Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 27.04.2024 14:22

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 29 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: saksa registris oleva auto eestis regamine.kas saab &kuidas?
PostitusPostitatud: 15.08.2012 00:05 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2004 23:31
Postitusi: 20
Asukoht: tln kesklinn
1. Nii palju müüakse selliseid masinaid platsidel millel on siis kas saksa või prantsuse või mis iganes lääne euroopa number. - tähendab see siis seda et need on seal numbri järgi oleva maa registris? loogiliselt tundub küll?
2. või treilaga toodud ja see number on kuidagi transiit numbriks jäetud? või no krt teab seda siis keegi - andke teada - TÄNAN


Umbes neli aastat tagasi ostis ka üks tuttav viljandist kuskilt autoplatsilt saksa numbritega auto ja läks siis arki ja sai eesti numbrid - kahjuks ei oska öelda kuidas asi täpselt vormistati aga tavaline saksa number oli 100% kindlasti.

Ise olen ka autosid eestisse toonud ja samas on kõigile saanud teha transiit nr ja kindlustus. Kui saaks aga lihtsalt lambist osta ja eestisse põrutada oleks ju tunduvalt lihtsam. Pärast teavitab eesti ark vastavat maad, et võtaks selle masina arvelt maha.

leedus ka sellised müügil
http://auto.plius.lt/skelbimai/skoda-su ... 6094.html#


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: saksa registris oleva auto eestis regamine.kas saab &kui
PostitusPostitatud: 15.08.2012 00:20 
Kasutaja avatar

Liitunud: 04.09.2007 21:07
Postitusi: 1085
Asukoht: Tallinn
Sakslane võtab oma auto juba tihtipeale enne müüki arvelt maha (kas numbrid annab ära või siis medali numbri pealt, mis arvelolekut tõestab) - ei pea kindlustust maksma kui autot ei kasutata ning isegi kui keegi selle Saksasiseselt ära ostab, siis keerab oma transiidid külge ja sõidab oma liidumaale, kus ta auto niiehknaa uue numbriga (liidumaa lühendiga) arvele võtma peaks.
Kui sulle mõni müüja usaldab autot koos temapoolse kehtiva kindlustusega siis võiks jah kodupoole põrutada, kuid kes oleks nii "loll"... :D
Vähemalt oli nii paar aastat tagasi.

Ma sain oma autoga ka kaasa "päris saksa numbri", kuid sellel polnud just seda medaljoni peal = number pmst "ära antud".
Teistest riikidest kahjuks ei tea.

_________________
https://www.facebook.com/estoniancarimport // http://www.eci.ee
http://www.gazland.ee - parima kvaliteedi ja hinnaga gaasikütuselahendused Sinu autole! Tule külla ja ära maksa üle kütuse eest!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: saksa registris oleva auto eestis regamine.kas saab &kui
PostitusPostitatud: 15.08.2012 00:58 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2004 23:31
Postitusi: 20
Asukoht: tln kesklinn
tnx vastuse eest.


krt ma ka ikka nii naiivne ja rumal - ei tulnud mingile pahatahtlikule mõttelegi, no eks õnnetus ole ka võimalik, aga neid pohhiIstlikuid tüngamehi ole veel rohkem ma arvan.

müüjal on jah kindlam ikka ilusti kaelast ära saada.


Kunagi vaatasin Vilniuses ühte celicat - oli ehk 2005 või 2006 aasta igatahes läti piiril oli veel tavapärane kontroll ja siis müüa ütles et tema midagi vormistada ei saa ja auto ongi üldse venna nimel, kes inglismaal ja nüüd meil ühtne euroopa liit ja anna raha peo peale ja mina annan võtmed ja pane ajama - midagi pole vormistada vaja. Ma ei olnud sellise naljaga nõus ja kaup jäi loomulikult aga ka kahjuks katki.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: saksa registris oleva auto eestis regamine.kas saab &kui
PostitusPostitatud: 15.08.2012 12:57 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
See mahavõtmine toimub heal juhul teoorias. Praktikas ei viitsi keegi sellega riskida. Pole mina veel ühtegi autot saksa numbriga saanud, alati esimene asi et pane omad numbrid.
Mahavõtmisega on nii, et ma olen paar autot siit välismaale müünud. Üks läks Soome, paari nädalaga oli meie registrist kadunud. Teine läks Saksamaale ja sealt kuulduste järgi veel edasi Prantsusmaale ja kes teab kuhu ta lõpuks jõudis. Ühesõnaga ARK-s on siiani minu nimel ja ütlevad et nemad enne midagi ei tee kui vastava riigi registrist teadet pole tulnud. Lepingut käisin näitamas, mingi märke tegid, aga maha ikka ei võeta. Nüüd ongi, et pean pidevalt seletama miks mul nagu on ja ei ole ka autot (lihtsalt teatud eripära minul).
Samuti igasugu trahvid tuleks siis ju omanikule, kui kiiruskaamerasse või ristmikkukaamerasse sõita. Seda enam veel mingid bensuvargused jne. Keegi ei hakka endale sellist jama kaela võtma.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: saksa registris oleva auto eestis regamine.kas saab &kui
PostitusPostitatud: 15.08.2012 13:37 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2004 23:31
Postitusi: 20
Asukoht: tln kesklinn
tnx

järelikult on võimalik, aga auto omanikuna pole eriti mõtekas.

Probleemi ei tohiks ka tekkida koha peal olevate soome või mis iganes maa numbritega auto arvele võtmisega - kui kõik paberid korras. Kui välismaal mingi võõrandamise keeld siis siin arkis näevad nad selle ära ja arvele ei võta?
Siingi foorumis müüa välismaa registris olevaid autosid, millel võõrandamise keeld.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: saksa registris oleva auto eestis regamine.kas saab &kui
PostitusPostitatud: 16.08.2012 14:00 
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.11.2007 00:59
Postitusi: 810
Prantsuse autodel on kõikidel nr. küljes, piirivalve korjab muidugi läbikriipsutatud passi eest väheke kommiraha, sama teeb ka Leedu politsei, aga Eestis ja Lätis keegi ei näpi nende nr-tega. Lingil toodud Superb muidu suhteliselt sara, sattusin nägema oma silmaga. