Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.06.2024 02:05

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 16 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: ideid ja soovitusi ühte klassikusse helisüsteemi ehitamisest
PostitusPostitatud: 29.11.2011 10:32 

Liitunud: 28.07.2003 09:17
Postitusi: 6
tervitus kõigile,
Kuna mu enda autoaudio alased teadmised ja ka tegemised jäävad eelmise sajandi lõppu :) siis konsulteeriks pisut siin teadjamate meestega.
Autoks vana 6 seeria BMW, soov oleks sinna midagi enam-vähem kuulatavat sisse ehitada kuna originaalsüsteem ei kannata ka minu suht kehva kuulmisega kõrvade jaoks kriitikat. Samas kindel tahtmine oleks jätta armatuuri ja polstrite look esialgseks - st jääb sisse "niidirullidega" originaalmakk ning kõlarid jäävad originaalkohtadesse. Reaalset tööd peaks hakkama tegema samas mingi tänapäevane head unit, muidugi kuhugi peidetult siis. Seega makk peab kindlasti olema puldiga või puldi valmidusega. Originaalkõlarid on 6 seerial mingid piisikesed ovaalid, kiire otsing eesti poodides näitas, et sama suurust on reaalselt saada ainult mingid alpine omad. http://www.noortehnik.ee/grupid/action/show_product/product_id/2355/
Kuna müüja need kiiresti maha tegi siis teostasin auto juures mõned mõõtmised ning selgus, et reaalne oleks ette paigaldada ka 13cm kompod. Paraku rahakott piirab nagu alati siis esialgu võimendit ja woofrit ei tuleks, aasta paari pärast aga kindlasti, seega peaks olema valmidus. Kaablid on veetud sellise arvestusega, et võimendi tuleb ette, armatuurlaua alla, hetkel siis 4 kõlari jaoks. Kui tulevikus mõelda woofrile, kas siis peaks vedama ka viienda kaabli või oleks mõistlik supaka jaoks taha eraldi võimendi tekitada ning siis coaxiaaliga signaal headist sinna viia?
Raha kulutaks head uniti peale max 200 euri, esikõlaritele max 150euri. Kas tagakõlariteks on ehk mõttekas needsamad alpine pisiksed ovaalid paigutada või pole taha üldse midagi tarvis?

Kokkuvõtvalt siis jagage soovitusi , mis makki ja kõlareid eelistada. Mingeid väga kõrgeid nõudmisi ma süsteemile ei esita, esikõlarite asukoht imho vanadel bemmidel piisavalt masendav et sealt midagi väga head välja võluda. Aga kuna polstrid on maas ja armatuur laiali siis tuleb kasutada võimalust helisüteem enam-vähem kuulatavaks ehitada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ideid ja soovitusi ühte klassikusse helisüsteemi ehitami
PostitusPostitatud: 29.11.2011 11:24 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.03.2009 23:22
Postitusi: 101
Asukoht: Pärnu
Soovitaks esimesteks komponentideks nt
Morel Tempo 5
Hertz ESK130
DLS R5A
Eelised ühe või teise ees tuua ei oska kahjuks, tegemist tuntud firmade kvaliteet toodanguga ning ämbrisse astuda suhteliselt raske. Taha võid mingi odavama otsa ovaalid või kompod panna, kui üldse.
Maki kohapealt võid vaadata alpine, pioneeri, kenwoodi toodangust midagi. Peaasi,et mingi "no-name" hiinakas poleks.

_________________
STREET A - 145,4dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ideid ja soovitusi ühte klassikusse helisüsteemi ehitami
PostitusPostitatud: 29.11.2011 11:31 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.05.2005 13:54
Postitusi: 2931
Asukoht: Tallinn
Sellised väikesed ovaalid on mul täiesti olemas, tutikad ja kordagi kasutamata. Kunagi sai Porschele soetatud aga miski pärast ei pannud külge. Kui soovid neid siis annan sümboolse raha eest ära.

Võimendi on minu arust tähtsam, kui kõlarite vahetus. Hetkel olevad kõlarid teevad võimendi taga täiesti normaalset häält, võrreldes sellega kui investeerid paarsada eurot kõlaritesse, mis mängivad otse maki tagant.

a 60w RMS 4 kanaliga võimendid liiguvad kasutatuna siin hinnavahemikus 30-50 EUR. enam-vähem maki saab kuskil sama hinnaga ma arvan. Subwoofer kastis kah u sama hinnaga.

Kui sa siin foorumisvähekene ringi sebid siis saad 200 EUR eest:
4 kanaliga võimendi, komponentkõlarid ja filtrid, maki ja väiksema suubwoofri kastis. Komponendid ette ja võimendi taha mängima, taha jätad originaalid otse maki tagant mängima ja 2 kanalit sildad subwoofri jaoks.
Low budgeti eest peaks juha täitsa hästi mängiva asja saama. Ise toimisin sama moodi ja täitsa OK on.

