Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 01.05.2024 20:03

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Rõhu Mõõtmine
PostitusPostitatud: 23.01.2009 21:53 
Kasutaja avatar

Liitunud: 13.04.2008 15:30
Postitusi: 19
Asukoht: Rakvere (enamasti)
No Tervitused jällegist.

Küsimus ongi siis selline,et Kus, kuidas Ma saaks oma autol Helirõhku mõõta ?:)
et nagu just mitte mingil võistlusel, vaid nagu lihtsalt, huvi Pärast;)

Et nagu lihtsalt, mainides, et päris Selle Nokia telefoniga (vee ja tolmu ja põrutuskindel) mingi 5*** on :D kus se helirõhu mõõtur peal, ei hakka ju mõõtma :D see vist näitaks suht mitte kõigetäpsemalt :D v mis arvate ?:)

Edit:
Sams küsiks ka,et mis mõjutab siis kõige enam Seda dB saavutust ? :)
mis peaks olema, kas Kõva müdistav bass... v siis heli enda tugevus ?
(ei jaga veel seda eriti)

_________________
Rõngas jaotatud Kolmeks...


Viimati muutis Ur3o, 25.01.2009 22:55, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Rõhu Mõõtmine
PostitusPostitatud: 23.01.2009 23:26 
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.12.2003 20:53
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
Tallinnas, Järve keskuse 0 korrusel A-Soundis


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Rõhu Mõõtmine
PostitusPostitatud: 23.01.2009 23:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 12:59
Postitusi: 1207
Asukoht: Tln
Ise ilma vajalike seadmeteta ei saa mõõta. Nokia telefon ei näita sulle midagi. Mõõtmine maksab enamjaolt 50eek.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Rõhu Mõõtmine
PostitusPostitatud: 24.01.2009 20:39 

Liitunud: 01.05.2008 20:26
Postitusi: 90
Asukoht: Pärnu
Pärnus on Omitron http://www.omitron.ee/


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Rõhu Mõõtmine
PostitusPostitatud: 25.01.2009 22:05 

Liitunud: 24.12.2008 01:37
Postitusi: 427
Mul üks ime vidin olemas millega enam vähem saaks mõõta sul 25-kr mõõdaks ma sul! Siiani kõigil enda sõpradel mõõtnud.Sellepärast saigi soetatud see mõõtja huvipärast.

_________________
http://www.lincolnmotorsport.com/ KÜSIGE LISA!


Viimati muutis vwboy, 25.01.2009 22:08, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Rõhu Mõõtmine
PostitusPostitatud: 25.01.2009 22:08 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.04.2003 15:31
Postitusi: 164
Asukoht: Tallinn/Rakvere
vwboy kirjutas:
Mul üks ime vidin olemas millega enam vähem saaks mõõta sul 25-kr mõõdaks ma sul!


Mis imevidin see täpsemalt on ?

_________________
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
http://www.marklai.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Rõhu Mõõtmine
PostitusPostitatud: 25.01.2009 22:10 

Liitunud: 24.12.2008 01:37
Postitusi: 427
Vipp kirjutas:
vwboy kirjutas:
Mul üks ime vidin olemas millega enam vähem saaks mõõta sul 25-kr mõõdaks ma sul!


Mis imevidin see täpsemalt on ?



Umbes nagu selline käest mõõtjad on tavaliselt :) Väheke lihtsam kui need oomipoes müüdavad!
Aga mu mõõtja üldse läbi ebay sebitud.Kirjade järgi ütleb üle 130 dB ei peaks näitama, pole siiani kellegil veel nii palju dB olnud ,et proovida mis üle 130db teeks vidin . :rokib

_________________
http://www.lincolnmotorsport.com/ KÜSIGE LISA!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Rõhu Mõõtmine
PostitusPostitatud: 26.01.2009 00:58 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.02.2005 23:56
Postitusi: 577
hm, ei tasu uskuda nendesse imevidinatesse :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Rõhu Mõõtmine
PostitusPostitatud: 26.01.2009 14:37 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.07.2003 12:04
Postitusi: 716
Asukoht: Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrada
vwboy kirjutas:
Vipp kirjutas:
vwboy kirjutas:
Mul üks ime vidin olemas millega enam vähem saaks mõõta sul 25-kr mõõdaks ma sul!


Mis imevidin see täpsemalt on ?



Umbes nagu selline käest mõõtjad on tavaliselt :) Väheke lihtsam kui need oomipoes müüdavad!
Aga mu mõõtja üldse läbi ebay sebitud.Kirjade järgi ütleb üle 130 dB ei peaks näitama, pole siiani kellegil veel nii palju dB olnud ,et proovida mis üle 130db teeks vidin . :rokib


ntx. Me pole veel siiamaani ühtegi alla 130dB tümpsuautot mõõtnud, nii, et suht pointless aparaat (termLAB) :kill
Sellega võid sa oma auto salongi müra mõõta, mitte korrektseid helirõhutulemusi.

