Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.06.2024 00:20

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 29 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Auto kere kui bassikast
PostitusPostitatud: 27.10.2011 19:24 
Kasutaja avatar

Liitunud: 13.10.2005 09:52
Postitusi: 182
Asukoht: Harjumaa
Peerlessi XLS töötab nt täiesti edukalt 12L kastis.
Elemental Designs SQ10 tahtis vist veelgi väiksemat.
Tee kast nii suur kui saad, mõõda litraaž ära ja siis vali element ning tee ette vastav rõngas.
Kasti mahtu saab alati vähendada, kui liiga suur peaks olema. Seda probleemi sul arvatavasti küll ei teki.
12" idee tundub kahtlane - kas see elemendi diameetri mõttes sul sinna üldse ära mahub? Arvestuslik kasti mõõt võiks olla ka kusagil 30-35L kandis, seda sinna ei topi.

_________________
kasutatud äriklassi läpakad - küsi, leiame õige


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto kere kui bassikast
PostitusPostitatud: 30.10.2011 18:05 

Liitunud: 15.12.2009 19:57
Postitusi: 45
BlueVec kirjutas:
Peerlessi XLS töötab nt täiesti edukalt 12L kastis.
Elemental Designs SQ10 tahtis vist veelgi väiksemat.
Tee kast nii suur kui saad, mõõda litraaž ära ja siis vali element ning tee ette vastav rõngas.
Kasti mahtu saab alati vähendada, kui liiga suur peaks olema. Seda probleemi sul arvatavasti küll ei teki.
12" idee tundub kahtlane - kas see elemendi diameetri mõttes sul sinna üldse ära mahub? Arvestuslik kasti mõõt võiks olla ka kusagil 30-35L kandis, seda sinna ei topi.


Kuidas kasti litraazi mõõdan?

_________________
98' Xsara VTS 2.0


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto kere kui bassikast
PostitusPostitatud: 30.10.2011 20:19 

Liitunud: 09.04.2005 21:51
Postitusi: 253
Asukoht: Tallinn
Artemide kirjutas:
Kuidas kasti litraazi mõõdan?


Mõõda näiteks kuipalju liiva sisse mahub, võib ka veega või sellega mida käepärast on.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto kere kui bassikast
PostitusPostitatud: 31.10.2011 00:15 

Liitunud: 15.12.2009 19:57
Postitusi: 45
Kui paksust puidust tuleks kast teha? millisest puidust? Kus peaks asuma element?

_________________
98' Xsara VTS 2.0


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto kere kui bassikast
PostitusPostitatud: 03.11.2011 00:48 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
mdf on ühtlasem ja resonantsivabam, rohkem "surnud". samas mdf ei kannata üldse niiskust. vineer on kindlam valik. osb ja saepuruplaat oleks hädavariandid.

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto kere kui bassikast
PostitusPostitatud: 07.11.2011 20:11 

Liitunud: 15.12.2009 19:57
Postitusi: 45
tsimpa kirjutas:
mdf on ühtlasem ja resonantsivabam, rohkem "surnud". samas mdf ei kannata üldse niiskust. vineer on kindlam valik. osb ja saepuruplaat oleks hädavariandid.


Kust seda mdf'i saaks? Tundub nagu kõige sobivam materjal.

_________________
98' Xsara VTS 2.0


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto kere kui bassikast
PostitusPostitatud: 08.11.2011 00:53 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
tartus saab siit:

http://www.manverk.ee/

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto kere kui bassikast
PostitusPostitatud: 08.11.2011 12:34 
Kasutaja avatar

Liitunud: 13.10.2005 09:52
Postitusi: 182
Asukoht: Harjumaa
Kui on selline ime kujuga ja asukohas kast, siis mina olen teinud tavalisest papist ja kuuma liimiga üldkuju ja siis klaasriide ja vaiguga tugevaks ehitanud.
Papp peab ainult piisavalt paks olema, et kuju ka hoiaks, kui välja tõstad autost.
Kui vaigu hais närvidele ei käi, siis pannakse nt maalriteip või foolium vmt alla ja tehakse kohe klaasriidest.
Puidust on ilmselt üsna raske saada tugevat erikujulist kasti ning samamoodi raske saavutada maksimaalset suurust.
Kasti suurust olen mina mõõtnud ka nt tangudega :) - hea lihtne ja vabalt saab kätte, kui liivavaeses kohas elad.

