Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 05.06.2024 14:38

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 135 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Parandused liiklusseaduses 27.12.2008, Politseiriik 2009
PostitusPostitatud: 05.01.2009 14:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
kusjuures, sügisel oli viimane kokkupuude nendega, nimelt sai ühe lolli manöövri tõttu silma jäädud ja võeti maha. Mul nimelt load just ARK-is vahetusel, kaotasid kehtivuse mõned kuud enne seda insitenti, uued sai just päev varem tellitud. Jäin vahele, vanad load rahakoti vahel, rahakott kodus, ühtegi isikuttõendavat dokumenti pole. Ok, ütlesin siis isikukoodi ja ilusti tuli ekraanile mu pilt, kuid kirjas, et load ammu kehtivuse kaotanud, üritasin siis selgitada, et tegelikult on mul juhtimusõigus olemas, kuid vahetamisel, muidugi nad ei uskunud ja suhtumine oli, et nii kuinii ajad paska, arvutisüsteem seda lubade vahetust ka ei näidanud. Lõpuks üks võttis korrapidajaga ühendust ja siis selgitati, et tõesti, taotlemisel. Meeste suhtumine muutus kohe, üks isegi pillas nii poolkõva vabanduse, et algul negatiivselt suhtusid minusse, kuna neid vabandusi käib neil autost vahetuse jooksul läbi mitmeidkümneid ja 99% neist pole alust vaid üritatakse oma rikkumisest välja keerutada. Seega on nad inimlikud ikka küll, vaid juhtide enda suhtumine on ka nemad immuunseks muutunud igast vabanduste suhtes, kuna neil pole alust. Sain ametliku hoiatuse ja sooviti head teed.

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Parandused liiklusseaduses 27.12.2008, Politseiriik 2009
PostitusPostitatud: 05.01.2009 15:27 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.01.2009 14:27
Postitusi: 50
aivo28 kirjutas:
Tsiteeri:
Andke andeks, aga ei suuda seda enam lugeda! Millised on need selgitused, mis lubavad teil rikkuda? Miks mina pean koguaeg seadusi järgima (meerik peal ju) ja teie saate ennast puhtaks rääkida? Katsuge aru saada, et kui rikute siis vahelejäämise korral järgneb ja peabki järgnema karistus. Arvestage sellega kui plaanite vajutada või viimase "roosaga" läbi lipsate. Ise ka vahest vajutan rohkem aga arvestan vahelejäämisega ja olen valmis ka vastutama sellele järgnevaga. Ei ole vaja siin viriseda. Müü auto maha siis kui sõita ei jõua!



tubli. oma esimese postiga parandasid sa maailma


Kulla kallis, ma kirjutasin et ise vajutan ka vahest väikse autoga. Ma pigem olin vastumeelt sellele, et rikutakse TEADLIKULT ja siis ka virisetakse, et saadakse trahvi. Et mis heapärast peaks ment sind ära laskma ja silma kinni pigistama?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Parandused liiklusseaduses 27.12.2008, Politseiriik 2009
PostitusPostitatud: 05.01.2009 16:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.03.2006 16:47
Postitusi: 15
Asukoht: Saue vald , Eesti
Pole kordaigi öelnud, et keegi peaks kedagi ära laskma. Ahti sa nagu said minust väheamlt valesti aru või siis väljendasin ennast valesti. Mida öelda tahtsin oli pigem see, et politsei peaks oleam neutraalne mitte oma emotsioonil/tujul otsusts mõjutada lasta. See jutt muidugi on vahva kuidas sa igakord rahakottis kõrval taskut hoiad, et valgusfoori trahve maksta. Aga see selleks mingit vaidlust sellega tekitada ei soovi - Iga mees omamoodi. Aga mis muidu puutub sellese ära saamisesse siis kuangi sai motoroller soetatud ning sellega siis vahvalt politseile radarisse sõidetud. Esimeses hirmus kohe ütlesin, et ausalt enam ei tee mille peale konstaabel ütles, et tuleb trahv ja küll siis ei tee ka.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Parandused liiklusseaduses 27.12.2008, Politseiriik 2009
PostitusPostitatud: 05.01.2009 17:12 
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.04.2004 09:38
Postitusi: 13
Asukoht: tallinn
Rekkaahti kirjutas:
aivo28 kirjutas:
Tsiteeri:
Andke andeks, aga ei suuda seda enam lugeda! Millised on need selgitused, mis lubavad teil rikkuda? Miks mina pean koguaeg seadusi järgima (meerik peal ju) ja teie saate ennast puhtaks rääkida? Katsuge aru saada, et kui rikute siis vahelejäämise korral järgneb ja peabki järgnema karistus. Arvestage sellega kui plaanite vajutada või viimase "roosaga" läbi lipsate. Ise ka vahest vajutan rohkem aga arvestan vahelejäämisega ja olen valmis ka vastutama sellele järgnevaga. Ei ole vaja siin viriseda. Müü auto maha siis kui sõita ei jõua!



