Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 27.04.2024 23:24

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kuhu paigutada ventilaator võimendisse?
PostitusPostitatud: 08.07.2011 13:33 

Liitunud: 27.09.2008 00:01
Postitusi: 153
Tere, pildil näidatud võim hakkab tööd tegema seal kus õhk pmst ei liigu ja siis oleks tarvis paigaldada ventilaator.

Probleem ongi nimel selles, et mis seal kõige rohkem kuumaks läheb? Äkki keegi teeks pildil ringi ja siis ma teaksin kuhu täpselt ventilaator paigutada ja kui vaja siis panen ka mitu tükki.

Tänan.

Pilt

_________________
F LöwVilla Customs


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuhu paigutada ventilaator võimendisse?
PostitusPostitatud: 08.07.2011 14:13 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 09:41
Postitusi: 2771
Asukoht: Tallinn
Võimendi sisse pole erilist mõtet ventilaatorit panna, kui võimendi ümbert soe õhk ära ei pääse. Mingi nipiga pead ikkagi tagama värske õhu liikumise võimendi ümber, muidu võid selle maha põletada.

Tõnu

_________________
Driven by goa ::: Caraudio.ee
Alla V8 mootoriga võite muru niita


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuhu paigutada ventilaator võimendisse?
PostitusPostitatud: 08.07.2011 14:33 

Liitunud: 27.09.2008 00:01
Postitusi: 153
Eks midagi ikka liigub päris kinnise kasti sisse seda ei pane kuskile ju.

Aga just mida oleks vaja kõige rohkem jahutada? Abiks ikka ju see kui uus õhk peale tuleb.

Sain aru su mõttest tegelikult jah, et kui kinnine koht siis 1 otsast puhun õhu sisse, soe õhk läheb teiselt poolt välja ja siis võtan pmst seda sooja õhku ja puhun uuesti sinna sisse, nii vist mõtlesid?

See koht nii väike ka ei ole, et sooja õhuga ära täituks. 50L ikka on ruumi seal. Ei see nii kähku täitu ja õhuavasi ka küll.

_________________
F LöwVilla Customs


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuhu paigutada ventilaator võimendisse?
PostitusPostitatud: 08.07.2011 15:40 

Liitunud: 27.09.2008 00:01
Postitusi: 153
Tegin siis väikse selgitus pildi. Plaan siis järgmine: Võim läheb omakorda puit kasti sisse, nii tundus kõige parem variant. Võimul on küljepeal avad kust õhk sisse läheb mida ventikas puhub.
Väike tunnel ka siis kasti ja võimu vahele, et õhk õigesse kohta juhtida (võimu).

Pleksklaasi sees oleksid siis ka ühes kohas augukesed kust soe õhk välja tuleks. Ma arvan, et kõige targem variant. Lihtsalt nüüd keegi võiks minu esimeses postituses pildi võtta ja mainida kust võiks õhk sisse tulla ja kust välja minna. Paintis see väike kritseldamine ja pildi uploadimine võtaks aega max 5 minti :)

Pilt

_________________
F LöwVilla Customs


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuhu paigutada ventilaator võimendisse?
PostitusPostitatud: 08.07.2011 15:58 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Sul ei ole vaja võimu sisse õhku puhuda. Kui seal tehasest tulles ventilaatorit ei ole siis ega sinna ise seda juurde vaja panna ei ole.
Terve võimu korpus on üks suur radikas. Sellepärast on ka kõik transistorid selle küljes, et soojus hajuks.
Kui sa tahad ventilaatorit panna siis pane selle kasti külge kus see võim asub, et võimu ümber õhk liiguks, mingeid torusid vaja ei ole, küll see õhk ka mingil määral võimu sisse liigub. Pane kas üks ventikas mis puhub kasti sisse õhku ja teise otsa tee augud kust õhk välja pääseks või siis pane 2 ventikat, üks puhub õhku ühest otsat sisse ja teine tõmbab teist otsast välja.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuhu paigutada ventilaator võimendisse?
PostitusPostitatud: 08.07.2011 16:05 

Liitunud: 27.09.2008 00:01
Postitusi: 153
See 2 ventikat oli küll väga 5 mõte ;)

Ilmsalt nii teengi. Ei no ma ei tea kas ma valetan aga võimule ideaalne koht oleks siiski seal kus õhk liigub.

Kuna mul aega on, ja vajalikud vahendid olemas siis ega see midagi halba ju ei tee. Suvel 30 kraadise kuumaga isegi head pigem ma arvan ;)

_________________
F LöwVilla Customs


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7