Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 23.05.2024 08:05

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 4081 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 273  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 27.11.2009 16:02 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.12.2008 22:18
Postitusi: 1192
Asukoht: Pärnu
Tsiteeri:
vaja läks c kat ainult ühe korra seal


Tegelt kahju, et rakendust nii vähe anti tähtedele


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 27.11.2009 16:29 

Liitunud: 24.04.2003 13:50
Postitusi: 929
Asukoht: Põhjas
626coupe kirjutas:
Suvel sai välja, sai vahipatis vahitud 11 kuud,peale noorte aega sai iga nädala vahetus koju va siis kui mingi pikem õppus oli, sain kah c ja e kat kätte, vaja läks c kat ainult ühe korra seal, samas igav ei hakanud, mööda külge maha kah ei jookse see värk, kes vahipatti peaks sattuma soovitan sp kompaniise sebida end,seal vähe parem ja huvitavam kui jalaväe poole peal.Saab püstolit paugutada ,g mersuga ringi ajada,mingil määral õpetatake enesekaitset,massirahutuste maha surumist jne.Omamoodi kogemus oli ka see et sai paar korda presidendiga lõunat süüa lossis.Kellel tervis lubab käige ära.Samas 11 kuud palju, sama asja oleks saanud8 kuuga ka selgeks teha.


El Presidente kirjutas:
Tsiteeri:
vaja läks c kat ainult ühe korra seal


Tegelt kahju, et rakendust nii vähe anti tähtedele


Selleks peabki Pioneeri minema Tapale... saab rakendust tunduvalt rohkem... lisaks puutub kõige muuga kokku mida mujal eestis kohati näidatakse ja kohati mitte. Ning pauku ja mürtsu saab rohkem teha kui mujal :P


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 27.11.2009 22:05 

Liitunud: 24.04.2003 13:50
Postitusi: 929
Asukoht: Põhjas
AntiL kirjutas:
oskaja kirjutas:
Tsiteeri:

Tegelt kahju, et rakendust nii vähe anti tähtedele


Selleks peabki Pioneeri minema Tapale... saab rakendust tunduvalt rohkem... lisaks puutub kõige muuga kokku mida mujal eestis kohati näidatakse ja kohati mitte. Ning pauku ja mürtsu saab rohkem teha kui mujal :P
puhtalt pioneeris ei pruugi ka otseselt masinatega kokku puutuda, aga tehnikarühmas saad küll igasugu jurakatega sõita ja tööd teha.

nagu ma kuskilt aru olen saanud siis käisid sa ka hiljuti pioneegrites? mille muuga nad siis nii väga tegelema on hakanud, et enam tehnikaga kokku ei pruugi puutuda? :D
ei ole ju kahurite ega miski muu peale üle läinud :P
lihtsalt tehnika rühm on selline kes teistest rohkem, põhjalikumalt ja erinevamate agregaatidega kokku puutub, kuid suurem osa omandab mingisugused algteadmised ikkagi :)
kopamees lastakse maha ja mis sa siis edasi teed? lased sapööriga kaevikuliine kivisesse pinnasesse? :D (jah ma tean et sa ZM-iga sõitsid :D)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 28.11.2009 00:20 

Liitunud: 30.01.2006 21:55
Postitusi: 558
Asukoht: Tallinn
AntiL kirjutas:
oskaja kirjutas:
AntiL kirjutas:
oskaja kirjutas:
Tsiteeri:

Tegelt kahju, et rakendust nii vähe anti tähtedele


Selleks peabki Pioneeri minema Tapale... saab rakendust tunduvalt rohkem... lisaks puutub kõige muuga kokku mida mujal eestis kohati näidatakse ja kohati mitte. Ning pauku ja mürtsu saab rohkem teha kui mujal :P
puhtalt pioneeris ei pruugi ka otseselt masinatega kokku puutuda, aga tehnikarühmas saad küll igasugu jurakatega sõita ja tööd teha.