tubli. oma esimese postiga parandasid sa maailma


Kulla kallis, ma kirjutasin et ise vajutan ka vahest väikse autoga. Ma pigem olin vastumeelt sellele, et rikutakse TEADLIKULT ja siis ka virisetakse, et saadakse trahvi. Et mis heapärast peaks ment sind ära laskma ja silma kinni pigistama?


no ma toon näite1:
tuled mööda paldiski maanteed tallinna poole ja seewalti eest tahad sooritada parempöörde pirni tänavasse. autod seisavad 300m pikkuses kolonnis, aga bussirida on täiesti tühi kuni pöördeni. ainuke põhjus miks sina bussirida ei kasuta on see et sa oled omaarust jube korralik liikleja, aga mõtlemisvõimet napib.
miks mina kasutaks? sest kui kõik, kes tahavad antud näite põhjal pirni tänavale keerata reastuks 300m enne pööret bussiritta, oleks kolonn lühem, mitte kedagi see ei segaks ning jääks ära ka täiesti mõtetu seismine, eriti kui sa samal ajal näed, et sa saaks kasutada bussirida.
ment võtab su maha ja ütleb, et liikluseeskiri on liikluseeskiri ja see kehtib kõigile ühtemoodi. ja muide, kui seletad talle, miks sa bussireas sõitsid, siis saad rohkem trahvi, kui siis kui tunnistad, et sõitsid ilma põhjuseta ja oled süüdi.
kuivõrd tahtlik rikkumine see on?

näide2:
sooritad bmw-ga möödasõitu ja isik kellest möödutakse otsustab kiirendada ning mitte lasta sul tagasi reastuda. vältimaks laupkokkupõrget vastutuleva mendiautoga vajutad kolmanda käigu peeneks ja saad värdjast mööda. ja ment keerab ringi ning teeb sulle kiirustamise eest trahvi, vaatamata sellele, et oled talle viisakalt situatsiooni lahti seletand.
kui tahtlikuks seda rikkumist lugeda?

niiet müü auto maha kui sõita ei jõua. missasja?
kas keegi on üldse vingunud siin teemas, et pluss 75 viiekümne alas, olin juua täis ja ment tegi trahvi, on värdjad raisk?
ei ole ju. siin pole keegi kirjutanud, et oleks oma rikkumise üle uhke ja ei saa aru miks trahvi tehti. asi on inimlikkuses nagu mainitud ja kunagi pole kõik must-valge.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Parandused liiklusseaduses 27.12.2008, Politseiriik 2009
PostitusPostitatud: 05.01.2009 18:06 
Kasutaja avatar

