Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 26.04.2024 00:07

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Makk+võim+subwoofer+2x ovaalid
PostitusPostitatud: 17.11.2014 23:40 

Liitunud: 13.08.2013 15:17
Postitusi: 2
Tere, loodan, et nüüd ei pahandata ja välja ei naerda kui midagi väga valesti olen teinud aga endal selles valdkonnas teadmisi napib.

Ühendatud on järgmised komponendid:

Makk pioneer deh-4000ub (makil on taga kaks RCA väljundit)
+
RCA kaabel (kahe soonega)
+
Võim Jackson AX 420
+
Subwoofer ja 2x ovaalid

See kombo ei taha ainult mitte kuidagi mängida :(
Kui makist lülitan subwoofri välja siis on üldse täielik vaikus :) Ovaalid peaksid ju mängima jääma?

Olen võimu sisendeid tõstnud ümber üht ja teist pidi, paremaks ei ole saanud.

Võimul on 4 kanalit ja mina siis olen ühendanud maki ühe kanali kasutades Y RCA üleminekut ühte võimu sisendisse ja teise maki kanali teise.

Kas olen teinud midagi kapitaalselt valesti ja peaksin neid maki kanaleid kasutama ainult subwoofri jaoks ja ovaalidele võtma signaali maki juhtmetest?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Makk+võim+subwoofer+2x ovaalid
PostitusPostitatud: 19.11.2014 16:54 

Liitunud: 09.12.2003 17:39
Postitusi: 418
Asukoht: Pärnumaa
Esiteks ei ole makil kaks kanalit vaid üks ja võimendil ei ole neli vaid kaks.

Ühendama peaksid umbes nii ,et makist tulev üks soon (ütleme et ülemine pistikupesa) jaguneb võimul Y kaabliga mõlema kanali ühe sisendiga (võimul siis mõlemasse ülemisse pistikupessa IN kirja all), teise soonega peaksid samamoodi tegema (ütleme, et alumine pistik võimu mõlemasse alumisse pistikupessa IN kirja all). Nüüd peaks RCA olema õieti. Vaata joonist allpool.

Pilt

Pioneeri koduleht ütleb, et RCA väljundit peaks saama panna kas Subwoofri (S/W) jaoks või lihtsalt tagumiste kõlarite (R) jaoks. Sinule peab ta olema seadistatud tagumiste kõlarite jaoks, sest siis peaks kogu sagedus vahemik võimuni jõudma.

Võimus peaksid subwoofri ühendama pildi pealt vaadatuna vasakule poole (REAR) ja x-over lüliti seadma LPF(Low Pass Filter) peale. Ovaalid ühendad siis paremale poole (FRONT).


Kuidas sul kõlarid ühendatud on? Pilti?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Makk+võim+subwoofer+2x ovaalid
PostitusPostitatud: 19.11.2014 21:57 
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.05.2012 18:04
Postitusi: 453
Wearderi seletus on õige.

Saad tööle nii, et maki külge ühendad kaks Y-ühendust ning siis kaks paari RCA-kaableid viid võimuni nii, et punasest otsast tulevad kaablid lähevad võimul punastesse ja valgest tulevad lähevad valgetesse (sinu puhul siis kas alumistesse või ülemistesse).
Ovaalid ühenda võimul Front ahelasse ja woofer Rear ahelasse. Võimul seadista Front ahela lüliti FULL asendisse ja REAR lüliti LPF asendisse (keskmisesse).
Makil peaks samuti olema seadistatud väljund kogu sagedusvahemikule, mitte ainult S/W.

Sinu võimul pole sellist lülitit nagu mu Rockford Fosgate võimul - 2ch/4ch. Mul ei mänginud eriti ükski võimu järgi ühendatud kõlar (taga+woofer), kui ei olnud valitud 4ch.

Seega sul sellist probleemi pole ja peaks eelnevate seletustega toimima.

_________________
Mazda 3 MPS


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Makk+võim+subwoofer+2x ovaalid
PostitusPostitatud: 20.11.2014 10:00 

Liitunud: 13.08.2013 15:17
Postitusi: 2
Tänud vastuste eest. Ühenduskeem on õige ja minu on täpselt sama moodi ka tehtud.
Probleemi allikas oli hoopis makk ise, maki kanal ei tööta korrektselt. Ühendasin teise maki ja heli korras.

Võib teema lukku panna!


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7