Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 29.04.2024 08:50

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 38 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: K: Sõpruse ring tartus, kuidas sõita?
PostitusPostitatud: 05.04.2009 23:41 

Liitunud: 12.07.2006 23:47
Postitusi: 3707
viimased kaks posti iseloomustavad vägagi hästi Eesti liikluskultuuri :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Sõpruse ring tartus, kuidas sõita?
PostitusPostitatud: 06.04.2009 09:41 

Liitunud: 27.12.2003 00:36
Postitusi: 123
Iseloomustavad TARTU liikluskultuuri, no offence, aga kohati on ikka täiesti idioodid seal linnas roolis. Seal ringipeal tuleb alati pidevalt ringi vahtida, et mõni eeskirju mitte tundev külge ei sõidaks.

_________________
1/4 mile - 10.4(zx6r)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Sõpruse ring tartus, kuidas sõita?
PostitusPostitatud: 06.04.2009 12:03 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.01.2009 16:55
Postitusi: 2200
Asukoht: Tartu
Tartu liiklus on jah nii nagu on:s
Minujaoks on lausa pidupäev,kui saab tallinnas või välismaal sõita.

Aga umbes kuu tagasi teatas sõber mulle,et kui seal märke jälgida,siis polegi nii raske sõita!Sama ringi kohta ütles siis :wink:

_________________
oopc ütles:Streetracerile oleks load nagu kõrghariduspaber ehk.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Sõpruse ring tartus, kuidas sõita?
PostitusPostitatud: 06.04.2009 14:32 

Liitunud: 07.01.2004 19:50
Postitusi: 2755
Asukoht: Tartu
Ma kyll ei ytleks, et siin rohkem idikaid liikluses on kui mujal. Ja pööra ka tähelepanu, et kohalikud "pohhuiistid" suudavad ilmselt väga eduliselt ära sõita, aga kui siia tuleb mõni inimene võõrast linnast(olgem ausad, esimene kord oli mulgi, et wtf kuidas siin sõidetakse, aga teine kord oli juba olemas) siis ilmselt tundub ta ka nagu idikas - umbes nagu teil tallinnas, kus linnakiirus on kohati sama mis maanteedel. Ei saa syydistada, et Võru inimesed pole sellega harjunud nt, või vanemad liiklejad, kel selline märkide virr-varr, nagu seal ringiümber on, pea hetkeks segi ajab. Aga see vend, kes neid saari sinna niipalju tegi, sellele võiks kyll harjavarrega :sex pista!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Sõpruse ring tartus, kuidas sõita?
PostitusPostitatud: 06.04.2009 14:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.06.2004 12:37
Postitusi: 2077
Asukoht: Tallinn, Tartu
tomcraft kirjutas:
Aga see vend, kes neid saari sinna niipalju tegi, sellele võiks kyll harjavarrega :sex pista!


Need saared on sellesmõttes positiivsed, et kadusid ära debiilid kes sõitsid vabas reas ette otsa välja ja siis suund sisse ja ootasid kuni vahele saab keerata. Aga muidugi uue skeemiga on läbilaskevõime niipalju suurenenud, et nii pikkasid ummikuid enam pole. Samas ei jää need saared ju kellelegi ette, ilusti mahub autodega vahelt läbi :)

Ja ärge põdege, ma nägin ükspäev seal superliiklusspetsi. Tuli sõpruse pst mäest alla, lõi vasaku suuna sisse, sõitis ringi tagurpidi, sõitis üle pideva joone ja telliskivi alt eedenisse sisse ja läks sama debiilselt pärast minema. Ja sõitis sõpruse pst asuva maja ette pärast (elab äki seal), sõidab vist iga päev seal nii :)


Aga teemasse... silla pealt tulles ja pikka keerates on tõesti nautke ebaloogiline käik. Sõidaks nagu risti üle ühe rea, et välja keerata. Kui keegi Eedeni poolt süstib, siis jõuab sulle kõrvale sõita ning keeradki täpselt ette talle. Oluliselt loogilisem oleks kogu ring parempoolses reas läbida ning siis välja sõita.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Sõpruse ring tartus, kuidas sõita?
PostitusPostitatud: 06.04.2009 15:07 
Kasutaja avatar

Liitunud: 02.04.2009 20:19
Postitusi: 507
Asukoht: Tallinn
Aga teise rea algus on mõeldud otse välja sõitmiseks.