Liitunud: 30.01.2005 14:35
Postitusi: 1124
1245 kinnipidamist ca 7 päevaga. ise statistikat ei jälgi. on seda palju või vähe? peaks see politseil tuju tõstma või pigem õelaks muutma.
tegelikult ei mõista ma selliseid klemme , kes siin aegajalt räägivad sellest , et politsei peaks kenasti ja viisakalt ennast üleval pidama igas situatsioonis. ja siin samas foorumis ollakse juba nii lai leht , et lüüakse poolel eestil ja erariietes mentidel kurikaga pea lõhki .
see põlva variant oli muidugi teine äärmus. aga rikkuja ülbusele mingite oma võimaluste piires tagasi tegemine ei ole minu arust taunitav. pigem juba hea tava. ma kujutan ette , et neil juba mingit omad kindlad tavad ja nipid välja kujunenud , kuidas sellistega hakkama saada. peaks ju päris rumal olema , kui lased endale mõnel ülbikul pähe astuda. mis sellest autoriteedist siis üldse järele jääb? et politseile silmsilma vastu koht ette näidata peab ikka päris terav pliiats juba olema. siin foorumis neid vist ainult mõni üksik.
olen ise ka sattunud erinevatte politseinike meelevalda ja näinu igasugust suhtumist. õnneks nii labaste asjadega nagu kiiruse ületamisega pole kunagi peedistatud. ainult üks trahv linnas 75km/h ja 100 krooni riigikassasse.(olid ajad) patrulli poolt paar asjakohast kildu auto ja laupäeva õhtu kohta kompenseerisid täielikult selle raha. tagantjärele ei kipu isegi seda toorus ette heitma, mis sai osaks teistes olukordades. olid sealgi põhjuseks ühel korral väga rumal juhus ja teisel korral enda lollus , täis pea ja kaaslaste ülbus. viimane oligi kõige määravam.
edit:
ah jaa ... nende inimestega( pasamagnetid) , kes nagu oskavad endale alati mingi trahvi kaela tõmmata või keda pidevalt rajalt maha võetakse. neil on see sama sündroom , mis sellistel meestel , kes iga kord ja igas baaris alati lõuga saavad. kui ikka otsaette on kirjutad , et oled urood siis vastavalt sind ka koheldakse.


Viimati muutis ison.ts, 05.01.2009 18:24, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Parandused liiklusseaduses 27.12.2008, Politseiriik 2009
PostitusPostitatud: 05.01.2009 18:20 
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.12.2008 22:10
Postitusi: 117
mags kirjutas:
tuled mööda paldiski maanteed tallinna poole ja seewalti eest tahad sooritada parempöörde pirni tänavasse. autod seisavad 300m pikkuses kolonnis, aga bussirida on täiesti tühi kuni pöördeni. ainuke põhjus miks sina bussirida ei kasuta on see et sa oled omaarust jube korralik liikleja, aga mõtlemisvõimet napib.

Köhiks nats. LE kohustab sind sellisel juhul ühissõidukirada kasutama.
Liikluseeskiri kirjutas:
§80. Juht, kelle sõidukile ühissõidukirajad ei ole sõitmiseks määratud, kasutab neid radasid erandina järgmiselt:
1) liiklusmärgiga «Ühissõidukirada» tähistatud rajale, mis on pärisuunalise sõidutee serval ega ole muust sõiduteest pidevjoonega eraldatud, tuleb reastuda enne pööret või peatumist; ka pöörde lõpetamisel tohib sellele rajale sõita, kuid seejärel tuleb sealt kohe lahkuda
---

Kui veidi aega tagsi oli meedias suurem jama selle ühissõidukiraja kasutamise pärast, mis viib Vabakale, siis ütles keegi asjapulk (tõesti ei mäleta kes), et enne pööret võib ühissõidukirajale keerata sama kvartali piires. Vabaka puhul seega peale Roosikrantsi risti.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Parandused liiklusseaduses 27.12.2008, Politseiriik 2009
PostitusPostitatud: 05.01.2009 18:38 
Kasutaja avatar

Liitunud: 30.01.2005 14:35
Postitusi: 1124
mags kirjutas:
näide2:
sooritad bmw-ga möödasõitu ja isik kellest möödutakse otsustab kiirendada ning mitte lasta sul tagasi reastuda. vältimaks laupkokkupõrget vastutuleva mendiautoga vajutad kolmanda käigu peeneks ja saad värdjast mööda. ja ment keerab ringi ning teeb sulle kiirustamise eest trahvi, vaatamata sellele, et oled talle viisakalt situatsiooni lahti seletand.
kui tahtlikuks seda rikkumist lugeda?


