Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 23.05.2024 09:29

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Nõu parkimis trahvi vaidlustamisel
PostitusPostitatud: 14.11.2013 02:04 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.10.2008 13:44
Postitusi: 4559
Ma ükskord hakkasin selle peale mõtlema, et kas cityparkid jms saavad teha üldse linna maal trahvi? Linna maa peaks olema siiski ühisteenuste pärusmaa. Heaks näiteks on petrooleumi statoil, mille plats maa-ameti kaardilt vaadates ei ole (vähemalt kunagi ei olnud) täiesti eramaa, kesklinna poolne serv on linna oma. Ja vähemalt toona kui mulle seal trahvi tehti, oli see parkimistahvel ka sissesõidul ja siis keset platsi (umbes selle koha peal kus ka eramaa algab).


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõu parkimis trahvi vaidlustamisel
PostitusPostitatud: 26.11.2013 20:33 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.03.2009 16:13
Postitusi: 2651
Asukoht: WA
Sai siis ühisteenustele koos piltidega saadetud vaie ja viidatud korrektse märgistuse puudumisele.
Selle tulemusena saatsid nad mulle vastuse, tsiteerin :
"AS ühisteenused vaatas läbi teie avalduse ja otsustas, et parkimisnõuete rikkumine on tuvastatud.
Arvestades asjaoluga, et tegemist ei ole Teie poolt pahattahtliku rikkumisega,vähendab as ühisteenused trahvisummat."

Ühesõnaga kanti pool summat tagasi.
Kahjuks puudus nüüd aeg ja võimalus ning ka mõningane huvi edasi vaielda ja minust see asi nüüd nii jäi.

Võib ka antud teema sulgeda.

_________________
Eestlane, on alati usaldanud kivi, põllult võetud ja koju toodud on see kindlalt meid teeninud, isalt pojale läbi tule ja vee.
O:Samsung X820


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõu parkimis trahvi vaidlustamisel
PostitusPostitatud: 13.01.2014 19:42 

Liitunud: 31.07.2008 15:09
Postitusi: 96
Asukoht: Tallinn
Sain Ühisteenuste poolt valesti parkimise eest trahvi. Tunnistan eksimust, aga tekkis huvitav küsimus. Tuli ISIKLIKULE meilile täna Ühisteenustest teatis ka selle trahvi kohta. Meilis oli märgitud ilusti auto omaniku nimi ja elukoht. Kust nad need andmed võtsid? Antud autoga varasemalt trahvi saadud ei ole.

// Sain vastuse siit - http://www.mnt.ee/failid/eraparkla9112010.pdf


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõu parkimis trahvi vaidlustamisel
PostitusPostitatud: 09.04.2015 10:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: 30.05.2013 20:56
Postitusi: 739
on mingit seadusmuudatust ka tulnud või võib europarki sedeli prügikasti visata? Internetist uurimise järel sain niipalju targemaks, et leppetrahv on tehtud "autole", ja kui nad just asja kohtusse ei anna, mille kaudu auto omaniku andmed leitakse, siis pole neil ju kuskilt võimalik vaadata, kellele see auto tegelikult kuulub ja kellelt raha sisse nõuda.

_________________
Pakun foorumlastele kvaliteetset puukütet. Saag on olemas ja võin kõigile ning kõigele puid alla panna.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõu parkimis trahvi vaidlustamisel
PostitusPostitatud: 09.04.2015 11:24 
Kasutaja avatar

Liitunud: 14.02.2007 22:46
Postitusi: 658
See citypargi asi on vist vaikselt üsna tuliseks läinud. Tuttav parkis pool aastat tagasi, sai trahvi ja jättis maksmata. Eelnevalt polnud ta ka mitte ühtegi vastulauset saatnud. Seega puudusid citypargil omaniku andmed. Nüüd pool aastat hiljem helistati inkassost, et "Kas sõiduk numbrimärgiga... on Teie auto ?" Vastuse peale, et ei ole. Öeldi "Kui hiljem meelde tuleb, et äkki on sõiduk mõne tuttava oma, siis andke kindlasti teada" Ilmselt nad helistavad numbritele, millega on kunagi mobiilset parkimist neile autodele tehtud ja üritavad "lolli" otsida. Kui neil oleksid mingid andmed, ei hakkaks keegi helistama. Ja kui keegi ennast kogemata sisse räägib, siis kindlasti vaidlustage selle nõude intressid ning inkassole kuuluv tasu "Kuidas mina pidin teadma, et ma üldse trahvi sain. Akna vahel ei olnud midagi, äkki viis tuul või mõni pahatahtlik inimene ära."

