Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 05.06.2024 04:03

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 37 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: K: Bmw E36 kupeele uus helitehnika
PostitusPostitatud: 20.04.2009 13:02 

Liitunud: 19.03.2007 15:57
Postitusi: 87
Asukoht: Tartu
Autol on originaalis selline süsteem:
Pilt
Kuna auto sai nagunii laiali võetud salongist, siis sooviks seda natuke ümber ja paremaks teha. Sooviks natuke targemate abi selles suhtes.
Sooviks just täpset ja head heli, bassi jätame teisejärguliseks hetkel.
Midagi olen juba valmis mõelnud, aga äkki on midagi paremat välja pakkuda, et lõpptulemus parem oleks.

Plaanid:
1. Mürasummutus laes (vilt polstri alla), põrandal (pigimatt), pagassis (pigimatt, vilt), ustes (sisse pigimatt ja kile ning polstri vahele vilt).
2. Kuna tagumine aknalaud on suht aegu näinud, siis 10mm vineerist uus aknalaud, akustilise riidega.
3. Taha sooviks ovaale, millele teeks samapaksust vineerist u. 15l kastid
Mis vahe on 2-3-4 ribalistel?
4. Ette kompod (ustesse mid ja tweeter A-piilarisse)
Tegelikult oli mõte mid panna jalgade juurde originaalkohta, koaksid ustesse ja tweeter piilarisse, kuid 3-way crossidele ei tahaks raha raisata ja teistmoodi (vist?) ka ei saa.

Kõlaritele on ka plaanis kindlasti panna võim taha. Hetkel on kodus vedelemas selline boschmanni võim, mis eeldatavasti kõlaritele läheb

Esikõlaritega olen praegu kõige rohkem teadmatuses.
Võiksite soovitada ka erinevaid kõlareid.
Mingit super süsteemi taga ei aja, kui loodaks ikka palju paremat süsteemi, kui originaal.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Bmw E36 kupeele uus helitehnika
PostitusPostitatud: 26.04.2009 02:22 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.12.2008 02:57
Postitusi: 627
Asukoht: Tallinn
Mõned mõtted:

Sedaankerega autos ei ole mingit mõtet teha aknalaual olevatele ovaalidele kasti. Palju parem tulemus jääb, kui need paigaldada freeairina ehk kasutada kastina tervet pagasiruumi.

2-3-4 ribalistel ovaalidel on kõige suurem vahe selles, et mõni äkki mõtleb, et mida-rohkem-seda-uhkem ja äkki maksab 4-ribaliste ovaalide eest ka rohkem. Mina ei näe nendes lisatweetrites mingit mõtet ja valiks 2-ribalised ovaalid. On vähem segajaid.

_________________
BMW 540 SUPERCHARGED! + Mazda 626 + Frontera TURBO


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Bmw E36 kupeele uus helitehnika
PostitusPostitatud: 26.04.2009 02:50 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Enne kui keegi kohalikest gurudest sulle miskit soovitada oskaks, on kahjuks alati esimene küsimus:

Mis su eelarve on ?
Seal lähtuvalt saab ka soovitusi andma hakata :beer

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Bmw E36 kupeele uus helitehnika
PostitusPostitatud: 27.04.2009 23:01 

Liitunud: 19.03.2007 15:57
Postitusi: 87
Asukoht: Tartu
Tänan, et teemat märkasite.
Kusjuures ovaalide mõte ning kastide mõte kaotasin ise peast paar päeva peale postitamist.
E36 aknalauda ei ole eriti otstarbekas lõikuda ja strutbari ka väga taha panna ei tahaks.
Mõõtsin natuke ja ovaalid jääksid sinna väga äärde. Välimine ots hakkaks juba c-piilarit segama, seega oleks sinna parem vast 16.5 koaksid panna. Olen lugenud, et nad pildid ehituse poolest ovaalidest paremad olema. 2 ribalised paneks siis tõenäoliselt salupa jutu järgi. Ja paar päeva tagasi sai uus aknalaud tehtud 2cm vineerist, kuhu uued kõlarid külge kruvida tulevikus.
Eelarve kohta niipalju, et kuni sügiseni on mul selle auto tegemisega aega. Kuna auto juures on muudki teha kui helipool, siis just üüratut raha ei tahaks raisata. Ma arvan, et suvejooksul kogun parem kvaliteetset kasutatud tehnikat kokku. Kui inimestel rahahädad võib nii mõnigi kvaliteetkraam liikuda vägagi hea hinnaga. Ma ei jahigi kvaliteetset JA võimsat heli taga, vaid pigem ikkagi kvaliteeti ennast
Kui konkreetselt rääkida, siis endal on alpine'le silm peale pandud, samas ka hertz'i kohta head kuulnud
Ise mõtlesin midagi sellist (kui uued osta):
Taha
Ette
Peaks vast selle summa eest mingit häält tegema küll või mis te arvate? :beer


