Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 03.05.2024 15:22

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 60 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kas madal pinge on võimendile ohtlik (jagatud teema)
PostitusPostitatud: 03.06.2009 06:53 

Liitunud: 09.12.2003 17:39
Postitusi: 418
Asukoht: Pärnumaa
Miks sa ViktorT nii kindel oled selles seisu kohas, et Salupa eksib? Nii nagu ma aru saan, siis sinu inteligendid väidavad, et võimsus ei lange pinge langemise puhul? Keda ma nüüd siis uskuma pean?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas madal pinge on võimendile ohtlik (jagatud teema)
PostitusPostitatud: 03.06.2009 09:00 

Liitunud: 14.05.2007 16:04
Postitusi: 75
Asukoht: Trt-Jhv
Seletage nüüd palun mulle ka, millisest kurjast vaimust vaevatud võimendid "tahavad" toota 10V peal sama palju võimsust kui 14V peal? Kuidas te selle võimendile sunniviisiliselt selgeks teete? Ma loeks enda omadele ka sõnad peale, ehk paraneb detsibell või paar. :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas madal pinge on võimendile ohtlik (jagatud teema)
PostitusPostitatud: 03.06.2009 12:17 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
r99 kirjutas:
Seletage nüüd palun mulle ka, millisest kurjast vaimust vaevatud võimendid "tahavad" toota 10V peal sama palju võimsust kui 14V peal? Kuidas te selle võimendile sunniviisiliselt selgeks teete? Ma loeks enda omadele ka sõnad peale, ehk paraneb detsibell või paar. :)

Ma küsin siis lihtsamalt ...
Toome näiteks D6-e http://salupa.exe.ee/jutt/va/voim.php?f ... cs&mar=D-6

Miks ei ole toodud siis max rms tulemust 14v juures ?
Et siis ei maksa ju nii palju vol keerata, et pinge kukkuma hakkaks ja detsibelle muudkui tuleb :P
Loomulikult on õige et 14v juures tootab võimendi võimsust, selleks on vaja aga lisa akusi ja lisa- või suuremat genekat, et seda pinget hoida ju ....

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas madal pinge on võimendile ohtlik (jagatud teema)
PostitusPostitatud: 03.06.2009 13:05 
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.03.2006 11:19
Postitusi: 1292
Asukoht: Harjumaa
No näed ViktorT saad ise ka aru et jahu oled 4 lehekülge ajanud. Või tahad väita et kui toide annaks 1000A@14Vsaaks vähem võimsust kätte? Võim kuumeneks vähem? :think

_________________
quote oopc /naljakas ka neid videoid näha kus mingi aeg tuntakse eest sõites end nagu mingis kosmose laevas kuid muis politsei auto kaamerast näeb välja nagu ajast räsitud silo käru kus lugematu hulk hingavaid organisme sees./


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas madal pinge on võimendile ohtlik (jagatud teema)
PostitusPostitatud: 03.06.2009 14:58 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Tegelane5 kirjutas:
No näed ViktorT saad ise ka aru et jahu oled 4 lehekülge ajanud. Või tahad väita et kui toide annaks 1000A@14Vsaaks vähem võimsust kätte? Võim kuumeneks vähem? :think

Ma arvan et kuumeneks vähem jah

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas madal pinge on võimendile ohtlik (jagatud teema)
PostitusPostitatud: 03.06.2009 23:31 
Kasutaja avatar

Liitunud: 24.04.2006 21:23
Postitusi: 724
Asukoht: võru
Kui pinge langeb, langeb ka võimendi tarbitav vool ja välja antav võimsus. Ma ei saa aru kust sa võtad et vool tõuseb. Võtame Salupa lehelet suvalise võimendi millel on mõõdetud samade oomide pealt erineva pingega: http://salupa.exe.ee/jutt/va/voim.php?f ... en&mar=KA3

madalama pingega:
1 x 150 W
4 oomi
12.0 V
24.8 A

kõrgema pingega:

1 x 170 W
4 oomi
12.8 V
26.6 A

Pinge langes 0,8 volti, vool LANGES 1,8 A, võimsus ka LANGES 20W. Füüsikaseadused jäävad 1 oomi ja 1 kW puhul samaks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas madal pinge on võimendile ohtlik (jagatud teema)
PostitusPostitatud: 04.06.2009 00:13 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Martpoiss kirjutas:
Kui pinge langeb, langeb ka võimendi tarbitav vool ja välja antav võimsus. Ma ei saa aru kust sa võtad et vool tõuseb.

