Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 01.05.2024 05:51

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 69 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Võimendi protectionis, kui kõlarid ühendamata
PostitusPostitatud: 12.06.2009 18:32 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.12.2008 02:57
Postitusi: 627
Asukoht: Tallinn
ViktorT kirjutas:
Yes the rail volt is still there.
The only time the Rail volt is dangerous is when you have a signal to the amp and set the gains or play music without a load, then you are going to break the output section.
The parts can not handle that big power/Volt that you going to get on the rails without a load. That’s why you need a load when you set the gains or play music, so that the amp has a load that’s going to lower the rail volt to the level that the output section can handle.

This is the problem with ALL amps.
But the big ones are more sensitive then the small.

I must agree that there is a theoretical possibility, that driving signal into unloaded amplifier can be harmful to output section if the components are chosen so that the breakdown voltages of the transistors are lower than 2x rail voltage. Since i'm not familiar with DD Z1 amplifier, i can't argue on this topic on.

But i don't agree with statement, that this is a threat for ALL amplifiers. For example, i took some tests on a random low-budget amplifier. The rail voltage at 12.6V supply voltage was ±24.4V. At (almost never occurring in street audio) 16V the rail voltage was ±31.2V. That gives us 62.4V peak-to-peak.

The output transistors were KTB688 and KTD718 driven by KTA1023 and
KTC1027. All of them have Collector-Emitter breakdown voltage 120V. So the transistors in the output section can handle almost twice the voltage the power supply can offer even in extreme conditions, can't they?

_________________
BMW 540 SUPERCHARGED! + Mazda 626 + Frontera TURBO


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Võimendi protectionis, kui kõlarid ühendamata
PostitusPostitatud: 12.06.2009 22:55 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Saatsin küsimuse ära ..

Kahele eelnevale postitajale niipallju, et tore oleks kui need samad masinad ka võimendite upgrade omapead teeks :)
Ma mõtlesin ka et uusi bemme paneb konveieril hunnik roboteid kokku, aga uus mudel tuleb algselt siiski kuskilt sekretäri ajust :D

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Võimendi protectionis, kui kõlarid ühendamata
PostitusPostitatud: 13.06.2009 08:22 
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.10.2003 12:45
Postitusi: 956
Asukoht: Haapsalu-Martna-Tallinn
jarxz sa vist ei märganud irooniat minu tekstis.
Igatahes marko kuidas sa saad nii sinisilmne olla ja arvata,et inimesed kes võimendite ehitus protsessi läbi viivad viitsivad koguaeg passida arvutite juures ja sinu rumalatele küsimustele vastata?

_________________
56211069
Soodsad uued ja kasutatud suverehvid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Võimendi protectionis, kui kõlarid ühendamata
PostitusPostitatud: 13.06.2009 10:12 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Vastus:

If you read what I have written, you see it is the BIG amps that can/will have the problem, not the small ones.
Or do I need to writ it one more time
But just because the small ones can handle it YOU shouldn’t do it.
And on low budget amps, the power supply is not something to be happy with. So your friend is right on that test.
But that is not a High end amp. Let him test your Z1 and se if he makes the same statement.

You can/will break Stetsom and sound digital the same way if you don't have a load on them when you set the gain.


Siis aga kommentaar:

Tsiteeri:
Hehehe...

Discussing with Peter about technical issues is like pissing in the wind. Peter has en enourmus knowledge about amps and his job is to test electrical DD equipment to the max and its destruction to se what can be improved.

I would stick well with Peters explanations. What he says about DD amps and amps in general is correct. At least in all the posts he have written so far I believe.

I have education in electrotechnique, and I would agree in all of his statements when he explains how and why when it comes to amps ;)


ja järgmine:

Tsiteeri:
It's best to have a load on the output of an amp when turned on

In Class D amps, the output needs the reactance of the voicecoil to prevent the output from oscillating and damaging the output fets. This is with or without input signal. Most Class D amps factor this in the design, some dont or don't have it filtered enough.

Actually the MOST efficient is having as little filtering as possible on the output, but this means that the speaker MUST BE CONNECTED TO THE OUTPUT IF TURNED ON!!!! The Output filtering on Class D amps rely on the reactance of the speaker to dampen oscillation. THIS IS WHY you must connect the speaker to the output or damage may occur on Class D or any switching amps. It is NOT because of rail voltage, blah blah blah... It's oscillation of the output filtering without a load that will kill the amp.

