Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 07.05.2024 05:01

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: K:Teoreetiline küsimus Sq valda !
PostitusPostitatud: 21.11.2013 00:39 
Kasutaja avatar

Liitunud: 30.11.2009 23:09
Postitusi: 503
Asukoht: L.A.G-->Hps
Ärge mind maapõhja nüüd ka kohe kiruge, kui teiejaoks härrad sq gurud teema veidi rumal tundub.
Huvitab asjade järjekord ja tulemus, hetkel asi muidugi kõik teoreetiline.

Seame siis eesmärgid paika: Esmane loomulikult võimalikult hea tulemus SQ alal.
Teiseks: Eelarve.500€ (mis ei sisalda punkt 4-s olemas olevaid asju)
Kolmandaks: Ehituse võimalikus (selle all pean silmas seda, et auto sisu jääb võimalikult originaal.)
neljandaks : olemas olev varustus . (Head unit, Võimud, juhtmed,klemmid,terminalid,sub.)
Auto: Sedaan.
markja mudel ei oma tähtsust ma usun siinkohal. (parandage kui eksin)
Vaevavad mind siis järgmised mõtted.
Varjant 1: Kuna HU on olemas ja sobilik aktiiv süsteemiks siis süsteem ka aktiiv tuleb.Nüüd aga kuidas kõige targem asjale läheneda oleks ? Kas soetada selle 500€ eest kõige parem turul saadav SQ eeldusega komplekt (a-la Focal mida SQ inimesed ikka kõvasti kiidavad, vähemasti väljamaal). Püüda see võimalikult ideaalselt paigutada originaal kohtades. .

Varjant 2: makk sama, süsteem sama, elemendid aga ise koostada ehk siis a-la mid range peerless midbass morel ultimo 6 vms ülim element, jällegi kohad jäävad originaalid.

Nii esimese kui ka teise varjandi puhul Ei pöörata tähelepanu summutusele vaid kõik on tehasest tulnud.
Varjant 3: panna 400€ isolatsioonile ja 100€ ostad lahjemad kasutatud elemendid(kompod).
varjant 4: kasutad sama moodi aga jällegi elementide valiku teed ise (ei pea olema ühe brändi asjad)
Varjant 5: kasutad 50/50 suhtes nii isolatsioonile, kui ka elementidele, jällegi algatuseks elemendid nn kompod
Varjant 6: kõik nagu varjant 5. va. siis jällegi elementid komplekteerid ise.

Kui arvate, et tõesti ei sobi see siia siis võib kustutada teema.

_________________
minust viinalõhna õhkab ja mul puudub cadilac mul on igivana chevy mis näeb välja nagu käkk


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K:Teoreetiline küsimus Sq valda !
PostitusPostitatud: 21.11.2013 02:35 

Liitunud: 30.03.2008 17:02
Postitusi: 303
Asukoht: Tallinn
Eks siin auto mudel tegelt ikka mängib rolli, kõlarite paigutus, orginaal helisummutus jne.
Põhimõtteliselt mina arvan, et uksed võiks pigimatiga korralikult üle käia, esimesed põhjalikumalt, tagumised vähe lõdvemalt.. Lisaks ka katus. See ei tohiks materjali kulu poolest küll 500eurosse suuremat lõhet sisse lüüa.

Twiitrid võiks olla kõrvade kõrgusel. Piilarite modifikatsioon on kõige tagasihoidlikum ümberehitus ja mina kaaluks seda tõsiselt, võibolla annab ka kõige rohkem juurde.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K:Teoreetiline küsimus Sq valda !
PostitusPostitatud: 21.11.2013 09:45 
Kasutaja avatar

Liitunud: 30.11.2009 23:09
Postitusi: 503
Asukoht: L.A.G-->Hps
Nii palju kui ma elus olen sattunud igast uuemaid ja vanemaid autosid lahkama, siis üldiselt on kuldreeglina enamus autosid ikka ühtselt minimaalse heli isolatsiooniga. Samas aga kui võtta võistluse järgi siis on välishelisid ju tunduvalt vähem maantemüra , tuul vms. ja seega peaks asja äraajama ka originaal isolatsioon. Muidugi kõla ja vibratsioone jne tehase isolatsiooniga ei tapa.

