Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.06.2024 06:06

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 59 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 14.06.2014 20:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.01.2012 23:55
Postitusi: 40
Asukoht: Tallinn
word.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 15.06.2014 08:56 

Liitunud: 20.06.2007 13:11
Postitusi: 95
Heh, ma ei ütle sedagi :kill Tegelt ei ole probleem venelastes vaid neis mõnekümnes tuhandes inimeses kelle esivanemate mongoli barbarlik sperma siiamaani käitumises karja vaimu üleval hoiab. Jep, olen ka müügimees aastakese (mingi kiiks käis läbi aastaks :kill ) olnud ja ikka ei läinud slaavi tähestikku vaja. Noh, kui firma omanik kakskeelsust tahab, siis suht sitt firma, et ilma selle mõnekümne tuhande inimese kopikateta hakkama ei saa.

Aga õnneks on enamus tutvustest siiski ülinormaalsed inimesed. Kõige põnevam juhtum oli, kui lampi helistas keegi ja inglise keeles oma garaazi pakkus. Kohapeal selgus, et tegemist oli 70+ vene mehega kes ülipuhtas inglise keeles rääkis :hail Noh, eks 30 aastat kapitalistlikus maas töötamist suutis venelase ikka päris ära "rikkuda".

Küll aga on üks jõledam, nagu ta ise ütleb - slaavi naine. Üritas lähedalt suhtlema hakata aga mul tahtis okserefleks tulla iseloomu, käitumise ja CCCP maailmavaate peale. Keegi san andreasest Catalinat vms mäletab siis on suht sama nõmedik :kill Lõpuks ma muud moodi ei saanud enam hakkama kui pritsisin sarkastilisi kommentaare nagu kõnetas. Nüüd rahu majas pikka aega :hail :hail :hail Kurat, kui ikka tallinnas sündinud ei ole on ikka keeruline harjuda. Tuleks juba see pensioni aeg ja saaks rahus maale tagasi :evil:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 15.06.2014 11:17 

Liitunud: 22.03.2014 12:54
Postitusi: 85
Eks iga keele oskus tuleb kasuks, kuid pooldan ikkagi seda, et see riik kus elad ja oled, seal räägid ikka kohalikku keelt.
Siinsetest venkudest saan aru küll mis räägivad, kuid meelega ei räägi vene keelt vastu. Ainukesed juhud on siis, kui tuleb neid ladusalt kuskile pikka kohta saata, nii et nad sellest ka aru saavad.
Enamus nendest räägivad ka tegelikult eesti keelt probleemideta, aga kuna nad on nii krdi laisad, siis ikka esimene samm on vene keeles.

Eile kõrval kassas Selveris: A u menja sünnipäeva kampaania soodustus toše :D :D
Ei hoidnud ka ennast tagasi ja lasin mõnus kajaka üle saali.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 15.06.2014 11:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.06.2011 15:46
Postitusi: 1645
On venelased ja on tiblad.
Mina näiteks kahetsen, et koolis endale venekeelt külge ei haakinud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 15.06.2014 14:30 
Eliit
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.08.2008 13:25
Postitusi: 686
Asukoht: Tallinn
Sibulatega ikka full jama jah. Tööl tuli üks midagi seletama, vastasin et ei oska vene keelt. Pärast oli kisa teinud, et sunnin teda eesti keeles rääkima :D .


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 16.06.2014 20:27 
Kasutaja avatar

Liitunud: 24.12.2008 12:22
Postitusi: 1827
Asukoht: Tallinn Mõigu
Mina saadan uksepealt P¤¤¤¤ kõik venelased kes eesti keelt ei oska :D
viimasel ajal eriti palju nalja kuna diblad asutasid lähedale ühe garage.
Kaugelt näed kui keegi oma roti lindiga läheneb paned kohe midagi mahlast valmis :D
mõned võtavad ennast kokku ja üritavad purssida midagi või helistavad sõbrale ja see siis venitab telefoni teel eesti keele välja kuidagi :D

_________________
Duubzu Motors Oü
http://jaguar-club.ee/


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 16.06.2014 21:00 
Kasutaja avatar

Liitunud: 13.08.2013 11:43
Postitusi: 596
Asukoht: Tartu/Tallinn/Fin
Ma tõesti ei mõista neid eestlasi, kes väidavad, et vene keel peaks kõigil suus olema. No ega ikka ei peaks küll ja kui, siis tõesti vaid selleks, et venkudele anaali pugeda.
Mis kuradi põhjusel peaksin ma Eestis rääkima vene keelt venelasega, kes sünnist saati siin elanud, aga pole viitsinud/tahtnud keelt õppida?
Olen üles kasvanud Tartus, annelinnas, kus 50% eakaaslastest olid vene rahvusest tatid. Neist, keda siiani linnas näen, on vaid ca. 5% eesti keele selgeks saanud. Ülejäänud mnnid korrutavad oma vanemate eeskujul siiani, et eestlased on kõik fašistid ja sead ja seda keelt nad põhimõtteliselt ei õpi.
Umbes aastani 2000 oli ka Tartus probleeme vene kampadega, kes võisid rahvusetasandil üksikutele eestlastele ketuka teha. Enam seda siinkandis pole, venelased on vaiksemad, kui muru ja pursivad kõigest hingest eesti keelt rääkida :)
Samuti on mul tutvusringkonnas umbes pooled vene rahvusest inimesed ja enamus neist räägib vabalt Eesti keelt, sest nad on aru saanud, et just neil on seda vaja.

Tööasjus minul vene keelt vaja pole läinud. Lähebki seda vaja vaid trussikutel, kes venelasele vene keeles vastu purssida katsuvad.

Teemast läks mu jutt küll mööda, aga debiilne on arvata, et eestlane peaks vene keelt õppima, et elus hakkama saada.

_________________
Pottsepatööd - Ahjude, kaminate, pliitide ja soojamüüride ehitamine, remont ja hooldus. Vanade küttekollete lammutamine. Transpordivõimalus. http://pottseppmeister.wordpress.com


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 16.06.2014 21:19 

Liitunud: 13.10.2008 19:15
Postitusi: 576
Asukoht: Märjamaa
ErgoK kirjutas:

Teemast läks mu jutt küll mööda, aga debiilne on arvata, et eestlane peaks vene keelt õppima, et elus hakkama saada.

Ei peagi oskama, aga et elus olla võimalikult edukas, võiks lisaks emakeelele osata nii inglise, vene kui ka saksa keelt, siis saad ilmselt igalpool maailmas kõik asjad aetud. Kui laod kuskil talus kivimüüri või korstent, siis on see venekeeleoskus tõesti täiesti saviplönn, ei tule sellest sein sirgem ega kõveram.

Kahjuks ei saa paljud veel endiselt siin teemas aru ka sibula/tibla ja normaalse venelase erinevustest. Neid viimaseid on Eestis tegelikult rohkem ja nad suhtuvad ka elusse hoopis teisiti, üldjuhul osakvad ka vähesel või rohkemal määral eesti keelt jne. Eks muidugi tüüpilise streetraceri tase ongi selline, et ta käib pigem läbi tibladega ja siis arvabki, et kõik venkud on sellised.

_________________
http://www.ppvaruosad.ee - Kõikvõimalikud varuosad (k.a. OEM), rehvid, tarvikud teie autole.
http://www.ohkvedrustus.ee - Õhkvedrustusega seotud varuosad sõiduautodele, maasturitele ja kaubikutele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 16.06.2014 21:29 
Kasutaja avatar

Liitunud: 13.08.2013 11:43
Postitusi: 596
Asukoht: Tartu/Tallinn/Fin
Black66 kirjutas:
ErgoK kirjutas:

Teemast läks mu jutt küll mööda, aga debiilne on arvata, et eestlane peaks vene keelt õppima, et elus hakkama saada.

Ei peagi oskama, aga et elus olla võimalikult edukas, võiks lisaks emakeelele osata nii inglise, vene kui ka saksa keelt, siis saad ilmselt igalpool maailmas kõik asjad aetud.


Sinu pakutud keeltele võin ma oma keeleoskustena lisada veel Prantsuse ja Soome keele oskuse. Inglise keelega saab igalpool hakkama ja ka vene keelt räägin vajadusel. Kohalike, siin aastaid elanud venelastega aga ei räägi põhimõtteliselt vene keeles. Ennem olen siis vähem edukas ja laon kusagil Soomes/ Norras korstend :D

_________________
Pottsepatööd - Ahjude, kaminate, pliitide ja soojamüüride ehitamine, remont ja hooldus. Vanade küttekollete lammutamine. Transpordivõimalus. http://pottseppmeister.wordpress.com


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 16.06.2014 22:26 
Kasutaja avatar

Liitunud: 13.08.2013 11:43
Postitusi: 596
Asukoht: Tartu/Tallinn/Fin
Black66 kirjutas:


Kahjuks ei saa paljud veel endiselt siin teemas aru ka sibula/tibla ja normaalse venelase erinevustest. Neid viimaseid on Eestis tegelikult rohkem ja nad suhtuvad ka elusse hoopis teisiti, üldjuhul osakvad ka vähesel või rohkemal määral eesti keelt jne. Eks muidugi tüüpilise streetraceri tase ongi selline, et ta käib pigem läbi tibladega ja siis arvabki, et kõik venkud on sellised.


