Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 24.04.2024 09:21

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 50 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: mis vahe neil on?
PostitusPostitatud: 02.01.2009 20:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
basssoundman kirjutas:
Kast mis häälestatud 50-55Hz'i suudab tekitada reeglina ainult kuminat ja miks sa arvad, et nii kasti häälestan?
Kast ei tule mitte madalale häälestada, et elevandid seda aint kuuleksid, vaid kast tuleb ÕIGELE sagedusele antud süsteemi/eesmärgi ja kuulaja suhtes häälestada

Auto reso võimendab kõige rohkem 55hz peal, sinu järgmine samm ? Huvitav on aru saada, milliseid töövõtteid kasutate, et see nii öelda teie arvates õige sound autosse jõuab :) Mis sagedusele kast häälestatakse ja miks ?

Tsiteeri:
Kus sina tead, milline on tavakodanik?

Me rääkisime äsja vähemnõudlikust kodanikust ;) jätkaks samas kategoorias :)
Tsiteeri:
Üldiselt ei saa ma su mõttest aru, mis eesmärk sul selle kõigega on? - Lihtsalt meeldib vaielda?


Rahu, vaidlemata ei jõuta kunagi tõeni. Ma pigem harin ennast siin.

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mis vahe neil on?
PostitusPostitatud: 02.01.2009 21:01 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.07.2003 12:04
Postitusi: 716
Asukoht: Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrada
ViktorT kirjutas:
Auto reso võimendab kõige rohkem 55hz peal, sinu järgmine samm ? Huvitav on aru saada, milliseid töövõtteid kasutate, et see nii öelda teie arvates õige sound autosse jõuab :) Mis sagedusele kast häälestatakse ja miks ?

55Hz'i on tüüpiline BMW E34 ntx.
Kuidas ja mille järgi keegi kaste arvutab, liigitub lahtrisse "ametisaladused". Töövõtted on igaühel erinevad ja kui ma hakkaks neid siin pikalt ja laialt lahti seletama ei teeks see sind oluliselt targemaks, kuna võib paljugi jääda arusaamatuks ja ma ei pea vajalikuks neid lahtimõtestama hakata, sest töövõtted on individuaalsed.
Kast häälestada vastavalt soovidele/eesmärkidele jne nagu eelnevalt 3lk pealt kokkuvõtlikult lugeda võib.


Tsiteeri:
Me rääkisime äsja vähemnõudlikust kodanikust ;) jätkaks samas kategoorias :)

Vähemnõudlik kodanik on rahul sellega mis tema autosse tehases sisse pandud on. Isegi kõigevähem asjahuviline teab mida ta tahab, või kui ei tea, siis see välja selgitada on mõne küsimuse kaugusel. Kuid on ka neid kes asjast ise midagi ei jaga, aga pole rahul ka heade asjadega.

_________________
Team BSM & DD AUDIO tooteid saab minu käest & 160+dB Street Car
Friiza: "Mees kes hoolitseb selle eest, et teie kõrvakiled katki läheksid:P"


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mis vahe neil on?
PostitusPostitatud: 02.01.2009 21:38 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
basssoundman kirjutas:
ViktorT kirjutas:
Auto reso võimendab kõige rohkem 55hz peal, sinu järgmine samm ? Huvitav on aru saada, milliseid töövõtteid kasutate, et see nii öelda teie arvates õige sound autosse jõuab :) Mis sagedusele kast häälestatakse ja miks ?

55Hz'i on tüüpiline BMW E34 ntx.
Kuidas ja mille järgi keegi kaste arvutab, liigitub lahtrisse "ametisaladused". Töövõtted on igaühel erinevad ja kui ma hakkaks neid siin pikalt ja laialt lahti seletama ei teeks see sind oluliselt targemaks, kuna võib paljugi jääda arusaamatuks ja ma ei pea vajalikuks neid lahtimõtestama hakata, sest töövõtted on individuaalsed.
Kast häälestada vastavalt soovidele/eesmärkidele jne nagu eelnevalt 3lk pealt kokkuvõtlikult lugeda võib.