Tweetritega on jälle see keiss, et ühes teises teemas siin on seda lahatud ja lõptulemusena mängib tweeter paremini all kui üleval (piilaris või armatuuril) seega see on kah jällegi selline küsitav.

_________________
minust viinalõhna õhkab ja mul puudub cadilac mul on igivana chevy mis näeb välja nagu käkk


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K:Teoreetiline küsimus Sq valda !
PostitusPostitatud: 21.11.2013 12:34 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.04.2003 11:01
Postitusi: 592
Asukoht: Tallinn
Minu isiklik arvamus ja kogemus ütleb, et 500-ga saad tehtud äärmisel juhul vaid paigalduse ja mürasummutuse. Tundub küll esmapilgul, et mis see siis ikka on, kuid usu mind neid juhtmeid, pistikuid, kaablikingi, rüüži, termokahanevat, pigimatte, vineeri jne. jne. ikka kulub omajagu. Plus aega arvesta puhtalt tööaega kusagil ~50h, kui korralikult teha tahad. Been there, done that.

Kirjuta, mis sul praegu olemas on - siis saab arutleda mida alles jätta, mida müüa ja mida asemele võtta.

PS. Focal pole teab mis superheliga, tegelikult. :)

_________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
'68 Ford Thunderbird 429cid BB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K:Teoreetiline küsimus Sq valda !
PostitusPostitatud: 21.11.2013 13:09 
Kasutaja avatar

Liitunud: 30.11.2009 23:09
Postitusi: 503
Asukoht: L.A.G-->Hps
kohe olemas on: võimendi (mac audio mpx mono mis hakkab toitma subarit);
kohe kohe on tulemas head unit Alpine 9853r.
Termorüüd, kaablid(2x2,5mm), + ja - kaablid, vineeri,subbar(oris Amw 1044.)
esialgu nagu rohkem polegi miskit :D seega ei ole just palju mida nagu oleks olemas.
Installi teeme ise. Rookierice (on lubanud aidata ) aitab ka hetkel kõlarite valikul.
Ja auto on Vectra C 2003a. bens.

_________________
minust viinalõhna õhkab ja mul puudub cadilac mul on igivana chevy mis näeb välja nagu käkk


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K:Teoreetiline küsimus Sq valda !
PostitusPostitatud: 22.11.2013 16:16 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.04.2003 11:01
Postitusi: 592
Asukoht: Tallinn
Nimekirjast on sul puudu siis ette kõlarid. Vali nii kanged kompod, kui rahakott lubab. Kui valid lihtsamad, siis pead hakkama neid ilmselt mõne aasta pärast vahetama.
Nii palju kui mina neid kõlareid kuulanud olen, siis hind väljendab kvaliteeti. Seega odavat ja head ei ole olemas. 300.- eur / paar on suht miinimumhind, millest hakkab korralik kõlar, seega laias laastud ~600.- eur midide/tviitrite peale oleks raha, mille eest saad kõlarid mida võib-olla ei pea niiepa vahetama.
Minule Focal näiteks ei meeldinud. Liiga kile, väsitav ja agressiivne.

Mida võiks kaaluda:
http://www.autosound.fi/phpbb/viewtopic.php?f=6&t=4046 (HAT L1Pro SE)
http://www.nettivaraosa.com/autohifi-ja ... et/1607372 (DLS Scandinavia)
http://www.talkaudio.co.uk/ipb/index.ph ... 5-drivers/ (Dynaudio Esotar)
http://www.talkaudio.co.uk/ipb/index.ph ... e-drivers/ (Morel WR6)
http://www.talkaudio.co.uk/ipb/index.ph ... -tweeters/ (Morel tviiter)

MInu mäletamist järgi Eestis midagi hetkel sobivat müügis pole. Võid Basssoundmani" käest ka küsida, kas tal oleks midagi pakkuda. Mingi aeg tagasi oli tal kusjuures üks Focali 2K Power seeria komplekt üle.

