Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.06.2024 01:24

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 23 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: GZRW 30 SPL subwoofri Parandus
PostitusPostitatud: 10.05.2012 18:36 

Liitunud: 07.05.2010 20:50
Postitusi: 110
Tervist, peaegu kuu jäi puudu ja oleks aasta täis saanud selle supaka kasutamisest ja juba pe..s traadid seest segamini väljast ka näha kui piiluda sisse ja vajutada peale kõlarile ulme hääli teeb jne. On kellegil veel sellist praaki sama marki või Ground Zero nimelist supakat, midagi sellist juhtunud, võim on kõik korras ja juhtmed korralikud paksud ka subwooferi juures, kast korralik jne. Tümmi väga kõvasti pole pannud aga jutti küll, kui üle hakkas peksma keerasin koguaeg ikka vaiksemaks. Ma ei saa lihtsalt aru kas tänapäeval tehaksegi asju üle pe..e ? Pole eriti normaalne selline asi, sõbral oli sama 1 aasta kasutas üht teist kõlarit ja katki noortehnikust ostnud ta, see selleks. Keegi teab kuidas selle garantiiga on et saadetakse saksamaale ? Enne tehakse ekspertiis ? Või ootad pool aastat ? Kirjutasin küll sinna carworldi kirja või no vahetagu uue vastu aga ei midagi. Teab keegi ehk palju selline asi maksma läheks lasta kellegil proffil seda parandada ?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GZRW 30 SPL subwoofri Parandus
PostitusPostitatud: 10.05.2012 18:57 

Liitunud: 15.04.2009 10:01
Postitusi: 851
Mul oli ka sama woofer...sai ikka korralikult tümitatud ja ei midagi,kõik toimis.
Vb sul võim liiga lahja??? ...või sattus tõesti praak sulle

_________________
M:Antislip matte 2€ tk


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GZRW 30 SPL subwoofri Parandus
PostitusPostitatud: 10.05.2012 19:44 

Liitunud: 07.05.2010 20:50
Postitusi: 110
preda kirjutas:
Mul oli ka sama woofer...sai ikka korralikult tümitatud ja ei midagi,kõik toimis.
Vb sul võim liiga lahja??? ...või sattus tõesti praak sulle



Võim on mul no üle poole m lai , kaitsmeid 120A arvan siis umbes 1,2kw +


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GZRW 30 SPL subwoofri Parandus
PostitusPostitatud: 14.05.2012 12:57 

Liitunud: 13.02.2010 11:34
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
ardo188 kirjutas:
preda kirjutas:
Mul oli ka sama woofer...sai ikka korralikult tümitatud ja ei midagi,kõik toimis.
Vb sul võim liiga lahja??? ...või sattus tõesti praak sulle



Võim on mul no üle poole m lai , kaitsmeid 120A arvan siis umbes 1,2kw +


Hea loogika :kill


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GZRW 30 SPL subwoofri Parandus
PostitusPostitatud: 14.05.2012 18:42 

Liitunud: 07.05.2010 20:50
Postitusi: 110
m2inoo kirjutas:
ardo188 kirjutas:
preda kirjutas:
Mul oli ka sama woofer...sai ikka korralikult tümitatud ja ei midagi,kõik toimis.
Vb sul võim liiga lahja??? ...või sattus tõesti praak sulle



Võim on mul no üle poole m lai , kaitsmeid 120A arvan siis umbes 1,2kw +


Hea loogika :kill



Mis sa tark siis välja pakkud ? Max pidi olema 4 kilo elus ei usu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GZRW 30 SPL subwoofri Parandus
PostitusPostitatud: 14.05.2012 19:39 

Liitunud: 15.04.2009 10:01
Postitusi: 851
Tähtis pole palju max on...vaid rms ikka ja odavama otsa tootjad pakuvad ka selle nr üle,võrreldes reaalsusega ;)

_________________
M:Antislip matte 2€ tk


Viimati muutis preda, 14.05.2012 21:17, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GZRW 30 SPL subwoofri Parandus
PostitusPostitatud: 14.05.2012 19:57 

Liitunud: 07.05.2010 20:50
Postitusi: 110
preda kirjutas:
Tähtis pole palju max on...vaid rms ikka ja odavama otsa tootjad pakuvad ka selle nr üle,võrreldes reaalsusega;)



Jah, ma olen ka sellepoolt mina maxi ei vaata, rms loeb !

Otsin subwooferi parandajad kes selle nn mähise ära parandaks( korralikult ) ! Oleks nõus maksma kuni 50 € .


