Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.06.2024 07:31

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kindlustus (auto müük välismaale/välismaa numbritega sõit)
PostitusPostitatud: 05.10.2014 20:42 

Liitunud: 14.08.2005 17:31
Postitusi: 37
Asukoht: Tartu
Võimalik, et kuskilt ka midagi analoogset läbi käinud, kuid otsinguga kiirkorras ei leidnud. (leidsin küll ühe teema ja mõningaid postitusi, kuid mingit ammendavat vastust ei saanud)

1) Müüsin enda nimel oleva auto soome soomlasele ostu-müügi lepingu (ark blanketi baasil) alusel. Minu kindlustus on kehtiv, auto veel minu nimel. Kui ta autot ümer ei registreeri (ükskõik, kas soome või enda eestlasest sõbrale eesti) ja avarii põhjustab, siis kas minu kindlustus tõuseb? (hea oleks kui saaks ammendava vastuse mõlemale variandile kas leping alles või mitte; hetkel on mul alles)
Kui minu kindlustus lõppeb ja auto jääb kindlustuskaitseta? Avarii korral nõustakse minult kulud välja? (jällegi, kas on vahet lepingu olemasolul või mitte?)
Kui võtan arvelt maha? Avarii korral kellele jääb kahju kinni maksmise kohustus?

2) Kui ostan mingi tsurka nimel oleva Rootsi registris oleva auto millel 99,8% tõenäosusega pole kindlustus ja omanikul tõenäoliselt pole lepingut ja mina või keegi järgmine teeb sellega avarii, siis kelle kanda jäävad avariiga tekitatud kahju?
(veel ei ole ostnud)

Eelmistest teemadest lugesin erinevaid vastuseid, ala kindlustuse telefonis öeldi üht, aga hiljem taheti teist, aga kas keegi oskab enda või lähedaste kogemustest rääkida, kuidas asjad lõpuks lahenesid? Või konkreetsemaid seadusepügalaid?
Viimati uurisin, siis vastutab auto omanik igal juhul, iseasi kuivõrd kerge/raske lihtlabase ostumüügi lepinguga seda(loe: omanikustaatust) kellegi teise kraesse lükata? Kui see nii kerge oleks, siis võiks kindlustuseta ringi sõita ja eelmisele omanikule anda lepingule rootsi tsurka andmed.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kindlustus (auto müük välismaale/välismaa numbritega sõi
PostitusPostitatud: 05.10.2014 20:51 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2003 15:33
Postitusi: 1739
Asukoht: Viljandi
1.


kui ost-müük leping olemas ja ok, ei tõuse sinu kindlustus.

küll aga pead sa numbrid tagasi saama,et arvelt maha võtta. Ma ei saanud ja paras jebi oli auto arvelt maha saamisega,avaldus vaja kirjutada jne .

_________________
Chevrolet Camaro SS 2011 6,2l MT 318kw, Volvo XC90


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kindlustus (auto müük välismaale/välismaa numbritega sõi
PostitusPostitatud: 05.10.2014 21:05 

Liitunud: 14.08.2005 17:31
Postitusi: 37
Asukoht: Tartu
Inferno kirjutas:
1.
kui ost-müük leping olemas ja ok, ei tõuse sinu kindlustus.

küll aga pead sa numbrid tagasi saama,et arvelt maha võtta. Ma ei saanud ja paras jebi oli auto arvelt maha saamisega,avaldus vaja kirjutada jne .


Kui lepingu olemasolu korral minu kindlustus ei tõuse, siis mul täiesti ükskõik kas arvel või mitte?

Kas tõuseb uue omaniku kindlustus kuidagi või maksab avarii põhjustanud juht kahjud omast taskust täies ulatuses kinni?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kindlustus (auto müük välismaale/välismaa numbritega sõi
PostitusPostitatud: 05.10.2014 21:13 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.11.2004 11:14
Postitusi: 253
Asukoht: Sverige
2) Hea oleks teada, kas auto on liikluses või mitte (i trafik või avställd). Kui liikluses, siis isegi kindlustust mitte tehes rakendub teatud aja möödudes nö. sundkindlustus. Arvestades, et auto valdajaks on ilmselt mingi õli, on sõiduk registrijärgi liikluses mitteosalev (avställd) ning siis pole ka vajadust kindlustust teha ja on keelatud sellega liikluses osaleda.

Kogemus puudub, kuid ilmselt igasugused nõuded (avariikahjud jms.) lendavad registrijärgse omaniku kaela. Kindlustust teha sellele ilma Rootsi isikukoodita ei saa.

_________________
Tomorrowland kirjutas:
jaah nagu enamik siinsed poleks võlgu vms? Hah, naljadtilgad oma liisingute ja muude asjaega.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kindlustus (auto müük välismaale/välismaa numbritega sõi
PostitusPostitatud: 05.10.2014 21:33 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2003 15:33
Postitusi: 1739
Asukoht: Viljandi
no kui sa ammu müüsid siis võta muidugi arvelt maha,kui sa räägid sellest,et sa müüsid 3 p tagasi siis .. cmon,anna aega natuke eksole. Arvelt mahavõtmiseks pead nüüd legendi kirjutama,kui sa numbreid tagasi ei saanud igastahes.

_________________
Chevrolet Camaro SS 2011 6,2l MT 318kw, Volvo XC90


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kindlustus (auto müük välismaale/välismaa numbritega sõi
PostitusPostitatud: 06.10.2014 09:40 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Rexx kirjutas:
Inferno kirjutas:
1.
kui ost-müük leping olemas ja ok, ei tõuse sinu kindlustus.

küll aga pead sa numbrid tagasi saama,et arvelt maha võtta. Ma ei saanud ja paras jebi oli auto arvelt maha saamisega,avaldus vaja kirjutada jne .


Kui lepingu olemasolu korral minu kindlustus ei tõuse, siis mul täiesti ükskõik kas arvel või mitte?

Kas tõuseb uue omaniku kindlustus kuidagi või maksab avarii põhjustanud juht kahjud omast taskust täies ulatuses kinni?

See on eeldusel, et sa ise hoiad silma peal ja avarii registreerimise korral siis seltsi teavitad, et auto müüdud? Default peaks ikkagi minema omaniku või vastutava kasutaja kraesse avarii. Mul üks selline avarii on, kus järelmaksuga müüdud autoga avarii tehti. Tollel ajal veel minuarust ei kirjutatud avariid teise kraesse, täna vist lepinguga peaks saama jah.
Kui auto soome müüsid ja tema seal ringi vormistab endale peaks asi päris kiirelt maha minema registrist. Mul oli nädala-kahega igatahes kadunud. Samas üks Saksa ja sealt vist edasi Prantsusmaale läinud sõiduk vedeleb siiani registris. Ilmselt andmevahetus ei tööta. Vastavad dokumendid on ARKi saadetud ka, aga ega nad ise ka ei uuri.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7