoht: Tartu
Kas see, kui originaalmaki taha paned korralikud kõlarid, hoopis vastupidiselt ei mõju? No et ei toida see makk ära ilma võimuta asjalikke plärakaste?

_________________
2018.Datsun masuudipress CVT. 1988.Turist, manuaal. 3 punnvõrri.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Passati helisüsteemi välja vahetamine
PostitusPostitatud: 05.07.2012 10:08 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.04.2003 11:01
Postitusi: 592
Asukoht: Tallinn
Mina arvan vastupidist. Originaalkõlarid ei ole midagi erilist. Headuse järjekorras võiks olla asjad nii:
1. uus makk + võimendi + kõik kõlarid uued
2. origiaalmakk + võimendi + kõik kõlarid uued
3. originaalmakk + võimendi + originaalkõlarid
4. kõik kõlarid uued
Kõlariteks soovitan valida ette komponentsüsteemi, kus tviiter ja midbass eraldi, tviitri saad panna originaaltviitri asemele peegli kolmnurka. Kui lisad ka subwoofri, siis ma jätaks tagakõlarid üldse mängust välja. Kui jätad tagakõlarid originaalid, siis lõika nendelt tviiter vahelt ära (kui sul on see seal muidugi).

_________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
'68 Ford Thunderbird 429cid BB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Passati helisüsteemi välja vahetamine
PostitusPostitatud: 08.07.2012 22:49 

Liitunud: 13.11.2003 18:55
Postitusi: 74
Asukoht: Võru - Tartu
ma annaks ka pluss hääle sellele, et vahet pole mis makk su on. kui paned võimu järgi siis on ikkagi tuntav helivahe sees. kuid oleks hea kui esikõlaritel oleks bassi filter vahel ja siis mingi bassikas vaikselt müdistaks kasvõi. üljoones esikõlarid kipuvad varakult üle peksma või uksepolster plärisema.

_________________
olen ise kasutanud nii madaldus kui sport summuteid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Passati helisüsteemi välja vahetamine
PostitusPostitatud: 08.07.2012 22:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.10.2003 12:45
Postitusi: 956
Asukoht: Haapsalu-Martna-Tallinn
Mitte esikõlarid ei hakka üle peksma vaid originaal makk hakkab moonutama ja ei suuda bassikohti enam ära toita

_________________
56211069
Soodsad uued ja kasutatud suverehvid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Passati helisüsteemi välja vahetamine
PostitusPostitatud: 09.07.2012 00:17 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
minu puhul tuli võimendades välja nüanss, et originaalmakk sahises igast asendist. ilma võimendita kuulda ei olnud sahinat.

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Passati helisüsteemi välja vahetamine
PostitusPostitatud: 19.07.2012 19:20 

Liitunud: 26.06.2004 22:12
Postitusi: 932
Asukoht: Tallinn
tsimpa kirjutas:
minu puhul tuli võimendades välja nüanss, et originaalmakk sahises igast asendist. ilma võimendita kuulda ei olnud sahinat.

Kui võtta originaal maki korral võimendile signaal kõlari juhtmest siis muidugi on kerge sahin sees kui lugu ei mängi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Passati helisüsteemi välja vahetamine
PostitusPostitatud: 25.07.2012 09:13 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
smi kirjutas:
tsimpa kirjutas:
minu puhul tuli võimendades välja nüanss, et originaalmakk sahises igast asendist. ilma võimendita kuulda ei olnud sahinat.

Kui võtta originaal maki korral võimendile signaal kõlari juhtmest siis muidugi on kerge sahin sees kui lugu ei mängi.

originaalmaki taga oli originaalvõim. seega võtsin signaali liinitasemelt, pannes oma võimu originaalvõimu asemele lihtsalt. makiks oli muide volvo hu-803 (meisterdatud mitsubishi electric company poolt). küllap oli helinivoo nii täpselt paika keeratud, et max peale keerates ei olnud veel sahinat kuulda.

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7