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Bmw E36 kupeele uus helitehnika
PostitusPostitatud: 28.04.2009 09:19 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 09:41
Postitusi: 2771
Asukoht: Tallinn
Tsiteeri:
3. Taha sooviks ovaale, millele teeks samapaksust vineerist u. 15l kastid
Mis vahe on 2-3-4 ribalistel?
4. Ette kompod (ustesse mid ja tweeter A-piilarisse)

Jällegi soovitan tagakõlarite jaoks mõeldud raha kulutada paremate esikõlarite peale. Eriti kui arvestada seda:
Tsiteeri:
Ma ei jahigi kvaliteetset JA võimsat heli taga, vaid pigem ikkagi kvaliteeti ennast

See, et tehasest on tagaaknalauale ette nähtud kõlarid, ei tähenda seda, et sinna peab tingimata midagi paigaldama.

Tõnu

_________________
Driven by goa ::: Caraudio.ee
Alla V8 mootoriga võite muru niita


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Bmw E36 kupeele uus helitehnika
PostitusPostitatud: 28.04.2009 10:03 

Liitunud: 19.03.2007 15:57
Postitusi: 87
Asukoht: Tartu
Jah, mitu korda siit lugenud, et taha pole vaja. Ütleme nii, et ma mõtlen tagaistujatele ka. :D
Mingi nn. "surround" süsteem võiks ikka olla.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Bmw E36 kupeele uus helitehnika
PostitusPostitatud: 03.05.2009 21:01 
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.02.2007 00:46
Postitusi: 927
Asukoht: Narrogin Valley, WA
MantaOwner, tavakasutajale ei loe see, et kas saab parimat heli nüüd esikõlaritest, vaid lihtsalt et saaks paremat kui originaal!

suvalisele rullnokale se sama jutt et paremad esikõlarid panna ja võim neile, on samahea kui hane selga vesi :lol kuna ovaal ja suppar lärtsub tagant ikka rohkem ;)

aga tõsi, et ei pea ainult eest tulema heli.. kuna teemaalgataja ei soovinud ju SQ autot ehitada, vaid oma audiosüsteemi parandada!


:beer

_________________
DC5-S & FN2


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Bmw E36 kupeele uus helitehnika
PostitusPostitatud: 03.05.2009 21:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.05.2004 15:46
Postitusi: 338
Asukoht: tartumaa
Ma ka sq autot ei ehita (ega ka tegele sellea) aga tagakõlarid rikuvad esimeste heli. Heli hakkab imelikult autos ringi liikuma. Maru imelik on kuulata.
Kui teemaalgataja soovin kvaliteeti siis peaks selgeks tegema mida täpsemalt.

_________________
SQ see pole ikka mingi õige tümpsu värk.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Bmw E36 kupeele uus helitehnika
PostitusPostitatud: 04.05.2009 09:33 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 09:41
Postitusi: 2771
Asukoht: Tallinn
Tsiteeri:
MantaOwner, tavakasutajale ei loe see, et kas saab parimat heli nüüd esikõlaritest, vaid lihtsalt et saaks paremat kui originaal!

Sinu loogika kohaselt polekski nö tavakasutajal siit erilist nõu mõtet küsida, vahetagu vaid autos olevad kõlarid nii ees kui taga paremate vastu (nagu rahakott kannatab) ja kogu lugu. Nii ei toimu paraku mingit arengut parema soundi suunas ja sõidabki rullnokkade armee rõõmsalt ringi, ovaalid tagaaknalaual plärtsumas.
Teema algataja tundus siiski olevat vähe tõsisema sooviga oma helisüsteemi parandada ja iga kell soovitan ma inimestele, kes nõu küsivad, piiratud rahaliste ressursside korral (nagu 99,99% juhtudest on) kulutada kogu kõlaritele mõeldud raha esikõlarite peale ja tagumised ära jätta.

Tõnu

_________________
Driven by goa ::: Caraudio.ee
Alla V8 mootoriga võite muru niita


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Bmw E36 kupeele uus helitehnika
PostitusPostitatud: 04.05.2009 14:28 

Liitunud: 19.03.2007 15:57
Postitusi: 87
Asukoht: Tartu
Teen siiski vast nii, et ostan ette kompod, st jalgade juurde mid ja ukse või piilari sisse tweeter.
Taha lähevad mingid natuke odavamad 165mm. 2 ribalised koaksid.
Püüan valida kõlarid sama tundlikkuse, sagedusvahemikuga ning enam-vähem sama võimsusega, et heli tasakaalus oleks.

