Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 25.04.2024 13:24

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 26 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 22.05.2009 18:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Minu arvates on sul manualis kõik kirjas + skeem kuidas toimetada ...
Mis faasi pöörajat sa veel taga ajad ?
Et siis tootja firma on umbes teemat sulle ajand ja nüüd elektroonikud nuputavad mingi MacGyver'i teema sille sinna vahele ? See jääb minu jaoks aru saamatuks, et miks sa asja nii keeruliseks ajad ?

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 22.05.2009 18:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
ViktorT kirjutas:
Minu arvates on sul manualis kõik kirjas + skeem kuidas toimetada ...
Mis faasi pöörajat sa veel taga ajad ?
Et siis tootja firma on umbes teemat sulle ajand ja nüüd elektroonikud nuputavad mingi MacGyver'i teema sille sinna vahele ? See jääb minu jaoks aru saamatuks, et miks sa asja nii keeruliseks ajad ?

Seda ma tahakski teada, et kas on nii lihtne see asi? Ma olen mitmelt poolt muudkui kuulnud, et nii kui midagi valesti on nii käib pauk jne ja ma lihtsalt mõtlesin, et küsin üle kellegi sellise käest kes on neid võime sillanud.
Faasipööraja oli mul tuttaval näiteks RCA vahel kui tal olid 2 võimu sillas, ma ei teagi mida see konkreetselt seal juurde andis aga tal muudmoodi ei tohtinud panna ja anti talle see võimudega kaasa selle inimese poolt kellelt ta ostis.
Võikski keegi kes KINDLALT teab asja ära rääkida ja saaksin rahuliku südamega ära ühendada. Ja see huvitab ka ikka, et mis võim mis poolusega on ja kas RCA-d ühendan niimoodi taha nagu ikka, et parem paremasse ja vasak vasakusse?

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 26.05.2009 11:12 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Kas siis tõesti keegi ei oska aidata? Tahaks asjades kindel olla enne kui midagi ühendan.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 26.05.2009 11:41 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 17:47
Postitusi: 57
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Sinu joonisel on ju kõik suht selgesti kirja pandud... faasi pöörajat kasutatakse võimudel milledel tehase poolt strappimis võimalust ei ole, sinu võimul on aga see olemas ning miskit lisa ime vigurit kuskile vahele panema ei pea.
Makist tood RCA esimese võimu RCA in pesadesse (punane punasega, valge valgega või vastupidi ei oma mitte mingit tähtsust), nüüd esimese võimu bridge OUT otsa pealt viid RCA lihtsalt otse teise võimu bridge in otsale. Kõlarikaabliga ühendad omavahel võimude kõige vasakpoolsemad väljundklemmid (paistavad joonisel miinused olevat) ning pluss otste pealt lähevad signaalid elementi. Niipalju kui mina neid strappimisi olen kasutanud on + pool esimene ehk peavõimendi (aga ega see erilist tähtsust ei oma, nagu juba öeldi on elemenendid lihtsalt teispidi ühendades vastandfaasis teiste kõlaritega autos... vahest neid tulebki vastandfaasi lausa ühendada, et kompenseerida helide kokkulangevust esikõlaritega jne, testimise asi kuidaspidi paremini mängib, võistlustel siinust lastes ei ole üleüldse vahet kumb on miinus kumb pluss).
Sellise ühendusskeemi puhul peaksid nüüd toimima ainult esimese võimendi reguleernupud, teise võimu nuppe võid keerata kuidas tahes, midagi ei tohiks muutuda, et omavahel enam miskit testriga paika ajamist tegema ei pea... ja ega ongi kõik :D
Elementide ühendamisega nagu aru sain saad ise hakkama?

_________________
Jumal lõi turbo lag-i, et ka V8 meestel oleks võimalus


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 26.05.2009 12:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
ranz kirjutas:
Sinu joonisel on ju kõik suht selgesti kirja pandud... faasi pöörajat kasutatakse võimudel milledel tehase poolt strappimis võimalust ei ole, sinu võimul on aga see olemas ning miskit lisa ime vigurit kuskile vahele panema ei pea.
Makist tood RCA esimese võimu RCA in pesadesse (punane punasega, valge valgega või vastupidi ei oma mitte mingit tähtsust), nüüd esimese võimu bridge OUT otsa pealt viid RCA lihtsalt otse teise võimu bridge in otsale. Kõlarikaabliga ühendad omavahel võimude kõige vasakpoolsemad väljundklemmid (paistavad joonisel miinused olevat) ning pluss otste pealt lähevad signaalid elementi. Niipalju kui mina neid strappimisi olen kasutanud on + pool esimene ehk peavõimendi (aga ega see erilist tähtsust ei oma, nagu juba öeldi on elemenendid lihtsalt teispidi ühendades vastandfaasis teiste kõlaritega autos... vahest neid tulebki vastandfaasi lausa ühendada, et kompenseerida helide kokkulangevust esikõlaritega jne, testimise asi kuidaspidi paremini mängib, võistlustel siinust lastes ei ole üleüldse vahet kumb on miinus kumb pluss).
Sellise ühendusskeemi puhul peaksid nüüd toimima ainult esimese võimendi reguleernupud, teise võimu nuppe võid keerata kuidas tahes, midagi ei tohiks muutuda, et omavahel enam miskit testriga paika ajamist tegema ei pea... ja ega ongi kõik :D
Elementide ühendamisega nagu aru sain saad ise hakkama?

