Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.06.2024 01:41

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 28 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: K: Golf IVle uus audio makist kuni Subwoofrini.?
PostitusPostitatud: 12.09.2010 12:55 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.05.2009 20:05
Postitusi: 39
Asi selline, et kuna hindan kvaliteetsemat heli siis soovin vahetada välja g4 helisüsteemi.
Autoks 3ukseline.
Autos on originaalmakk ja 4x16,5 kõlarit ja 2 kõrget: ees ustes, ees küljepeeglikatetes(kõrged siis) ja taga küljepaneelides.

Sooviks siis arvamusi ja teiepoolseid pakkumisi kõlarite kohta. Endal on mul väljavaadatud mingi lahendus aga siiski küsin et kas on mõtet nii väiksele autole nii palju ja milline oleks parim lahendus helile ja bassile. Ja sooviks veel alternatiive makile...

Panen siis üles enda mõeldud lahenduse:
Makk: Clarion CZ609E http://www.noortehnik.ee/CZ609E/ sobib bassiväljuni olemasolek ja hind või siis Alpine CDE-W203Ri http://www.noortehnik.ee/CDEW203Ri/ kuigi clarion tundub etem.(bluetooth ja liiniväljundid)
Esi- ja tagakõlarid:: Alpine SPE-17SF http://www.noortehnik.ee/grupid/action/show_product/product_id/125/
Võimendi: Alpine MRP-M500 http://www.noortehnik.ee/grupid/action/show_product/product_id/165/
Subwoofer: Alpine SWR-1222D http://www.noortehnik.ee/grupid/action/show_product/product_id/154/
Mõtlesin korra ka Subwoofreid kaks panna aga seljuhul 10". Iseenesest mõistetaval ka siis võime 2.

Teiepoolseid pakkumisi oodates ja
ette tänades...


Viimati muutis separaator, 06.10.2010 16:18, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Golf IVle uus audio makist kuni Subwoofrini.?
PostitusPostitatud: 13.09.2010 18:09 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
küsin siinse foorumi standardküsimuse: milleks sulle tagumised kõlarid vajalikud on? jäta parem originaalid ja koonda raha esikõlaritesse.
ja muudele kõlaritele võiks ka võimu panna, mitte ainult bassile.

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Golf IVle uus audio makist kuni Subwoofrini.?
PostitusPostitatud: 13.09.2010 19:03 
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.10.2007 22:05
Postitusi: 718
Asukoht: b5.5 v6 4x4, e91xd, e60 535d, b7 4mo, b6 tdi
just hakkab valmima ühele kolme ukselisele g4: ustes ja taga siis kokku 4 impacti 10 tollist edition kõlarit, 4 kõrget (piilaris ja ustes), ja kaks 10 tollist supparit(signat rage) pagassis.kaks impacti võimu ja 1 nakamichi.päris hea kooslusega muusika seal


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Golf IVle uus audio makist kuni Subwoofrini.?
PostitusPostitatud: 13.09.2010 22:43 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.05.2009 20:05
Postitusi: 39
1. Tagumised kõlarid sellepärast, et mul on alati reguleeritud tagumised rohkem mängima kui eesmised. Tean et kõik räägivad ainult eesmiste kõlarite vajalikkusest, kuid ma ei tea, vb on see minu fetiš vms aga eest alati vähem helitugevust kui tagant. Kuulan enamasti volüüm põhjas kuna sõidan 300 päeva aastas üksi autos ja millegipärast ei sobi mulle nii, et ma ei kuule tagumisi kõlareid rohkem kui eesmisi.

2. Sellisel juhul kui teised kõlarid ka võimendi alla panna siis küsin nii... Kas need kõlarid sobivad võimendiga mis mul on valitud ja millise võimendiga need koos sobiksid kõige paremini. Samas võib ka pakkuda muid lahendusi kuid eelistatud siiski alpine.

