Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 28.03.2024 13:11

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Võimsamate kõlarite valik.
PostitusPostitatud: 07.10.2017 19:44 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
Mõte on kõlareid vahetada ja küsiks vähe nõu, mida panna asemele.
2x165RMS, siis sellele tuleb arvestada ühe kõlari võimsus 165w RMS või tuleb arvutada näiteks üks kõlar 100w ja teine 65w?!?
165w kanali kohta on hetkel nii, seal on kompod 60w RMS(6.5"), juhtme otsas ripub veel armatuuris koaksikaal 40W RMS(3.5").
Selge on see, et hetkel on kõlarid liiga lahjad. Mida sinna asemele panna?
Teise võimendi peal on ainult kompod(tagumised uksed) ja subwoofer.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Võimsamate kõlarite valik.
PostitusPostitatud: 07.10.2017 21:36 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
Kurat, pisut sai nüüd segane.

Kas sul on 2x165rms võimendi üle ?

Pane sinna mingid korralikud komponendid järgi lihtsalt. Neil on filtrid kaasas kus kohast kõik läbi käib. Võimsus on ikka komponendi komplekti kohta.

Saab ka sellise süsteemi ehitada, et sul on näiteks nelja kanaliga võimendi ja siis lased bassikatele eraldi ja twiiteritele (või Kolmeribalise süsteemi puhul twiiterile / keskribale) teistest kanalitest aga see on juba suuremate poiste pärusmaa. Mõnel on lausa igal ribal eraldi võimendi.

Üldiselt kolm riba on keeruline asi tavalisele lihtsale inimesele.

Mida tänapäevastest valikutest eelistada ei teagi kuna olen ise ajast maha jäänud. Üldiselt on mul head kogemused focalite, morelite, DLS'iga ja vanakooli hertziga mida enam ei leia naljalt kasutatultki müügist.

Paljud kiidavad ka nüüd hertzi ja näiteks alpinet aga minu kõrvade jaoks liiga ebamahedad ja kriiskavad süüsteemid mis armastavad kick bassi ja seda populaarset printerimussi.

Turul on palju uusi tegijaid ka millest pole aimugi. Ehk keegi on täna bang for buck.
Bassikas siin esindab nüüd mignid DD asja mille subwooferid on küll väga heal tasemel.

Veel kõvemad vennad kombineerivad üldse erinevaid asju.

Kindlasti võiks võimendi varuga võimsam olla kui kõlarite komplekt

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Võimsamate kõlarite valik.
PostitusPostitatud: 07.10.2017 22:25 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
Ok, seletasin vähe halvasti tõesti.
Helisüsteem on juba mõnda aega peal. Võimendid 2x EMA 455, sillatud kahele kanalile. Üks võimendi toimetab esimese poole kõlaritega, teine võimendi toimetab tagumise poolega.
Kõlarid Rockford Fosgate, mis on väga head aga lihtsalt võimuse poolest jäävad lahjaks ja kõrged teatud laulude puhul kriiskavad ka kõrva, väga väga häirivalt.
http://www.rockfordfosgate.com/products/details/p132
http://www.rockfordfosgate.com/products/details/p165-si
http://www.rockfordfosgate.com/products/details/p3d4-10

Subwoofer muret ei tee, sellest on küll ja küll. Esimestega on paraku nii, et p132 saavutavad väga kiiresti piiri. Ükspäev peab proovima kui p132 lahtiühendada, mis siis teeb aga ma arvan miskipärast, et ka need ustes jäävad lahjaks.
Võimsust kanali kohta mõtlen, et sillatuna annab 165w RMS, kas siis kõlar peaks olema ka umbes 165 või käib ikka nii nagu ma arvan ja teadnud olen, et tule kogu kõlarite RMS võimusus kanali peale kokku arvutada. Siin ma mõtlengi, kui esialgu näiteks lihtsalt vahetaks armatuuris p132 võimsamate vastu, kas see siis tasakaalustaks? Paraku see jälle tähendab tõenäoliselt armatuuri suuremat lõhkumist aga no mis teha :D


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7