Tänud vastuse eest. Ühendamistega saan väga hästi hakkama, et ei ole sellega probleemi. Krt ei tohi mingeid küla jutte kuulata, et teeb pauku ja värki :D Lihtne asi on räägitud nagu see oleks mingi tuumafüüsika :D Eks mingi päev peab siis ära proovima.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 26.05.2009 13:01 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 17:47
Postitusi: 57
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Eks osaliselt sellel jutul ju tõepõhi all on, aga jah ei kehti see sinu võimu kohta... ja eks kehtib ka reegel, et ebakindluse korral pigem küsi üle kui hakata huupi katsetama ning pärast probleemide korral kiruda.
Teades kuidas omal kahe dubleeritud mähistega elementide ühendamine oli siis soovitan väga rahulikult mitu korda oma tehtud ühendused üle vaadata, et mitte asjaga puusse panna :)

_________________
Jumal lõi turbo lag-i, et ka V8 meestel oleks võimalus


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 26.05.2009 14:16 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
ranz kirjutas:
Eks osaliselt sellel jutul ju tõepõhi all on, aga jah ei kehti see sinu võimu kohta... ja eks kehtib ka reegel, et ebakindluse korral pigem küsi üle kui hakata huupi katsetama ning pärast probleemide korral kiruda.
Teades kuidas omal kahe dubleeritud mähistega elementide ühendamine oli siis soovitan väga rahulikult mitu korda oma tehtud ühendused üle vaadata, et mitte asjaga puusse panna :)

Täpselt nii!! Õnneks mulle meeldib juhtmete ja asjadega möllata ja ühendada ma oskan, et sellest probleemi ei tule.
Aga veelkord tänud!! Ja katsun lähiajal asjad ära ühendada ning annan teada kui õnnestub.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 23.02.2013 22:15 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.04.2003 11:01
Postitusi: 592
Asukoht: Tallinn
Kas selleks, et teada saada kas võim kannatab "strappimist" tuli ära mõõta, et voolu "-" ei oleks ühenduses ei RCA-de "-" ega väljundiga?
Segane lause sai küll, kui ise ka loen aga ehk saate aru, mida ma mõtlen?

_________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
'68 Ford Thunderbird 429cid BB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 23.02.2013 22:19 
Kasutaja avatar

Liitunud: 31.08.2010 15:02
Postitusi: 469
Asukoht: Põhja-Tallinn
anryo kirjutas:
Kas selleks, et teada saada kas võim kannatab "strappimist" tuli ära mõõta, et voolu "-" ei oleks ühenduses ei RCA-de "-" ega väljundiga?
Segane lause sai küll, kui ise ka loen aga ehk saate aru, mida ma mõtlen?


Näed ka, kui vana teema on? :kill


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 23.02.2013 22:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.04.2003 11:01
Postitusi: 592
Asukoht: Tallinn
Kristo955 kirjutas:
Näed ka, kui vana teema on? :kill

Ja mis sa sellega öelda tahtsid nüüd? Abi su postitusest küll kellegil ei olnud...
(Ma ise pakun, et strappimine käis ka 10a tagasi samamoodi kui tänapäeval!)

_________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
'68 Ford Thunderbird 429cid BB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Oleks vaja abi kahe Big Killeri sildamisel
PostitusPostitatud: 24.02.2013 03:01 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.12.2008 02:57
Postitusi: 627
Asukoht: Tallinn
anryo kirjutas:
Kas selleks, et teada saada kas võim kannatab "strappimist" tuli ära mõõta, et voolu "-" ei oleks ühenduses ei RCA-de "-" ega väljundiga?
Segane lause sai küll, kui ise ka loen aga ehk saate aru, mida ma mõtlen?

Sa mõtled lõppvõimendi toiteosast lahtisidestamist. Kui lõppvõimendi on toitest lahtisidestatud, siis saab kahte võimendit igal juhul liita. Võibolla on vaja kasutada "ground loop isolatorit". Kui ei ole lahtisidestatud, siis saab vaid juhul, kui lõppvõimendi ei ole sildrežiimis.

Miinuste mõõtmisest selle tuvastamiseks ei piisa. Näiteks jääb võimalus, et võimendi lõppvõimendi on toiteplokist lahtisidestamata, kuid lõppvõimendi töötab sildrežiimis ning rca miinustele on lihtsalt kondensaatorid vahele pandud. Sellisel juhul ei ole võimalik seda võimendit enam sillata, kuid toite, väljundi ja RCA miinused ühenduses ei ole.

_________________
BMW 540 SUPERCHARGED! + Mazda 626 + Frontera TURBO


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 26 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7