Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 15.05.2024 10:16

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 29 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: BMW e39-le parem helisüsteem
PostitusPostitatud: 04.12.2010 14:41 

Liitunud: 28.06.2006 11:14
Postitusi: 10
Asukoht: Eesti
Sooviks panna oma e39-sse(sedaan 98a.) parema heli süsteemi. Autos endas on mul praegu 10 kõlariga helisüsteem ,subwoofer puudub(ei tea võib-olla kunagi oli). Ühesõnaga see buisness klassi süsteem. Nagu ma olen aru saanud siis originaalis on ees: peeglite juures tweetrid, siis järgmised mingid mid-id kõrged, ja alumised mid-woofrid, taga: tweetrid ja mid-woofrid.
Nii plaan oleks panna kõik originaal aukudesse midagi suurt ümber lõikamata ja ehitama ja orig. raadio jätta. Ülesse peeglite juurde tweetrid tagasi ja taha ka siis sama sugused ka alumised väiksed. LIhtsalt uued ja paremad. Aga mida teha nüüd nede alumiste ja tagumiste suurtega? Kas panna koksiaalid, või panna tagasi mid-woofrid ja mida need komponendid endast kujutavad? Plaanis oleks ka ise enesest subwoofer freeairi oma pluss võim.
Nüüd oleks abi vaja selles suhtes, et kui suured on need kõlarid mis sinna sisse sobivad(sügavus, läbimõõt). Teiseks: kui ma asendan originaalid uutega, siis kas see auto telefoni heli ka sealt kuuleb? Kolmandaks: Kuidas see kompott mängiks seinast seina muusikat, et osad helid ei mängiks teisi üle ja kas on vajalik kõlarite juhtmete vahetamine? Neljandaks :) Soovitage siis kvaliteetseid kõlarite firmasid, süsteeme kuidas paremini teha jne.
Hinna klass võiks jääda kuskil 10000.- ringi. No tegelt olen nõus ka nats rohkem välja käima :) Aitäh, kes viitsivad vaevaks võtta aidata. PS! See helisüsteem ei teki koheselt autosse vaid vahepeal pean tõõl käima ära 2 kuud, aga alustan varakult uuringutega. :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW e39-le parem helisüsteem
PostitusPostitatud: 04.12.2010 16:08 
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.10.2003 12:45
Postitusi: 956
Asukoht: Haapsalu-Martna-Tallinn
esiteks kui tahad originaal maki alles jätta siis unusta ära hea heli.
Kui tahad bassi juurde siis vaja hi low-d,võimu ja supparit
Kõlarid on 13cm-sed

_________________
56211069
Soodsad uued ja kasutatud suverehvid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW e39-le parem helisüsteem
PostitusPostitatud: 04.12.2010 16:22 

Liitunud: 28.06.2006 11:14
Postitusi: 10
Asukoht: Eesti
Mossemeez kirjutas:
esiteks kui tahad originaal maki alles jätta siis unusta ära hea heli.
Kui tahad bassi juurde siis vaja hi low-d,võimu ja supparit
Kõlarid on 13cm-sed


Ühesõnaga need suuremad kõlarid(mid-bassid) on siis 5,25" tolli. No freeairi supparit ma mõtlesingi, aga üleliia palju ma seda bassi ei taha. Pleki väristajat pole mul tarvis. Makki tahan jah originaali jätta ei taha aftermarketi omadega salongi ära rikkuda, aga heli läheb ikka paremaks kõlarite vahetusega ju. MIda täpselt see hi-low teeb?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW e39-le parem helisüsteem
PostitusPostitatud: 04.12.2010 16:30 
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.10.2003 12:45
Postitusi: 956
Asukoht: Haapsalu-Martna-Tallinn
heli küll oluliselt paremaks ei lähe kuna headunit on ikkagi saast.Pigem jätta see raha raiskamata kui makki vahetada ei taha.
Hi-low teeb kõlari juhtmest võetud signaalist supparile rca otsad-ei osand paremini seletada :)
selline jubin http://img.diytrade.com/cdimg/751681/72 ... verter.jpg

_________________
56211069
Soodsad uued ja kasutatud suverehvid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW e39-le parem helisüsteem
PostitusPostitatud: 04.12.2010 16:53 