Ise mõtlen ka, et seal kus pikk katkendlik joon hakkab kui rida vahetad siis tõmbab sulle mõni hull küljepealt sisse, muidugi enne reastumist vaatad peeglisse, aga kui tulebki autosid ega siis ringil ometi seisma ei jäe, et lasta välimisel ringil sõitjad mööda :?

_________________
.
Viimati muutis Ricky, 28.01.2013 13:40, muudetud 3245 korda kokku.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Sõpruse ring tartus, kuidas sõita?
PostitusPostitatud: 06.04.2009 15:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.06.2004 12:37
Postitusi: 2077
Asukoht: Tallinn, Tartu
Noh reavahetus ringil on iseenesest ok, kui vaja siis võtadki hoo maha. Kuid see katkendjoon hakkab suht hilja pihta (vähemalt mina mäletan küll et hakkab hiljem kui joonisel kujutatud), et see ei ole eriti reavahetuse moodi, pigem lihtsalt teisest reast välja sõit.. ning päris korralik shikaan tuleb kui mitte sõita keelatud joonte peale.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Sõpruse ring tartus, kuidas sõita?
PostitusPostitatud: 06.04.2009 16:42 

Liitunud: 07.01.2004 19:50
Postitusi: 2755
Asukoht: Tartu
Need saared jäävad talvel libedaga ikka väga ette...eriti kui on veel terve hunnik lund maha sadanud....Ja mingid vahelekeerajatest kellest sa räägid....noh ma ei tea ma sõidan keskelt läbi 3-4 korda päevas seda ja pole nagu täheldanud, et keegi midagi väga idiootset teeks....ei midagi erilisemat, kui mujal linnas, kus umbluu reast üritatatakse sooritada pea et võimatuid manöövreid.... :wink:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Sõpruse ring tartus, kuidas sõita?
PostitusPostitatud: 06.04.2009 16:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.06.2004 12:37
Postitusi: 2077
Asukoht: Tallinn, Tartu
Enam jah neid ettekeerajaid pole sest pole ummikuid, kuid varem ntx Pika tnv poolt oli ikka igasuguseid võimlejaid. Aga tglt on nii, et vanapapidel on ilmselt lihtsam ja turvalisem sõita saarte vahelt kui hõljuda kuskil ebamäärases reas :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Sõpruse ring tartus, kuidas sõita?
PostitusPostitatud: 06.04.2009 21:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.01.2005 17:11
Postitusi: 830
Asukoht: Tartu, Annelinn Tel: 55978110
Need saarekesed tehti minuarust jalakäijate pärast.. Vahepeal ju oli neil plaan tunnel/viadukt teha, aga raha njetu :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Sõpruse ring tartus, kuidas sõita?
PostitusPostitatud: 06.04.2009 21:40 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.08.2006 14:30
Postitusi: 120
Asukoht: Tartu
Saared on jah jalakäiate pärast. Ja mis libedaga juttu siin aeti, mul pole normaalsetel kiirustel seal kunagi probleeme olnud (ps sõidukiirus vali vastavalt oludele).
Kuskilt sissesõitmise hirmu ei tohiks ka olla, kui kõik reegleid järgivad. need, kes kalda teelt tulevad, need peavad teed andma, enne kui ringile sõidavad. Lihtne ju.

