Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.06.2024 08:53

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 68 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mure: Autot ei saa arvele võtta ( Maksu ja Tolliamet uur
PostitusPostitatud: 12.10.2014 16:37 

Liitunud: 06.01.2007 18:52
Postitusi: 98
Vanemaid ei torgita jh, mul käis selline ülekuulamine, et kust raha sain ja ma ei teenigi nii palju et endale selline auto lubada :D aga siis ütlesin et kes andis teile õiguse minu tausta uurida ja minu sissetulekuid, siis mutt hakkas kokutama ja ütles et saate auto ilusti arvele ja enda nimele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure: Autot ei saa arvele võtta ( Maksu ja Tolliamet uur
PostitusPostitatud: 12.10.2014 16:38 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
Black66 kirjutas:
arcar kirjutas:
võite rahulikud olla,kõik autod alates 09 lähevad mtasse kontrolli,teine võimalus ,maksa ära kohe km auto pealt ja saad sama päev arvele ! kui jutt kahest eraisikust siis kahjuks pead ootama 30päeva ! tegelen sellega päevast päeva ! ja nuzz korralik,tavaliselt klient kaob 30 päevaga siis kogu kompott otsast peale :rokib

Vanemaid autosid ei torgi keegi? Plaanis minna saksast üks W140 mersu aastatest 91-95 tuua.

On sul midagi peita või? :D Kõik autod saab arvele, lihtsalt mõnda uuritakse vähe põhjalikumalt.

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure: Autot ei saa arvele võtta ( Maksu ja Tolliamet uur
PostitusPostitatud: 12.10.2014 17:29 

Liitunud: 13.10.2008 19:15
Postitusi: 576
Asukoht: Märjamaa
Peita ei ole, aga ei viitsi küll kuu aega oodata, kui keegi uurib, miks ma ikka sellise auto ostsin ja ma ei tea mida kõik veel. :D

_________________
http://www.ppvaruosad.ee - Kõikvõimalikud varuosad (k.a. OEM), rehvid, tarvikud teie autole.
http://www.ohkvedrustus.ee - Õhkvedrustusega seotud varuosad sõiduautodele, maasturitele ja kaubikutele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure: Autot ei saa arvele võtta ( Maksu ja Tolliamet uur
PostitusPostitatud: 12.10.2014 17:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
Keegi uuri seda terve kuu, paar aastat vana autot uuriti 5 päeva

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure: Autot ei saa arvele võtta ( Maksu ja Tolliamet uur
PostitusPostitatud: 12.10.2014 18:28 

Liitunud: 16.09.2004 16:36
Postitusi: 22
Asukoht: Pärnu
Sõber tõi ka Caravelle bussi 2011 ja uuriti 28 päeva ,ning milline küsimustik neil veel oli .Kudas miks kellega kudas sa tunned inimesi kelle kaudu see saksast tuli jne. Päris naljakas kohati tundus juba :) Ja suts ennem kuu täitumist sai kenasti arvele .


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure: Autot ei saa arvele võtta ( Maksu ja Tolliamet uur
PostitusPostitatud: 13.10.2014 11:01 

Liitunud: 04.07.2010 21:06
Postitusi: 1212
Asukoht: Edgarstadt
soldout kirjutas:
Vanemaid ei torgita jh, mul käis selline ülekuulamine, et kust raha sain ja ma ei teenigi nii palju et endale selline auto lubada :D aga siis ütlesin et kes andis teile õiguse minu tausta uurida ja minu sissetulekuid, siis mutt hakkas kokutama ja ütles et saate auto ilusti arvele ja enda nimele.


C'mon, see on MTA ju. Hea, et nad niigi vähe uurivad :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure: Autot ei saa arvele võtta ( Maksu ja Tolliamet uur
PostitusPostitatud: 13.10.2014 16:28 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Küsimus ei ole tõesti mitte ostja tausta uurimises, vaid müüja/auto. Nimelt teadatuntud legend oli ju, et autoärikaid ostsid sealt autod firmadena, said käibemaksuta hinnaga. Eestis olid autol aga juba uued dokumendid ja ostjaks justkui eraisik. Siit foorumistki käis ju korduvalt läbi linke, kus auto paar päeva varem Saksas oli kallim kui täna siin. Eks selliste ebaausate ärikate pepualune tulebki kuumaks teha.

Müüja nimel Saksas? Ta siis Sakslane? Minu teada küll lambikodanik ei saa autot Saksas oma nimele. Seal suisa asi nii karm, et Berliini elanik Stuttgartist autot ostes seda seal enda nimele ei saa vormistada. Teeb Stuttgartis transiitnumbrid ja sõidab Berliini ja alles seal saab siis enda nimele regada. See mis müüjale seal antakse on transiitnumbrite pass, kus siis jah tõesti VIN kood sees. Numbrid on ilmselt kollased? Ehk siis väike punane paberilipakas passina kaasas? Põhipass on ju ikkagi eraldi kaasas ja eelmise omaniku nimel?

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure: Autot ei saa arvele võtta ( Maksu ja Tolliamet uur
PostitusPostitatud: 14.10.2014 21:26 

Liitunud: 05.04.2003 12:39
Postitusi: 15
Kuna Saksamaa on endiselt EU liige siis piisab seal auto registeerimiseks sellest, kui suudad näidata, et elad püsivalt sakasamaal. Peale seda on sul lausa kohustus auto seal registeerida.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure: Autot ei saa arvele võtta ( Maksu ja Tolliamet uur
PostitusPostitatud: 14.10.2014 21:54 

Liitunud: 02.12.2008 12:56
Postitusi: 853
.