Teen paari päeva jooksul video, kus on näha voltmeetril pinge kukkumine, samas DB-d tõusevad ... Seda tahad ve ? Polegi väitnud, et vool tõuseb !
Selleks et pinget säilitada ja ka võimu kuumenemise käest, on vaja algallikat, ehk laetud akusi, mis siin veel keerulist on ?

OK vabandan ette, selliste 100-500w võimudega pole tõesti lugu, võibolla keerleb mu mõttemaailm seal 3kw + võimude juures, mida Atsil on vist ainult kord elus ette tulnud mõõta ... ja mis ongi nö uue ajastu high power mono võim, odaval sodil pinge suurt ei langegi, seega pole ka praktikat nende kuumenemisel tehtava kahju hindamisel ...

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas madal pinge on võimendile ohtlik (jagatud teema)
PostitusPostitatud: 04.06.2009 07:02 
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.10.2003 12:45
Postitusi: 956
Asukoht: Haapsalu-Martna-Tallinn
Atsil pole lihtsalt piisavalt voolu,et d6-te 14.4v juures mõõta.Igatahes minu soovitus on see,et tee üks mingi tõsiselt võetav tulemus spl maailmas ja hakka siis tuututama

_________________
56211069
Soodsad uued ja kasutatud suverehvid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas madal pinge on võimendile ohtlik (jagatud teema)
PostitusPostitatud: 04.06.2009 10:57 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Mossemeez kirjutas:
Atsil pole lihtsalt piisavalt voolu,et d6-te 14.4v juures mõõta.Igatahes minu soovitus on see,et tee üks mingi tõsiselt võetav tulemus spl maailmas ja hakka siis tuututama

Kle tuut tuut, nagu sul omal on neid varrukast võtta ? :lol
Selleks on vaja 20kw ja 18v süsteemi vähemalt !

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas madal pinge on võimendile ohtlik (jagatud teema)
PostitusPostitatud: 04.06.2009 11:06 
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.02.2004 21:22
Postitusi: 841
Asukoht: Tallinn
ViktorT kirjutas:
Mossemeez kirjutas:
Atsil pole lihtsalt piisavalt voolu,et d6-te 14.4v juures mõõta.Igatahes minu soovitus on see,et tee üks mingi tõsiselt võetav tulemus spl maailmas ja hakka siis tuututama

Kle tuut tuut, nagu sul omal on neid varrukast võtta ? :lol
Selleks on vaja 20kw ja 18v süsteemi vähemalt !


4 lehekülge räägid kuidas võimud ei pea vastu ja nüüd selgub, et pole võimude jaoks raha.

Mine tööle siis mis istud siin.

Uskumatu kuidas Ats viitsib asju arutada ja selgitada, sain palju targemaks seda teemat jälgides. Suured tänud! :)

_________________
Lameda maa klubi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas madal pinge on võimendile ohtlik (jagatud teema)
PostitusPostitatud: 04.06.2009 15:21 
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.03.2006 11:19
Postitusi: 1292
Asukoht: Harjumaa
ViktorT kirjutas:
Polegi väitnud, et vool tõuseb !


Kui pinge langeb aga db oluliselt ei lange (ehk siis kasutegur) ja vool ei tõuse siis kuskohast see kuumus sinna võimu tuleb?

_________________
quote oopc /naljakas ka neid videoid näha kus mingi aeg tuntakse eest sõites end nagu mingis kosmose laevas kuid muis politsei auto kaamerast näeb välja nagu ajast räsitud silo käru kus lugematu hulk hingavaid organisme sees./


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas madal pinge on võimendile ohtlik (jagatud teema)
PostitusPostitatud: 06.06.2009 13:09 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.07.2003 12:04
Postitusi: 716
Asukoht: Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrada
ViktorT kirjutas:
Ma küsin siis lihtsamalt ...
Toome näiteks D6-e http://salupa.exe.ee/jutt/va/voim.php?f ... cs&mar=D-6

Miks ei ole toodud siis max rms tulemust 14v juures ?



Milleks on vaja üldse mingeid võimsusi mingi 14,4V juures välja tuua tavakasutaja jaoks?? Sellist pinget ei ole võimalik street klassi autodes saavutada ja 99,9% inimesi, kes ostavad omale võimendi, et oma muusikasüsteemi suutlikust parandada on tavakasutajad, kelle auto elektrisüsteem on 12V. Samas suuremate võimsuste juures kukub akupinge muusikat kuulates alapoole 12V piiri (ka töötava mootoriga esinev nähtus) ja siinkohal on täiesti põhjendatud, miks Ats mõõdab võimendeid sellistel tingimustel - et tuua võimendi karbipealsed numbrid reaalsusmaailma, ehk siis anda aimu võimendi ligilähedasest võimsusest reaalsetes tingimustes = tavakasutaja autos!