Tsiteeri:
Me rääkisime äsja vähemnõudlikust kodanikust ;) jätkaks samas kategoorias :)

Vähemnõudlik kodanik on rahul sellega mis tema autosse tehases sisse pandud on. Isegi kõigevähem asjahuviline teab mida ta tahab, või kui ei tea, siis see välja selgitada on mõne küsimuse kaugusel. Kuid on ka neid kes asjast ise midagi ei jaga, aga pole rahul ka heade asjadega.


Sinu poolt läks keerutamiseks, ma palusin lihtsat vastust, mis hz peale sellisel puhul kast häälestatakse ?
Ja kas minu visioon kastiehihitusest erineb väga palju sinu omast ?
ViktorT kirjutas:
Autol vaadatakse üle pagass, küsitakse palju ruumi peab alles jääma, kas SQ või seljaväristi, kõrgus, pikkus ja laius teada, arvutab BBP kiirelt välja kui suur kast tuleb, siia sinna muutmist, kui äkki liiga suur tuleb kõlari jaoks, peale seda teades juba, kas klient tahab madalat või suts kõrgemat bassi, arvutame pordi ja klopsime kasti kokku ?
Või on mingi keemiline valem veel, mida ma veel ei tea kasti ehituse juures ? :P



55hz peale häälestatud kastid ei kõlba paraku kuskile!
Siin kohal soovitan inimestel, kes natukenegi BASSI autosse saada, häälestada oma kast maximaalselt 45hz juurde, kui kõlar aga kannatab siis vahemikku 35-40hz, see jutt muhkudest ja ametisaladustest on paraku jura. SPL autosi ehitate vähenõudlikule kliendile ?
SQ poistle võite seda rääkida, mitte "vähenõudlikule kliendile". Ja selle termini tõid sa ise siia sisse, ainult et tema olemus on sinu jaoks jutu keskel muutunud :D

See ametisaladus on minu silmis hämamine, kastide häälestamisel ja arvutamisel ei ole kümneid erinevaid mooduseid.
Töö on lihtsam kui rahvale räägitakse, aga tähtsust peab kuskilt ka hankima ju ...

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mis vahe neil on?
PostitusPostitatud: 02.01.2009 22:35 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.01.2005 17:11
Postitusi: 830
Asukoht: Tartu, Annelinn Tel: 55978110
Lp. ViktorT
Tekkis teie juttu lugedes küsimus, et kaua te selle alaga tegelenud olete?
Praegu minu, kui mitte-spetsalisti (ent füüsika huvilise) silmis jääte BBP "Suggest" nupu tasemele. Sest mõeldes veidikene elementaarse füüsika peale, et saa kuidagimoodi erinevate elementide kastiarvutus ühesugune olla.
Tutvuge kõige lihtsamate valemitega kastiarvutustes, ning muutke mõnda elemendi/sageduse/ruumala vms väärtust ja kohe on näha, et selle tulemusena muutuvad ka teised.

Hästi huvitav on vaielda, kui isegi elementaarseid põhitõdesid ei tea? :wink:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mis vahe neil on?
PostitusPostitatud: 02.01.2009 23:28 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
r32 kirjutas:
Lp. ViktorT
Tekkis teie juttu lugedes küsimus, et kaua te selle alaga tegelenud olete?
Praegu minu, kui mitte-spetsalisti (ent füüsika huvilise) silmis jääte BBP "Suggest" nupu tasemele. Sest mõeldes veidikene elementaarse füüsika peale, et saa kuidagimoodi erinevate elementide kastiarvutus ühesugune olla.
Tutvuge kõige lihtsamate valemitega kastiarvutustes, ning muutke mõnda elemendi/sageduse/ruumala vms väärtust ja kohe on näha, et selle tulemusena muutuvad ka teised.

