Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 26.04.2024 01:27

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Küsimused
PostitusPostitatud: 30.04.2013 16:28 
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.08.2012 08:24
Postitusi: 653
Oleks mõned küsimused kuna ei tea veel sellest teemast kõige palju

1) Kui suur peaks aku olema kui suba koos võimuga autosse panna sest mulle tundub et minu autol on ikka suht väike aku peal või oleks mõttekas
eraldi aku taha panna ?

2) Kui suur peaks olema plus juhtme kaitse ? Võimul on muidu 2 *15A ?

3) Järgmine küsimus on makki ühendamise kohta. Kas punane ja kollane juhe lähevad kokku või peaks need eraldi minema?

Hetkel polegi rohkem küsimus :D


Viimati muutis loolo11, 05.05.2013 22:59, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimused
PostitusPostitatud: 02.05.2013 19:06 

Liitunud: 30.03.2008 17:02
Postitusi: 303
Asukoht: Tallinn
1) Oleneb mis auto sul on, kui on diisel, siis oleks käivitusvoolu rohkem vaja.. Väike aku võib vabalt trumbata üle aasta vanuse suure aku. Oleneb kuidas sa akut kasutad.
2)30A-50A
3)Kui sa tahad, et sul makk mälu hoiaks siis neid kokku ühendada ei tasu. Tavaliselt peaks ikka ka kollasele enda juhe olema seal, rem+ sildiga parimal juhul.

2x15a võimendi on nii nõrk , et see ei muuda su auto elektrisüsteemis peaaegu mitte midagi, kui sul on uus aku, siis saad sellega terve päeva mussi tümistada, nii et auto ei tööta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimused
PostitusPostitatud: 31.05.2014 22:10 

Liitunud: 26.09.2013 23:22
Postitusi: 39
Selline küsimus on et - eelmise omaniku poolt on supaka/vöimu juhtmed veetud ja tahaks teada kui vöimast tohib sinna külge ühendada? Juhtme paksus vöi mis seal rolli mängib?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimused
PostitusPostitatud: 31.05.2014 23:41 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.02.2013 19:44
Postitusi: 301
Asukoht: Võru
Toitejuhtme ristlõike pindala mängib rolli

_________________
Siis kui on pideva joonega parkimiskoht maha märgitud, tohib seda ületada ainult driftimiseks!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimused
PostitusPostitatud: 01.06.2014 19:31 

Liitunud: 26.09.2013 23:22
Postitusi: 39
Tim0 kirjutas:
Toitejuhtme ristlõike pindala mängib rolli

Ehk ss 7mm2 ? Vöi mis moodi seda arvutatakse?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimused
PostitusPostitatud: 01.06.2014 19:34 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.02.2013 19:44
Postitusi: 301
Asukoht: Võru
Acer10 kirjutas:
Tim0 kirjutas:
Toitejuhtme ristlõike pindala mängib rolli

Ehk ss 7mm2 ? Vöi mis moodi seda arvutatakse?
Koolis puudusid, kui ringi pindala õpetati? S=πr²

_________________
Siis kui on pideva joonega parkimiskoht maha märgitud, tohib seda ületada ainult driftimiseks!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimused
PostitusPostitatud: 01.06.2014 20:02 

Liitunud: 26.09.2013 23:22
Postitusi: 39
Tim0 kirjutas:
Acer10 kirjutas:
Tim0 kirjutas:
Toitejuhtme ristlõike pindala mängib rolli

Ehk ss 7mm2 ? Vöi mis moodi seda arvutatakse?
Koolis puudusid, kui ringi pindala õpetati? S=πr²

http://www.streetrace.org/arhiiv/viewtopic.php?f=12&t=68034&sid=83ed99363e5a1d4d3cb0e9913a96077c
Sealt ma vaatasin, aga ju sain siis valesti aru.
Järelikult on siis hoopis nii - S= 3,14*3.5= 38mm2 ?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimused
PostitusPostitatud: 01.06.2014 20:21 

Liitunud: 06.11.2010 11:28
Postitusi: 51
Asukoht: Tartu
Kiulise juhtme läbimõõtu on täpselt raske mõõta, kui umbes 7mm, siis tõenäoliselt standard 35mm2 kaabel.
Sobivuse teadasaamiseks kasuta kalkulaatorit -
http://bsm.ee/salupa/index.php?leht=10/juhe&menu=teo


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimused
PostitusPostitatud: 01.06.2014 21:07 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.11.2011 00:24
Postitusi: 32
1) 2x15A võimul pole küll eriti mõtet akut eraldi taha viia. Kui on vähegi korralik vähemalt 60ah aku, siis pole mingit probleemi.

2) 8mm2 (ruutmillimeeter) sobib ilusti, lihtne vedada ja odav osta.

3) Sinine juhe valge triibuga on üldiselt remote juhe. Vaata testriga üle, kuhu tuleb +12V süüte sisse keeramisel või maki sisse lülitamisel. Kui sa mõtled maki pistiku kokku lappimist, siis punane ja kollane ei käi üksteisega kokku. Interneeduses on neid skeeme jalaga segada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimused
PostitusPostitatud: 22.06.2014 16:04 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.02.2006 01:04
Postitusi: 58
Asukoht: Tartu
Ei hakka eraldi teemat tegema ja lahkel loal esitan siin ka omad küsimused.

Kuna tahan oma tööbussi paremat soundi siis panin oma Ford Transitisse Alpine CDR-120RR juhtseadme ja nüüd ka (kasutatud) Alpine SPS 57C2 kõlarid.
Millegipärast mängivad alpine omad palju kehvemini madalaid toone kui originaal Fordi omad (mis siiski krõbisesid)
Bass nagu puuduks kuigi heli on puhtam kui enne.... näha on et membraan liigub korralikult aga bassi ei tule.
Kas sellepärast on bassi halvem kuulda, et makk ei võimenda kõlareid piisavalt või on kõlarid läbi või asi hoopis selles et need 2way speakers?

