Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 29.03.2024 12:07

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 26 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 19.05.2009 18:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Oleks vaja siis kedagi kes aitaks 2 Jackson Big Killer MKIII-e ära sillata. Tean, et seda tehti kunagi eraldi faasipöörajaga ja tean ka, et kui seda valesti teha käib pauk.
Oleks vaja nad sillata kuna Street B klassis peavad nad sillatud olema. Taha läheks neile 2 woofrit, mõlemal kaks kahe oomist mähist. Kõlarite ühendamisega saan ise hakkama aga sillata ei oska. Praegu on lihtsalt mõlemal woofril eraldi võim taga ja teistriga paika aetud.
On keegi kes on neid võime varem sillanud( ei ole vahet kas mk1, mk2 või mk3)? Äkki oskab keegi aidata?

Ette tänades,
Jarxz

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 19.05.2009 19:46 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
"Strapping" pead silmas siin ?
Kõikidel võimenditel seda võimalust ei olegi, kui on, siis reeglina spets kaabliga ja väga lihtsalt teostatav protsess.

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 19.05.2009 20:28 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
ViktorT kirjutas:
"Strapping" pead silmas siin ?
Kõikidel võimenditel seda võimalust ei olegi, kui on, siis reeglina spets kaabliga ja väga lihtsalt teostatav protsess.

Jah. Võimalus on olemas aga ei ole mingit spets kaablit. Juhendis on isegi mingi skeem olemas aga see ei ole nii lihtsalt teostatav, kuna on vaja faasipöörajat ja väga kergesti võib pauku teha kui midagi valesti on, vähemalt nii mulle räägiti kunagi.
Ma tean, et MK1-tesid on kindlasti sillatud aga keegi võiks rääkida kuidas. Kindlasti keegi teab.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 19.05.2009 20:43 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Minu omadel käiks asi selliselt:
http://i6.photobucket.com/albums/y250/j ... 1sheet.jpg

Kui võimalus on olemas, siis tuleb kaabel muretseda ..

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 19.05.2009 20:54 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
ViktorT kirjutas:
Minu omadel käiks asi selliselt:
http://i6.photobucket.com/albums/y250/j ... 1sheet.jpg

Kui võimalus on olemas, siis tuleb kaabel muretseda ..

Mul on tavalise RCA kaabliga see, selles ei ole probleem. Probleem on selles, et mis signaal kuhu läheb, et kas pööratud või mitte ja milline võim on plus milline miinus jne. Ühesõnaga, et kuidas nad sünkrooni täpselt saada. Ühendamine on lihtne aga mis kuhu täpselt läheb selles on probleem, sest kui võimud sünkroonis ei ole või kuhugi vale signaal tuleb on jama.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 19.05.2009 21:02 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
jarxz kirjutas:
ViktorT kirjutas:
Minu omadel käiks asi selliselt:
http://i6.photobucket.com/albums/y250/j ... 1sheet.jpg

Kui võimalus on olemas, siis tuleb kaabel muretseda ..

Mul on tavalise RCA kaabliga see, selles ei ole probleem. Probleem on selles, et mis signaal kuhu läheb, et kas pööratud või mitte ja milline võim on plus milline miinus jne. Ühesõnaga, et kuidas nad sünkrooni täpselt saada. Ühendamine on lihtne aga mis kuhu täpselt läheb selles on probleem, sest kui võimud sünkroonis ei ole või kuhugi vale signaal tuleb on jama.


Ei leia su võimendi jooniseid kuskilt, aga kui sa mu antud linki vaatad, siis on seal lüliti, mis seab võimendi, kas master või slave (pass/bridge) variandiks, master (pass seadega) võimendi seadistused juhivad sünkroonis slave (bridge) võimendit . Seal pole "pöörata midagi".
Äkki saad joonised siia visata ? :)

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 19.05.2009 21:22 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
ViktorT kirjutas:
jarxz kirjutas:
ViktorT kirjutas:
Minu omadel käiks asi selliselt:
http://i6.photobucket.com/albums/y250/j ... 1sheet.jpg

Kui võimalus on olemas, siis tuleb kaabel muretseda ..

Mul on tavalise RCA kaabliga see, selles ei ole probleem. Probleem on selles, et mis signaal kuhu läheb, et kas pööratud või mitte ja milline võim on plus milline miinus jne. Ühesõnaga, et kuidas nad sünkrooni täpselt saada. Ühendamine on lihtne aga mis kuhu täpselt läheb selles on probleem, sest kui võimud sünkroonis ei ole või kuhugi vale signaal tuleb on jama.


Ei leia su võimendi jooniseid kuskilt, aga kui sa mu antud linki vaatad, siis on seal lüliti, mis seab võimendi, kas master või slave (pass/bridge) variandiks, master (pass seadega) võimendi seadistused juhivad sünkroonis slave (bridge) võimendit . Seal pole "pöörata midagi".
Äkki saad joonised siia visata ? :)

Sellist lülitit ei ole sellel võimul ei ole, sellel on master väljund ja slave sisend RCA-ga. Skeem on kah väga lihtne tegelt aga sooviks ikkagi kuulda inimeste käest kes neid sillanud on. Tõnise käest äkki kuulsin kunagi, et ta on näinud neid paukku teinud Big Killereid mis olid valesti sillatud ja tema vist on neid sillanud ka kunagi.