Liitunud: 13.04.2007 18:34
Postitusi: 1329
Asukoht: Harjumaa
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?t=60030&f=47

mulle aga meeldib see lahendus tegelikult

Pilt
http://forum.bmw5.co.uk/viewtopic.php?f ... &view=next

_________________
Elu nagu lill ...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW e39-le parem helisüsteem
PostitusPostitatud: 04.12.2010 17:04 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.05.2004 15:46
Postitusi: 338
Asukoht: tartumaa
rebz kirjutas:
Mossemeez kirjutas:
esiteks kui tahad originaal maki alles jätta siis unusta ära hea heli.
Kui tahad bassi juurde siis vaja hi low-d,võimu ja supparit
Kõlarid on 13cm-sed


Ühesõnaga need suuremad kõlarid(mid-bassid) on siis 5,25" tolli. No freeairi supparit ma mõtlesingi, aga üleliia palju ma seda bassi ei taha. Pleki väristajat pole mul tarvis. Makki tahan jah originaali jätta ei taha aftermarketi omadega salongi ära rikkuda, aga heli läheb ikka paremaks kõlarite vahetusega ju. MIda täpselt see hi-low teeb?

nagu hetkel pole üldse bassi või?
E39 on jah raske kui mingeid tükke vahetada ei taheta.

_________________
SQ see pole ikka mingi õige tümpsu värk.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW e39-le parem helisüsteem
PostitusPostitatud: 04.12.2010 17:08 

Liitunud: 28.06.2006 11:14
Postitusi: 10
Asukoht: Eesti
Nii paneks uue maki, okei peidan selle laekasse ära. Mis sellest originaal makist sis saaks? Kas see toimetab neid teisi asju edasi ikka(ma mõtlen neid muid settinguid mis sealt muuta saab)? N: Nagu siin üleval toodud pildil, selle makiga ju enam neid toiminguid teha ei saa.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW e39-le parem helisüsteem
PostitusPostitatud: 04.12.2010 17:12 

Liitunud: 28.06.2006 11:14
Postitusi: 10
Asukoht: Eesti
MK kirjutas:
rebz kirjutas:
Mossemeez kirjutas:
esiteks kui tahad originaal maki alles jätta siis unusta ära hea heli.
Kui tahad bassi juurde siis vaja hi low-d,võimu ja supparit
Kõlarid on 13cm-sed


Ühesõnaga need suuremad kõlarid(mid-bassid) on siis 5,25" tolli. No freeairi supparit ma mõtlesingi, aga üleliia palju ma seda bassi ei taha. Pleki väristajat pole mul tarvis. Makki tahan jah originaali jätta ei taha aftermarketi omadega salongi ära rikkuda, aga heli läheb ikka paremaks kõlarite vahetusega ju. MIda täpselt see hi-low teeb?

nagu hetkel pole üldse bassi või?
E39 on jah raske kui mingeid tükke vahetada ei taheta.


Praegu on autos need mid-woofrid bassi tegijateks. Endisel omanikul oli subwoofer, aga ta võttis selle välja(juhtmed on alles). Vahetus on jah tingitud sellest ka, et vanad kõlarid on lihtsalt läbi omadega. Subwoofri ma panen aga freeairi, et säästa pagassis ruumi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW e39-le parem helisüsteem
PostitusPostitatud: 04.12.2010 17:30 

Liitunud: 28.06.2006 11:14
Postitusi: 10
Asukoht: Eesti
kaabakaz kirjutas:
Woofri saad pagassi ühendada poole tunniga, muundur RCA vahele ja voolu juhtmed väga lähedalt aku pealt võtta, remote pnain endal tagatuledest.
Makisüsteemi täpselt ei mäleta, aga minuarust töötasid mul mõlemad makid. Selle vedamisega on päevläbi tööd, kui korralikult teha tahad, siis tuleb pool autot laiali kiskuda.