Lisaks on sul vaja võimu.
Mina müüks selle Mac Audio maha ja võtaks asemele selle, mis toidaks terve süsteemi ära:
viewtopic.php?f=25&t=68529 (natuke kannatab tingida ka kindlasti, praegu on pigem selline pea-aegu tavahind)
või siis selle kompodele - samas, üks kanal jääb üle: http://www.soov.ee/tartumaa/Voimendi_Dl ... m?ca=1&w=3 (DLS CA50, näeb küll räsitud välja)

Ühtegi korralikku võimu hetkel mujal müügis ei ole.

_________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
'68 Ford Thunderbird 429cid BB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K:Teoreetiline küsimus Sq valda !
PostitusPostitatud: 23.11.2013 00:00 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.01.2011 17:06
Postitusi: 28
Mina Sinu asemel teeks kõigepealt mürasummutuse ja kaabelduse. Korralikult. Nii, et seda hiljem ümber ei peaks tegema. Siis vaataks kui palju raha vahepeal juurde kogunenud on ja kas sellest piisab hea set-i tweeter-midrange-midbass ostmiseks. Kui ei piisa, siis koguks juurde ja hoiaks silmad lahti heade pakkumiste suhtes.
Ühesõnaga ma pigem koguks raha ja muretseks korralikud asjad kui, et ostaks midagi hädapärast ja siis vahetaks nad natukese aja pärast paremate vastu.
Selle loogika järgi olen ka ise teinud, loodetavasti saab kevadel lõpuks ka häält kuulda.

_________________
635


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K:Teoreetiline küsimus Sq valda !
PostitusPostitatud: 23.11.2013 02:18 
Kasutaja avatar

Liitunud: 30.11.2009 23:09
Postitusi: 503
Asukoht: L.A.G-->Hps
Iff_ kirjutas:
Mina Sinu asemel teeks kõigepealt mürasummutuse ja kaabelduse. Korralikult. Nii, et seda hiljem ümber ei peaks tegema. Siis vaataks kui palju raha vahepeal juurde kogunenud on ja kas sellest piisab hea set-i tweeter-midrange-midbass ostmiseks. Kui ei piisa, siis koguks juurde ja hoiaks silmad lahti heade pakkumiste suhtes.
Ühesõnaga ma pigem koguks raha ja muretseks korralikud asjad kui, et ostaks midagi hädapärast ja siis vahetaks nad natukese aja pärast paremate vastu.
Selle loogika järgi olen ka ise teinud, loodetavasti saab kevadel lõpuks ka häält kuulda.

Esialgu ongi kõige olulisem minna mürasummutamise radadele,Täna viskasin originaal magnetoola väla ja alpine 9853R -i sisse. Ma teadsin, et vahe on aga ma ei oleks ette kujutanud ka unes, et vahe niii meeletu on.
tweetreid vaja otseselt pole saab lairibaga hakkama. Aga nagu eespool mainitud siis enne kõike tuleb korralik mürasummutus teha ning kaabeldus.

_________________
minust viinalõhna õhkab ja mul puudub cadilac mul on igivana chevy mis näeb välja nagu käkk


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K:Teoreetiline küsimus Sq valda !
PostitusPostitatud: 26.11.2013 18:02 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.04.2003 11:01
Postitusi: 592
Asukoht: Tallinn
Paar head asja on ka siin: http://www.autosound.fi/phpbb/viewtopic ... 08794cca07

_________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
'68 Ford Thunderbird 429cid BB


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7