Aga muidu jah Tartu liiklus on vahepeal :waah .
Üks näide: Kui tulla vabaduse pst turu-riia ristmiku poole, siis tipptunnil on alatasa nii, et see turuhoone ristmik läheb jummala umbe. Minul on tavaliselt vaja sillapeale keerata (2 rida keerab) ja ikka väga tihti on nii, et vasakpoolne rida on täiesti tühi aga parempoolne rida on täitsa täis ja saba ulatub ristmikule välja (st keegi enam ei saa vasakusse ritta reastudagi, kuna parempoolne rida ja ohutussaar koos fooripostiga blokivad selle võimaluse ära). Ma saaks aru, et inimestel on vaja otse sõita (paremast reast võib otse ka sõita) aga no ütleme, et pooled autod keeravad sillapeale ära. Kas raske on ka vasakpoolset rada kasutada, et autosi mahuks rohkem ja ristmiku läbilaske võime suureneks. Olen kuulnud ka vabandusi, et aga nagunii ma keeran sillapealt Fortuunasse edasi, siis ei pea reastuma, aga fakt on see, et vasakust reast jõuab ikka 10 korda selle ajaga reastuda. Mul läheb tavaliselt selle asja pärast 2 fooritsüklit kauem seal. Inimesed ikka üldse ei mõtle...keegi muidugi mingit reeglit ei riku seal, aga ikkagi võiks ratsionaalselt mõelda.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Sõpruse ring tartus, kuidas sõita?
PostitusPostitatud: 07.04.2009 15:00 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.03.2006 21:34
Postitusi: 247
Asukoht: võru/tartu
Selle ringi peal on mulle vist isegi kolm korda peaaegu sisse keeratud. Nimelt mingi vend hakkab ringilt maha sõitma ja mina olen praktiliselt kõrval ja sõidan samuti maha(kaks rida läheb maha ringilt) ja see tüüp maha sõites, selle asemel et püsida oma reas, keerab minu ritta :? Täpselt sama juhtumit olnud kolm korda, järgmine kord peaks kaasi juurde andma :devil

Rääkides üldse liiklusest, siis ükspäev hakkas bussijuht seal ringi juures tagurdama, kuna avastas vist, et oli valesse ritta sõitnud :lol

_________________
BMW ja VAG diagnostika, autode mootori ja veermiku remont Tartus
56792145


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Sõpruse ring tartus, kuidas sõita?
PostitusPostitatud: 07.04.2009 22:23 

Liitunud: 07.01.2004 19:50
Postitusi: 2755
Asukoht: Tartu
No sõidukiirus vastavalt oludele bla bla bla. Minu arust need saared on mööda(ma saan aru et jalakäiatele teoorias kasulikud,aga autojuhi seisukohast suht nyrid. Mite rohkem s*tta keset teed seda halvem.
Ja muidugi mis ettekeeramisse puutub, sis parim viis seda vältida on sõita kiirelt ja nagalt. 6-70ega lastes ei keera ilmselt teile eriti keegi ette, aga vaikselt 40ega soiudes teine juht ootab jha ootab ja sis vaatab et damn kaua võib ja laheb oma manöövrile...

aga et halameestega punti saada, sis mainiks ära Riia-Suurkaare-Luunini risti. Sõites mööda riia mnt. linna poole punase tule korral peab juht seisma jääma ENNE suure kaare väljasõitu, MITTE ronima otse foori alla!!!!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Sõpruse ring tartus, kuidas sõita?
PostitusPostitatud: 07.04.2009 22:38 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.06.2004 12:37
Postitusi: 2077
Asukoht: Tallinn, Tartu
tomcraft kirjutas:
aga et halameestega punti saada, sis mainiks ära Riia-Suurkaare-Luunini risti. Sõites mööda riia mnt. linna poole punase tule korral peab juht seisma jääma ENNE suure kaare väljasõitu, MITTE ronima otse foori alla!!!!!!


Vasakpoolsest reast võib sõita foori taha välja. Aga need, kes sõidavad kaarest välja ja keeravad paremale, kas nad peavad foori taga sisma jääma?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Sõpruse ring tartus, kuidas sõita?
PostitusPostitatud: 07.04.2009 23:14 

Liitunud: 07.01.2004 19:50
Postitusi: 2755
Asukoht: Tartu
Nagu mina aru olen saand, sis ei pea! Sest see valge paks joon on ennem risti, kus peab seisma jääma, välja keerates pole joont ja kui luuninist keerad sis ei pea ka seisma jääma....Aga seda jah, et vasakust võib, see suva ka....lihtsalt seal vahepeal mingid idikad panevad terve risti kinni:S


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 38 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 167 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7