Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 08.05.2024 18:50

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Ühendamisel vajaks abi
PostitusPostitatud: 15.11.2010 19:54 

Liitunud: 15.03.2010 23:45
Postitusi: 52
Võimuks on: Grundig PA 240 (4 kanaliga ja vist on 4 ohm).
Subwoofer: BassX (Takistus: 2 x 4 Ohm) - ehk siis 2 mähisega.

Paar pilti võimust:
Pilt
Pilt

Küsikski siis ära kuidas ma peaksin subwoofri ühendama.
REMOTE - sinna läheb makist 1 juhe mis annab märku, et võim töötaks. Küsiks, et mitu V sinna läheb või peab minema? Ja mis on Max, et midagi ei juhtuks?
GND - Miinus (mass).
BATT - Pluss

Kuid mis sinna ülejäänud 6 juhtme alla läheb? Kuidas ühendan?

Teisel pildil on 4 RCA juhet. Pean Y juhtme ostma nagu ma aru saan onju?

Selline küsimus ka, et kas ma pmst kui tahan toas kasutada siis võin teleka adaptrit (12V) kasutada voolu andmiseks võimu ja on võimalik teada saada kumb ots on + ja kumb - kui mul multimeetrit pole?

Tänan


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ühendamisel vajaks abi
PostitusPostitatud: 15.11.2010 19:57 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.06.2007 16:18
Postitusi: 5875
Asukoht: Ida-lääne-viru
Remote tahab saada makist +12v.

Mis asi on teleka adapter? Mõtled võrkantenni adaptrit?
Noh igastahes on see nii lahja , et ilmselt ei hakka see võim isegi mitte vaikselt mängima.
Ülejäänd 6 juhet on kõlari juhtmed.
Kui vaja 4ja väljundit siis :

1-2 , 2-3 ,4-5 , 6-7 vahele lähevad kõlarid.
Kui vaja ainult kahte väljundit siis:
1-3 ja 4-6 vahele lähevad kõlarid.

Sina peaks oma vuufri ühendama siis ühed klemmid 1ja3 teised 4ja 6 vahele.Ühendamisel pead jälgima mono kirjade juures olevaid polaarsuseid , et need saaks vuufriga õieti.
Mõlemad nupud lülitad mono asendisse ja rca kaabli paned valgetesse pistikutesse , Siis ei ole y-kaableid vaja.

_________________
Kui minema hakkab, siis kaardilugeja külge ette ja "Las minna!!".


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ühendamisel vajaks abi
PostitusPostitatud: 15.11.2010 20:14 

Liitunud: 30.03.2008 17:02
Postitusi: 303
Asukoht: Tallinn
KUi sa neljakanalise võimu taha tahad subwoofrit panna, siis pead olema ettevaatlik, et ühendad nii nagu lubatud.
Vajutad nupust võimu kahe kanaliseks ning ühendad selle subwoofri ainult ühte kanalisse, mitte mingil juhul ei tohiks panna mähised erinevatesse kanalitesse. Kuna võim on 2 või 4 kanaliga, mitte 1 kanaline.


Viimati muutis Mart911, 15.11.2010 20:32, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ühendamisel vajaks abi
PostitusPostitatud: 15.11.2010 20:16 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.06.2007 16:18
Postitusi: 5875
Asukoht: Ida-lääne-viru
Mart911 kirjutas:
Woofrit eriti 4kanaliga võimendile taha ühendada ei tasu.
vajutad nupust võimu kahe kanaliseks ning ühendad selle subwoofri ainult ühte kanalisse, mitte mingil juhul ei tohiks panna ühe mähise ühte kanalisse ja teise teisse. Kuna võim on 2 või 4 kanalaiga, mitte 1 kanaliga.


Miks mitte?