Also, this is true with almost any switching circuit. Without a load it will become unstable & oscillate if not damped properly. This is why the older AT style & some cheap ATX power supplies wont turn on without a load even if you jumper wire it to be on constantly. It needs a load to properly regulate & without a load, the output will oscillate & then you have a blown power supply.

Also Class A/B amps (if designed within the Global Negative Feedback limits) can play all day long without a load attached even passed clipping to the point where it is a square wave being outputted. Class AB amps work on linear analog voltages. As long as the feedback loop is designed to be a safe margin below nyquist stability it will play all day & forever without a load.

There are LOTS of written documents & papers & technical articles & best practices datasheets, etc. coming from every semiconductor manufacturer offering a switching amp solution explaining why Switching circuits need a load or proper filtering designed to compensate the output. In laptops, often there is almost no output filtering on the onboard switching amp because the speakers will never ever be disconnected and it is more efficient to not filter the output. There are also TONS of published papers on this type of scheme also. Rail Voltages & all that hoopla is not a factor.

Case Closed


& also rail voltages in today's class D amps are not that high. I've engineered, designed, & built Pro Audio amps with rail voltages in the 170V Per rail range & required a 3 phase input which equals about 340 volts rail to rail (no transformer needed when running directly off the line coming in, but they are only meant for 4 ohm loads at the absolute lowest. These amps will KILL you if you touch the output in full swing. The design was never commercially produced or bought because UL & all those BS agencies dont like the idea of an amplifier that doesnt have a transformer buffering the lethal output of a device that is commonly connected & disconnected with bare hands by people who are not licensed electricians.

The ENITRE reason car audio has lower impedance speakers are to make it so amplifiers do not need to have such high rail voltages. 2400 RMS watts only needs about 75 volts rail to rail (35-40 volt rails) for a 1 ohm load after factoring in efficiency of the output.

Back in the day (before most of us were born) when the built in amplifiers of factory headunits relied directly on the 13.8 to 14.4 voltage from the alternator to produce rail voltage, lowering the impedance made it so you could get more power output from the low voltage. It wasnt until the late 70's early 80's when outboard amps started using DC-DC converters to boost rail voltage, but building an amp to produce meaningful power into 8 ohms cost a shit ton so the lower impedance standard stuck with car audio & has gotten pretty extreme now days. The components needed to push 2400 watts into an 8 ohm load would more than double the cost of car audio amps.

One of the absolute coolest amplifier designs I've seen in car audio were the old MMATS Dx00HC series. They used what's called an H-Bridge for the output topology. These amps only have one rail and are incredibly efficient design wise. H-Bridges are commonly found in motor control PCB's... Hmm, MMATS originally started out making motor controls for washing machines in LaundroMMATS. I wonder where they got the design from?

EDIT: The M3 has a semi regulated power supply for what it is worth, but kinda back asswards in operation. It wont let the rail voltages get too high as in it regulates the rail voltage when the battery input voltage reaches a certain point, but when voltage is lower (like the car off) the power supply unregulates & battery voltage directly effects rail voltage. This is why running the M3 on 16v in my car made no difference compared to 14.4v. If I remember right from my testing (almost a year ago), the point at which the power supply starts to limit the rail voltage is about 13.4 volts on my M3. The Z1 is different than the M3 though & I dont have any direct experience with a Z1.



irwww @ mossemees

kirjuta parem midagi asjalikku :)

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Võimendi protectionis, kui kõlarid ühendamata
PostitusPostitatud: 13.06.2009 11:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.12.2008 02:57
Postitusi: 627
Asukoht: Tallinn
Ühes postis kirjutab:
ViktorT kirjutas:
It is so that ALL amps need a load so that the rail volt in the amp doesn’t go max out and more.
Teises postis kirjutab:
ViktorT kirjutas:
This is the problem with ALL amps.
But the big ones are more sensitive then the small.
Ja siis nüüd:

ViktorT kirjutas:
If you read what I have written, you see it is the BIG amps that can/will have the problem, not the small ones.
Or do I need to writ it one more time
But just because the small ones can handle it YOU shouldn’t do it.
And on low budget amps, the power supply is not something to be happy with. So your friend is right on that test.
But that is not a High end amp. Let him test your Z1 and se if he makes the same statement.


:?