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GZRW 30 SPL subwoofri Parandus
PostitusPostitatud: 14.05.2012 21:14 

Liitunud: 21.03.2012 18:06
Postitusi: 10
Siinsamas foorumis oli olemas ka, teemat otsida ei jõua hetkel. Igatahes mul parandas mähise ära ja siiamaani kestnud ka. Loodan et ta ei pane pahaks kui ta numbri välja reklaamin viis-viis-923196. Asub pealinnas õismäel. Üks mähis oli 20€ kui kahe mähisega siis oli vist samapalju rohkem, vb hinnad muutunud ka.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GZRW 30 SPL subwoofri Parandus
PostitusPostitatud: 20.05.2012 12:36 

Liitunud: 07.05.2010 20:50
Postitusi: 110
Tegelen juba jah selle elemendi haiglasse viimisega. Aga kui nüüd seda kõlarit parandatakse on jälle oht et mingi liim sulab ära ja traadid tulevad lahti lähevad sassi . Videodest vaadata youtubest et pannakse väga kõva liimi 2 tuubiga segad kokku ja pannakse tollega kinni. On jälle oht et tuleb ja sulab lahti ja jälle sama asi. Pannakse tehases siis kummiliimiga kinni neid ? Parandage kui saan valesti aru. Kuna võim jah on väga võimas ei vaidle vastu et ise lasin läbi oleks pidanud võimu paika keerama kasvõi kuulamise järgi. Ütleme võimend annab arvan 1500w rmsi 1 ohmiga ja see element oli 1 ohmiga 1kw rmsi. Aga sama ka sõbral teise kõlariga rms 400w 2 ohmiga ja võim andis kenwoodi võim 2 ohmiga ka 400w rms ja ka sama viga mis mul, võibolla pannakse neid pva liimiga kinni :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GZRW 30 SPL subwoofri Parandus
PostitusPostitatud: 20.05.2012 22:14 
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.08.2008 10:40
Postitusi: 424
Asukoht: Tallinn, Muuga
ardo188 kirjutas:
Ütleme võimend annab arvan 1500w rmsi 1 ohmiga ja see element oli 1 ohmiga 1kw rmsi. Aga sama ka sõbral teise kõlariga rms 400w 2 ohmiga ja võim andis kenwoodi võim 2 ohmiga ka 400w rms ja ka sama viga mis mul, võibolla pannakse neid pva liimiga kinni :D


Aga võibolla lased sa liigselt moonutama, et need mähised üles ütlevad. Selle peale ei ole mõelnud?

_________________
Opel Astma 20SEH; Audi A6 3.2Q


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GZRW 30 SPL subwoofri Parandus
PostitusPostitatud: 20.05.2012 22:36 

Liitunud: 07.05.2010 20:50
Postitusi: 110
praanik kirjutas:
ardo188 kirjutas:
Ütleme võimend annab arvan 1500w rmsi 1 ohmiga ja see element oli 1 ohmiga 1kw rmsi. Aga sama ka sõbral teise kõlariga rms 400w 2 ohmiga ja võim andis kenwoodi võim 2 ohmiga ka 400w rms ja ka sama viga mis mul, võibolla pannakse neid pva liimiga kinni :D


Aga võibolla lased sa liigselt moonutama, et need mähised üles ütlevad. Selle peale ei ole mõelnud?



Olen mõelnud,ei ole lasknud moonutada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GZRW 30 SPL subwoofri Parandus
PostitusPostitatud: 20.05.2012 22:55 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.12.2008 02:57
Postitusi: 627
Asukoht: Tallinn
Tsiteeri:
Pannakse tehases siis kummiliimiga kinni neid ?
Iga asja jaoks on oma liim. Tsentreerimisrõngaste ning membraaniäärte liimimiseks on tõesti parim kontaktliim (kummiliim on ka kontaktliim). Pappmembraani lappimiseks sobib kõige paremini PVA. Mähise kinnitamiseks on aga vajalik ülimalt kuumakindel lakk, mille saadavusega on nähtavasti ka tänapäeval probleeme, sest mina pole veel näinud ümbermähitud elementi, mille võimsustaluvus oleks ligilähedanegi originaalile. Peamine põhjus ongi selles, et lakk sulab ära ning mähis lendab laiali juba üsna madalal temperatuuril. Seda näeb mähise värvist. Korralik lakk peaks hoidma mähist koos niikaua, kuni mähis juba lillakaks või mustaks tõmbub. Sellisel juhul ei ole mingist elemendi garantiist juttu ka - ilmselge väärkasutamine.

Ühesõnaga - mis värvi su laiali lennanud mähis oli? Kui kuldpruun, siis nõua garantiikorras uut, kui must või lilla, siis on midagi su süsteemis valesti ning ei uus ega ammugi ka remonditud element samadel tingimustel vastu ei pea. Ümbermähkimisse mina eriti ei panustaks ülaltoodud põhjustel.

_________________
BMW 540 SUPERCHARGED! + Mazda 626 + Frontera TURBO


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GZRW 30 SPL subwoofri Parandus
PostitusPostitatud: 20.05.2012 23:13 

Liitunud: 07.05.2010 20:50
Postitusi: 110
Salupa kirjutas:
Tsiteeri:
Pannakse tehases siis kummiliimiga kinni neid ?
Iga asja jaoks on oma liim. Tsentreerimisrõngaste ning membraaniäärte liimimiseks on tõesti parim kontaktliim (kummiliim on ka kontaktliim). Pappmembraani lappimiseks sobib kõige paremini PVA. Mähise kinnitamiseks on aga vajalik ülimalt kuumakindel lakk, mille saadavusega on nähtavasti ka tänapäeval probleeme, sest mina pole veel näinud ümbermähitud elementi, mille võimsustaluvus oleks ligilähedanegi originaalile. Peamine põhjus ongi selles, et lakk sulab ära ning mähis lendab laiali juba üsna madalal temperatuuril. Seda näeb mähise värvist. Korralik lakk peaks hoidma mähist koos niikaua, kuni mähis juba lillakaks või mustaks tõmbub. Sellisel juhul ei ole mingist elemendi garantiist juttu ka - ilmselge väärkasutamine.

