Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 01.05.2024 09:40

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Uue võimendiga madalat otsa ei ole?
PostitusPostitatud: 18.06.2009 23:42 
Kasutaja avatar

Liitunud: 24.04.2006 21:23
Postitusi: 724
Asukoht: võru
Ostsin selleks suveks uue võimendi woofrile, kuna tahtsin ka muid kõlareid võimendi järgi panna ja tahtsin et oleks kaks samasugust võimendit pagassis. Valisin JBL CS-seeria võimendid, CS-60.4 ja CS60.2 , tegelt tahtsin CS300.1, see oli ebays USAs saadaval aga tüüp keeldus Euroopasse saatmast. Valisin need kuna sain tuttava kaudu väga hea hinnaga kätte. Eelmine võimendi oli Axton , täpset marki ei mäleta (mingi CAA... oli) Võimenditel võimsus peaksenamvähem sama olema, 25 A kaitsmega nagu Axtonilgi oli. Aga mitme looga, kus eelmise võimendiga oli mõnus madal väristamine, on nüüd vaikne mõmin ainult. Ahjaa, woofer oli mul CS60.4 kahe kanali taga sillatult (CS 60.2 peaks ju lihtsalt pool CS60.4 olema). Kõlariks on JBL CS12, 125 W rms, kinnises kastis.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uue võimendiga madalat otsa ei ole?
PostitusPostitatud: 21.06.2009 15:31 
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.03.2006 11:19
Postitusi: 1292
Asukoht: Harjumaa
Vbolla High-pass peal ja liiga kõrgelt lõikab bassid ära?

_________________
quote oopc /naljakas ka neid videoid näha kus mingi aeg tuntakse eest sõites end nagu mingis kosmose laevas kuid muis politsei auto kaamerast näeb välja nagu ajast räsitud silo käru kus lugematu hulk hingavaid organisme sees./


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uue võimendiga madalat otsa ei ole?
PostitusPostitatud: 21.06.2009 15:51 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Euroopas diilides soovitan kasutada www.ebay.co.uk :)
Väga head kraami liigub UKs ja väga hea hinnaga :)

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uue võimendiga madalat otsa ei ole?
PostitusPostitatud: 21.06.2009 22:19 
Kasutaja avatar

Liitunud: 24.04.2006 21:23
Postitusi: 724
Asukoht: võru
Ei ole filter sisse lülitatud. Kas kellelgi on kogemusi seda tüüpi võimenditega, et kas see ongi nende tüüpviga? Viktor, vaatasin kõik ebayd läbi, ainult usas oli saada konkreetset võimu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uue võimendiga madalat otsa ei ole?
PostitusPostitatud: 22.06.2009 00:14 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Martpoiss kirjutas:
Viktor, vaatasin kõik ebayd läbi, ainult usas oli saada konkreetset võimu.

Ehk on siis aeg paremat ja odavamat aeg vaadata :beer

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uue võimendiga madalat otsa ei ole?
PostitusPostitatud: 29.06.2009 01:20 
Kasutaja avatar

Liitunud: 24.04.2006 21:23
Postitusi: 724
Asukoht: võru
Mis te arvate siis, on see võimendi katki või lihtsalt tüüpviga et see võimendiei müngigi madalale?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uue võimendiga madalat otsa ei ole?
PostitusPostitatud: 30.06.2009 01:07 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.12.2008 02:57
Postitusi: 627
Asukoht: Tallinn
Ma ei usu, et vähene bass oleks mõne võimendi tüüpviga. Nagu ma aru saan, on sul pmst kuus samavõimsat kanalit kasutada? Proovi siis teisi kanaleid. Ma soovitaks üldse kasutada woofri toitmiseks seda CS60.2 võimendit ning ülejäänud kõlareid toita neljakanalise võimendiga.