_________________
Miata
LS400


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ideid ja soovitusi ühte klassikusse helisüsteemi ehitami
PostitusPostitatud: 29.11.2011 13:32 

Liitunud: 28.07.2003 09:17
Postitusi: 6
Kõlarite vahetus on päevakorral kuna autol salong on praegu laiali ja hea on uued sisse installida, pealegi mul pole neid originaale vist enam allesgi.
Kui maki võimendist tõesti ei piisa siis eks tuleb püksirihma pingutada ja üks korralik väline võimendi ka kohe ligi võtta. Milline võimendi sobiks näit eespool soovitatud Hertz ESK130 taha kõige paremini? Eelistan tuntud brände ja pigem väldin kasutatud tehnika ostu, ei ole mul second hand asjadega õnne lihtsalt :(


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ideid ja soovitusi ühte klassikusse helisüsteemi ehitami
PostitusPostitatud: 29.11.2011 15:02 

Liitunud: 09.04.2005 21:51
Postitusi: 253
Asukoht: Tallinn
Kui armatuuri all ruumi on siis mina paneks sinna 4-kan võimendi, kasutaks kaks kanalit eeskõlaritele ja jätaks teise paari sillatuna subvoofri jaoks - kas siis kohe või tulevikku ootama. Tagakõlarid võiks jah ära unustada.

Kunagi - samuti möödunud sajandil - oli mul Capris komplekt, kus eesustes 5-tollised suletud kastis ja see mängis päris mõnusalt. Aga no subwoofer on peaaegu et kohustuslik, 5-ste pindala on ikka väga väike ja tõsist bassi sealt välja võluda väga keeruline.

Paigalduse võiks hoolega läbi mõelda, tekitada elementidele korralik kinnitus ja pigimatiga igasugused resonantsid ennetada. Kuna nendest pisikestest bassi eriti ei tule tekib kohe kiusatus tämbritest bassi peale keerata mis vaeste väikeste võnkeamplituudi veelgi suurendab - ja samavõrra võimendab igasugu plärinaid ümberkaudsetes polstrites. Subwoofer ei pea sugugi olema 12-tolline inverterkastis jurakas, normaalse muusika kuulamiseks piisab ka kui panna aknalauale näiteks 8 või 10-tolline freeair ja pakiruum akustiliselt salongist eraldada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ideid ja soovitusi ühte klassikusse helisüsteemi ehitami
PostitusPostitatud: 29.11.2011 17:50 

Liitunud: 28.07.2003 09:17
Postitusi: 6
rustang kirjutas:
Subwoofer ei pea sugugi olema 12-tolline inverterkastis jurakas, normaalse muusika kuulamiseks piisab ka kui panna aknalauale näiteks 8 või 10-tolline freeair ja pakiruum akustiliselt salongist eraldada.


http://www.noortehnik.ee/70W81/
Üks selline Audese 8" oleks mul pmst kohe saada, kas kannataks kasutada? Kas kuulatavuse seisukohalt on ka vahet, näit. kui woofer paigaldada taga aknalauale või siis tagaistmete keskele - käetoe taha?
Ning endiselt veel minu jaoks õhus küsimus, millist võimendit soovitaksite, kompod valiks siis herz 130ESK ning woofer näiteks seesama audese 70W ?
Kas selline clarion näit on piisav: http://www.noortehnik.ee/grupid/action/ ... t_id/3080/
Kas kõik 4 kanaliga võimud on tänapäeva sillatavad?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ideid ja soovitusi ühte klassikusse helisüsteemi ehitami
PostitusPostitatud: 29.11.2011 21:31 

Liitunud: 09.04.2005 21:51
Postitusi: 253
Asukoht: Tallinn
See Audese element on 8-oomine (auto jaoks kehv variant) ja tsiteerides tootelehte "Optimiseeritud kinniseks karbiks". Sulle sobiks freeair - element, võinoh, kui tahad kasti ka teha siis vahet pole. Aga 8 oomiga kaotad kohe 2x võimsuses 4 oomiga võrreldes. Aknalaud või käetoe taha - helis olulist vahet ei ole, pigem paigalduse nüansid.

See Clarioni võim on enamvähem paras, saab sillata, sisaldab filtreid jne. ja ei ole ehk kindalaeka alla panekuks liiga suur.

Makki valides vaata, et oleks võimalikult hea ekvalaiser (parameetriline vähemalt 3 ribaga või tavaline vähemalt 10 ribaline), saad pärast sageduskarakteristikut õigemaks kruttida. (Aktiivfiltreid või aegviiteid igaks juhuks siinkohal propageerima ei hakka :) ).


