Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.06.2024 00:59

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kes aitab valida sobiva häälestussageduse?
PostitusPostitatud: 28.10.2012 11:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.04.2003 16:27
Postitusi: 184
Asukoht: Tartu
Ehitan umbes 150L kasti 15L7 kickerile
andmed siin kuuendas failis: http://www.kicker.com/Product_Manuals/93/100

Kui ma midagi pekki ei pannud siis bassbox pro pakub selle mahu korral välja 22,7hz häälestussageduse, kas see liiga madal pole?`mis oleks mõistlik vahemik kui bassikas on nö seinaks....esiistmete taga väikses kupees

Lisaks tulevad selle häälestusega pordid või vendid pikemad kui kasti sgavus....kõrgema häälestussagedusega tuleks küll korralik muhk 40-50hz peale aga kuidas see kõlada võiks?

Tänan


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kes aitab valida sobiva häälestussageduse?
PostitusPostitatud: 28.10.2012 12:33 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Nii madala häälestusega kaotad sa kõrgemat otsa meeletult ja tavamuusikat mängiks ta ikka tunduvalt vaiksemalt.
See häälestus mängiks hästi sul ainult bassteste ja üli madalat muusikat.
Ma enda Golfis olen katsetanud igasugu häälestusi ja vahe on ikka meeletu.
Kui tahad tavamuusikat kuulata(tantsumuusika, dnb, rock, dubstep jne) siis häälestus võiks seal kuskil 40Hz kandis olla või kohati isegi rohkem. Mul on üldse 50Hz kandis aga mul on SPL auto kah.
Kui meeldib rohkem õhu liigutamine, räp ja selline madal bass siis häälestaks mina kuhugi 30-38Hz vahele, alla 30Hz pole väga mõtet kui päris elevantide jaoks süsteemi ei ehita.

Ise mõtlesin kah, et teen endal mitu porti, et üks on võistlemiseks mõeldud kõrgema häälestusega port mis toodab palju rõhku ja teine on madalale häälestatud port mis oleks siis muusika jaoks aga reaalsuses peale spl pordiga muusika kuulamist tundus, et see madalale häälestud port ei mängi ikka mitte midagi, ainult basstestid mängisid hästi ja muu oli ikka väga keskpärane.

Lisaks mängib ka kõrgema häälestusega port täiesti hästi madalaid sagedusi ja ei ole üldse nii, et nüüd saad ainult mingit diskopepude muusikat kuulata.

Lisaks veel peaks väiksel kupeel olema ka kõrgem kere resonantssagedus ning see soosib samuti kõrgemat häälestust.

Kõige lihtsam variant on teha port eemaldatavaks ja proovida erinevaid häälestusi ning ise otsustada mis rohkem meeldib. Teed paar eri pikkusega porti ja kuulad kõiki mõned päevad, siis saad kohe aru mis rohkem sobib ja endale meeldib.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kes aitab valida sobiva häälestussageduse?
PostitusPostitatud: 28.10.2012 13:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.04.2003 16:27
Postitusi: 184
Asukoht: Tartu
Selge, suured tänud....arvasingi et 35hz kanti oleks ehk norm kui madalat "muusika" bassi tahta....teine küsimus on seoses vendi pindalaga, mis oleks normaalne pindala 15" kickerile? 2x 110 solgitorud veidi vähe pole? võimalik et teen kandilise ja mdfist aga siiski....

kindlasti tahan kahte aga 110 solgikas näeks mannetu välja ruutmeetrisel seinal :D

Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kes aitab valida sobiva häälestussageduse?
PostitusPostitatud: 28.10.2012 17:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Olenevalt võimsusest võib ka kahe 110mm toruga hakkama saada aga seda ainult väiksemate võimsuste juures. Kui sa ikka 1000W+ rms hakkad taha andma siis oleks vast kaks 150mm toru õigem valik või siis sama pindalaga kandiline inverter.
Muidugi Bassbox Pro programmis on üks hea graafik olemas mis näitab täpselt mis õhu liikumise kiirus inverteris on ja selle järgi saad väga lihtsalt õige pindalaga inverteri teha. Vaatad, et see graafiku muhk väga suur ei oleks ja ka väga väike ei ole hea.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kes aitab valida sobiva häälestussageduse?
PostitusPostitatud: 29.10.2012 19:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.04.2003 16:27
Postitusi: 184
Asukoht: Tartu
Tuleb esialgu siis 36hz häälestussagedusega ja nii peaks f3 täpselt 30hz kanti jääma. 2 venti tulevad 40x250mm ja 236mm pikad. Ehk saab hea. Kui mu esikõlarid 70hzni välja mängivad ei tohiks ka õige seadistuse korral miskit auku jääda ning see 40-50 hz muhk pole enam muhk vaid enamvähemüldine ASK :) (aga ei usu isegi et ma nii asjad reguleerin sest nii saaks ju vaid veerand volumega kuulata ja oleks esikõlaritel piir käes :D


Pilt


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7