Hästi huvitav on vaielda, kui isegi elementaarseid põhitõdesid ei tea? :wink:


:D
vastasin PM-is :)

St et kui Panda reso võimendab kõige kõvemini 70hz peal, siis parim kast muusika kuulamiseks peaks ka 70hz peale olema häälestatud ?

Jeebus küll .... Kui natukenegi asjas see olla, ei peagi raketiteadlane olema, et aru saada, et see jutt on jama ... Igapäeva autos ei kasutata SPL valemit, et igapäeva kuulamiseks kast sinna ehitada !

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mis vahe neil on?
PostitusPostitatud: 03.01.2009 00:17 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.04.2003 15:31
Postitusi: 164
Asukoht: Tallinn/Rakvere
Tsiteeri:
Autol vaadatakse üle pagass, küsitakse palju ruumi peab alles jääma, kas SQ või seljaväristi, kõrgus, pikkus ja laius teada


Aga täpselt nii see ju käibki kliendi suhtes.

Kuidas keegi siit edasi talitab on nüüd iga mehe enda "prforerofssionaalsuse" tasemes kinni.
Auto vabapikkusest lähtuvat kere resonantsi on hea arvestada ikka, aga auto karakteristik + kasti mõjud + inverteri mõjud kogu inimese kõrva jõudvasse karakteristikusse on olulised ning siinkohal tulebki mängu karakteristiku kui terviku vaatlemine. Selles tervikus tekkiv tipp tuleb nüüd häälestada olenevalt kliendi soovist kas madalamale või kõrgemale. "keskmine häälestussagedus" nagu siin korduvalt on juba iga ühe käest öeldud, ongi 35 - 40Hz vahemikus.

Mis asja me jahume kõik ühest ja samast asjast ?

Konkreetne küsimus - konkreetne vastus. Selline huinamuina, nagu siin on, ei vii kuhugi, kuna pole põhiideed, mille üle arutlemiseks uusi argumente tuua. On vaid iga mehe eesmärgita iseenda õigustamine erinevaid sõnakõlkse kasutades. Uus probleem / küsimus, uus teema - vähemalt nii see asi peaks käima.

_________________
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
http://www.marklai.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mis vahe neil on?
PostitusPostitatud: 04.01.2009 23:06 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
ViktorT kirjutas:
St et kui Panda reso võimendab kõige kõvemini 70hz peal, siis parim kast muusika kuulamiseks peaks ka 70hz peale olema häälestatud ?

Kas selliselt eestis tehaksegi klientide igapäeva autodesse, muusika kuulamiseks, inverter kaste ?
Silma riivas Basssoundmani kõlks bemmi 55hz kastidest ... mis on äärmiselt inetu häälestusega kast bassi kuulamiseks igapäeva autos ...
Ootaksin kastimeistrite arvamust siin koos "muhkude" ja muude lisadega :beer

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mis vahe neil on?
PostitusPostitatud: 05.01.2009 00:01 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.04.2003 15:31
Postitusi: 164
Asukoht: Tallinn/Rakvere
Selle 55 Hz all pidas Tõnis silmas BMW salongi resonantssagedust, mitte kasti oma.

Kasti häälestusel tuleb arvestada seda, auto salongi vabapikkusest sõltuvat resonantsi, mitte sellele sagedusele kast häälestada.

Loe veelkord mu eelmine postitus läbi. Kogu inimese kõrva jõudvat sageduskarakteristikut tuleb võtta kui tervikut. See tervik sisaldab endas kasti sageduskarakteristikut (koos elemendi enda karakteristikuga) ning auto sageduskarakteristikut kokku liidetuna. Nende kahe kokku liitmisel tekkinud muhud ja lohud tuleb ajada kasti häälestusega kuulaja jaoks õigele sagedusele.

Kogu selle terviku häälestus jääb keskmiselt 35Hz - 40Hz vahemikku ning see on see, mida inimene reaalselt lõpuks kuuleb.