See jutt, mis viimaks tuli, oli muidugi asjalikum ja kohe näha, et kellegi teise inimese kirjutatud. Tema kohta ma ei kipu sekretär ka ütlema. Samuti tuleb tunnistada, et selle inimese seisukohad ühtivad üsna minu omadega - kumbki ei nõustu, et kõrge lõppvõimendi toitepinge kujutaks endast reaalset ohtu.

Põhjendusega, et Z1 võimendil peab olema kõlar alati järgi seepärast, et müra väljundis liiga suureks ei läheks, olen ma täiesti päri.

_________________
BMW 540 SUPERCHARGED! + Mazda 626 + Frontera TURBO


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Võimendi protectionis, kui kõlarid ühendamata
PostitusPostitatud: 13.06.2009 16:29 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.04.2003 22:15
Postitusi: 82
Asukoht: www.audiodesign.ee
ossiskoop :D :D :D :D :D :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Võimendi protectionis, kui kõlarid ühendamata
PostitusPostitatud: 15.06.2009 02:00 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Ats sa oled maailma parim, imestan et miks sa juba võimendeid ei ehita, sinust saaks kindlasti miljokas oma teadmistega :D
See on sulle personaalselt:
Sõimates DD võimendite loojat ja täiustajat madalamaks, kui firma sekretäriks, näitab kui tropp sa oled !
Ta ütles mulle konkreetselt, kui ma tema juttu ei usu vms, siis hõõru Atsiga kokku ja ole õnnelik ... Edaspidi ma nii tehnilis küsimusi siin ei esita, ega too ka tehnilisi lahendusi SPL vallas jne, sest teil on ATS selle jaoks !
Aga ega eesti foorumis polegi targemad vennad(või nende postid), kui Atsi omad oodatud, seega võib selle teema lõppenuks lugeda, minu poolt vähemalt !

Sry, et teema tegin

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Võimendi protectionis, kui kõlarid ühendamata
PostitusPostitatud: 15.06.2009 09:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 24.04.2006 21:23
Postitusi: 724
Asukoht: võru
Mis sa solvusid ära nüüd et Salupa oma arvamust avaldas või :lol


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Võimendi protectionis, kui kõlarid ühendamata
PostitusPostitatud: 15.06.2009 10:38 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.07.2003 12:04
Postitusi: 716
Asukoht: Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrada
ViktorT kirjutas:
Ats sa oled maailma parim, imestan et miks sa juba võimendeid ei ehita, sinust saaks kindlasti miljokas oma teadmistega :D
See on sulle personaalselt:
Sõimates DD võimendite loojat ja täiustajat madalamaks, kui firma sekretäriks, näitab kui tropp sa oled !
Ta ütles mulle konkreetselt, kui ma tema juttu ei usu vms, siis hõõru Atsiga kokku ja ole õnnelik ... Edaspidi ma nii tehnilis küsimusi siin ei esita, ega too ka tehnilisi lahendusi SPL vallas jne, sest teil on ATS selle jaoks !
Aga ega eesti foorumis polegi targemad vennad(või nende postid), kui Atsi omad oodatud, seega võib selle teema lõppenuks lugeda, minu poolt vähemalt !

Sry, et teema tegin



Vaatan, et DD mehed on sulle jumalad? (sina nende jaoks ilmselt mitte - miks nad sulle siis asju seletasid nagu suvalisele vennale - õigus, sa ju oledki nende jaoks) Kohe kui keegi suudab oma seisukohti põhjendada, nagu ats seda KORDUVALT on teinud on ta kohe tropp? Hästi paned!

Esiteks tegid sa selle teema selleks, et näidata "kui kõva vend" sa oled ja et sa "tead kõike" ja oskad DD meeste käest inglise keeles asju küsida ja et siis oma vastustega meile "ära panna" - aga, sul see ei õnnestunud kuigi hästi. Nagu näha siis leidus Atsi sugune inimene, kes jagab elektroonikast samapalju kui võimenditootjad ja jätavad sind sellevahel täiesti lolliks, seletades nende poolt sulle, kui suvaliselt vennale, et kõikidele võimenditele on elementi järgi vaja (BS), laskumata esmaselt asja tuumani, mille ats lõpuks välja nokkis. Teema tegid sa selleks, et ei oleks õhtul õlle kulistades igav, vaid, et saaks ikka vaielda, nagu sul ikka kombeks on. Tesites teemades pandi sund paika ära ja seal enam vaileda ei saanud ju. Vaielda oli aga vaja ja uus teema siit sündis. Tegelt sul ei ole sooja ega külma kogu sellest värgist ja poolest asjast sa nagunii aru ei saa. Öelda sulle korra mingi lause ala. "Selles võimus peaks oleka K173A kivi, mis tunneb ära takistuse väljundite vahel ning üle 16 või 18 oomi (küsi tootjalt) ta käima minema ei peaks. " ja juba on error ja klots koos, et nagu wtf... :D ja kohe kirjutatakse DD meestele, et kuulge kutid, mis see K173A kivi teeb... selgub, et sellist pole olemas... hmm.. kes nüüd loll on? :D IRW

