Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.04.2024 15:38

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Eraisiku tööriistarent
PostitusPostitatud: 09.07.2017 21:09 

Liitunud: 19.09.2014 19:55
Postitusi: 555
Asukoht: Keila/Tallinn
Omal on aegade jooksul hunnik erinevaid spetsiifilisi tööriistu kätte jäänud. Kuna selliste asjade omamine on enamikule ebamõistlik ning tööriista laenutusest autodega seonduvaid asju väga ei saa, siis avan oma putka. Ei pane pahaks kui teisedki siia alla, minu eeskujul, oma renditavaari postitavad, kui selleks soovi on.
Suuremad asjad asuvad mul Keila ligidal maakodus, väiksemaid saab kätte Tallinnast Vilde teelt. Etteteatamisega on võimalik suuremaid asju ka Tallinna orgunnida.
Rendi hind on läbivalt 10€ ja kuni nädalaks ajaks, tagatisrahaga 50€, kui pole eraldi välja toodud teisiti.

M57 ja M51 kõrgsurve pumba eemaldamise ja kettiratta fikseerimis abinõu.

M57 nukka rakis- Nukkvõlli paika sättimise jaoks (tehtud esimese generatsiooni M57 nukkade järgi).

väntvõlli lukustuspinn- sobib kindlalt M57 ja M51 mootoritele (8mm otsik väntvõllile ja 10mm ülejäänud keha), käib kaasas ühe ülemiste komplektiga, oleneb kuidas parasjagu vaja on.

M51 Pihustivõti- juhtpihusti juhtme lõhikuga

Mootori survetester diislitele, valikus on palju erinevaid ühendusotsakuid nii eelsüüteküünla kui ka pihusti ava kaudu surve mõõtmiseks. NB mõõdetav saavutatav rõhk ei ole kaugeltki sama mis kompresiooni suhtarv, M51d25 märja testi puhul pressisin 51 baar'i välja näiteks(ametlik kompresioon 22,1).
Pilt

Mootori pukk- lubatud kandevõime 450kg, originaal keeramis torule tuleks pikem jõuõlg otsa panna, muidu oht selga vigastada, telg ei liigu laagrite peal.

Mootori kallutus/tõstevahend- võimaldab mootorit nurga all kapoti alt välja tõsta. Töötab põhimõttel, millega keermelati abil nihutatakse raskuskeskme punkti.

Kett-tali- tõstevõime 1 tonn, keti pikkus 3m
Pilt

Njuutonmeeter- noonjus on peal kg'ides, konfitsent on 9,8Nm=1kg*f, mina arvutan 10nega. Noonjus on nihutatav, et paned näiteks seierile 10kg(98Nm) peale ja siis väänad kuni seier näitab nulli. Noonjus maks 25kg~245N*m
Pilt

Käsihoon- pole küll kõige proffesionaalsem tulemus, kuid kindasti parem kui siledaks või laineliseks kulunud silindri pind. Käib kästitrelli otsa.
Pilt

Alalisvoolu ampertangid- väga suur osa ampertange töötab ainult vahelduvvoolu peale, minu omad on võimelised lugema ka alalisvooolu. Vähim märgitud mõõdetav kogus 0,01 A, max 400A.
Hea kasutada sõidukis lühiste ja lekkevoolude suuruste ja asukohtade määramiseks.

Lõhikuga padrunid- sobivad hüdraulika ja kütusetorude kinni/lahti keeramiseks kohtades kus lehtvõtmega ligi ei saa.