_________________
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
http://www.marklai.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mis vahe neil on?
PostitusPostitatud: 05.01.2009 03:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.12.2008 02:57
Postitusi: 627
Asukoht: Tallinn
ViktorT kirjutas:
Tsiteeri:
Ma ütlesin, et kas peenem inverter või suurem kast. Sinu pildil on inverterid pool kastist ehk siis tehtud on 2x suurem kast.

Mis ajast peab kasti madalamale häälestamiseks 2 x suurema kasti tegema ?
Ei peagi, kuid kui inverter on sama suur, kui ülejäänud kast, siis kast ON ju 2x suurem. Isegi sama kasti mahu puhul.

ViktorT kirjutas:
ViktorT kirjutas:
2. Kas vähe nõudlikud inimesed üldse telliks special kasti koos special mõõtudega ?
Tsiteeri:
Mismõttes? Miks mitte?
Vähenõudlik inimene ei jaga teie väidetavatest muhkudest midagi,
Siin on tegu ilmselt keelebarjääriga. Mina pidasin "vähe nõudlikum" all silmas keskmisest pisut nõudlikkumat, mitte vähenõudlikku.

ViktorT kirjutas:
Kokkuvõttes olete te oma positsiooni kaitsmiseks asunud rünnakule, just selle välismaa mögaga Atsi näol, selle asemel et kontruktiivselt inimestele lahti seletada, kuidas me tegelikult asju ehitame.
Välismaa teema tõid ju sina sisse - ma ütlesin, mida ma sellest arvan. Kui see teema on sinu jaoks õrn, siis hoidu ise sellest.

Praeguse seisuga ma pean tunnistama, et ma ei oska sulle seletada, kuidas me asju teeme, sest ma lihtsalt ei saa aru, mida sa teada tahad. Su retoorilised küsimused ei tundu mulle mitte küsimustena, vaid mõnevõrra provokatsioonina. Kohati oleks su jutus nagu iva sees, kuid selle lämmatab üleolevus ja kibestumus maeitea mille või kelle vastu. Ma pole kunagi keeldunud ühest heast vaidlusest, kuid praegu mulle tundub, et sellel puudub konstruktiivne osa. Kui ma eksin, siis sorri.

_________________
BMW 540 SUPERCHARGED! + Mazda 626 + Frontera TURBO


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mis vahe neil on?
PostitusPostitatud: 05.01.2009 03:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Rahu nüüd :beer

Võtame näiteks siis kõige tavalisema E34, mille kere resonants on 55hz
Mille jätgi nüüd otsustatame, mis sagedusele me kasti häälestame ? Jutt ikka igapäeva kastist, mitte extreme.
Siit mul tekkiski huvi, et mida siinkohal arvestatakse, see karakteristika jutt ei ütle just palju enamus inimestele siin, seega maakeeli oleks parem seletus :)

Mis häälestuse olete teie soovitanud/teinud ja miks ?

Salupa kirjutas:
Ei peagi, kuid kui inverter on sama suur, kui ülejäänud kast, siis kast ON ju 2x suurem. Isegi sama kasti mahu puhul.

Kasti välismõõdud jäävad samaks, iverter suureneb poole üldkasti mahuni, siis minu arusaamist mööda kõlarikasti maht väheneb 2 x ?
St kui meil on max kasti mõõdud ees nagunii, siis ei saa me kliendi soovist või füüsiliselt lähtudes suuremat kasti teha, küll aga saame selle madalamale häälestada just pordi pikemaks tegemise näol, ilma et peaksime vaevama oma pead kast ise suuremaks teha ... Selline oli minu mõttekäik vastulauseks 2 x suurema kasti ehitamise vajadusele.