_________________
Kui minema hakkab, siis kaardilugeja külge ette ja "Las minna!!".


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ühendamisel vajaks abi
PostitusPostitatud: 15.11.2010 20:20 

Liitunud: 30.03.2008 17:02
Postitusi: 303
Asukoht: Tallinn
Oled sa näinud 4 kanalist võimu kus on toodud välja võimsused 1x näiteks 300w? 4 kanaliga võimud on suht alati 4x50 ning 2x100w 2oomi valikuga.
Teisaks on see võim mingi luts ja võib niisama saba juba anda kui subwoofri sinna taha paned.

Remote on teine pluss juhe põhimõtteliselt, see näitab võimendile millal on vaja end tööle ja välja lülituda. Kui seda ei oleks tõmbaks see sul aku iga öö tühjaks.

Koju osta endale korralik stereo võim koos tornidega, ning näed et pole sul mingeid subwoofreid juurde vaja. Igasugused mõtted autovõimu tuppa toomiseks viska prügikasti.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ühendamisel vajaks abi
PostitusPostitatud: 15.11.2010 20:52 

Liitunud: 15.03.2010 23:45
Postitusi: 52
See tuppatoomise viskasin juba ära.
Nii aga Mart, äkki sa teed sama hea ettekujutuse nagu tegi Killer?

Siis tean täpselt kuhu mida ühendada.

Ja kuidas subwoofri pean ühendama?
Pilt
Või nii?
Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ühendamisel vajaks abi
PostitusPostitatud: 15.11.2010 20:55 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.06.2007 16:18
Postitusi: 5875
Asukoht: Ida-lääne-viru
Ei kumbagi moodi.
Kõlar on Sul 2x4 ohm .
Üks 4 ohm vasakule silda ja teine 4ohm paremale silda.

edit:
Kui kõlar ühendada 2ohm peale ja ühendada nagu mart ütleb , siis läheb see võim ilmselt hingusele , vaevalt too 2 ohm võimaldab. 8ohm ühenduses oleks täiesti mõttetu võimsuse kadu.

_________________
Kui minema hakkab, siis kaardilugeja külge ette ja "Las minna!!".


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ühendamisel vajaks abi
PostitusPostitatud: 15.11.2010 22:03 

Liitunud: 30.03.2008 17:02
Postitusi: 303
Asukoht: Tallinn
killer666 kirjutas:
Ei kumbagi moodi.
Kõlar on Sul 2x4 ohm .
Üks 4 ohm vasakule silda ja teine 4ohm paremale silda.

edit:
Kui kõlar ühendada 2ohm peale ja ühendada nagu mart ütleb , siis läheb see võim ilmselt hingusele , vaevalt too 2 ohm võimaldab. 8ohm ühenduses oleks täiesti mõttetu võimsuse kadu.


Kui sa tiba neid pilte vaatad mis teema autor siia postitas, siis näed et seal on kaks stereo-mono nuppu. Need tähendavad seda, et sa saad panna esimse ja teise kanali monoks, ning kolmanda ning neljanda monoks.. See teeb kokku stereo. Kui need mõlemad nupud on stereo peal, siis on 4 kanaliga stereo. Kõlarit ei saa panna stereo taha, mõlematesse mähistesse jookseks erinev signaal sisse. Kui ka saab, mida mina pole kunagi proovinud, siis arvatavasti kärssab su võim läbi või ültse mängima ei hakka. Mina olen seda kunagi ammu katsetanud muusika keskusel kui proovisin subwoofrit väga ammu sinna kuidagi sillata.
Kui saaks nii sillata nagu sa siin väidad, siis oleks ka võimendil näidatud see varjant mingi märgisega.
Need monod stereod on sinna pandud sellepärast, et saakisd panna 1 subwoofri ja 2 kõrghelika/ 4 komponenti/ 2 subwoofrit/ või 2riba või 3riba süsteem aktiiv filtriga makist või eqvalaiserist.

Võim on noname täiesti ja igasugust informatsiooni selle kohta interneti avarustest ei leidu. Sellepärast ma ei saagi õelda kas see võim kannatab 2x watti 2oomi pealt või ei. Tiba paremad võimendid juba kannatavad, ning võid proovida seda esimest varjanti mida sa pakkusid.