Teiseks jääb mulle arusaamatuks selline situatsioon. Toon väikse näite:
SPL extreme klassi auto, 8woofrit, mis igaüks on 4 mähisega ja ühe mähise taga on 2 võimendit. Kokku teeb see 8 võimendit elemendi kohta ja 64 võimendit kogu süsteemi kohta. Kalibreerimiseks on vaja vähemalt paarikümne voldilist väljundpinget, mille puhul võimendi voolutarve on ca. 30-50A oleneb, kuidas mõõta. 30x64=1920A!!! Isegi parimad akud ja kui neid on 64 tk ei suuda hoida oma pinget võrdsena igavesti, eriti 64 võimendi puhul.
Kuidas on võimalik kalibreerida 64 võimendit ideaalselt võrdseks, nii, et akupinge jääks konstantseks ja elemendi mähise takistus soojuse puhul ei muutuks üle 10% ?
Mõõdad igat võimendit eraldi? - Ebareaalne, sest auto ja kast ei ole kunagi sümeetriline ja elementidele avalduv surve võib olla erinev (intuktiivtakistus) ja sellest muutuvad ka mõõtmistulemused. Samas kõike korraga põristada pole võimalik. Mõista, mõista, mida viktor siinkohal teeks? :hail

Jään huviga ootama ka troppi või mõne muu geniaalse sõnatähenduse staatust :burnout Sest ega sõimamise ja aluseta vaidlemise sa teha ei oska. ÕPI oma seisukohti põhjendama, siis võibolla ei peaks terve foorum sind klouniks.

_________________
Team BSM & DD AUDIO tooteid saab minu käest & 160+dB Street Car
Friiza: "Mees kes hoolitseb selle eest, et teie kõrvakiled katki läheksid:P"


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Võimendi protectionis, kui kõlarid ühendamata
PostitusPostitatud: 15.06.2009 11:13 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Et sind ennast Tõnis klouniks ei peeta :D see selleks....

Salupa kirjutas:
Ühes postis kirjutab:
ViktorT kirjutas:
It is so that ALL amps need a load so that the rail volt in the amp doesn’t go max out and more.
Teises postis kirjutab:
ViktorT kirjutas:
This is the problem with ALL amps.
But the big ones are more sensitive then the small.
Ja siis nüüd:

ViktorT kirjutas:
If you read what I have written, you see it is the BIG amps that can/will have the problem, not the small ones.
Or do I need to writ it one more time
But just because the small ones can handle it YOU shouldn’t do it.
And on low budget amps, the power supply is not something to be happy with. So your friend is right on that test.
But that is not a High end amp. Let him test your Z1 and se if he makes the same statement.


:?



Mis siin arusaamatuks jäi ?
Probleem on KÕIKIDE võimenditega, odav ja väiksem sodi kannatab kannatab lihtsalt rohkem, mida aga ei peaks tegema, sest ühelt maalt enam ei kannata.

Atsi koha pealt on see teema tore, ajada rahvale udu ja võimu parandajana tööd juurde saada ...

Sina tõnis aga, ise soovitasid mul esindusest küsida ja nüüd soiud nagu plika siin :D
Ehita aga oma 50hz-eid mõnusaid bassikaste klientidele ja ära topi oma nina sinna, millest ka sa ise aru ei saa !

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Võimendi protectionis, kui kõlarid ühendamata
PostitusPostitatud: 15.06.2009 11:24 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.07.2003 12:04
Postitusi: 716
Asukoht: Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrada
ViktorT kirjutas:
Et sind ennast Tõnis klouniks ei peeta :D see selleks....


