Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.06.2024 08:21

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 59 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 17.06.2014 09:18 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Toyo kirjutas:
Päris hea pöörde teema võtnud :D Üldiselt vene keelt vaja ei lähe ja thats it, kui peese ei taha pugeda vms. Põhjus on väga lihtne - mina isiklikult ei tea mitte ühtegi venemaalt pärinevat kaupa mida kasutan või kasutada tahaksin. Seal lihtsalt ei ole mulle midagi... Vene päritolu vaatamisväärsusi sain siin poisksena külluses näha ja näen tänasenigi :think Muidugi saan ma väga hästi aru ka neist eestlastest, kes ise kangesti seda va slaavi vokabulaari tarvitavad. Eks ühelt poolt mõjutab orjageen ja teisest küljest hoolitseb igaüks enda perse eest ise ja kui see rubla ehk ruts rahu majasse toob, no jumal temaga.

Ega vene keel ei võrdu 1:1 kohe venemaalt millegi tahtmisega. Nagu siin ka varem öeldud on, siis jah võid ju öelda, et ei räägi, aga lõppkokkuvõttes tõesti kui tahad "edukam" olla, siis on lihtsam ise seda keelt osata. Müües siin väikestviisi auto juppe, siis ka väga palju tuleb ka venekeelseid kõnesid. Nii mõnestki mõistest saan aru ja mõnele ka oskan vastata, aga tihti tuleb öelda ka "ne ponimaju". Peale seda ongi sisuliselt kaks varianti, kas visatakse lihtsalt toru ära, parimal juhul enne veel küsitakse, ega teil seal kedagi pole kes räägiks, teine lubab leida tõlgi ja tagasi helistada. Pigem on rohkem ikkagi esimesi. Tema ostab lihtsalt jupi järgmiselt ja ongi kõik. Kas on siis minul kasulik keelt mitte osata? Endal oli ka kooliajal kerge õpetaja ja seetõttu ei pingutanud ka et keelt õppida. Kolleegid kõrvalt muidugi kommenteerivad (hoopis muu teema, mitte need jupid), et ala 5 aastaga on ikka Vene keele oskus kordades kasvanud. Eks hädas peab hakkama saama. Loomulikult kui oled kuskil tehases liinitööline, Soomes ehitaja jne pole tõesti äkki keelt vaja, aga kes vähegi oma asja ajab ja kuskil müügi ja teenuse peal on, võiks ikka osata keelt. Endal lihtsalt on see majanduslikult mõtekam ja seega pole ka ime, et ka tööandjad keeleoskust nõuavavad.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 17.06.2014 10:40 

Liitunud: 17.11.2013 16:19
Postitusi: 19
Jaa, just täpselt seda sama asja ma mainisingi - isiklik kasu ja prioriteetide küsimus. Eestlase seisukohast iga vastatud kõne kodanikule vene keeles ei ravi keele probleemi riigis. Samuti ei ole ka sellisel juhul mõtet korrutada, et no on ikka venelased ja krt ei räägi riigi keelt.
Ma põhitöö kõrvalt ka vaikselt müün kaupa. Asi ei ole põhimõttes kuid, kui mõni umbkeelne vahest midagi küsib siis vastangi rahus ei saa aru. Mulle poleks erilist vahet, kui saan jämedalt rahvusliku keeleoskuse jaotuse alusel 100 euro asemel 75 eurot ja seda probleemi vabalt eesti keeles.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 17.06.2014 16:17 

Liitunud: 08.04.2007 22:22
Postitusi: 807
Kõiksuguste müügitehingute puhul hindan, kui minu poole pöördutakse emakeeles. Isegi, kui ostja on slaavi-taustaga ja pursib eesti keelt. Juba selle ürituse eest, olgugi, et grammatikuvigu ja sõnastamisega probleeme, olen ma nõus temaga tegelema. Kui ta tõesti ei saa hakkama, üritan mina vene keeles vastu rääkida ja jõuame üksmeelele. See näitab, et inimene teab, et ta taustalt võib olla venelane, aga rahvuselt on ta eestlane ning ta teeb kõik, et olla meie kultuuriruumis.