_________________
BMW 540 SUPERCHARGED! + Mazda 626 + Frontera TURBO


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uue võimendiga madalat otsa ei ole?
PostitusPostitatud: 30.06.2009 18:19 
Kasutaja avatar

Liitunud: 24.04.2006 21:23
Postitusi: 724
Asukoht: võru
bass ei ole nõrk, mängib normaalselt valjult, aga lihtsalt väga madalaid sagedusi ei esita. Ma niimoodi kõrva järgi ei oskagi öelda, peaks mingi siinuse plaadiga võibolla testima. Kust selliseid toone saaks? Ja miks oleks parem kahekanalist võimendit bassika jaoks kasutada? Kuus samavõimast kanalit peaks olem ajah. Esikompod said sellepärast kahekanalisele järgi, et neljakanaline sai ennem autosse ja panin varem sinna ovaalid ja subwoofri külge ära. Kui kunagi aega saan, siis proovin vahetada kanaleid.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uue võimendiga madalat otsa ei ole?
PostitusPostitatud: 30.06.2009 19:15 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Martpoiss kirjutas:
bass ei ole nõrk, mängib normaalselt valjult, aga lihtsalt väga madalaid sagedusi ei esita. Ma niimoodi kõrva järgi ei oskagi öelda, peaks mingi siinuse plaadiga võibolla testima. Kust selliseid toone saaks? Ja miks oleks parem kahekanalist võimendit bassika jaoks kasutada? Kuus samavõimast kanalit peaks olem ajah. Esikompod said sellepärast kahekanalisele järgi, et neljakanaline sai ennem autosse ja panin varem sinna ovaalid ja subwoofri külge ära. Kui kunagi aega saan, siis proovin vahetada kanaleid.



:err
Imelik vend oled kahjuks, mu arutlevates teemades sõnu pildund, aga nüüd ei jaga matsu ?

2 kanaliga võimu sillates saad alati rohkem võimu kätte kui nelja kanaliga võimul kaks kanalit sillates, kui nad on mõlemad sama kaitsmega varustatud ?
ehk siis 4 kanaline võim annab ca pool oodatust ?
Teiseks on see JBL võimendi 1 odavamate killast nende toote valikust, on väga head kraami, keskpärast ja ka nadi kauppa, see on enam vähem iga brändiga nii.

Proovi erinevaid kanaleid, oh ja proovi äkki on võimendil veel mingeid nuppe keerata või makist hoopis settinguid seada.
Lõppkokkuvõttes 125w subbar 60w taga on ikka täielik overkill, pigista mis sa tahad, krt samas ei saa ka aru, mis on sinu jaoks madal sagedus ...

Suht keeruline keiss paistab siin minu, kui eluvõõra inimese jaoks :(

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uue võimendiga madalat otsa ei ole?
PostitusPostitatud: 30.06.2009 19:54 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
ViktorT kirjutas:

:err
Imelik vend oled kahjuks, mu arutlevates teemades sõnu pildund, aga nüüd ei jaga matsu ?

2 kanaliga võimu sillates saad alati rohkem võimu kätte kui nelja kanaliga võimul kaks kanalit sillates, kui nad on mõlemad sama kaitsmega varustatud ?
ehk siis 4 kanaline võim annab ca pool oodatust ?
Teiseks on see JBL võimendi 1 odavamate killast nende toote valikust, on väga head kraami, keskpärast ja ka nadi kauppa, see on enam vähem iga brändiga nii.

Kahe kanalilisel on üks 25A kaitse ja neljasel on 2x25A kaitsmed, ehk kõik 3 kanalit peaks ühevõimsad olema.
Need võimud valis ta sellepärast, et nad on ühest seeriast ja sobivad välimuselt kokku ning ma sain talle need lihtsalt nii hea hinnaga, et kui ma õigesti mäletan siis uuena tuli nende hind alla poole siinsest poe hinnast ja selle raha eest ei oleks olnud võtta mitte midagi paremat.