sellised situatsioonid saab alati vaidlustada pärast. võit on 90% kindlustatud , kui tunnistaja ka veel autos. tagantjärele ei ütle ükski patrull , et sul kedagi kõrval või taga ei istunud. sitakeeramise mõtes kirjutad veel selle masina numbri ka ülesse ja helistad menti enne , kui sind rajalt päris maha tõmmatakse. ise nii teinud ja toimis. tulge nüüd politseipojad ja sõimake mind kitseks, et ma sellistele trapeadel mendid sappa olen saatnud. tõenäoliselt muidugi ei saadetud kedagi seda masinat püüdma , aga kõne on fikseeritud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Parandused liiklusseaduses 27.12.2008, Politseiriik 2009
PostitusPostitatud: 05.01.2009 18:44 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.03.2007 20:22
Postitusi: 97
mags kirjutas:
no ma toon näite1:
tuled mööda paldiski maanteed tallinna poole ja seewalti eest tahad sooritada parempöörde pirni tänavasse. autod seisavad 300m pikkuses kolonnis, aga bussirida on täiesti tühi kuni pöördeni. ainuke põhjus miks sina bussirida ei kasuta on see et sa oled omaarust jube korralik liikleja, aga mõtlemisvõimet napib.
miks mina kasutaks? sest kui kõik, kes tahavad antud näite põhjal pirni tänavale keerata reastuks 300m enne pööret bussiritta, oleks kolonn lühem, mitte kedagi see ei segaks ning jääks ära ka täiesti mõtetu seismine, eriti kui sa samal ajal näed, et sa saaks kasutada bussirida.

Kuna seda nimetatud ristmiku läbin ka ise päevas mõned korrad, siis olen sealse olukorraga tuttav.

Sinu poolt pakutus ei näe ega usu erilist lahendust probleemile, kuna neid Paldiski mnt-lt Õismäe poolt tulijaid ja Pirni tn-sse keerata soovijaid ei ole nii palju, et nende lubamine ühissõidukitele mõeldud rajale varem annaks mingi märkimisväärse tulemuse.
Peamine pidur on Paldiski mnt - Endla tn - Mustamäe tee ristmik, kus valgusfoor kolonni tükiks ajaks kinni peab.

Ühissõidukiraja kasutamine seal annab sulle eeliseid vaid juhul, kui kõik ülejäänud autod ilusti "oma" rajal sõidavad ning ühissõidukirada seega vaba on. Nii pääsed mööda tervest kolonnist. Samas kui kõik hakkaks sellist taktikat kasutama, ei võidaks keegi enam midagi, sest järgmisel ristmikul peab foor ikka kõik kinni.

Mõte on selles, et antud kohas ei ole probleemiks ühissõidukirada. Isegi kui see sealt kaotada ning teha kõigile 3 pärisuunalist rada, ei paranda see läbilaset järgnevatest pudelikaeltest.


Küll aga võiks ühissõidukiraja minu meelest kaotada nimetatud kohast natuke linna poole nii Endla tn-lt ja Paldiski mnt-lt. Samas tulemus oleks sõitjale ikka üks, st. kohale jõuad kesklinna ikka samal ajal, lihtsalt siis istud ummikus natuke teise koha peal.

mags kirjutas:
ment võtab su maha ja ütleb, et liikluseeskiri on liikluseeskiri ja see kehtib kõigile ühtemoodi. ja muide, kui seletad talle, miks sa bussireas sõitsid, siis saad rohkem trahvi, kui siis kui tunnistad, et sõitsid ilma põhjuseta ja oled süüdi.
kuivõrd tahtlik rikkumine see on?
Seadusest lähtuvalt võib ja tuleb ühissõidukirada kasutada parempöördeks reastudes sinna ennem ristmikku. Kusagil aga pole kirjas kui pikk maa ennem ristmiku. Kohtulahendeid sirvides (nii palju kui antud teema kohta neid üldse eksisteerib) on jäänud mulje, et ühissõidukirajale võib reastuda peale eelmist ristmiku või ära pööramise kohta parkimisplatsile või teega külgnevale alale, mis jääb ennem ristmiku kust sa ise soovid paremale pöörata.

Kui sa ikka mitu ristmikku ennem sinna reastud, siis on tegemist tahtliku rikkumisega. Või oleks mõistlik, et soovides nt. Endla tn-lt Tõnismäe tn-le parempööret sooritada, peaks olema lubatud Paldiski mnt-l ennem Pirni tn-t reastumine ühissõidukirajale, kuna varem või hiljem sa selle parempöörde teed?



mags kirjutas:
näide2:
sooritad bmw-ga möödasõitu ja isik kellest möödutakse otsustab kiirendada ning mitte lasta sul tagasi reastuda. vältimaks laupkokkupõrget vastutuleva mendiautoga vajutad kolmanda käigu peeneks ja saad värdjast mööda. ja ment keerab ringi ning teeb sulle kiirustamise eest trahvi, vaatamata sellele, et oled talle viisakalt situatsiooni lahti seletand.
kui tahtlikuks seda rikkumist lugeda?