Ma juba kujutan ette nende juhtmete vedamist :err Ma pean seedima seda aftermarketi maki värki. Mul aju ei võta seda makki omaks kuidagi viisi. :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW e39-le parem helisüsteem
PostitusPostitatud: 04.12.2010 17:42 

Liitunud: 28.06.2006 11:14
Postitusi: 10
Asukoht: Eesti
kaabakaz kirjutas:
e39 hakkab see pagassiplekk väga kergelt värisema, et korralikult tehes arvesta ka mõned tunnid pigitamisele :D


Sellele ma olen mõelnud ja see on ka plaanis. Kuigi loodan et subwoofer hakkab läbi suusaluugi rohkem ikka salongi mängima. Aga vastake siis küsimusele et mida teha nende mid-woofrtega, oletades et teised kõlarid jäävad samaks ja tuleb juurde subwoofer. Kas jätta mid-woofrid või panna midagi muud sinna asemele?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW e39-le parem helisüsteem
PostitusPostitatud: 04.12.2010 17:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.01.2007 21:31
Postitusi: 205
Asukoht: Hiiumaa
kaabakaz kirjutas:
e39 hakkab see pagassiplekk väga kergelt värisema, et korralikult tehes arvesta ka mõned tunnid pigitamisele :D

Korraliku kasti puhul, mis tuppa suunatud on taga vibra minimaale, pea olematu. Soovitaksin selle pigimati raha pigem investeerida korraliku kasti, kasti tegijale, kes selle heli seal tagant ära suunaks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW e39-le parem helisüsteem
PostitusPostitatud: 05.12.2010 02:42 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.05.2004 15:46
Postitusi: 338
Asukoht: tartumaa
rebz kirjutas:
MK kirjutas:
rebz kirjutas:
Mossemeez kirjutas:
esiteks kui tahad originaal maki alles jätta siis unusta ära hea heli.
Kui tahad bassi juurde siis vaja hi low-d,võimu ja supparit
Kõlarid on 13cm-sed


Ühesõnaga need suuremad kõlarid(mid-bassid) on siis 5,25" tolli. No freeairi supparit ma mõtlesingi, aga üleliia palju ma seda bassi ei taha. Pleki väristajat pole mul tarvis. Makki tahan jah originaali jätta ei taha aftermarketi omadega salongi ära rikkuda, aga heli läheb ikka paremaks kõlarite vahetusega ju. MIda täpselt see hi-low teeb?

nagu hetkel pole üldse bassi või?
E39 on jah raske kui mingeid tükke vahetada ei taheta.


Praegu on autos need mid-woofrid bassi tegijateks. Endisel omanikul oli subwoofer, aga ta võttis selle välja(juhtmed on alles). Vahetus on jah tingitud sellest ka, et vanad kõlarid on lihtsalt läbi omadega. Subwoofri ma panen aga freeairi, et säästa pagassis ruumi.

vat siis nii võikski teemat alustada et vanad lihtsalt füüsiliselt läbi.
tõenäolselt võid sinna 1500.- maksvad kompod paar ühendada asemele ja siis vaadata kas on bassikat vaja või mitte.
Ilmselgelt pole mõtet üle pingutada. Kõik on vajadustes ja kõrvades kinni.

_________________
SQ see pole ikka mingi õige tümpsu värk.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW e39-le parem helisüsteem
PostitusPostitatud: 05.12.2010 21:47 

Liitunud: 28.06.2006 11:14
Postitusi: 10
Asukoht: Eesti
Ma paneks siis sellised Hertzi omad: http://www.noortehnik.ee/ESK130/
Kas keegi teab, mis läbimõõduga need tweetrid on ja kas makk ka ära kannatab need kõlarid kui ma vahetan need kõik välja?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW e39-le parem helisüsteem
PostitusPostitatud: 05.12.2010 21:52 
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.10.2003 12:45
Postitusi: 956
Asukoht: Haapsalu-Martna-Tallinn
Muidu sobivad aga maki taha panemiseks on mõttetult kallid.vaata parem alla tuhande krooniseid komposid

_________________
56211069
Soodsad uued ja kasutatud suverehvid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW e39-le parem helisüsteem
PostitusPostitatud: 05.12.2010 22:26 

Liitunud: 28.06.2006 11:14
Postitusi: 10
Asukoht: Eesti
Mossemeez kirjutas:
Muidu sobivad aga maki taha panemiseks on mõttetult kallid.vaata parem alla tuhande krooniseid komposid


Aga kui nendele ka võimendi vahele panna, see teeks asja paremaks muidu?


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 29 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7