Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 30.04.2024 05:32

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 38 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: K: Sõpruse ring tartus, kuidas sõita?
PostitusPostitatud: 07.04.2009 23:19 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.06.2004 12:37
Postitusi: 2077
Asukoht: Tallinn, Tartu
Ise olen kah aru saanud, et ei pea kuid mõned on vastu vaielnud. Autokooliajast on kah meeles, et ei pidanud samas 99% jääb sinna seisma :P Üldse on see nõme koht seal. Linna poolt tulles ei lähe mööda päeva kus seal jõnksu juures ette ei keerataks reavahetusel.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Sõpruse ring tartus, kuidas sõita?
PostitusPostitatud: 08.04.2009 09:13 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.05.2006 19:26
Postitusi: 253
Asukoht: Tallinn/Läänemaa
kui kellelgi huvi, siis mul olemas Tallinna ringristmike plaanid. Saaksite edasi arutada, kui valesti reastute ja kui lollid kõik teised on :hail


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Sõpruse ring tartus, kuidas sõita?
PostitusPostitatud: 08.04.2009 10:24 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.12.2005 02:07
Postitusi: 6898
Asukoht: Jüri
KIVIKUJU kirjutas:
kui kellelgi huvi, siis mul olemas Tallinna ringristmike plaanid. Saaksite edasi arutada, kui valesti reastute ja kui lollid kõik teised on :hail


Ma oleks väga huvitatud nendest...upi kuskile ülesse, ja sheeri linki :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Sõpruse ring tartus, kuidas sõita?
PostitusPostitatud: 08.04.2009 10:44 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.05.2006 19:26
Postitusi: 253
Asukoht: Tallinn/Läänemaa
kj kirjutas:
KIVIKUJU kirjutas:
kui kellelgi huvi, siis mul olemas Tallinna ringristmike plaanid. Saaksite edasi arutada, kui valesti reastute ja kui lollid kõik teised on :hail


Ma oleks väga huvitatud nendest...upi kuskile ülesse, ja sheeri linki :)

aga palun:

Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt


Tänaseks võib olla vähesel määral kuskil liikluskorraldus muutunud. need siis 2-3 aastat vanad plaanid. Aga suuremjaolt ikka on liiklemine samasugune nagu siis.


Viimati muutis KIVIKUJU, 08.04.2009 16:14, muudetud 4 korda kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Sõpruse ring tartus, kuidas sõita?
PostitusPostitatud: 08.04.2009 15:42 
Kasutaja avatar

Liitunud: 02.04.2009 20:19
Postitusi: 507
Asukoht: Tallinn
Kasuta Eestimaist www.upload.ee

_________________
.
Viimati muutis Ricky, 28.01.2013 13:40, muudetud 3245 korda kokku.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Sõpruse ring tartus, kuidas sõita?
PostitusPostitatud: 08.04.2009 16:05 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.05.2006 19:26
Postitusi: 253
Asukoht: Tallinn/Läänemaa
Ricky kirjutas:
Kasuta Eestimaist http://www.upload.ee

ja kuidas ma selle saan, et siia postitan pisipildi, aga pildile klikates tuleb originaalsuurusega pilt?

EDIT: korras :rokib


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Sõpruse ring tartus, kuidas sõita?
PostitusPostitatud: 08.04.2009 21:28 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.08.2006 14:30
Postitusi: 120
Asukoht: Tartu
tomcraft kirjutas:
Ja muidugi mis ettekeeramisse puutub, sis parim viis seda vältida on sõita kiirelt ja nagalt. 6-70ega lastes ei keera ilmselt teile eriti keegi ette, aga vaikselt 40ega soiudes teine juht ootab jha ootab ja sis vaatab et damn kaua võib ja laheb oma manöövrile...