Pneumaatiline taldlihvija- nimi ütleb kõik

vedeliku tiheduse määramine- vahemikud 1,400-1,480 ja 1,000-1,800; 20kraadise vedeliku puhul (baasiks ehk 1,000 on puhta vee tihedus 1ccm=1g).
Pilt

Jootejaam ja "kolmas käsi", jootejaam on võimeline kõrvetama kuni 500 kraadi juures. Otsik on medium terav, otsikud on vahetatavad.
Pilt

Ir termomeeter- max temp 900 kraadi, võimalik mõõta distantsilt temperatuuri, kuni 9m oli vist. Seadmel on mitmeid funktsioone, sealhulgas taustvalgustus, lasersihik. Temperatuurga seonduvalt, max, min, aritmeetiline keskmine jms. Võimeline nii kord lugema kui ka laivis andmeid muutma.

vesiliivaprits- vajab töötamiseks rõhku vähemalt 150bar'i, töötab kõrgsurvepesuri abil, toimetab eeskujulikult.
Pilt

Käigukasti ja diffri õli lisamis pump- töötab käsimetodil, maht 1L
Pilt

IR radiaatorid- kokku kaks radiaatorit, ühes radiaatoris 2x500w IR soojendus elemendid.

soojendus puhur töötab 230V, max võimsus 3kw
Pilt

tööstuslik föön- max võimsus 2kW, max temp 600 kraadi, temperatuur ja ventilaatori kiirus on eraldi valitavad

1'' padrunid ja 0,5 meetrine kont- olemas 3 padrunit- 32 ja 36mm(2tk), sobib näiteks rattarummude lahti keeramiseks, kus on vajalikud suured jõud, kuid 1/2'' kont(enimlevinud) jääb koos padrunitega nõrgaks.
Pilt

Grammikaal vähim tajutav kaal 0,1oz (see on vähem kui 0,1g), ISO süsteemis vähim tajutav 0,1g ja suurim 1000g. Hea savu mõõta, mina panin selle abil kolvigrupid ühte kaalu.
Pilt

Laaser- pigem küll ehituslik abivahend, kuid hea asi siiski mida laenutada. laser näitab tohhujaa ja rohkemgi, iseseaduv.
Pilt

Kruvi tõmmitsad, mitu erinevat suurust, fotol näha.
Pilt

Vedrutõmmitsad- sobivad pea kõikidele spiraalvedrudele
Pilt

Akutester- Elektromehhaaniline, sobib nii 6 kui 12V akude jaoks ning laadimispinge kontrollimiseks. Aparaadi seatav koormus 100A ja loeb kuni 1000CCA(cold crank amps).

käigukasti tõstuk, suvaline motoneti oma, 500kg piiriga, aga toimetab kenasti.

Täieneb kui miskit lattu juurde tekkib.
53917831

_________________
Ükski auto pole omanikust parem.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eraisiku tööriistarent
PostitusPostitatud: 09.07.2017 21:19 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.04.2017 19:44
Postitusi: 187
Mis jootejaamaga täpsemalt tegemist ?

_________________
kell 21.60 kaitset pakub mul Russalka vihmamantel.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eraisiku tööriistarent
PostitusPostitatud: 09.07.2017 21:58 

Liitunud: 19.09.2014 19:55
Postitusi: 555
Asukoht: Keila/Tallinn
h.m..m kirjutas:
Mis jootejaamaga täpsemalt tegemist ?

oomipoest kunagi ostsin, tootjat ei mäleta, kui just see info oluline on. Eks ta miski odav oli.
Mitte midagi väga erilist, aga töötab eeskujulikult, mina olen rahul igastahes. Auto võtmetel omajagu nuppe ära vahetanud, mingeid takisteid, kondesid jne. jootnud. Tinapumpa pole ainult, aga seda asendab vasesukk vms.

_________________
Ükski auto pole omanikust parem.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eraisiku tööriistarent
PostitusPostitatud: 09.07.2017 22:10 
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.03.2017 18:04
Postitusi: 154
Pooled asjad oleks paras lihtsalt kellelegi tasuta ära anda. tra mingi 50 eur tagatist jätta päris lamp, enne ostad juba omale uue asja.

6 eurose jootekolbi rent 10 + tagaris 50 :D

_________________
SAAB 900 viggen


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eraisiku tööriistarent
PostitusPostitatud: 09.07.2017 22:14 

Liitunud: 19.09.2014 19:55
Postitusi: 555
Asukoht: Keila/Tallinn
ema on sul 6 euri. Kui ei soovi rentida siis võid üheks korraks poest osta ning kümneks aastaks keldrisse ruumi koguma panna.
Loll on see, kes raha küsida ei oska.

_________________
Ükski auto pole omanikust parem.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eraisiku tööriistarent
PostitusPostitatud: 09.07.2017 22:19 
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.03.2017 18:04
Postitusi: 154
Tõsta see rämps prügikasti kõrvale.

_________________
SAAB 900 viggen


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eraisiku tööriistarent
PostitusPostitatud: 10.07.2017 01:18 

Liitunud: 19.09.2014 19:55
Postitusi: 555
Asukoht: Keila/Tallinn
Timmah kirjutas:
Tõsta see rämps prügikasti kõrvale.

kui raha pole, siis mida saed üldse? Mida sul endal konkurentsiks joonele panna on? Veneaegsed vanaisa pärandatud lehtvõtmed?
Ma ei sunni kedagi teenust kasutama. Ja jootekolvil ning -jaamal sa ka vahet ei tee. Ning seda sa ka lugeda ei oska, et "kolmas käsi" käib antud rendikomplekti sisse. Nädalaks ajaks on 10€ eest asja küll. Ma võin tagatiseks miljon ka küsida, hiljem annan tagasi, pole isegi mitte asi mille üle arutleda.
Kel pole tagatist 50€ maksta, tal pole ka hiljem lõhutud atribuudi kinni maksmiseks raha.
Sinujaoks võibolla üle mõistuse(ilmselget sul seda palju pole) kallis, aga mõnele teisele on selle eest rohkem ja veel.
Hetkeseisuga olen endale teadaolevalt ainuke sellise autospetsiifilise renditavaari pakkuja turul, nomenklatuur väike on, aga kõik suured asjad saavad alguse väikestest, nagu sinagi kunagi oma esivanema kotis.

_________________
Ükski auto pole omanikust parem.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eraisiku tööriistarent
PostitusPostitatud: 10.07.2017 02:14 

Liitunud: 10.05.2008 12:06
Postitusi: 142
Asukoht: Tartu
Eitea kuidas reaalselt on aga m57 erinevaid rakiseid ilmselt tahetakse rentida küll. Ma ise ei sööstaks ostma abivahendit kui selle rent on kordades odavam ja vaja ehk korra kasutada! Teineasi mida laenaks oleks e39 tagumise sillatalapuksi vahetusrakis, et see võiks ka nimekirjas olla!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eraisiku tööriistarent
PostitusPostitatud: 10.07.2017 09:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.08.2008 14:39
Postitusi: 859
Asukoht: Tallinn
Normaalne teema. Võib tulevikus kasulikuks osutuda. Pole mõtet saagida.

_________________
E38, E36 Cabrio


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eraisiku tööriistarent
PostitusPostitatud: 12.07.2017 21:58 

Liitunud: 20.04.2008 16:12
Postitusi: 2223
Keegi võiks päevaks mulle soodapritsi laenata..

_________________
Kui mul und ei tule, siis loen lambaid ja nende postitusi..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eraisiku tööriistarent
PostitusPostitatud: 19.07.2017 18:22 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2013 12:24
Postitusi: 460
WhoIsTheMaster kirjutas:
Timmah kirjutas:
Tõsta see rämps prügikasti kõrvale.

kõik suured asjad saavad alguse väikestest, nagu sinagi kunagi oma esivanema kotis.

Munakott ja kusepõis on ikkagi erinevad organid ja kõva saabimees on ilmselgelt viimati nimetatud otsa pealt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eraisiku tööriistarent
PostitusPostitatud: 19.07.2017 18:33 

Liitunud: 20.10.2012 13:09
Postitusi: 1632
kelu kirjutas:
WhoIsTheMaster kirjutas:
Timmah kirjutas:
Tõsta see rämps prügikasti kõrvale.

kõik suured asjad saavad alguse väikestest, nagu sinagi kunagi oma esivanema kotis.

Munakott ja kusepõis on ikkagi erinevad organid ja kõva saabimees on ilmselgelt viimati nimetatud otsa pealt.

Pilt


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7