Palun vasta mu eelmises postis seisnud küsimusele võimendite kalibreerimise kohta. Kloun oled siin sina, sest sa hiilid mööda kõikidest küimustest ja asjadest millele su hammas peale ei hakka.

ps. ma arvan, et mul on rohkem SPL karikaid riiulis kui sul, nii, et ära soiu siin midagi, et see pole minu teema :kill

_________________
Team BSM & DD AUDIO tooteid saab minu käest & 160+dB Street Car
Friiza: "Mees kes hoolitseb selle eest, et teie kõrvakiled katki läheksid:P"


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Võimendi protectionis, kui kõlarid ühendamata
PostitusPostitatud: 15.06.2009 12:12 
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.02.2004 21:22
Postitusi: 841
Asukoht: Tallinn
basssoundman kirjutas:
Öelda sulle korra mingi lause ala. "Selles võimus peaks oleka K173A kivi, mis tunneb ära takistuse väljundite vahel ning üle 16 või 18 oomi (küsi tootjalt) ta käima minema ei peaks. " ja juba on error ja klots koos, et nagu wtf... :D ja kohe kirjutatakse DD meestele, et kuulge kutid, mis see K173A kivi teeb... selgub, et sellist pole olemas... hmm.. kes nüüd loll on? :D IRW


Kahju, et pilti pole "Viktori" näost kui ta DD vastusega maili loeb :lol You made my day Marko!

_________________
Lameda maa klubi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Võimendi protectionis, kui kõlarid ühendamata
PostitusPostitatud: 15.06.2009 19:05 
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.10.2003 12:45
Postitusi: 956
Asukoht: Haapsalu-Martna-Tallinn
Ma arvan,et see nägu võiks olla midagi sellist
Pilt

_________________
56211069
Soodsad uued ja kasutatud suverehvid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Võimendi protectionis, kui kõlarid ühendamata
PostitusPostitatud: 15.06.2009 19:14 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
basssoundman kirjutas:

Palun vasta mu eelmises postis seisnud küsimusele võimendite kalibreerimise kohta. Kloun oled siin sina, sest sa hiilid mööda kõikidest küimustest ja asjadest millele su hammas peale ei hakka.

ps. ma arvan, et mul on rohkem SPL karikaid riiulis kui sul, nii, et ära soiu siin midagi, et see pole minu teema :kill


1. Võimendid strapitakse (sildamine), kasutatakse clampmeter-t ja testrit
2. maal kus arengut ei toimu, ei näe ma karikate kogusel mingit pointi, kui areng seisab, mul neid kapi peal mingi 12 aga omab see tähtsust ?

Rookile vastasin PSis

Mina esitasin teema alguses küsimuse, ärapanemine käib pigem tõnise ja atsi aadressilt, mossemees ja muud klounid, kes nagunii kohe MITTE midagi asjast ei jaga, kiljuvad nagu blondidest publik 2 quick stardile kaasa :lol

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Võimendi protectionis, kui kõlarid ühendamata
PostitusPostitatud: 15.06.2009 19:22 

Liitunud: 09.12.2003 17:39
Postitusi: 418
Asukoht: Pärnumaa
ViktorT kirjutas:

Salupa kirjutas:
Ühes postis kirjutab:
ViktorT kirjutas:
It is so that ALL amps need a load so that the rail volt in the amp doesn’t go max out and more.
Teises postis kirjutab:
ViktorT kirjutas:
This is the problem with ALL amps.
But the big ones are more sensitive then the small.
Ja siis nüüd:

ViktorT kirjutas:
If you read what I have written, you see it is the BIG amps that can/will have the problem, not the small ones.
Or do I need to writ it one more time
But just because the small ones can handle it YOU shouldn’t do it.
And on low budget amps, the power supply is not something to be happy with. So your friend is right on that test.
But that is not a High end amp. Let him test your Z1 and se if he makes the same statement.


:?



Mis siin arusaamatuks jäi ?
Probleem on KÕIKIDE võimenditega, odav ja väiksem sodi kannatab kannatab lihtsalt rohkem, mida aga ei peaks tegema, sest ühelt maalt enam ei kannata.

Atsi koha pealt on see teema tore, ajada rahvale udu ja võimu parandajana tööd juurde saada ...

Sina tõnis aga, ise soovitasid mul esindusest küsida ja nüüd soiud nagu plika siin :D
Ehita aga oma 50hz-eid mõnusaid bassikaste klientidele ja ära topi oma nina sinna, millest ka sa ise aru ei saa !


Ma tegin need kohad roheliseks, et sa paremini aru saaks, mida Salupa mõtles, sest mulle jäi mulje, et sa ei lugenud päris kogu salupa posti läbi...


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 69 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7