Killeri varjant peaks võimu lühisesse ajama ning protectionisse lükkama. Kasutaja killer proovi panna muusika keskuse taha korra 2 mähisega kõlarit, üks mähis ühte kanalisse teine teisse, vaata mis juhtub!.

Samas pole mina ka see kõike teadja ja mul ei pea kõiges õigus olema, mida ma siia kirjutasin.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ühendamisel vajaks abi
PostitusPostitatud: 15.11.2010 22:06 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.06.2007 16:18
Postitusi: 5875
Asukoht: Ida-lääne-viru
Mart911 kirjutas:
killer666 kirjutas:
Ei kumbagi moodi.
Kõlar on Sul 2x4 ohm .
Üks 4 ohm vasakule silda ja teine 4ohm paremale silda.

edit:
Kui kõlar ühendada 2ohm peale ja ühendada nagu mart ütleb , siis läheb see võim ilmselt hingusele , vaevalt too 2 ohm võimaldab. 8ohm ühenduses oleks täiesti mõttetu võimsuse kadu.


Kui sa tiba neid pilte vaatad mis teema autor siia postitas, siis näed et seal on kaks stereo-mono nuppu. Need tähendavad seda, et sa saad panna esimse ja teise kanali monoks, ning kolmanda ning neljanda monoks.. See teeb kokku stereo. Kui need mõlemad nupud on stereo peal, siis on 4 kanaliga stereo. Kõlarit ei saa panna stereo taha, mõlematesse mähistesse jookseks erinev signaal sisse. Kui ka saab, mida mina pole kunagi proovinud, siis arvatavasti kärssab su võim läbi või ültse mängima ei hakka. Mina olen seda kunagi ammu katsetanud muusika keskusel kui proovisin subwoofrit väga ammu sinna kuidagi sillata.
Kui saaks nii sillata nagu sa siin väidad, siis oleks ka võimendil näidatud see varjant mingi märgisega.
Need monod stereod on sinna pandud sellepärast, et saakisd panna 1 subwoofri ja 2 kõrghelika/ 4 komponenti/ 2 subwoofrit/ või 2riba või 3riba süsteem aktiiv filtriga makist või eqvalaiserist.

Võim on noname täiesti ja igasugust informatsiooni selle kohta interneti avarustest ei leidu. Sellepärast ma ei saagi õelda kas see võim kannatab 2x watti 2oomi pealt või ei. Tiba paremad võimendid juba kannatavad, ning võid proovida seda esimest varjanti mida sa pakkusid.

Killeri varjant peaks võimu lühisesse ajama ning protectionisse lükkama. Kasutaja killer proovi panna muusika keskuse taha korra 2 mähisega kõlarit, üks mähis ühte kanalisse teine teisse, vaata mis juhtub!.


Esimene kanal monoks , teine kanal monoks , filter bassi peale .
Sisend tuleb tõesti v6tta ainult maki ühest kanalist ja siis läbi y pistiku võimendi valgetesse aukudesse.

_________________
Kui minema hakkab, siis kaardilugeja külge ette ja "Las minna!!".


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ühendamisel vajaks abi
PostitusPostitatud: 15.11.2010 22:12 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 09:41
Postitusi: 2771
Asukoht: Tallinn
Tsiteeri:
Vajutad nupust võimu kahe kanaliseks ning ühendad selle subwoofri ainult ühte kanalisse, mitte mingil juhul ei tohiks panna mähised erinevatesse kanalitesse. Kuna võim on 2 või 4 kanaliga, mitte 1 kanaline.

Sul need asjad segamini, antud juhul on just mõistlik sillata võimendi 2 kanaliseks ja ühendada kumbki mähis eraldi kanali taha.
Tsiteeri:
Oled sa näinud 4 kanalist võimu kus on toodud välja võimsused 1x näiteks 300w? 4 kanaliga võimud on suht alati 4x50 ning 2x100w 2oomi valikuga.