Seda tahtsin ka küsida, et kas kõlari suurusest oleneb palju?
Kui ma panen näiteks täpselt samade andmetega 13cm kõlarid või 16.5cm kõlarid?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Bmw E36 kupeele uus helitehnika
PostitusPostitatud: 04.05.2009 14:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.05.2004 15:46
Postitusi: 338
Asukoht: tartumaa
madala otsa vahe on 130mm ja 165mm vahel. Küll aga kui jonni ei jäta tagakõlarite suhtes siis sama tundlikkust küll ei soovitaks pigem ikka lahjema tundlikkusega. On ka juhused kus taha on pigem mõtekas ainult midbassid panna. E36 kupee on lihtsalt nii väikse salongiga auto et tagaistujatel ei tohiks probleemi tulla eriti kui plaan tweetrid piilaritesse installida.
Endal celicas ees kompod ja pole probleemi et taga ei kuule.
Pigem jäta siis nende tagumiste kõlarite install viimaseks et ennem saaksid proovida kuidas esimestega ainult on.

_________________
SQ see pole ikka mingi õige tümpsu värk.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Bmw E36 kupeele uus helitehnika
PostitusPostitatud: 04.05.2009 14:56 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 09:41
Postitusi: 2771
Asukoht: Tallinn
Tsiteeri:
Püüan valida kõlarid sama tundlikkuse, sagedusvahemikuga ning enam-vähem sama võimsusega, et heli tasakaalus oleks.

Seda tahtsin ka küsida, et kas kõlari suurusest oleneb palju?
Kui ma panen näiteks täpselt samade andmetega 13cm kõlarid või 16.5cm kõlarid?

Võimalusel paigalda ikka suuremad midid, nii saad madalaid sagedusi ette juurde.
Igasugu andmeid ei ole mõtet üle tähtsustada, nt sagedusvahemik ja võimsustaluvus on pigem odavama hinnaga kõlarite puhul suht tähtsusetud numbrid. Hind määrab suuresti selle, mis tulemuse saad.

Tõnu

_________________
Driven by goa ::: Caraudio.ee
Alla V8 mootoriga võite muru niita


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Bmw E36 kupeele uus helitehnika
PostitusPostitatud: 05.05.2009 20:22 
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.02.2007 00:46
Postitusi: 927
Asukoht: Narrogin Valley, WA
einoh, inimesed küisvadki nõu.. et mida osta, mitte et kuidas raketti ehitada :D

ehk siis firmad, hinnad - sellised soovitused on vajalikud tavakasutajale.. ja no loomulikult ka paigutus jah.. agas siiski tavaline esmaregistreeruja ei otsi ju kohe "SQ tümmi", ikka paremat kui originaal või edasi.. :)

_________________
DC5-S & FN2


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Bmw E36 kupeele uus helitehnika
PostitusPostitatud: 10.05.2009 13:11 

Liitunud: 19.03.2007 15:57
Postitusi: 87
Asukoht: Tartu
Küsiks, et kuidas heli jääks kui ette ja taha panna kompod?
Ette paremad ja kallimad, taha odavamad.
Kõlaritel andmed suht samad ja sama tootja.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Bmw E36 kupeele uus helitehnika
PostitusPostitatud: 10.05.2009 21:27 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.07.2003 12:04
Postitusi: 716
Asukoht: Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrada
rearwheel kirjutas:
Küsiks, et kuidas heli jääks kui ette ja taha panna kompod?
Ette paremad ja kallimad, taha odavamad.
Kõlaritel andmed suht samad ja sama tootja.



Mina soovitaks panna ette võimalikult korralikud kompod ja taha korralikud ovaalid. Siis saad eest hea mõnusa heli ja natukene ka madalat otsa. Tagumised ovaalid on suured ja suudavad esitada ka mingil määral madalamaid sagedusi, mis annab üldpilti veitsa mahlasust. Korralik heliisolatsioon ja korrektne paigaldus oleks iseenesest mõistetav. Võimendi neile kõigile suhteliselt nõutav. Kindlasti ei teeks paha subwoofer tuleviku perspektiivis.

Mina mitte ei ole MantaOwneri mõttepoliitikaga nõus, et tavainimese autos on vaja kõlareid ainult ette. Võibolla ma olen elus liiga vähe süsteeme paigaldanud ja ei tia asjast midagi :cry Sellisel asjal oleks mõtet ainult siis kui eesmärk on SQ poole ja sõidad enamasti üksinda. Kui autot kasutatakse laiatarbelisemalt ja soov on saada heli paremaks kogu autos, mitte SQ'sse võistlema minna, pole mõtet seda teed minna. See on vähemalt minu arvamus.

_________________
Team BSM & DD AUDIO tooteid saab minu käest & 160+dB Street Car
Friiza: "Mees kes hoolitseb selle eest, et teie kõrvakiled katki läheksid:P"


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 37 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7