_________________
Roller


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõu parkimis trahvi vaidlustamisel
PostitusPostitatud: 09.04.2015 11:58 
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.08.2006 23:08
Postitusi: 1862
Asukoht: Tallinn
Reizor kirjutas:
See citypargi asi on vist vaikselt üsna tuliseks läinud. Tuttav parkis pool aastat tagasi, sai trahvi ja jättis maksmata. Eelnevalt polnud ta ka mitte ühtegi vastulauset saatnud. Seega puudusid citypargil omaniku andmed. Nüüd pool aastat hiljem helistati inkassost, et "Kas sõiduk numbrimärgiga... on Teie auto ?" Vastuse peale, et ei ole. Öeldi "Kui hiljem meelde tuleb, et äkki on sõiduk mõne tuttava oma, siis andke kindlasti teada" Ilmselt nad helistavad numbritele, millega on kunagi mobiilset parkimist neile autodele tehtud ja üritavad "lolli" otsida. Kui neil oleksid mingid andmed, ei hakkaks keegi helistama. Ja kui keegi ennast kogemata sisse räägib, siis kindlasti vaidlustage selle nõude intressid ning inkassole kuuluv tasu "Kuidas mina pidin teadma, et ma üldse trahvi sain. Akna vahel ei olnud midagi, äkki viis tuul või mõni pahatahtlik inimene ära."



Tõenäoline variant 2 kuidas su kontakte kätte saada:

Mingiaeg hakkas mulle tulema SMS parkimistrahvi kohta... toiming 2901492-12921 ja sellega tutvumiseks ronige mingisse saiti et vaadata pilte ning trahvi asukohta.. sisselogimine toimus ainult läbi panga või (mobiil)-ID ... küsisin tuttavalt juristilt ja vastuseks oli et unusta ära ja las jääda - las saadavad smse.. ära oli ka mainitud kohtutäitur kes kontolt raha maha võtab. Naljakas on see, et endateada ma mingit trahvi polnudki saanud.. tõenäoliselt mu eelmine auto mida ma olin parkinud mobiiliga? või oligi keegi minema tassinud mu trahvi ja ma ei teadnudki sellest midagi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõu parkimis trahvi vaidlustamisel
PostitusPostitatud: 30.04.2015 23:06 

Liitunud: 28.08.2011 18:38
Postitusi: 308
Mind ka inkasso tülitab eelmise autoga mis pole kunagi minu nimel olnudki, praegusega pole neile oma nri andnud veel. Helistasid, saatsin puu taha nad ja ütlesin, et pole kuulnudki sellest autost midagi. Peale seda tuli korra sõnum veel, millele vastasin, et jätke rahule või pöördun ahistamise pärast teatud ametitesse. Nüüd on vaikus olnud :D

Seni kuni te oma nime ei ütle ja seost autoga ei tunnista on neil kellad, sest seaduslikku viisi teada saamiseks kes auto omanik on pole.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõu parkimis trahvi vaidlustamisel
PostitusPostitatud: 25.11.2015 19:24 

Liitunud: 29.09.2014 12:43
Postitusi: 31
Kui Tartu eraparklas on ühisteenused määranud leppetrehvi, kas neil on võimalust pääseda minu andmete ligi tänu sellele, et korraldavad ka linna parkimist või on eraparklas neil sama teema nagu cityparkil ?