Toon neile näite, kes tõesti aru ei saa.
Nädal tagasi umbes käisin Vene sõprade- sõbrannadega klubis. Peale klubi läksin nende poole jätkupeole. Olin seal ainuke eestlane ca. 30 inimesest. Neist 30st julgelt 10 olid tšhordid, kes ei räägi lihtsalt Eestit ja kõik. Põhimõtteliselt kohe ei räägi, sest "eto vsjo nazhe" ja "estonskij, eto fashist, bljäd"l . Nad said küll mingil määral aru, mida rääkisin, aga vist relva ähvardusel poleks ka olnud nõus eesti keelt rääkima :) Nendega suhtlemine käis minul nende normaalsete venelaste kaudu, kes meie juttu üksteisele tõlkisid.
Teine teema on see, et katseks küsige ükskõik, kui eestistunud venelaselt, kuhu poole ta läheks, kui Venemaa kordaks siin Ukrainat. Minule on vähemalt 5 venelast vastanud umbes nii : " Sa oled eestlane ja ära küsi seda".

_________________
Pottsepatööd - Ahjude, kaminate, pliitide ja soojamüüride ehitamine, remont ja hooldus. Vanade küttekollete lammutamine. Transpordivõimalus. http://pottseppmeister.wordpress.com


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 16.06.2014 23:14 

Liitunud: 29.07.2004 14:25
Postitusi: 109
Samamoodi võin tuua näite kui pronksiöö järgselt sai venelaselt küsitud, et mis tema sellest jamast arvab. Ise oli ta vanem mees ja rääkis, et nii kõva keretäit pole ta plika veel saanud kui selles jamas osalemise järgselt.
Teine näide, kunagi keeleõppe korras tuli suveks maale täiesti venekeelne teismeline noormees ja läks sügisel linna rääkides head eesti keelt.
Tundub, et osad pottsepad sünnivad rekkajuhtidega samas palatis.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 16.06.2014 23:34 
Kasutaja avatar

Liitunud: 13.08.2013 11:43
Postitusi: 596
Asukoht: Tartu/Tallinn/Fin
scorpio128 kirjutas:
Samamoodi võin tuua näite kui pronksiöö järgselt sai venelaselt küsitud, et mis tema sellest jamast arvab. Ise oli ta vanem mees ja rääkis, et nii kõva keretäit pole ta plika veel saanud kui selles jamas osalemise järgselt.
Teine näide, kunagi keeleõppe korras tuli suveks maale täiesti venekeelne teismeline noormees ja läks sügisel linna rääkides head eesti keelt.
Tundub, et osad pottsepad sünnivad rekkajuhtidega samas palatis.


Ma tõesti debiilikutega suhelda ei oska. Anna andeks.

_________________
Pottsepatööd - Ahjude, kaminate, pliitide ja soojamüüride ehitamine, remont ja hooldus. Vanade küttekollete lammutamine. Transpordivõimalus. http://pottseppmeister.wordpress.com


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 17.06.2014 01:00 

Liitunud: 17.11.2013 16:19
Postitusi: 19
Päris hea pöörde teema võtnud :D Üldiselt vene keelt vaja ei lähe ja thats it, kui peese ei taha pugeda vms. Põhjus on väga lihtne - mina isiklikult ei tea mitte ühtegi venemaalt pärinevat kaupa mida kasutan või kasutada tahaksin. Seal lihtsalt ei ole mulle midagi... Vene päritolu vaatamisväärsusi sain siin poisksena külluses näha ja näen tänasenigi :think Muidugi saan ma väga hästi aru ka neist eestlastest, kes ise kangesti seda va slaavi vokabulaari tarvitavad. Eks ühelt poolt mõjutab orjageen ja teisest küljest hoolitseb igaüks enda perse eest ise ja kui see rubla ehk ruts rahu majasse toob, no jumal temaga.

Üldiselt venelase termini vastu pole mul otseselt midagi aga tee või tina, see va iseloom ei istu kohe mitte kuidagi. Isegi eesti ja vene lapsed mängivad teistmoodi, on au viibida mõtetus magalarajoonis. Kõige positiivsemad kogemused üldiselt rahvustega on vist olnud asiaatide ja ameeriklastega.

Lõputu internatsionaalne seltskond tööga seoses (meditsiin) saab vabalt ingl. keelega hakkama. Pigem kui midagi veel lisaks tahaksin oleks hiina või jaapan... noh, jaapanist on toyotad näiteks pärit :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 17.06.2014 01:52 

Liitunud: 20.06.2011 22:38
Postitusi: 403
Asukoht: tartu
Kui orjaks minna, siis keeleoskus suht pohl. Kui palka ka tahad, siis võiks midagi ikka osata ka.
Mina sinuga leetu tulla ei taha. Tegelikult isegi tahaks, aga mul pole selleks sellist aega. :(


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin inimest kes oskab venekeelt(kiire)
PostitusPostitatud: 17.06.2014 06:58 
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.06.2011 15:46
Postitusi: 1645
No samamoodi võib Eestlaseid liigitada. On Eesltased ja on need kes arvavad, et enese harimine venekeele näol teeb sind orjaks ja teised kes võtavad seda kui lisaoskust mida näiteks CVsse kirjutada.
Minu keelte pagas on suhteliselt väike, kui võrrelda eelpool mainitutega, ala prantsuse ja nigeeria keeled. Iga kell on ennem venekeelt vaja, kui prantsuse keelt.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 59 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7