3. Kas piisab ühest subwoofrist või on ikka nii et 2 on parem kui 1. Sest eelistan suurt rõhku ja teravat lööki. Ja ma kardan et 1st võib väheks jääda...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Golf IVle uus audio makist kuni Subwoofrini.?
PostitusPostitatud: 13.09.2010 22:58 

Liitunud: 24.12.2008 01:37
Postitusi: 427
Muidu suht hea kompott valitud kõlari ja woofriga.Kui nüüd aus olla siis teevad need tehase kõlarid ka täiesti arvestavat tümmi.Isegi tulevikus tahaks välja vahetada kuna bassi osaga mul puudust pole vaid midagi muud jääb puudu!.Isilikult soovitaks ma midagi asisemat kas Dlsilt (nt C6A) või Fockalilt(nt 165 A1) Seda enam kui nigu nii võimu taha paned!+ korralikult pigimatti ja jäigalt kõlarid ukse külge peaks saama väga hea tulemuse!

Äkki aitab see http://streetrace.org/arhiiv/viewtopic. ... 90#p919890 teema natuke valikul kuigi lingid ei tööta enam. :rokib

_________________
http://www.lincolnmotorsport.com/ KÜSIGE LISA!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Golf IVle uus audio makist kuni Subwoofrini.?
PostitusPostitatud: 13.09.2010 23:26 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.05.2009 20:05
Postitusi: 39
Esikõlarite kohta mul nuriseda polegi. Just tagumised tunduvad suht mõttetud. Lihtsalt mõtsin, et kui juba tegema hakata siis korralikult ning vahetada makk ja lisada korralik woofer. Makk ongi just kõige suurem peavalu kuna inimene muutub mugavaks hea asjaga. Eelmises autos oli usb võimalusega makk ja usblt kuulates on ikka parem kvaliteet. Ja praeguses olukorras ajab see lihtlabane cd mängija harja punaseks, kuna häid lambaid mahub lauta palju aga häid lugusid cd-rile peaaegu et ei mahugi. seega kõrvetamise ja plaadivahetamise isu on otsas. Makivalikuga on see jama et alpine on kindlasti kvaliteetsem aga iga lisavidina ja adapteri eest peab jällegi maksma 100€ ja pealegi. Aga clarionil on need lisavidinad sama hinna eest juba sees. Ja kuna mu treenimata kõrv nende vahet niikuinii ei erista siis ma arvan et kõik annab alati reguleerida paika iga makiga nii et kõrv rahul oleks.