Et äkki oskab Basssoundman aidata, et kui loed seda siis äkki aitad, sest mälu järgi nagu sa neid MK1-tesid sildasid kunagi.
Vaja konkreetset infot!!!!!

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 21.05.2009 14:19 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Ei oska siis keegi aidata?

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 21.05.2009 22:43 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.12.2008 02:57
Postitusi: 627
Asukoht: Tallinn
Ma arvan, et ma oskaks seda teha küll, kuid mitte interneti teel - paljusid asju saab valesti mõista/minna ja tagajärjed võivad kurvad olla.

_________________
BMW 540 SUPERCHARGED! + Mazda 626 + Frontera TURBO


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 21.05.2009 23:42 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Salupa kirjutas:
Ma arvan, et ma oskaks seda teha küll, kuid mitte interneti teel - paljusid asju saab valesti mõista/minna ja tagajärjed võivad kurvad olla.

Eks interneti teel ei ole jah kõige parem aga jama on selles, et liigun ise Tallinna kandis üli harva. Oleks hea kui keegi Tartu kandist oskaks aidata. Manualis on isegi skeem olemas kuidas ühendada aga seda ei tea, et mis signaal kuhu läheb.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 22.05.2009 13:09 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Manualis on selline pilt:
Pilt
Et äkki oskad Salupa või keegi selle abil ära seletada, et millisest võimust miinus tuleb ja millisest plus elementidele ja mis signaal RCA-st sisse tuleb lasta(et kas on vaja faasipöörajat ka või peab mingid juhtmed ringi keerama vms).

Oleks väga tänulik abi eest :)

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 22.05.2009 14:54 
Kasutaja avatar

Liitunud: 03.08.2007 22:47
Postitusi: 96
no aga sa võid alati kõlari sinna külge panna ja testida, kuidas õigetpidi käib. Kuigi vastandfaasis mängides neil poolustel vast vahet pole.

ja kui kedagi huvitab, siis võib alati ka ise endale ehitada väikse skeemijupikese, millega võime sillata :D
http://sound.westhost.com/project14.htm


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 22.05.2009 15:17 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
sleepyhead kirjutas:
no aga sa võid alati kõlari sinna külge panna ja testida, kuidas õigetpidi käib. Kuigi vastandfaasis mängides neil poolustel vast vahet pole.

ja kui kedagi huvitab, siis võib alati ka ise endale ehitada väikse skeemijupikese, millega võime sillata :D
http://sound.westhost.com/project14.htm

Huvitav link küll aga ei ole elektroonikas nii osav, et sellist meisterdada. Ja selle sildamisega on muud probleemid, neid kõlaripoolusi ma võin vahetada aga kui võimud pauguga maha põlevad siis ei ole sellest eriti abi :lol

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 22.05.2009 16:17 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.04.2003 11:01
Postitusi: 592
Asukoht: Tallinn
Kui sa kardad selle pärast, et kas kõlarile saavad + ja - õigetpidi, siis seal küll vahet pole ja midagi sellega õhku lasta sa ei saa. Lihtsalt ühel juhul mängib kõlar vastandfaasis, nagu eelpool mainitud juba.
Ja RCA-de ühendamisega on see, nagu ka jooniselt näha, et ühe võimu "right" läheb teise võimu "left" kanalisse.

_________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
'68 Ford Thunderbird 429cid BB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 22.05.2009 18:00 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
anryo kirjutas:
Kui sa kardad selle pärast, et kas kõlarile saavad + ja - õigetpidi, siis seal küll vahet pole ja midagi sellega õhku lasta sa ei saa. Lihtsalt ühel juhul mängib kõlar vastandfaasis, nagu eelpool mainitud juba.
Ja RCA-de ühendamisega on see, nagu ka jooniselt näha, et ühe võimu "right" läheb teise võimu "left" kanalisse.

Nii loll ma ka ei ole, kõlari pooluste pärast ma ei muretse ja ma tean väga hästi, et siis ta õhku ei lenda aga nende võimudega ei ole nii lihtne see RCA värk või vähemalt mulle nii räägiti kunagi. Mul ühel tuttaval oli kah kunagi samamoodi 2 võimu sillas aga tal oli mingi eraldi faasipööraja veel vahel, et muidu ei saanud sillata. Ma ei julge lihtsalt proovima hakkata, sest nagu salupa juba ütles, et kui midagi valesti ühendada läheb kehvasti.
Ja ei lähe midagi "right" teise võimi "lefti", seal on üldse veel bridge in ja bridge out ja RCA peab minema esimese võimu bridge out-ist teise võimu bridge in-i.
Mind huvitab see, et mis signaal esimesse võimu peab sisse tulema? Ja kas on vaja eraldi faasipöörajat kah vahele või kuidas see käib?

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 26 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7