Kas sellises olukorras poleks mõistlikum möödasõit hoopis katkestada ja naasta oma sõidurajale, mitte higimull otsa ees üritada vastutulijat ahistada?

mags kirjutas:
niiet müü auto maha kui sõita ei jõua. missasja?
kas keegi on üldse vingunud siin teemas, et pluss 75 viiekümne alas, olin juua täis ja ment tegi trahvi, on värdjad raisk?
ei ole ju. siin pole keegi kirjutanud, et oleks oma rikkumise üle uhke ja ei saa aru miks trahvi tehti. asi on inimlikkuses nagu mainitud ja kunagi pole kõik must-valge.


Vastaks su enda sõnadega
mags kirjutas:
... kunagi pole kõik must-valge


Ehk kuidas küla koerale, nii koer külale. Mind isiklikult ei ole keegi spidomeetri järgi +20 km/h kiiruse ületamise eest kinni pidanud (kuigi olen korduvalt kiirust mõõtvast politseist mööda sõitnud nii) ning seetõttu tundub veidi ulme, kuidas mõnel on õnnestunud siin +3 vms eest trahvi saada. Ehk olid seal mingid muudki tegurid, mingi muu osa loost, mis siin jäeti rääkimata ning kontekstist rebiti välja vaid +3km/h kiiruse ületamine.

Kogu seda teemat lugedes jääb mulje, et asjaosalised ei ole päris täpselt aru saanud, mis siis ikkagi muutus ja mis teisiti on.
Eelmise aasta lõpus ja käesoleva aasta alguses jõustunud Liiklusseaduse muudatused (nagu teemagi ütleb) karmistasid vaid karistusi mitte ei keelanud ära midagi sellist, mis ennem lubatud oli.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Parandused liiklusseaduses 27.12.2008, Politseiriik 2009
PostitusPostitatud: 05.01.2009 18:50 
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.04.2004 09:38
Postitusi: 13
Asukoht: tallinn
CT kirjutas:
Köhiks nats. LE kohustab sind sellisel juhul ühissõidukirada kasutama.


jah, aga sa pead keerama paremale esimesel võimalusel.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Parandused liiklusseaduses 27.12.2008, Politseiriik 2009
PostitusPostitatud: 05.01.2009 19:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: 04.04.2003 22:19
Postitusi: 595
Asukoht: Tallinn
BEMARI535 kirjutas:
mags kirjutas:
näide2:
sooritad bmw-ga möödasõitu ja isik kellest möödutakse otsustab kiirendada ning mitte lasta sul tagasi reastuda. vältimaks laupkokkupõrget vastutuleva mendiautoga vajutad kolmanda käigu peeneks ja saad värdjast mööda. ja ment keerab ringi ning teeb sulle kiirustamise eest trahvi, vaatamata sellele, et oled talle viisakalt situatsiooni lahti seletand.
kui tahtlikuks seda rikkumist lugeda?

Kas sellises olukorras poleks mõistlikum möödasõit hoopis katkestada ja naasta oma sõidurajale, mitte higimull otsa ees üritada vastutulijat ahistada?


Sõltub olukorrast - kiiruste( vahe)st, enda auto võimsusest ja muust. Mina olen korra elus sattunud siukse värdja otsa, kes minu mahapidurdamise peale hakkas ise ka pidurdama. Mina sõitsin mingi siukse +15ga, kui ette jäi, läks möödasõidule. Kui lõpuks nii kõvasti maha pidurdasin ja tema taha tagasi reastusin, pidurdas mingi 65-70 peale maha. Teisel möödasõidukatsel sama teema, siis lihtsalt punnisin (polnud too hetk väga võimas auto paraku) mööda, kuna polnud mingit soovi teada saada, millised m**imängimisevõtted veel ta arsenali kuuluvad.