4-kanaline võimendi ei saagi olla 1x...W, valikus on ainult 2-4 kanalit. See 2x100W @2 oomi ei pea ka paika, ikka 4 oomi on tavaline sillatud kanalite korral. Kui võimendi sillatuna kannataks 2 oomi, siis kanalid eraldi peavad kannatama 1 oomi ja selliseid 4-kanalisi võimendeid on ikka üsna vähe ning need on päris kallid.
Tsiteeri:
Kui saaks nii sillata nagu sa siin väidad, siis oleks ka võimendil näidatud see varjant mingi märgisega.

Selle võimendi peal on see märgitud, vaata hoolikamalt.
Tsiteeri:
Kõlarit ei saa panna stereo taha, mõlematesse mähistesse jookseks erinev signaal sisse. Kui ka saab, mida mina pole kunagi proovinud, siis arvatavasti kärssab su võim läbi või ültse mängima ei hakka.

Ei kärssa siin midagi läbi ja signaali sa saad ise teha ühesuguseks nt Y-kaablite abil.
Mingi koduse muusikakeskuse taha ma küll ei soovita 2 mähisega elementi umbes ühendama hakata.

Tõnu

_________________
Driven by goa ::: Caraudio.ee
Alla V8 mootoriga võite muru niita


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ühendamisel vajaks abi
PostitusPostitatud: 15.11.2010 22:17 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.06.2007 16:18
Postitusi: 5875
Asukoht: Ida-lääne-viru
Pilt
Puust ja punaseks.

Edit :Ma ei tea kas antud juhul parema(mono1) ja vasaku(mono2) vahel jääb makist tulev stereo alles? Kui nii , siis tuleb need y kaablitega omavahel monoks ühendada.

_________________
Kui minema hakkab, siis kaardilugeja külge ette ja "Las minna!!".


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ühendamisel vajaks abi
PostitusPostitatud: 15.11.2010 22:59 

Liitunud: 30.03.2008 17:02
Postitusi: 303
Asukoht: Tallinn
Nujah, paningi puusse.. Aga anyway foorum ongi arutlemiseks.
Muide see 2x 2oomi peal teemat ma olen miski pärast vist 100x mõõda vaadand.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ühendamisel vajaks abi
PostitusPostitatud: 15.11.2010 23:25 

Liitunud: 15.03.2010 23:45
Postitusi: 52
Tundub, et teile endilegi paras pähkel see 2 mähisega subwoofer :)

Killer tegi väga hea näite esimeses postis kuidas mis ühendada tuleb.

Nagu ma aru saan siis makist LINE OUT võtan. Sealt 2 RCA juhet. Panen Y juhtme ja ühendan võimu RCA'dega. Nii. Aga millise ühenduse ma siis teen kas 2 või 8 oomise ja kuhu ma juhtmed vean?
6 kruvi on. Milliste alla? Teeme ükskord teemale punkti ära :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ühendamisel vajaks abi
PostitusPostitatud: 15.11.2010 23:34 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.06.2007 16:18
Postitusi: 5875
Asukoht: Ida-lääne-viru
Elemendi esimene + läheb klemmi 1 , - läheb klemmi 3
Elemendi teine + läheb klemmi 4 , -läheb klemmi 6
Vastavalt nagu nende mono kirjade sees millel on valged kastid ümber.
ehk siis esimesse kanalisse 4ohm ja teise 4ohm
Et asi selgem oleks , siis võid 2.ja5. kruvi üldse välja ära keerata , kuna neid ei lähe vaja.

Nupud lähevad kõik mono peale. Sensitive-d keerad võrdseks. Sisendina kasutad valgeid rcasid , millese lased läbi Y otsa ainult ühe kanali heli.

_________________
Kui minema hakkab, siis kaardilugeja külge ette ja "Las minna!!".


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ühendamisel vajaks abi
PostitusPostitatud: 15.11.2010 23:40 

Liitunud: 15.03.2010 23:45
Postitusi: 52
Selge, lihtne.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7