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mis vahe neil on?
PostitusPostitatud: 10.01.2009 12:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.03.2006 11:19
Postitusi: 1292
Asukoht: Harjumaa
ViktorT kirjutas:
St kui meil on max kasti mõõdud ees nagunii, siis ei saa me kliendi soovist või füüsiliselt lähtudes suuremat kasti teha, küll aga saame selle madalamale häälestada just pordi pikemaks tegemise näol, ilma et peaksime vaevama oma pead kast ise suuremaks teha ...


Sellest Salupa rääkis juba eespool, et kõik muud andmed samaks jääks peab inverteri toru olema peenem koos sellest tuleneva jamaga (Inverter ju kasti sees võtab ka ruumi ära)et tema ruumala oleks sama.

_________________
quote oopc /naljakas ka neid videoid näha kus mingi aeg tuntakse eest sõites end nagu mingis kosmose laevas kuid muis politsei auto kaamerast näeb välja nagu ajast räsitud silo käru kus lugematu hulk hingavaid organisme sees./


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mis vahe neil on?
PostitusPostitatud: 11.01.2009 17:02 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.09.2008 18:07
Postitusi: 1920
Asukoht: Põlva
nii supakas paaripäevapärast käes :)
ja nüüd tekkis küsimus ,et kui asi tutikas on kas siis peab asja kuidagi sisse ka mängima...
ega ei või vist kohe täisrauaga anda?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mis vahe neil on?
PostitusPostitatud: 11.01.2009 17:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
emmure kirjutas:
nii supakas paaripäevapärast käes :)
ja nüüd tekkis küsimus ,et kui asi tutikas on kas siis peab asja kuidagi sisse ka mängima...
ega ei või vist kohe täisrauaga anda?

Soovitatakse 20 tundi sisse mängida sellise heli tugevuse juures, kus membraan silmnähtvalt liigub aga mingit moonutust ei ole, et siis ühesõnaga kuulata normaalse volüümi juures ja mitte lastes kohe täie rauaga.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mis vahe neil on?
PostitusPostitatud: 11.01.2009 17:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Tegelane5 kirjutas:
ViktorT kirjutas:
St kui meil on max kasti mõõdud ees nagunii, siis ei saa me kliendi soovist või füüsiliselt lähtudes suuremat kasti teha, küll aga saame selle madalamale häälestada just pordi pikemaks tegemise näol, ilma et peaksime vaevama oma pead kast ise suuremaks teha ...


Sellest Salupa rääkis juba eespool, et kõik muud andmed samaks jääks peab inverteri toru olema peenem koos sellest tuleneva jamaga (Inverter ju kasti sees võtab ka ruumi ära)et tema ruumala oleks sama.


Jah ja lisas, et kasti peab suuremaks tegema, ei pea, kastimaht väheneb, aga mitte väga oluliselt, ei pea pool kasti inverterit täis tegema, kui meil on kasutada 70l ja sellest 10 liitrit tuleb inverteri jaoks, ei ole midagi katki, kuna soovituslik kasti maht nagu on ka mainitud, on 50-70l seega saab inverteriga kenasti mängida ja ei pea midagi suuremaks ehitama. See on üldine jutt, kindlasti ei häälesta eestis veel keegi oma kasti 20 hz peale, kuna lihtsalt pole selliseid kõlareid eesti turul ja ega nad odavadki pole, ca 10K eeku tükist jne

@ emmure
20h peaks/võiks olla sisse mängimis aeg, esimene kolmandik ca 1/2 volume, teine kolmandik ajast ca 2/3 volume ja viimane etapp ca 3/4 kuni max aga ilma moonutuseta volume :beer
Selline näeb välja kõige turvalisem sisse mängimine, kindlasti on inimestel erinevaid arvamusi selles suhtes .

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mis vahe neil on?
PostitusPostitatud: 11.01.2009 17:54 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.09.2008 18:07
Postitusi: 1920
Asukoht: Põlva
suured tänud...eks ma annan teada kuidas asi siis mängib :wink:

:beer


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 50 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7