Kokkupõrkel teevad suuremad kiirused küll rohkem damaget, aga samas (eeldusel, et tegu (enamvähem) kuiva asfaldiga) annab suurem kiirus Sulle rohkem manööverdamisvõimet ja kiirendamiselt pidurdamisele on vajadusel kordades lihtsam minna kui pidurdamiselt kiirendusele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Parandused liiklusseaduses 27.12.2008, Politseiriik 2009
PostitusPostitatud: 05.01.2009 19:44 

Liitunud: 27.07.2005 14:16
Postitusi: 51
Asukoht: rakvere
Kogu selle jama kohta siin ütleks mina, et asi sõltub siiski politseiniku tujust. On olnud 1 kokkupuude politseiga ajal, mil lube polnud. Oli vaja liikuda autoga umbes 3 km, ühest asulast teise, mööda suhteliselt sõidetavat teed. Lihtsalt, et auto võõra maja eest enda maja juurde ära saada. Ütleme nii, et auto seis oli nutune ( Esiosa avariiline, tuli katki, kapott kõveras, 1 tagumine õõtshoob oli katki, nii et taguots viskas lumel siia-sinna.) Samuti polnud ka lube, kindlustust ega ülevaatust. Sõitsin rahulikult teepeenral avariituled peal. politsei võttis sappa, 2 sekundit ning juba vilkurid käisid. Lasin akna alla, küsiti, dokke ja lube, vastasin, et ausalt, pole ei lube olnud ega dokumente kaasas ega mitte midagi. Seletasin ära, et sõidan siit sinna, et auto teise mehe hoovist jalust ära saada. Öeldi et olgu, meil on targemat ka teha, sõida koju ära. Ma pidin rooli tagant välja kukkuma. See on siis minu hea kogemus politseinikega. Väga normaalsed inimesed.
Samas teine variant on meie kohalik kondtaabel, kes on lihtsalt vastik pederast. Vabandage väljendust. Mõned näited: meil on alevis 2 poodi, üks on suurem ja teine selline väikene, nurgatagune, kus vanemad mehed siis peale tööd õlut võtmas käivad. Konstaablile aga meeldib poe ees vahest oodata ja kõigile, kes poest joobes väljuvad siis ka kohe trahvike teha. Pole ju normaalse inimese käitumine minu arust. Samuti saab siin ka igapäevaselt trahvi juht, kes unustab tagaistujale poe parklasse keerates öelda, et turvavöö on vaja kinni panna.

Ma saan kõigest aru, et tehakse vaid oma tööd, aga no selline kukk ikka annab olla. Ja minu arust on enamus neist sellised. koolis kiuasti, naine tõmbab ringi ja sõpru pole. Eks sellepärast nad sellised ongi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Parandused liiklusseaduses 27.12.2008, Politseiriik 2009
PostitusPostitatud: 05.01.2009 19:48 

Liitunud: 24.07.2004 09:39
Postitusi: 62
tfr kirjutas:
Sõltub olukorrast - kiiruste( vahe)st, enda auto võimsusest ja muust. Mina olen korra elus sattunud siukse värdja otsa, kes minu mahapidurdamise peale hakkas ise ka pidurdama. Mina sõitsin mingi siukse +15ga, kui ette jäi, läks möödasõidule. Kui lõpuks nii kõvasti maha pidurdasin ja tema taha tagasi reastusin, pidurdas mingi 65-70 peale maha. Teisel möödasõidukatsel sama teema, siis lihtsalt punnisin (polnud too hetk väga võimas auto paraku) mööda, kuna polnud mingit soovi teada saada, millised m**imängimisevõtted veel ta arsenali kuuluvad.