_________________
kasutatud äriklassi läpakad - küsi, leiame õige


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto kere kui bassikast
PostitusPostitatud: 08.11.2011 13:06 

Liitunud: 15.12.2009 19:57
Postitusi: 45
BlueVec kirjutas:
Kui on selline ime kujuga ja asukohas kast, siis mina olen teinud tavalisest papist ja kuuma liimiga üldkuju ja siis klaasriide ja vaiguga tugevaks ehitanud.
Papp peab ainult piisavalt paks olema, et kuju ka hoiaks, kui välja tõstad autost.
Kui vaigu hais närvidele ei käi, siis pannakse nt maalriteip või foolium vmt alla ja tehakse kohe klaasriidest.
Puidust on ilmselt üsna raske saada tugevat erikujulist kasti ning samamoodi raske saavutada maksimaalset suurust.
Kasti suurust olen mina mõõtnud ka nt tangudega :) - hea lihtne ja vabalt saab kätte, kui liivavaeses kohas elad.


Mõte tundub igati hea ja praktiline, kuid kuidas tulemus jääb? Mida sina arvad ja mida teised arvavad.
Eelkõige ajan taga heli kvaliteeti

_________________
98' Xsara VTS 2.0


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto kere kui bassikast
PostitusPostitatud: 07.10.2012 13:30 

Liitunud: 18.12.2006 23:09
Postitusi: 409
Väikest viisi idee kah varuratta sisse/peale woofrile kast meisterdada. mitu kihti peaks klaasriide ja vaiguga maurama ,et hea saaks? kas oleks effekti kui pigimatiga hiljem väljast üle teha( saab ehk tummisem/kangem?). kust saaks mõistliku hinnaga ja umb kui palju tuleks hankida vaiku/klaasriiet tartus?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto kere kui bassikast
PostitusPostitatud: 07.10.2012 15:17 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
kui sa teed vormi juba varuratta järgi, siis enam väljaspoole ju pigimatt ei mahu?
ma olen just parasjagu ametis vaigust kastideehitusega. kui sul jääb valjukas ülespoole, siis põhimõtteliselt sama.
mina oskaksin teha kolme moodi:
1) paksule puitplaadile kõlariava sisse freesida ja paika seada vormi külge. puu külge klammerdada riidest "kott". vorm kaitse kas maalriteibiga või maalri kaitsekilega. eelnevalt proovi et kile vaiguga ei reageeri, ntx must prügikott reageeris. riie läbi kõlariaugu ära immutada. kui tahenenud on, saad vormist välja võtta ja hakata edasi tegema kihte. alguses on põhi ikkagi pehme, seega pead pärast iga mäkerdamist kõlari uuesti vormi tõstma, et ta ära ei vajuks. kui kõlari ülemine serv (augupoolne) ei ole pintsliga juurdepääsetav, siis võid pärast põhja valmistegemist sinna augu sisse lõigata relakaga. nii saad ülemisele äärele ligi. auk lõika sisse kaldu, nii saad pärast kergemini väljalõigatud tükki uuesti tagasi liimida.
2) teha puidust ülemine raam nii kitsa äärega, et ei tekiks nurkade ülevaltpoolt äratäitmisega probleeme. võibolla on vaja kontrollimiseks väikest taskupeeglit. pärast põhja valmisliimimist liimi pva-ga pealmine plaat raami külge
3) tee valmis põhi ilma raamita. lõika ülejääk, liiga kõrged kohad ära relakaga. lõika põhja sisse auk (vt pt 1) liimi läbi põhjaaugu põhi pealmise plaadi külge.

mina olen kõiki neid kolme meetodit proovinud, praegu on käsil meetod nr 2 :)
kindlasti on umbes 100 meetodit veel

ma ei ole kindel, kas kastipõhi peab olema tehtud üleni klaasriidest. võibolla targemad teavad. mina paneks kaks-kolm kihti klaasriiet, selle peale umbes pool senti liivaga segu (veel parem kui oleks kklaasipuru ja liiv segamini, aga seda mul ei ole käepärast olnud) ja peale uuesti kiht või paar klaasriiet. klaasriiet ei pea panema täislehena, pisikeste tükkidena on mugavam.

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto kere kui bassikast
PostitusPostitatud: 07.10.2012 15:26 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
mina olen klaasriiet ja vaiku ostnud vasara tänava autokeemiapoest. kui keegi soodsamalt pakub, andke märku

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto kere kui bassikast
PostitusPostitatud: 07.10.2012 17:48 

Liitunud: 18.12.2006 23:09
Postitusi: 409
tulev nv üritan läbi hüppata ja mingi materjali kokku osta. üritab kuskilt otsast alustada,eks näha mis ja kas üldse midagi välja kukub. sul on enda kastist mingeid pildimaterjali ka jagada?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto kere kui bassikast
PostitusPostitatud: 07.10.2012 18:16 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
viewtopic.php?p=1062001#p1062001

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 29 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7