Ja seekord asjaga niikuinii ise tegelema ei hakka vaid lasen professionaalidel oma tööd teha. Samas ka üleskutse, neile kes arvavad et saaksid sellise asjaga edukalt ja kiirelt hakkama ning kes suudavad oma tööle ka garantii anda siis andke teada. Ehk siis uue maki paigaldus, juhtmete vedamine, kõlarite paigaldus, subwoofrile kasti ehitus ja kaubandusliku välimuse andmine(riie, terminal jms) Ning võimendi(te) paigaldus. Eeldatavalt et kõik juhtmed mis veetakse peidetakse korrektselt, ühendused joodetakse. Kõik polstrid jäävad korda ning auto ei nagise ega kigise igatpidi kui pärast kõik töö tehtud on. Ja muidugi ka pigimatid sinna kus vaja.
Kui keegi arvab et saaks sellise asjaga hakkama ja suudab oma tööle ka kuni aasta garantiid anda siis saata hinnapüüd mailile urmo.oper@mail.ee ja sealt siis suhtleb edasi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Golf IVle uus audio makist kuni Subwoofrini.?
PostitusPostitatud: 06.10.2010 15:57 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.05.2009 20:05
Postitusi: 39
küsimus nüüd selline... et kui makiks oleks Alpine CDE-W203Ri http://www.noortehnik.ee/CDEW203Ri/
ja lisan sinna sellise võimendi Alpine KTP-445 http://www.noortehnik.ee/grupid/action/show_product/product_id/2308/,
et kas siis piisab võimsusest kompnentide jaoks või on tarvis ikka mingit võimsamat 4kanaliga võimendit.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Golf IVle uus audio makist kuni Subwoofrini.?
PostitusPostitatud: 07.10.2010 20:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.05.2009 20:05
Postitusi: 39
Tundub et kuskil ida-siberi foorumist saaks ka kiiremini vastuse isegi kui hispaania keeles oma postitus üles visata... Asi selles et mul läheb veic kiireks asjaga kuna tulen 4 päeva pärast eesti ja tahaks komponendid maki ning selle vahevõimu ära osta... Aga enne tahaks veic infot selle vahevõimu kohta... ma arvan et nii mõnigi tunneb siin alpine tehnikat paremini kui mina...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Golf IVle uus audio makist kuni Subwoofrini.?
PostitusPostitatud: 07.10.2010 21:39 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Alpine võimu kohta loe siit: http://www.talkaudio.co.uk/index.php?option=com_content&task=view&id=872&Itemid=54
Täitsa huvitav asi ja kui väga tehnika mees ei ole ja autot lammutada ei viitsi ja raha kah väga ei ole siis on hea lahendus küll.
Eks muidugi mingi kõbedam võim oleks ikka parem aga usun, et see ajab kah asja ära ja annab selle natukese juurde mis makil puudu jääb.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Golf IVle uus audio makist kuni Subwoofrini.?
PostitusPostitatud: 07.10.2010 21:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.05.2009 20:05
Postitusi: 39
suur tänu infi eest :rokib


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Golf IVle uus audio makist kuni Subwoofrini.?
PostitusPostitatud: 08.10.2010 00:01 

Liitunud: 27.08.2008 23:59
Postitusi: 81
separaator kirjutas:
3. Kas piisab ühest subwoofrist või on ikka nii et 2 on parem kui 1. Sest eelistan suurt rõhku ja teravat lööki. Ja ma kardan et 1st võib väheks jääda...

Pane 2x SPL Dynamicsi XTR 15'' woofrit ja lööb nii, et paha ja valus hakkab (see sõna otseses mõttes) muidugi on ka vaja head võimendit :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Golf IVle uus audio makist kuni Subwoofrini.?
PostitusPostitatud: 08.10.2010 04:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.08.2008 10:40
Postitusi: 424
Asukoht: Tallinn, Muuga
herko18 kirjutas:
separaator kirjutas:
3. Kas piisab ühest subwoofrist või on ikka nii et 2 on parem kui 1. Sest eelistan suurt rõhku ja teravat lööki. Ja ma kardan et 1st võib väheks jääda...

Pane 2x SPL Dynamicsi XTR 15'' woofrit ja lööb nii, et paha ja valus hakkab (see sõna otseses mõttes) muidugi on ka vaja head võimendit :D


Piisab ühestki, et paha hakkaks.

_________________
Opel Astma 20SEH; Audi A6 3.2Q


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Golf IVle uus audio makist kuni Subwoofrini.?
PostitusPostitatud: 11.10.2010 22:19 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.05.2009 20:05
Postitusi: 39
Ma ei taha et paha hakkaks... tahan et oleks terav ja täpne bass ning jõuaks ilusti esiklaasini täisvõimsusega... :rokib päris nina sügada kogu aeg ja roboti moodi rääkida ka ei viici ....


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Golf IVle uus audio makist kuni Subwoofrini.?
PostitusPostitatud: 12.10.2010 00:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 12:59
Postitusi: 1207
Asukoht: Tln
Usu mind, ühest woofrist piisab sulle täiesti. Ega sa võistlusautot ei ehita!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Golf IVle uus audio makist kuni Subwoofrini.?
PostitusPostitatud: 12.10.2010 22:20 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.05.2009 20:05
Postitusi: 39
ei ku ainult oma tarbeks...


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 28 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7