Ühesõnaga - mis värvi su laiali lennanud mähis oli? Kui kuldpruun, siis nõua garantiikorras uut, kui must või lilla, siis on midagi su süsteemis valesti ning ei uus ega ammugi ka remonditud element samadel tingimustel vastu ei pea. Ümbermähkimisse mina eriti ei panustaks ülaltoodud põhjustel.



Laseks korda teha ja keeraks võimu pealt leveli siis peaaegu poole peale ainult. Mulle öeldi et must jah pidavat olema aga ma pakun et kuldpruun on.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GZRW 30 SPL subwoofri Parandus
PostitusPostitatud: 21.05.2012 09:28 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
ardo188 kirjutas:
Laseks korda teha ja keeraks võimu pealt leveli siis peaaegu poole peale ainult. Mulle öeldi et must jah pidavat olema aga ma pakun et kuldpruun on.

Kõigepealt tee selgeks kuidas leveli või gaini sättimine üldse käib. :) Sellest lausest võib juba välja lugeda ühe põhjuse miks ta sul läbi kärssas.
Leveli nupp ei ole nagu volüümi nupp, et kui keerad põhja siis töötab võim täisvõimsuse peal ja kui poole peale keerad siis poole peal. Võimendi võib täis võimsusel töötada juba siis kui level on veerandi peal ja poole juures on signaal juba rämedalt moonutatud. Level tuleb sättida vastavalt maki RCA väljundile ja uuema aja makkidel on need väljundid juba 2V, 4V või isegi rohkem ja kui sa gaini lihtsalt põhja laksad siis muud sa ei saa kui suure moonutuse ja kõrbenud mähise.
Ma pakun, et uuema aja võimude ja makkide puhul ei pea sa kunagi gaini üle poole keerama, et võimendi töötaks täisvõimsusel.

Kui endal kõrva ei ole, et turvaliselt see paikka panna siis otsi keegi kellel on või veelparem leia inimene kellel on ostsilloskoop ja siinuste plaat ja pane sellega süsteem paika nii, et sa ei moonuta oma kõlareid ribadeks iga kord kui muusikat kuulad.

Ma kahtlen sügavalt, et peale aastat piinamist äkki tehase praak välja lööb, see on 100% kasutaja viga. Õpi oma vigadest, osta uus woofer ja ole järgmine kord targem.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GZRW 30 SPL subwoofri Parandus
PostitusPostitatud: 21.05.2012 10:27 

Liitunud: 07.05.2010 20:50
Postitusi: 110
jarxz kirjutas:
ardo188 kirjutas:
Laseks korda teha ja keeraks võimu pealt leveli siis peaaegu poole peale ainult. Mulle öeldi et must jah pidavat olema aga ma pakun et kuldpruun on.

Kõigepealt tee selgeks kuidas leveli või gaini sättimine üldse käib. :) Sellest lausest võib juba välja lugeda ühe põhjuse miks ta sul läbi kärssas.
Leveli nupp ei ole nagu volüümi nupp, et kui keerad põhja siis töötab võim täisvõimsuse peal ja kui poole peale keerad siis poole peal. Võimendi võib täis võimsusel töötada juba siis kui level on veerandi peal ja poole juures on signaal juba rämedalt moonutatud. Level tuleb sättida vastavalt maki RCA väljundile ja uuema aja makkidel on need väljundid juba 2V, 4V või isegi rohkem ja kui sa gaini lihtsalt põhja laksad siis muud sa ei saa kui suure moonutuse ja kõrbenud mähise.
Ma pakun, et uuema aja võimude ja makkide puhul ei pea sa kunagi gaini üle poole keerama, et võimendi töötaks täisvõimsusel.

Kui endal kõrva ei ole, et turvaliselt see paikka panna siis otsi keegi kellel on või veelparem leia inimene kellel on ostsilloskoop ja siinuste plaat ja pane sellega süsteem paika nii, et sa ei moonuta oma kõlareid ribadeks iga kord kui muusikat kuulad.

Ma kahtlen sügavalt, et peale aastat piinamist äkki tehase praak välja lööb, see on 100% kasutaja viga. Õpi oma vigadest, osta uus woofer ja ole järgmine kord targem.



Selge, sain siis targemaks jälle. Enda viga jah, seda väitsin ma ka juba teemas allpool ära. Lasen ära parandada subwooferi. Ei ole küll võtta 180 euri kusagilt uue jaoks. Selge.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 23 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7