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ideid ja soovitusi ühte klassikusse helisüsteemi ehitami
PostitusPostitatud: 30.11.2011 10:32 

Liitunud: 28.07.2003 09:17
Postitusi: 6
Väga hea, mul hakkab asjas juba selgus tekkima 8)
Jätan selle audese mängust välja. Noore tehniku lehel surfates jäi silma selline 10" hertzi toode: http://www.noortehnik.ee/grupid/action/ ... uct_id/25/
Ehk ajab asja ära?

voofri paigalduse kohalt täpsustaks veel üle termini "pakiruum akustiliselt salongist eradada". Hetkel on see vahesein mul saanud tagasihoidlikult 2mm pigimatte ning kogu ulatuses üle pritsitud mingi spets mürasummutus ainega (selline kivikaitse sarnane), hind asjal oli hirmus aga mul pole aimugi kuidas see reaalselt toimib. Kas oleks veel vaja mingeid poorseid materjale ka kasutada isolatsiooniks?

Tänapäeva makkidel ei märganud esimese hooga ühelgi pulti kaasas olevat, nagu ma aru saan on lisaks roolipuldile ka tavalise IR puldi valmidus "normaalsematel" makkidel enamusel olemas?
konkreetselt tundus see pioneer mulle hinna ja võimaluste poolest sobilik olevat:
http://www.noortehnik.ee/grupid/action/ ... t_id/2460/

Samas sellel on peal 3x rca ja sub juhtimine, on see vajalik lisa? Hinna vahe eelmisega (35eur) pole mingi maailmalõpp aga huupi igasugu featuure, mida ma pärast ei kasuta, ka osta ei taha.
http://www.noortehnik.ee/grupid/action/ ... t_id/2394/


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ideid ja soovitusi ühte klassikusse helisüsteemi ehitami
PostitusPostitatud: 30.11.2011 10:57 

Liitunud: 09.04.2005 21:51
Postitusi: 253
Asukoht: Tallinn
DS250 jab asja ära küll aga "Designed to be used in small sealed or reflex box." - niiet kesta ka vaja.
Makkide kohapealt mul uuemate Pioneeridega isiklik kogemus puudub, aga 1RCA viitaks nagu, et see RCA ongi vaid subbari jaoks; teise mudeli 3rca-d on tõenäoliselt left, right ja SW. Subwooferi juhtimine on nupp supakaväljundi nivvo jaoks,saab "bassi peale keerata". Aga need oletused tuleks manuaalist üle kontrollida :P


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ideid ja soovitusi ühte klassikusse helisüsteemi ehitami
PostitusPostitatud: 30.11.2011 11:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.05.2005 13:54
Postitusi: 2931
Asukoht: Tallinn
3x rca viitab pigem front, rear, sub.

_________________
Miata
LS400


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ideid ja soovitusi ühte klassikusse helisüsteemi ehitami
PostitusPostitatud: 30.11.2011 12:24 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.03.2009 23:22
Postitusi: 101
Asukoht: Pärnu
Kui kompodele ja supparile tuleb võim, siis peab makil olema vähemalt 2 RCA väljundit. Tegelikult saaks ka ühega hakkama, kui kasutada Y-RCA kaableid, lihtsalt, siis ei saa eraldi komposid ja supparit kontrollida. DEH-3300UB peaks pult kaasas olema vähemalt pioneeri kodulehelt sain niimoodi aru.

_________________
STREET A - 145,4dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ideid ja soovitusi ühte klassikusse helisüsteemi ehitami
PostitusPostitatud: 30.11.2011 13:53 

Liitunud: 28.07.2003 09:17
Postitusi: 6
rustang kirjutas:
DS250 jab asja ära küll aga "Designed to be used in small sealed or reflex box." - niiet kesta ka vaja.


Ei, kasti ehitamisega pigem ei viitsi tegeleda, tahaks nö bolt-on lahendust.
Kas oskab keegi samas hinnaklassis mõnda freeair voofrit sooviata?

Maki osas lähen siis DEH-6300SD peale välja, hea oleks kui saaks supparit ja komposid eraldi kontrollida.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ideid ja soovitusi ühte klassikusse helisüsteemi ehitami
PostitusPostitatud: 30.11.2011 21:03 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.05.2004 15:46
Postitusi: 338
Asukoht: tartumaa
Kõlarite suhtes DLS R5A ja OA10 (freeair suppar) ja kärab vast küll.

_________________
SQ see pole ikka mingi õige tümpsu värk.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ideid ja soovitusi ühte klassikusse helisüsteemi ehitami
PostitusPostitatud: 02.12.2011 11:33 

Liitunud: 01.12.2003 21:00
Postitusi: 153
Pilt

Pilt

Pilt

_________________
Koenigsegg.com


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ideid ja soovitusi ühte klassikusse helisüsteemi ehitami
PostitusPostitatud: 03.12.2011 14:40 

Liitunud: 28.07.2003 09:17
Postitusi: 6
Väga viisakas install, Rock. Selline lahendus oleks täitsa mõeldav, aga ... kas armatuurlauast altpoolt ka fotot on, mind huvitab nimelt see, et kas ja kuidas sinna alla kõlarikastid tehtud on? Praegu pole mul armatuurlauda käepärast aga mälu järgi seal all väga palju ruumi just polnud...
Mis mõõdus need kõlarid muidu on?


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 16 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7