Mart, ma soovitan sul proovida bassikat selle kahe kanalilise taga ja kui ikka parem ei ole, siis peab sulle midagi võimsamat otsima 8)

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uue võimendiga madalat otsa ei ole?
PostitusPostitatud: 30.06.2009 23:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 24.04.2006 21:23
Postitusi: 724
Asukoht: võru
Viktori "arutlevates" teemades jah :lol Seleta mulle nüüd selle asja põhjus nüüd ära: "2 kanaliga võimu sillates saad alati rohkem võimu kätte kui nelja kanaliga võimul kaks kanalit sillates, kui nad on mõlemad sama kaitsmega varustatud ?
ehk siis 4 kanaline võim annab ca pool oodatust ?"

Mul on kaks sama seeria võimendit, 60W kanali kohta 2 kanaline ja 4 kanaline, miks 4 kanalisele woofer pannes saab ta vähem võimsust kui kahe kanalisele?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uue võimendiga madalat otsa ei ole?
PostitusPostitatud: 01.07.2009 01:16 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.12.2008 02:57
Postitusi: 627
Asukoht: Tallinn
Martpoiss kirjutas:
Ja miks oleks parem kahekanalist võimendit bassika jaoks kasutada?

Kui vaadata sama seeria sama kanalivõimsusega 4- ning 2-kanali võimendeid, siis 4-kanaliste võimendite (vähemalt odavamate) toiteplokid ei ole tehtud arvestusega, et kõiki kanaleid sillas 4oomi peal kasutatakse ning on seepärast nõrgemad, kui kahekanalistel. Seepärast on töökindluse mõttes mõistlik kasutada woofri jaoks kahekanalist võimendit. Samal põhjusel annavad 2-kanalised võimendid ka madalal takistusel rohkem võimsust, kui 4-kanalised (see vahe on tihti küll kuulmatult väike, kuid siiski). Kolmandaks aitab woofri eraldi võimendi/toiteploki taha ühendamine vähendada esikõlarite moonutamist bassimatsu ajal.


Mingi valik (pole küll kõiki sagedusi) siinustoone on näiteks siin: http://realmofexcursion.com/downloads.htm

_________________
BMW 540 SUPERCHARGED! + Mazda 626 + Frontera TURBO


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uue võimendiga madalat otsa ei ole?
PostitusPostitatud: 15.07.2009 00:09 
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.07.2009 15:15
Postitusi: 40
Soovitan Monoblocki, igasugused sillatavad elukad ei anna nii head effekti.

_________________
http://www.rate.ee/users/whitepower1


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uue võimendiga madalat otsa ei ole?
PostitusPostitatud: 15.07.2009 08:50 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
Salupa kirjutas:
4-kanaliste võimendite (vähemalt odavamate) toiteplokid ei ole tehtud arvestusega, et kõiki kanaleid sillas 4oomi peal kasutatakse ning on seepärast nõrgemad, kui kahekanalistel.

ega ju nelja kanalit ei saagi "kokku sillata"? kui on kaks maa suhtes vastandväärtusega pingega klemmi, siis nende omavaheline pinge on poole suurem.. seega on võimalik ju ainult kuni kaks kanalit omavahel sillata.

kui on kahe pooliga bassivaljukas, siis saab küll kummagi pooli külge panna kaks sillatud võimukanalit, ja niiviisi 4-kanalilist võimu rakendada.

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uue võimendiga madalat otsa ei ole?
PostitusPostitatud: 15.07.2009 14:42 
Kasutaja avatar

Liitunud: 24.04.2006 21:23
Postitusi: 724
Asukoht: võru
Mina sain Salupa jutust nii aru, et nelja kanalisel võimendil ei ole päris kaks korda võimsam toiteplokk kui kahekanalisel. Mina panin igatahes woofri kahekanalisele järgi ja hakkas valjemini mängima küll. Päris madalalt ikkkagi ei mängi. ju siis JBL CS-id on sellised.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7