nagu ma kuskilt aru olen saanud siis käisid sa ka hiljuti pioneegrites? mille muuga nad siis nii väga tegelema on hakanud, et enam tehnikaga kokku ei pruugi puutuda? :D
ei ole ju kahurite ega miski muu peale üle läinud :P
lihtsalt tehnika rühm on selline kes teistest rohkem, põhjalikumalt ja erinevamate agregaatidega kokku puutub, kuid suurem osa omandab mingisugused algteadmised ikkagi :)
kopamees lastakse maha ja mis sa siis edasi teed? lased sapööriga kaevikuliine kivisesse pinnasesse? :D (jah ma tean et sa ZM-iga sõitsid :D)
no kui sa oled jalavägi, piidrub sinu autode ja masinatega kogemuse saamine nende kastis sõitmisega (va üksikud autojuhid), kui sa oled tagalarühm, sama pmst kõigi teiste rühmadega. Tehnikasrühmas saad aga kõiki töömasinaid proovida, töötada ja mingiaeg määratakse igaüks masinate peale millega hakkabki tööd tegema ja milleeest ta vastutab.

Kopamees on tegelikult suhtkoht viimane mees, kes maha lastakse, sest ta asub rindejoonest ja tulevahetusest ikkagi väga väga kaugel.

8 kuu vennad ei omanda masinatest midagi, põhitegevusena jooksevad 10 miini käeotsas ringi ja kui hea päev on siis saavad kastis sõita. Tehnikarühma autojuhid on ainukesed kes pioneeritehnikale ligi saavad ja mingi häguse väljaõppe saavad, ülejäänud autojuhid piirduvad MANide, Unimogide ja Saureritega Pioneeris. NAKi poisid saavad ka paar päeva masinaid näha aga see on ka kõik.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 28.11.2009 13:47 

Liitunud: 24.04.2003 13:50
Postitusi: 929
Asukoht: Põhjas
ei oskagi muud miskit öelda kui et s*tt aastakäik teil siis :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 28.11.2009 14:07 

Liitunud: 07.01.2007 18:32
Postitusi: 130
Päästekompaniis oli just c katiga vendadest puudus, oli vist ainult 2 meest. See oli see aeg muidugi, kui ise seal olin, nüüd pole enam päästekompaniidki :D Väljaloa saamine oli neil natuke raskem, samas metsatulekahjude korral oli neil jälle vähe lebom ja üldine ajateenistus huvitavam kuna said päris palju ringi sõita jne.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 29.11.2009 02:28 

Liitunud: 20.07.2009 21:34
Postitusi: 79
Olin 01.10.08-28.05.09 Tapal Suurtükis 155mm haubitsa peal ja vajadusel autojuht. Ei kahetse et läksin, sain veel valida suurtüki, pioneeri ja jõhvi vahel. SBK oli muidugi teatud aja paras keberniit aga hullem oli haubitsa väljaõpe, kus sai nädalate viisi kuivtrenni tehtud. Kaadri koha pealt niipalju, et need olid küll 8-17 tööl, kui kell kukkus, siis asjad kokku ja tuld. Mis edasi sai, neid ei kottinud.
Kõige meeldejäävam tegelane oli v-vbl Asberg. Meenub seik, kus oli vaja CE katiga venda MAN + haubitsale. Pakkusin ennast välja, kuigi CE-d hui oli. Asberg ütles, et ''mul pohhui, kui sa väidad et oskad sõita, siis sõida''. Nii ma siis olingi 2 nädalat metsalaagris barankavend, vähemalt sai magada normaalselt. Kokkuvõttes pull aeg oli aga uuesti ei läheks, õppekogunemisele läheks isegi äkki...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 29.11.2009 12:51 

Liitunud: 30.01.2006 21:55
Postitusi: 558
Asukoht: Tallinn
vanemlendur kirjutas:

Kõige meeldejäävam tegelane oli v-vbl Asberg. Meenub seik, kus oli vaja CE katiga venda MAN + haubitsale. Pakkusin ennast välja, kuigi CE-d hui oli. Asberg ütles, et ''mul pohhui, kui sa väidad et oskad sõita, siis sõida''. Nii ma siis olingi 2 nädalat metsalaagris barankavend, vähemalt sai magada normaalselt. Kokkuvõttes pull aeg oli aga uuesti ei läheks, õppekogunemisele läheks isegi äkki...