Njah... vahel võib see m**nimängimine ka mitte tahtlik olla. Ehk möödasõitja ja möödasõidetav võivad korraga avastada, et "raisk ei jõua" ja teevad mõlemad nii öelda õige teo. Ise olen sellises olukorras möödasõidetava rollis gaasi lahti lasknud ja kolmandaks reaks ruumi teinud, samuti ka vastutulijana.
See võiks tegelikult üldse kirjutamata reegel olla.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Parandused liiklusseaduses 27.12.2008, Politseiriik 2009
PostitusPostitatud: 05.01.2009 20:10 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.03.2004 01:34
Postitusi: 151
Asukoht: Oibljääd Vectra's
mags kirjutas:

no ma toon näite1:
tuled mööda paldiski maanteed tallinna poole ja seewalti eest tahad sooritada parempöörde pirni tänavasse. autod seisavad 300m pikkuses kolonnis, aga bussirida on täiesti tühi kuni pöördeni. ainuke põhjus miks sina bussirida ei kasuta on see et sa oled omaarust jube korralik liikleja, aga mõtlemisvõimet napib.
miks mina kasutaks? sest kui kõik, kes tahavad antud näite põhjal pirni tänavale keerata reastuks 300m enne pööret bussiritta, oleks kolonn lühem, mitte kedagi see ei segaks ning jääks ära ka täiesti mõtetu seismine, eriti kui sa samal ajal näed, et sa saaks kasutada bussirida.
ment võtab su maha ja ütleb, et liikluseeskiri on liikluseeskiri ja see kehtib kõigile ühtemoodi. ja muide, kui seletad talle, miks sa bussireas sõitsid, siis saad rohkem trahvi, kui siis kui tunnistad, et sõitsid ilma põhjuseta ja oled süüdi.
kuivõrd tahtlik rikkumine see on?


nüüd võta LE kätte ja hakka lugema... seal on kirjas, et õhistranspordi rada võib kasutada parempöörde sooritamiseks või kõrvalteelt peateele keerates aga sealt tuleb lahkuda nii kiiresti kui võimalik... see kui inimene ei tea seda ja ongi teises reas ja ootab 300m et saaks sinna pirni tänavale keerata, siis on ta ise jobu ja loll... olen ise keeranud sealt pirni tänavale ja samal ajal on seal politsei seisnud... ei ole maha võetud... samuti võin ma ka seal fooritaga seistes ymber mõelda, et ma ikka ei taha pirnisse keerata, võtan suuna välja ja yletan ristmiku kui foor roheliseks läheb


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Parandused liiklusseaduses 27.12.2008, Politseiriik 2009
PostitusPostitatud: 06.01.2009 10:07 
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.12.2008 22:10
Postitusi: 117
hollow kirjutas:
samuti võin ma ka seal fooritaga seistes ymber mõelda, et ma ikka ei taha pirnisse keerata, võtan suuna välja ja yletan ristmiku kui foor roheliseks läheb

LE sellist "ümbermõtlemist" aga ei luba. See oleks õigusakti eesmärgiga vastuolus, kui iga teine jorss hakkaks niimoodi "ümber mõtlema". Lõpuks mõtled igal ristmikul nõnda ümber ja lasedki mitu km mööda ühissõidukirada? Pead Pirnisse sisse keerama, tagasipöörde tegema ja sealt välja paremale pöörama.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Parandused liiklusseaduses 27.12.2008, Politseiriik 2009
PostitusPostitatud: 06.01.2009 10:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.03.2004 01:34
Postitusi: 151
Asukoht: Oibljääd Vectra's
CT kirjutas:
hollow kirjutas:
samuti võin ma ka seal fooritaga seistes ymber mõelda, et ma ikka ei taha pirnisse keerata, võtan suuna välja ja yletan ristmiku kui foor roheliseks läheb

LE sellist "ümbermõtlemist" aga ei luba. See oleks õigusakti eesmärgiga vastuolus, kui iga teine jorss hakkaks niimoodi "ümber mõtlema". Lõpuks mõtled igal ristmikul nõnda ümber ja lasedki mitu km mööda ühissõidukirada? Pead Pirnisse sisse keerama, tagasipöörde tegema ja sealt välja paremale pöörama.

loll jutt suhu tagasi... mina olen kyll tallinnlane ja tean kuhu ma sealt saan ja kas see on pirni tänav või mustamäe tee... tuleb aga inimene tartust kes pole varem tallinnas käinud... avastab, et see on siiski vale teeots ja sõidab sealt edasi. Kui ka härra "ment" otsustab sind õpetada ja trahvi teha, siis kui sa netist otsid kohtuvaidlusi, siis näed, et need trahvid on kõik tyhistatud... räägin kuna tean inimest kes on 3 sarnast juhtumit kohtukaudu võitnud


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 135 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7