Häirib just see asjaolu, et suurel osal on juba suhtumine selline, et kui sa minuga vene keeles ei suhtle, siis mul on kama-kolm mida ma teen või mida sa teed. Ega eesti keelt ei saagi selgeks, kui kõik kogu aeg vastu tulevad ja ninnunännutavad vene keeles edasi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 17.06.2014 16:32 
Kasutaja avatar

Liitunud: 13.08.2013 11:43
Postitusi: 596
Asukoht: Tartu/Tallinn/Fin
dellu kirjutas:
Loomulikult kui oled kuskil tehases liinitööline, Soomes ehitaja jne pole tõesti äkki keelt vaja, aga kes vähegi oma asja ajab ja kuskil müügi ja teenuse peal on, võiks ikka osata keelt.


Ma võin ausalt öelda, et minu vene rahvusest kliendid on piisavalt haritud, suutnud keele selgeks õppida, ega nõua minult, et ma vene keeles peaksin suhtlema. Pursivad eestit. Ei maksa üldistada, et vaid liinitöölistel pole keelt vaja.

Kusjuures enamus Eestist Soome minevaid töölisi saavad soome keele kuu või kahega selgeks. Venelane ei suuda ka 50 aastat Eestis elades keelt selgeks saada.

dellu kirjutas:
Müües siin väikestviisi auto juppe, siis ka väga palju tuleb ka venekeelseid kõnesid.


Autojuppide müügimehel ja selveri kassapidajal ilmselt läheb tõesti vahest vene keele oskust vaja, et kassat täita.

_________________
Pottsepatööd - Ahjude, kaminate, pliitide ja soojamüüride ehitamine, remont ja hooldus. Vanade küttekollete lammutamine. Transpordivõimalus. http://pottseppmeister.wordpress.com


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 17.06.2014 17:40 
Kasutaja avatar

Liitunud: 04.09.2007 21:38
Postitusi: 899
Asukoht: Võru, Tartu
Okei vene keele vastased vaadake nüüd oma väikse Eesti mätta otsast natuke kaugemale. Olen mitmeid kordi käinud Saksamaal suurtes logistika keskustes ja kuna ma saksa keelt väga ei oska siis on kohe nende poolt alati tulnud järgmine küsimus kas suhtleme edasi inglise või vene keeles.

Tõenäoliselt kaks kõige vajalikumat võõrkeelt ongi just inglise ja vene, edasi tulevad alles saksa, soome ja muud keeled. Vene keelega saab tõenäoliselt peaaegu sama paljudes kohtades-riikides hakkama kui ingliskeelegagi.

Ja see, et mingi osa venelasi siin taob rusikaga vastu rinda ja nimetavad siin eestlasi fassistideks ja ma ei tea milleks veel või näiteks mis ukrainas toimub on puhas poliitiline propaganda. Selle põhjal nüüd öelda, et venelased on halvad ja ma ei taha sellepärast seda keelt osata on täis lollus.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 17.06.2014 17:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: 13.08.2013 11:43
Postitusi: 596
Asukoht: Tartu/Tallinn/Fin
tauri117 kirjutas:
Okei vene keele vastased vaadake nüüd oma väikse Eesti mätta otsast natuke kaugemale. Olen mitmeid kordi käinud Saksamaal suurtes logistika keskustes ja kuna ma saksa keelt väga ei oska siis on kohe nende poolt alati tulnud järgmine küsimus kas suhtleme edasi inglise või vene keeles.

Tõenäoliselt kaks kõige vajalikumat võõrkeelt ongi just inglise ja vene, edasi tulevad alles saksa, soome ja muud keeled. Vene keelega saab tõenäoliselt peaaegu sama paljudes kohtades-riikides hakkama kui ingliskeelegagi.

Ja see, et mingi osa venelasi siin taob rusikaga vastu rinda ja nimetavad siin eestlasi fassistideks ja ma ei tea milleks veel või näiteks mis ukrainas toimub on puhas poliitiline propaganda. Selle põhjal nüüd öelda, et venelased on halvad ja ma ei taha sellepärast seda keelt osata on täis lollus.


Mina saan hakkama ka inglise ja saksa keelega.
Ja ei viitsinud sa mu posti vist korralikult läbi lugeda. Olen 30 ja sellest pool annelinnas elanud. Ukraina põhjal ma ei järelda eriti midagi, vaid seda, mida vene rahvast ise näinud/kuulnud/tundnud olen.

Edit : Lugesin nüüd, et ise elad ju üldse Võrus :D Sel juhul ei tea sa teemast sittagi....

_________________
Pottsepatööd - Ahjude, kaminate, pliitide ja soojamüüride ehitamine, remont ja hooldus. Vanade küttekollete lammutamine. Transpordivõimalus. http://pottseppmeister.wordpress.com


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 17.06.2014 21:33 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
ErgoK kirjutas:
Ma võin ausalt öelda, et minu vene rahvusest kliendid on piisavalt haritud, suutnud keele selgeks õppida, ega nõua minult, et ma vene keeles peaksin suhtlema. Pursivad eestit. Ei maksa üldistada, et vaid liinitöölistel pole keelt vaja.

Ei ei, said valesti aru. Vastupidi mõtlesin, et Eestlasel pole ilmselt Vene keele oskust vaja, kui ta ise kuskil liinitööline on ja tema sissetulek sellest kuidagi sõltu, ehk tal polegi vaja kedagi pikalt saata, kui teine Eesti keelt ei räägi. Minu mõte oligi, et enda parema heaolu nimel on mõtekam ikka rohkem keeli osata, kuigi jah võiks ju öelda et elad Eestis ja õpi ära. Aga lõpuks läheb ta selle juurde, kes temaga Vene keeles räägib ja sina jääd oma piskust ilma ja ongi kõik.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 17.06.2014 22:16 

Liitunud: 22.03.2014 12:54
Postitusi: 85
Ja siin kohal ongi see, kus igaüks küüned enda poole, et enda tagumik oleks soe ja rahakott täis. Loe seda kui: müüme tibladele pe*sepugemise eesmärgil EV maha!

Kas selle nimel olemegi tahtnud OMA RIIKI, et saaks nüüd mingi näruse sharniiri pärast 3 euri teenida ja tsubirail hea meel, et eestlane va sitakott pursib tema keelt EV-s.

Siiani on nendest venkudest ainult jama tulnud. Ei saa nad aru mida neile rääkida, siis ei tea nad ise ka, kuidas miski venekeeles on, räägime siis ntx "sünnipäeva kampaania" ja "mootori hammasrihm". Ja kui töö tehtud, siis leiavad 7 muud asja, miks miski asi ei sobi jne. Siis hakka tõlki otsima ja kätega-jalgadega vehkima, et see närused 3 euri nüüd ikka ennast õigustaks.

Minu klientidest venkusid on mingi 10-15% ning nendest siis 1/3 ehk 5% kõigist räägib eesti keelt. Ülejäänud ei saa eesti keelest aru ning saadan südamerahuga üle ukse.

Viimane klient hakkas samuti midagi tuututama, et miks vene keelt ei räägi?? Ütlesin: sa elad Eestis ning siin räägitakse eesti keelt! Isegi sellest ei saanud aru !!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 17.06.2014 23:04 

Liitunud: 13.10.2008 19:15
Postitusi: 576
Asukoht: Märjamaa
Siin on kahte leeri minevad inimesed. Ühed saavad aru, et peaks vene keelega perse pugema Eestis venkudele, teised kasutavad keelt rahvusvaheliselt. Mina kuulun teise gruppi ja ilmselt kui ma hetkel vene keelt ei oskaks, jääks mul kuus rahakotis summad 800-1000€ väiksemaks ning see on minujaoks juba piisavalt suur raha, et ennast natukene liigutada ja rääkida vene keeles, mitte taguda rusikaga vastu rinda ja öelda et tõ kommunist bljät! :think

Mis puudutab Eestis elavaid tiblasid, siis nendega ei kavatse ka mina rääkida vene keeles. Normaalne Eesti kultuuriruumis elav venelane oskab kindlasti eesti keelt, kasvõi halval tasemel, kuid saab räägitud.

_________________
http://www.ppvaruosad.ee - Kõikvõimalikud varuosad (k.a. OEM), rehvid, tarvikud teie autole.
http://www.ohkvedrustus.ee - Õhkvedrustusega seotud varuosad sõiduautodele, maasturitele ja kaubikutele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 18.06.2014 22:33 
Kasutaja avatar

Liitunud: 13.08.2013 11:43
Postitusi: 596
Asukoht: Tartu/Tallinn/Fin
Black66 kirjutas:


Mis puudutab Eestis elavaid tiblasid, siis nendega ei kavatse ka mina rääkida vene keeles. Normaalne Eesti kultuuriruumis elav venelane oskab kindlasti eesti keelt, kasvõi halval tasemel, kuid saab räägitud.


Just seda mõtlesin ka mina ja mõtleb tegelikult vist enamus eestlasi. Venelasel ja tiblal on suur erinevus. Normaalne Eestis elav venelane suudab suhelda ja puudujäägid pursite omavahel kuidagi ikka selgeks. Tibla oskab ka midagi, aga ei räägi sinuga, sest sa oled jobannõi fašist...

_________________
Pottsepatööd - Ahjude, kaminate, pliitide ja soojamüüride ehitamine, remont ja hooldus. Vanade küttekollete lammutamine. Transpordivõimalus. http://pottseppmeister.wordpress.com


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 18.06.2014 23:04 

Liitunud: 13.10.2008 19:15
Postitusi: 576
Asukoht: Märjamaa
No siit teemast jääb mulle mulje, et keskmise eestlase jaoks on kõik venelased jobannõie kommunistõ ja taotakse seepärast rusikaga vastu rinda, et vene keelt pole vaja ja lükkame kõik venkud ahju. Ilmselt on peas hallollust nii vähe, et ei suuda eristada normaalset venelast ja tiblat. Selge on see, et Eestis on neid tiblasid sitaks ja pool, aga normaalseid venelasi on siiski rohkem kui võiks osata arvata ning nad üritavad vähemalt eesti keeles rääkida, seejuures suhtuvad austusega Eesti kultuuriruumi.

_________________
http://www.ppvaruosad.ee - Kõikvõimalikud varuosad (k.a. OEM), rehvid, tarvikud teie autole.
http://www.ohkvedrustus.ee - Õhkvedrustusega seotud varuosad sõiduautodele, maasturitele ja kaubikutele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 19.06.2014 01:30 

Liitunud: 20.06.2011 22:38
Postitusi: 403
Asukoht: tartu
Meil on palju venelasi tööl. Kõik oskavad hästi eesti keelt. Mina oskan ka venekeelt ja seda läheb mul ka tihti vaja, sest läti ja leedukeelt ma ei oska aga õnneks oskavad need leedu ja läti autojuhid venekeelt ja nii me jutud räägitud saamegi. :)
(ps. palk mul sellest ei sõltu aga ma ise tunnen end paremini kui suudan suhelda ka nendega kes eestikeelt ei räägi).


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 22.06.2014 11:25 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.06.2007 10:16
Postitusi: 374
Asukoht: Võru/Põlva/Tartu kiirliin
Sattusin Hamburgis wc nö uksehoidjaga rääkima, selgus, et tegemist on venelasega ja rääkisime pikalt edasi vene keeles. Kiitis eestlasi ja kirus Venemaad aga raisk, pärast tasuta ikka ei saanud peldikus käia. Vene keelega saab üldiselt hakkama kuni Leeduni ja peale Poolat saab vabalt inglise keelega hakkama. Ida- Saksamaal saavad vene keelest aru aga vastu rääkida ei taha. Poolakas, krdi türnüffel räägib ainult poola keeles, kaasa arvatud riigiasutustes. Oli vaja Poolas riigiasutuses asju ajada ja muud moodi ei saanud, kui käed, jalad, pea noogutused ja kõikvõimas Google translator. Ebanormaalne ju. Aga tundub, et neil omal on sellest savi. Õnneks tundub, et Baltikumi Statoili teenindajaks saamisel on nõutav inglise keele oskus ja seepärast Lätis, Leedus olles ainult seal tangingi. Poola Orlenis võiks eeldada, et on sama suhtumine, aga ei, ainult poola keel. Aegajalt olen sattunud sel ajal tanklasse, kui neil on mingi probleem või meeskonna vahetus või mingi muu analoogne jama, igastahes uksel on poola keelne tekst ja teenindaja uksel ka lärmab poola keeles. Ja mina pean siis sellest aru saama? Kusjuures, kui täna oleks aega, õpiks ma inglise keele kõrvale poola keelt, mitte selle pärast, et viimane mulle kuidagigi meeldiks. Paras kurguhaigus pigem.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 04.07.2014 21:49 

Liitunud: 15.04.2006 16:52
Postitusi: 110
Asukoht: Pärnumaa/Harjumaa
Ise sai suht hiljuti vene keeles, Taanis taksojuhiga juttu puhutud :D.
Mõlemal oli selline 4 klassi tase :kill


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 59 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7