Mul on ka olemas analoogne aparaat - küll RTA nime all, aga seal saab ka müra mõõta. Küll mikrofoni ja arvuti tarkvarale baseeruv ja samuti üle 130dB ei mõõda. Olen võrrelnud selle tulemust termlabiga ja ütleme nii, et müramõõtja ja helirõhumõõtja on kaks erinevat seadet mille tulemused kõiguvad kordades.

_________________
Team BSM & DD AUDIO tooteid saab minu käest & 160+dB Street Car
Friiza: "Mees kes hoolitseb selle eest, et teie kõrvakiled katki läheksid:P"


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Rõhu Mõõtmine
PostitusPostitatud: 26.01.2009 23:14 

Liitunud: 24.12.2008 01:37
Postitusi: 427
basssoundman kirjutas:
Mul on ka olemas analoogne aparaat - küll RTA nime all, aga seal saab ka müra mõõta. Küll mikrofoni ja arvuti tarkvarale baseeruv ja samuti üle 130dB ei mõõda. Olen võrrelnud selle tulemust termlabiga ja ütleme nii, et müramõõtja ja helirõhumõõtja on kaks erinevat seadet mille tulemused kõiguvad kordades.



:kill Ega ma ei loodagi mingeid ametlike ja õigeid tulemusi saada sellest vidinast vaid mingit aimu saab sellega kül.Ma ei hakka suga vaidlema saa niigi liiga tark sellel alal ja eks tead kind neid asju rohkem kui mina.Eks me näe palju se vahe tegelikult on kui kunagi lasen selle õige mõõtjaga ära mõõta !

_________________
http://www.lincolnmotorsport.com/ KÜSIGE LISA!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Rõhu Mõõtmine
PostitusPostitatud: 27.01.2009 13:31 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.07.2003 12:04
Postitusi: 716
Asukoht: Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrada
vwboy kirjutas:
basssoundman kirjutas:
Mul on ka olemas analoogne aparaat - küll RTA nime all, aga seal saab ka müra mõõta. Küll mikrofoni ja arvuti tarkvarale baseeruv ja samuti üle 130dB ei mõõda. Olen võrrelnud selle tulemust termlabiga ja ütleme nii, et müramõõtja ja helirõhumõõtja on kaks erinevat seadet mille tulemused kõiguvad kordades.



:kill Ega ma ei loodagi mingeid ametlike ja õigeid tulemusi saada sellest vidinast vaid mingit aimu saab sellega kül.Ma ei hakka suga vaidlema saa niigi liiga tark sellel alal ja eks tead kind neid asju rohkem kui mina.Eks me näe palju se vahe tegelikult on kui kunagi lasen selle õige mõõtjaga ära mõõta !


Niipalju võin võrdluseks tuua, et 3dB vahet on reaalselt 2x valjem/vaiksem.

N: Kui su süteem suudab teha 141,2dB, siis see mõtetu vidin näitab sulle midagi 130 MAX või siis 131,2 ja vsjo. See teeb juba enam, kui mitmekordse vahe. Igas natukenegi korralikumas tümpsuautos on enam, kui 130dB, ehk see seade on suht kasutu helirõhu mõõtmiseks. Mina soovitaks mitte otsida töötavatele lahendustele alternatiive. Jalgratast ise leiutada on tore ja selle eest palju rahagi maksta veel toredam.

Jägermeistri asemel juua Jägertraumi ja hommikul pead ja südant valutada... mõte on sama - jess, säästsime natukene raha, aga jube sitt on olla, juua oli aga tore:D

_________________
Team BSM & DD AUDIO tooteid saab minu käest & 160+dB Street Car
Friiza: "Mees kes hoolitseb selle eest, et teie kõrvakiled katki läheksid:P"


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Rõhu Mõõtmine
PostitusPostitatud: 27.01.2009 14:31 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.12.2008 02:57
Postitusi: 627
Asukoht: Tallinn
basssoundman kirjutas:
N: Kui su süteem suudab teha 141,2dB, siis see mõtetu vidin näitab sulle midagi 130 MAX või siis 131,2 ja vsjo. See teeb juba enam, kui mitmekordse vahe.
10dB teeb täpselt 10-kordse vahe.

Mis teemasse puutub, siis võrdlust kannatavad vaid sama tüüpi mõõturiga ja samadel tingimustel mõõdetud tulemused. Kui TermLabi mõõtur otsapidi näiteks kasti sisse visata, siis saab hoopis ulme tulemuse, kuid see ei näita ju mitte midagi.

Helirõhku saab mitmel meetodil mõõta ja mõõdetud tulemust ka mitmeti tõlgendada. See tähendab, et ka teiste spetsiaalselt auto helirõhu mõõtmiseks mõeldud mõõturite tulemused erinevad praegu kasutatava TermLabi omast kuni mõne dB võrra. Laiatarbe müramõõturid on nii madalate sageduste ja suure helirõhu juures sootuks ebatäpsed. Nende tulemustega pole üldiselt midagi peale hakata.

P.S. Aga ma ei saa hõnni teist näidet ka kommenteerimata jätta. Esiteks joogi nimetus on Jagtraum ning mees, kes hommikuse peavalu pärast kardab, peaks likööridest üldse eemale hoidma.

_________________
BMW 540 SUPERCHARGED! + Mazda 626 + Frontera TURBO


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7