Selline see EKV kaader on :lol Asberg käib ja kontrollib joonlauaga vorme ja voodeid aga lubadest on pohhui. Prioriteedid on vennal paigas. Minu vormi viskas koguaeg öösel maha, huvitav kuidas vana aru ei saanud, et mul on pohhui kust ma selle vormi hommikul võtan, maast või tooli pealt. Üles ta ju ei ajanud öösel :rokib


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 29.11.2009 13:51 

Liitunud: 20.07.2009 21:34
Postitusi: 79
Minu vorm vist ei lennanud kordagi, kui Asberg korrapidaja oli aga eks ta olid oma ''lemmikud'' olemas keda ta trukkis. Tagantjärele mõeldes, oleks SP mind kuskil metsas kinni pidanud, oleks sellest korralik jama tulnud et mul lube polnud. Kui nüüd rääkida veel suurtükist, siis väljalubade teema oli ikka väga haige. Tulepatareis oli 50/50 ehk pooled ühel nv-l, pooled teisel. Asja seletus oli selline, et ''muidu jääb majanduspäevaks liiga vähe rahvast''. Kokkuvõttes läks asi sinnamaani, et kui nv-l välja ei läinud, siis huiasid terve nädala ja võtsid mingi režiimi laatsast. Kui minek oli, siis olid korralik. Ühesõnaga, vahepeal oli pool rühma füüsiliselt vabastatud ja kasarmu režiimil.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 29.11.2009 14:59 

Liitunud: 24.04.2003 13:50
Postitusi: 929
Asukoht: Põhjas
õhutõrje ja suurtüki haigete rivi on vist läbi aegade koguaeg sama suur kui tervete rivi :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 29.11.2009 15:02 

Liitunud: 20.07.2009 21:34
Postitusi: 79
No laatsaret oli ju üle tänava, mis viga käia :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 29.11.2009 15:07 
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.02.2005 14:04
Postitusi: 364
Asukoht: Tallinn
AntiL kirjutas:
No need vormid lendasid seal küll suht suvaliselt. Mõned sättisid 15minutit oma vormi, osad viskasid pohhuilt ja ikkagi olid hommikuks täiesti suvalised vormid põrandal laiali, olenemata sellest, kuidas pakitud olid :lol


Tsiteeri:
Ühesõnaga, vahepeal oli pool rühma füüsiliselt vabastatud ja kasarmu režiimil.
selle ma vaatasin, et stvg haigete rivi oli peaaegu sama pikk, kui tervete rivi :D


ära aja segamini stvg ja stvp-d

need on kaks eri üksust, mis ei sõltu teineteisest

_________________
Volvo S70T5 M


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 29.11.2009 18:24 

Liitunud: 07.01.2007 18:32
Postitusi: 130
Huvitav, kui paljud kelle riik on nn. väljaõpetanud läheksid selle riigi eest sõdima? Televisioonis räägiti kord, et meil on võimalik kokku ajada ligi 80000 meest, aga vaevalt see õnnestub. Üks tuttav ütles selle peale, et huvitav kust nad sellise arvu saavad, ta on esimene kes lauda uksega Rootsi poole paneb :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 29.11.2009 19:33 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.10.2006 14:13
Postitusi: 177
ma madistaks küll:P


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 29.11.2009 19:45 

Liitunud: 20.07.2009 21:34
Postitusi: 79
master003 kirjutas:
AntiL kirjutas:
No need vormid lendasid seal küll suht suvaliselt. Mõned sättisid 15minutit oma vormi, osad viskasid pohhuilt ja ikkagi olid hommikuks täiesti suvalised vormid põrandal laiali, olenemata sellest, kuidas pakitud olid :lol


Tsiteeri:
Ühesõnaga, vahepeal oli pool rühma füüsiliselt vabastatud ja kasarmu režiimil.
selle ma vaatasin, et stvg haigete rivi oli peaaegu sama pikk, kui tervete rivi :D


ära aja segamini stvg ja stvp-d

need on kaks eri üksust, mis ei sõltu teineteisest


Kui ma ei eksi siis:
STVG - suurtükiväegrupp ja see nimetati 2009 jaanuarist ümber STVP-ks - suurtükiväepataljon. Siiski samad üksused aga erinevate nimedega. Vaielge vastu kui julgete :D


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 4081 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 273  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7