Kuna ma olen suht võhik auto audio alal siis on küsimusi veelgi.

Kas need Alpine kõlarid on üldse head mis ma sinna panin - kellegil kogemusi antud mudeliga?
Kas ma peaks ostma võimendi, et täies hiilguses neid kõlareid kuulata (mis siis et nad ovaalid).
Kas ma saan õieti aru et üks võimendi suudab võimendada ära nii bassika kui ka teised kõlarid nii et ma ei pea mitu võimendit ostma.
Kuna ruum on piiratud transiti kabiinis ja ma lõikuma ei taha hakata - oskab keegi soovitada mingit väikest bassikat mis sinna ära mahuks - algul mõtlesin 8" aktiivbassikale mis istme alla käib aga see laideti maha... Kuna mingit ulme summat ei taha hakata töö autosse alla tampima siis ehk keegi oskab soovitada mis bassikas ja võimendi kogu selle krempli peale piisav oleks.
Põhimõtteliselt saaks bassika ainult kõrval istuja istme alla panna... mingi mini kast teha vms


Sai küll palju juttu ja küsimusi aga loodan, et keegi viitsib vastata :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimused
PostitusPostitatud: 22.06.2014 17:10 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.10.2009 16:42
Postitusi: 1032
Asukoht: Tartu/Otepää
nytrous kirjutas:
Ei hakka eraldi teemat tegema ja lahkel loal esitan siin ka omad küsimused.

Kuna tahan oma tööbussi paremat soundi siis panin oma Ford Transitisse Alpine CDR-120RR juhtseadme ja nüüd ka (kasutatud) Alpine SPS 57C2 kõlarid.
Millegipärast mängivad alpine omad palju kehvemini madalaid toone kui originaal Fordi omad (mis siiski krõbisesid)
Bass nagu puuduks kuigi heli on puhtam kui enne.... näha on et membraan liigub korralikult aga bassi ei tule.
Kas sellepärast on bassi halvem kuulda, et makk ei võimenda kõlareid piisavalt või on kõlarid läbi või asi hoopis selles et need 2way speakers?

Kuna ma olen suht võhik auto audio alal siis on küsimusi veelgi.

Kas need Alpine kõlarid on üldse head mis ma sinna panin - kellegil kogemusi antud mudeliga?
Kas ma peaks ostma võimendi, et täies hiilguses neid kõlareid kuulata (mis siis et nad ovaalid).
Kas ma saan õieti aru et üks võimendi suudab võimendada ära nii bassika kui ka teised kõlarid nii et ma ei pea mitu võimendit ostma.
Kuna ruum on piiratud transiti kabiinis ja ma lõikuma ei taha hakata - oskab keegi soovitada mingit väikest bassikat mis sinna ära mahuks - algul mõtlesin 8" aktiivbassikale mis istme alla käib aga see laideti maha... Kuna mingit ulme summat ei taha hakata töö autosse alla tampima siis ehk keegi oskab soovitada mis bassikas ja võimendi kogu selle krempli peale piisav oleks.
Põhimõtteliselt saaks bassika ainult kõrval istuja istme alla panna... mingi mini kast teha vms


Sai küll palju juttu ja küsimusi aga loodan, et keegi viitsib vastata :)


Proovi esialgu makist bassi peale keerata, vb on see täits maas sealt.

Antud ovallidel ei ole viga, kuid mignit super tulemust sealt ei tule. Võimendi järel peaks aga täitsa talutav heli tulema ja bassi ka päris asjalikult.
Kui soovid ühe võimendiga toita 2 ovaali ja bassika, siis sobiks hästi 4 kanaliga võimendi. 2kanalit kasutad ovaalide jaoks ja teised 2 kanalit sildad bassika jaoks. Sellisel juhul piisab ühest võimendist.
8" bassikas peaks istme alla mahtuma küll.Teed kinnise kasti, nii suure kui istme alla vähegi mahub.

_________________
S4 B5


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimused
PostitusPostitatud: 23.06.2014 10:29 

Liitunud: 12.05.2009 18:31
Postitusi: 70
Asukoht: Lõuna-Eesti
Tekkis kah üks küsimus - kas antud komplekti on mõtet osta või mitte: http://www.ebay.co.uk/itm/Bass-Face-12- ... 566520ab44 ???
Võite omalt poolt soovitada Eesti ettevõtete poolt pakutavaid alternatiive - tahaks autos heli uuendada.

_________________
Fo


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimused
PostitusPostitatud: 23.06.2014 12:35 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.10.2009 16:42
Postitusi: 1032
Asukoht: Tartu/Otepää
seeya kirjutas:
Tekkis kah üks küsimus - kas antud komplekti on mõtet osta või mitte: http://www.ebay.co.uk/itm/Bass-Face-12- ... 566520ab44 ???
Võite omalt poolt soovitada Eesti ettevõtete poolt pakutavaid alternatiive - tahaks autos heli uuendada.


Kui BassFace tooteid tahad osta, siis võta ühendust kasutajaga wrcdiisel

_________________
S4 B5


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimused
PostitusPostitatud: 25.06.2014 00:44 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.02.2006 01:04
Postitusi: 58
Asukoht: Tartu
Kas kellegil sellise bassikaga on kogemusi - tasub osta või mitte.

http://www.qualitymobilevideo.com/lp8.html


Arvesse peab võtma, et mul kabiinis vähe ruumi ja see sobiks mõõtmetelt ideaalselt istme alla.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7