Ühesõnaga, kas ühisteenuste leppetrahvi tuleks siiski äramaksta või panen kapipõhja mälestuseks ?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõu parkimis trahvi vaidlustamisel
PostitusPostitatud: 25.11.2015 20:23 

Liitunud: 03.02.2005 19:00
Postitusi: 262
Ei ole mõtet sitta koguda.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõu parkimis trahvi vaidlustamisel
PostitusPostitatud: 26.11.2015 10:49 

Liitunud: 04.07.2010 21:06
Postitusi: 1212
Asukoht: Edgarstadt
flipmachine kirjutas:
Kui Tartu eraparklas on ühisteenused määranud leppetrehvi, kas neil on võimalust pääseda minu andmete ligi tänu sellele, et korraldavad ka linna parkimist või on eraparklas neil sama teema nagu cityparkil ?

Ühesõnaga, kas ühisteenuste leppetrahvi tuleks siiski äramaksta või panen kapipõhja mälestuseks ?


Ühisteenused on ainus erafirma, kes ligi saab andmetele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõu parkimis trahvi vaidlustamisel
PostitusPostitatud: 26.11.2015 10:57 

Liitunud: 23.10.2009 20:42
Postitusi: 2327
Asukoht: Tallinn
mastr kirjutas:
flipmachine kirjutas:
Kui Tartu eraparklas on ühisteenused määranud leppetrehvi, kas neil on võimalust pääseda minu andmete ligi tänu sellele, et korraldavad ka linna parkimist või on eraparklas neil sama teema nagu cityparkil ?

Ühesõnaga, kas ühisteenuste leppetrahvi tuleks siiski äramaksta või panen kapipõhja mälestuseks ?


Ühisteenused on ainus erafirma, kes ligi saab andmetele.

Ei saa ligi kindlasti kui trahv on saadud eraparklas, olen korra katsetanud.

Keegi võiks teema pealkirja ka korda teha, kriibib räigelt silma.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõu parkimistrahvi vaidlustamisel
PostitusPostitatud: 26.11.2015 17:15 

Liitunud: 03.02.2005 19:00
Postitusi: 262
Saab kindlasti kuidagi kätte nagu ka teised inkassod/sitapargid oma andmed kusagilt vahest välja smuugeldavad, aga kui peaks tulema mingi isiklik päring, siis tuleb lihtsalt eitada igasuguste lepingute sõlmimist ning auto omamist ja kohe hakata uurima, kuidas on erafirma sinu andmed saanud ning kust pärineb info, et tegemist on sinu autoga. Las kaebavad su auto kohtusse või tõestavad seal ära, kes on selle lepingu sõlminud. Siililegi selge, et keegi ei kuluta 20 eurise trahvi väljanõudmiseks kokku üle 30min tööaega, optimaalne on 3min, et "kiiresti rikkaks" äriplaan jätkusuutlik oleks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõu parkimistrahvi vaidlustamisel
PostitusPostitatud: 26.11.2015 17:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.03.2009 16:13
Postitusi: 2651
Asukoht: WA
Mis selle pealkirjaga on?

_________________
Eestlane, on alati usaldanud kivi, põllult võetud ja koju toodud on see kindlalt meid teeninud, isalt pojale läbi tule ja vee.
O:Samsung X820


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõu parkimistrahvi vaidlustamisel
PostitusPostitatud: 26.11.2015 17:51 

Liitunud: 29.09.2014 12:43
Postitusi: 31
Mul ongi küsimus selle peale, kas neil on seaduslikult õigus minu andmeid vaadata, kui parkimise leppetrahv pole olnud linnamaal ehk siis tegu pole viivstasu otsusega. Suhteliselt palju seda teemat uurinud nüüdseks, aga pole jõudnud pointini ühisteenuste legaalsete võimaluste kohta andmete päringus.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõu parkimistrahvi vaidlustamisel
PostitusPostitatud: 26.11.2015 21:12 

Liitunud: 23.10.2009 20:42
Postitusi: 2327
Asukoht: Tallinn
123 kirjutas:
Mis selle pealkirjaga on?

Nüüd on korras.
Sa olid selle algselt ilmselt pohmakaga kirjutanud


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7