Mingid 14,4V ja 16V ja 18V on ikkagi SPL maailma mitte street klassi autode rida.

_________________
Team BSM & DD AUDIO tooteid saab minu käest & 160+dB Street Car
Friiza: "Mees kes hoolitseb selle eest, et teie kõrvakiled katki läheksid:P"


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas madal pinge on võimendile ohtlik (jagatud teema)
PostitusPostitatud: 26.06.2009 23:27 

Liitunud: 20.04.2009 00:41
Postitusi: 111
Asukoht: tallinn
amm.. selline küsimus, et kui jämedad kaablid akult võimu jõuavad??? ma enda autosse vedasin 6meetrit 4ruutmm kaablid, et alguses oli see 12 to 220 muundus seal.. siis hakkasin heliga tegema.. panin võimu sinna.. sellega sai pikalt põristatud mingi 360W oli.. sõbral oli tester, pistsin seinna traadi otstesse ja oli kenasti mingi 11.4 kui mootor seisis, töötavalt 13.3 .. panin mürtsuma, ja pinge kukkus ka kusagile 9 peale.. seepeale otsustasin, et nii ei saa rallit sõita.. ostsin 21mm kaabli (5m) ja uue võimu ja suppari, 560W nominaal. ja panin kondeka vahele.. (1F) ja kui mootor töötab, siis on mingi 14.3, 14.4 ja mürtsudes, ei kuku eriti alla 14.0. sinubasside korral olen vunki keerates suutnud minimaalselt 13.3 peale viia (sama mis oli vana kaabli max.)

Ma nüüd ei lugenud muidugi kõiki 4 lehte korralikult läbi, et kui keegi on seda maininud siis vabandan mõtetu posti eest.

_________________
Ärge palun näkku lööge!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas madal pinge on võimendile ohtlik (jagatud teema)
PostitusPostitatud: 12.07.2009 10:16 

Liitunud: 24.07.2005 11:57
Postitusi: 65
Salupa kirjutas:
Ma ei tea, kas midagi läheb tõlkes kaduma või on siin mõni muu põhjus - igatahes me käime oma vaidlusega juba ringiratast. Asi, mida ma siin teemas juba paar korda olen üritanud seletada, on see, et kui võimendi töötab maksimaalvõimsusel ja siis pinge langeb, siis madalamal pingel ei ole võimalik enam sama võimsust säilitada, sest võimendi võimsus sõltub pingest. Kui pinge kukub, langeb ka võimsus.

See ju oleneb sellest kas võimendil on regulated power supply või unregulated power supply. Esimesel juhul tõstetakse voolutugevust, kui pinge langeb, teise puhul mitte.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas madal pinge on võimendile ohtlik (jagatud teema)
PostitusPostitatud: 12.07.2009 10:52 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.12.2008 02:57
Postitusi: 627
Asukoht: Tallinn
Palun loe teema enne postitamist korralikult läbi, sest ma olen sel teemal siin juba kaks korda kirjutanud:

Salupa kirjutas:
Mina selle jutuga ei nõustu, sest minu võimendimõõtmiste kogemus näitab, et enamus võimendite võimsus ja voolutarve vähenevad pinge langedes. Mõni üksik võimendi suudab lõppvõimendi toitepinget reguleerida ja sellega pinge langemist kompenseerida, kuid see toimib ka vaid mingi piirini - näiteks 11V-st madalamal pingel hakkavad ikka võimsus ja voolutarve vähenema.
Salupa kirjutas:
Seda ma olen siin teemas juba rääkinud aga veelkord siis: Enamus võimendid on tõesti reguleerimata toiteplokkidega, sest nii saab sama rahaga võimendist rohkem võimsust kätte. Mõned üksikud võimendid on reguleeritud toiteplokiga, kuid see reguleerimine toimub vaid mingi piirini - tavaliselt 11-11.5V. Sellest madalamal pingel hakkavad lõppvõimendi pinge ja voolutarve ikkagi langema.

_________________
BMW 540 SUPERCHARGED! + Mazda 626 + Frontera TURBO


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 60 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7