Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 19.04.2024 13:22

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mida ütleb sulle MAX võimsus ?
PostitusPostitatud: 25.01.2009 00:15 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Subbaritest saan ma veel aru, kannatab natuke aega seda nö max võimsust, ok ...

Paljud müügimehed toonitvad usinalt siin võimendite MAX võimsust, ehk siis number paistab suurelt eksole ?
Mida ütleb see number aga sulle, kui ostjale/kui müüjale ?

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mida ütleb sulle MAX võimsus ?
PostitusPostitatud: 25.01.2009 00:17 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.12.2005 02:07
Postitusi: 6898
Asukoht: Jüri
Võhikule lihtsam müüa , ma usun, neile, kes numbritest midagi ei taipa


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mida ütleb sulle MAX võimsus ?
PostitusPostitatud: 25.01.2009 01:00 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.12.2008 02:57
Postitusi: 627
Asukoht: Tallinn
Ma olen koguaeg rääkinud, et "max" võimsus ei näita mitte kui midagi. Ka woofrite puhul mitte.

Teoreetiliselt saab "max" võimsust mitmeti mõista. Kui RMS ehk effektiivvõimsus on puhta siinustooni amplituud korrutatud ruutjuur kahega, võetud ruutu ning jagatud takistusega, siis "max" võimsuse arvutamisel võib näiteks kasutada kogu siinustooni amplituudi või seda hoopis kahega korrutada (peak to peak). "Max" võimsusel mingit standardit pole ja ainuüksi numbritega mängides võib sama mõõtmise tulemuseks saada mitmeid kordi erinevaid võimsusi. Lisaks saab "võimsust" mõõta veel ebareaalsetel tingimustel, mida kasutamisel ei teki, kuid mis aitavad kirjutada suuremaid numbreid. Lõppude lõpuks võib "max" võimsuseks kirjutada täiesti lambist võetud numbri. Keegi ei keela.

Ühesõnaga praktikas on selline lugu, et erinevad firmad mõõdavad või määravad oma võimendite "max" võimsusi täiesti erineval moel. Seepärast ei ole need numbrid omavahel võrreldavad ja ei ütle meile midagi.

Natuke (kuid mitte oluliselt) parem lugu on RMS võimsustega. Ka nendega kiputakse liialdama, sest mida suurem võimsusnumber õnnestub võimendi peale kirjutada, seda kõrgemale ta konkurentide seas tõuseb. Korralikumate firmade võimsused vastavad isegi sellele, mis võimsuse võimendi tegelikult autos välja annab, kuid reeglina on häda selles, et võimsus antakse 14..14.5V pinge peal. Nii kõrget pinget praktikas ei kohta ja seepärast on tegelik võimsus neil mõnevõrra väiksem. Odavamad firmad lasevad oma fantaasial jälle lennata, mistõttu nende antud võimsustega pole midagi teha.

On ka nii korralikke firmasid, mis annavad oma võimendite võimsuse varuga, et lubatud võimsus igal tingimusel tuleks. Nende võimendite tegelik võimsus on tihti suurem lubatust. Sellised firmad tõusevad konkurentide seas esile jälle oma imidžiga - panustataksegi sellele, et kliendid teavad, et nende võimendid on alahinnatud võimsusega.

Ühsõnaga keeruline lugu nende võimsustega. Õnneks võimendi mõnedsajad vatid siia-sinna ei muuda tavakuulaja jaoks suurt midagi. Suuremad möödalaskmised võib juba kliendi enda lolluseks liigitada, sest 2000 eeki maksvast 40A võimendist natukenegi teadlik inimene 2000W ei loodagi saada.

_________________
BMW 540 SUPERCHARGED! + Mazda 626 + Frontera TURBO


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mida ütleb sulle MAX võimsus ?
PostitusPostitatud: 20.02.2009 12:12 

Liitunud: 03.09.2006 02:18
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
MAX võimsus ütleb mulle seda et tehnika tootja hilgelt tahab oma toodest lahti saada ja kasumis jääda.
Enda jaoks tegin järelduse et võimude valimisel tasub vaadat tarbitava voolu tugevust- korrutame seda 12V´ga ja saame voolu wõimsust see annab meile ettekujunduse võimu toideplokkist... Ärge vaadake seda mis kaitsme peal on! Mul mittu korda juhtus nii et teed seade lahti ja trükkiplaadil on kirjas: "use fuse rating below 25A" , vaatan kaitsme peale ... 40A :angry
Voltidest võin ööelda nii palju et mul ükskord opelis oli 15.6V . Mul geneka tablett suri ära, esialgu kuidagi seda tähele ei pannud kuna dioodid peasid vastu, aga ühel päeval nad põlesid ka läbi. See juhtus kodu poole teel - peatusin tanklas, tangisin pool paagi... käivitan mootorit, hakkab tööle ja kohe hakkab põlema aku lamp ja hoiatus lamp :? Surusin välja, ootasin natukene, käivitan ... sama jama :( mõtlesin et midagi halba ei juhtu- auto töötab, pidurdab loodan et 3km´i peab vastu ja hakkasin sõitma... :auto Sõidu ajal märkasin et siis kui ma annan gaasi juurde kõik tuled hakkavad põlema eredamalt... Kui jõudsin koju tegin katse :think - vajutasin gaasi põhja, mis siis juhtus.... Juhtus siis see et hoiatus lambid põlesid läbi ja lähi tuli läks ka kaduma :smokin need mind ei huvitanud, huvitav oli see et mul kogu aeg oli makk sees koos võimuga ja nendest 15.6V võimsuse juurdekasvu ma ei kuulnud, aga makk ja võim jäid ellu ja siiamaani töös.

P.S. opel sõidab ka :evil:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mida ütleb sulle MAX võimsus ?
PostitusPostitatud: 20.02.2009 12:13 

Liitunud: 03.09.2006 02:18
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
Sorry juhuslikult tegin copy..


Viimati muutis ManiJack, 20.02.2009 12:21, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mida ütleb sulle MAX võimsus ?
PostitusPostitatud: 20.02.2009 12:18 

Liitunud: 03.09.2006 02:18
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
Unustasin ööelda et mul teises autos- Mitsubishi`s voltmeeter paigaldatud- kui autot panen tööle sii ta näitab 14v paari tunni pärast kukkub 13 peale.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mida ütleb sulle MAX võimsus ?
PostitusPostitatud: 20.02.2009 15:51 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.12.2008 02:57
Postitusi: 627
Asukoht: Tallinn
Ma julgen vastu vaielda, et kaitsmeid tasub vaadata küll, sest kaitsmete järgi arvutamine on vähemalt minuteada kõige täpsem võimalus kiiresti võimendi võimsuse hindamiseks. Need võimendid, millele on julmalt suurem kaitse peale pandud, on erandlikud.

Ma olen mõõtnud paarsada võimendit ning minu võimsusekalkulaator (http://salupa.exe.ee/jutt/va/Voimsus.php), mis arvutab võimsuse kaitsmete järgi, pakub 70% võimendite võimsuse täpsemalt, kui 1dB. Alla 1dB vahet inimene ei kuule ka.

Tsiteeri:
huvitav oli see et mul kogu aeg oli makk sees koos võimuga ja nendest 15.6V võimsuse juurdekasvu ma ei kuulnud,
Ega väikest võimsuse erinevust alati kõrvaga ei kuulegi - helirõhk sõltub võimsusest logaritmiliselt s.t. 100W võimendi võimsus peab kasvama vähemalt 126W-ni, et kõrvaga mingitki vahet kuulda.

_________________
BMW 540 SUPERCHARGED! + Mazda 626 + Frontera TURBO


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7