Viimati muutis allan1, 24.12.2020 19:34, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure: Autot ei saa arvele võtta ( Maksu ja Tolliamet uur
PostitusPostitatud: 14.10.2014 22:58 

Liitunud: 15.08.2008 23:37
Postitusi: 246
No eks selline asi on ikka uute autode müüate poolt tellitud ja MTA viib seda tellimust läbi.. varsti keegi ei toogi enam Saksast ja siis on uute autode müüatel lust ja lillepidu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure: Autot ei saa arvele võtta ( Maksu ja Tolliamet uur
PostitusPostitatud: 14.10.2014 23:26 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2003 15:33
Postitusi: 1739
Asukoht: Viljandi
sina ise võid ju tuua, peedistakse ikka neid kes km pettusi tegid ja kes eraisikuna tõid neid ka palju.

mingit aastas 3 autot toojat ei survesta keegi...

aga sinuarust on see olukord siis normaalne,et eestis kunagi ei tea kas saad persest ? nagu välja tuli siis enamuste autodega ju siiski sai kuidagi pepust :) parem oleks ju osta asja millega kõik tiptop. See käib siis autoärikate kohta kel oma platsid jne.

Ja hetkel ju siiski nii,et müüa jääb süüdi,mitte ostja. Seega ostjate jaoks on kõik parem tehniliselt...

_________________
Chevrolet Camaro SS 2011 6,2l MT 318kw, Volvo XC90


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure: Autot ei saa arvele võtta ( Maksu ja Tolliamet uur
PostitusPostitatud: 14.10.2014 23:30 

Liitunud: 07.01.2004 19:50
Postitusi: 2755
Asukoht: Tartu
allan1 kirjutas:
Tuttav toob paar autot aastas, sõidab natuke ja siis müüki. Alati võttis ARKis kohe oma nimele. Tõi hiljuti 2010 f11 bemmi ja uuriti 30 päeva. Nüüd sai sõidukile 6 kuulise võõrandamise keelu. Tahetakse veel eelmiste autode müügist tulumaksu ka saada. Läks vähe nihu see äri tal.


Mis tal siis nihu läks? Omaniku nõudmise peale võetakse arkis sama kiirelt see keelt maha ja 2 autot aastas osta / müüa pole kindlasti mingi alus, et teda äritsemises süüdistada ja mingeid makse nõuda. Muidugi, eks natukene oleneb, mis tal seal ostu-müügi lepingutes ka kirjas oli :evil:

2 inferno:
Ometigi tarbijana meeldiks jätta valik mulle endale, kas ma saan persest platsi pealt või ostan ilgelt kirve hinnaga täiesti mõttetu masina kuskilt müügisalongist, kust persestsaamise võimalus on täpselt sama 50:50. Ainukt pluss on see, et kui firma käest ostad, siis on ehk lootust pärast kohtus midagi nõuda, aga noh, see on pigem selline teoreetiline pool. Samuti on tänapäeval tohutult võimalusi auto seisukorda kontrollida ja alati jääb võimalus, et läheb midagi katki, aga heeeeiiii, osta uus auto salongist siis....maksad rohkem, aga on kindlustunne ka, iga yhe vaba valik ju :)

Sellise MTA käitumise puhul, mis siin üleval pool on kirjeldatud, riivab oluliselt rohkem õiglustunnet see, et suured maksupetturid irvitavad habemsse neile ja MTA ise ütleb avalikult meedias välja seisukoha et "noh olgem ausad, ega me ei loodagi sealt midagi saada" ja siis koinitakse mingeid yhe-kahe auto ärikaid, kes veits lisaraha teenivad muu töö kõrvalt. Ennem võiks ikka nende kodanikega tegeleda, kellelt saadav tulu ületab nende ametnike palgakulugi, kui sellise lollusega tegelema hakatakse. Aga noh, riigiametid pole kunagi efektiivsusega hiilanud paraku :(


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure: Autot ei saa arvele võtta ( Maksu ja Tolliamet uur
PostitusPostitatud: 14.10.2014 23:45 

Liitunud: 02.12.2008 12:56
Postitusi: 853
.


Viimati muutis allan1, 24.12.2020 19:33, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure: Autot ei saa arvele võtta ( Maksu ja Tolliamet uur
PostitusPostitatud: 14.10.2014 23:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2003 15:33
Postitusi: 1739
Asukoht: Viljandi
noh,tänu neile pettur firmadele kellest osad auto hinna nulliks enda jaoks manööverdasid siin lähiriikide vahel vangerdades vahepeal, tänu neile võeti kogu turg kontrolli alla ja paratamatult kannatavad ka need 10 auto toojad.

keegi ei võta sul vahele 2-3 autot toojat,nagu mainitud (3 oligi vist max aastas või oli see 5?)
jutt põhiliselt jah, km pettustest ja sellest,et riik ei saa oma tulumaksu kätte eraisikutelt ,mida ta tahaks :)

mul suht ükskõik,autoäriga ei tegele ja autosid vahetan liiga harva ,et hoolida.

_________________
Chevrolet Camaro SS 2011 6,2l MT 318kw, Volvo XC90


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mure: Autot ei saa arvele võtta ( Maksu ja Tolliamet uur
PostitusPostitatud: 14.10.2014 23:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
SporteditionE kirjutas:
No eks selline asi on ikka uute autode müüate poolt tellitud ja MTA viib seda tellimust läbi.. varsti keegi ei toogi enam Saksast ja siis on uute autode müüatel lust ja lillepidu.

No ei tahaks nüüd uskuda, et uute autode müük selle võrra tõuseb. See kes kasutatud ostab, ostab ikka sama edasi. Pigem kui peale ei tule enam nii palju, siis tõuseb lihtsalt kasutatu hind, ilmselt ka parsade oma.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 68 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7