Nüüd teemast päris mööda ja veidi moraali!
Sa oled ikka päris tark! Sõida jah 70 vaata kuidas pidama saad, kui keegi sulle ette sõidab. Veel hullem, kui mõni jalakäia kuskilt pimedast august sulle ette hüppab. Palju õnne sulle siis! Kui see juht seda 40ga sõitjat juba niikaua on oodand ja hakkab mõtlema damn kaua võib, siis ootab jõuab ta ära oodata kui 40ga sõitja möödas on. Linnas on vahemaad väikesed ja selle 60-70ga sõites ei võida mitte midagi (veel vähem selles, et sulle keegi ette ei keera). Enne vaatab küljepealt tulija, et oh, tomcrafti auto on veel nii kaugel ja küll ma jõuan, aga hui, ei jõudnud. Eks tema jääb süüdi, aga peavalu on mõlemal küllalt (sina ilma autota, vbla ka vigane ja süüdlasel sada muud häda) pärast sõidad teise veel vigaseks ka (halvemal korral terve pere jne). Peale selle kui ekspertiis teeb kindlaks, et sa kihutasid siis läheb asi veel hullemaks.
Põhiline on see, et sõida ohutult: säästad närve, kütust, autot jne. Eks ma ka vahepeal ületan kiirust, aga kõik omal ajal

Teemasse veel seda, et kui sõita mõistusega peaks (ma pole veel ühtegi trahvi kiiruse ületamise eest saanud (5 aastat autoroolis(lubateta sõitmisi ei arvesta) ja 3 aastat tsikliga). Kellegile jalgu ei jää kohe kindlasti ja pole veel üheski avariis osalenud, alati olen suutnud vältida kui mõni teine on eksinud. Vanasti oli isegi autojuhi lubade peal kirjas umbes selline jutt: Sõida nii nagu teised juhid oleks enesetapjad jne.

Ok, pikk jutt sai, aga põhiline on ikka, et mõtle enne kui midagi teed, pärast ei suuda muidu seda sitta ära süüa.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Sõpruse ring tartus, kuidas sõita?
PostitusPostitatud: 19.04.2009 14:32 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.02.2005 17:22
Postitusi: 8
Asukoht: Tartumaa
Teemasse, et seal kus sul on kollane punkt peaks liikluseeskirja järgi kolm sekundit enne manöövri algust suund sees olema. Kollase punkti juures pead olema veendunud, et sulle teed antakse. Üle pideva joone rida vahetada ei tohi. Nii ütleb liikluseeskiri. Paragrahve ma ei viitsi otsida. Vähemalt 10 aastat tagasi õpetati mulle autokoolis nii.

Teemast välja

milo kirjutas:
Täna Tartus kella 11 aeg kesklinnas Võidu silla peal läks kitsaks. Ees venis mingi kommunaali tänavapuhastus traktor selle järel üks roostes mondeo ja siis mina. See 20km/h tunnis liikumine ei tundunud eriti mõistlik. Kiire oli. Siis tahtsin teise sõiduraja kaudu mööduda. Selgituseks, kes Tartut ei tea, et mõlemas suunas on silla peal 2 sõidurada. Peeglist jälgisin teist rada ja nägin, et kaugemalt tuleb teine ford, et kui ma nüüd kiirelt teen siis... Suund oli ennem sees tiksunud vist juba 10-15 sekundit. Olin juba kõrval rajal kui nägin, et ford kõrvale oli süstinud ja, et mitte talle külge tõmmata, tõmbasin tagasi oma ritta aga sinna enam hästi ei mahtunud ja tegin enda ees liikunud roostes mondeo pampri võrra lühemaks. P*rses hommik.


Peale seda ma sõidan Tartu linnas mitte kiiremini kui märk näitab.
Minu juhtumi kohta ütleb liikluseeskiri "§93. Taga sõitev rööbasteta sõiduki juht peab andma teed ümberreastuvale naaberrea juhile."
On oluline muidugi, et antud kohustuse täitmiseks eksisteerima eeldus, et taga sõitvale juhile jäetakse reaalne võimalus tee andmiseks. Et mölaks ei läheks siis see reageerimisaeg oli talle jäetud minu poolt. Tegelane pigem vaatas, et ei seda bemmi ma vahele ei lase!

Aga noh kes neid liikluseeskirju ikka tunnistab onju :bs

Terv,
Milo


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 38 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 94 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7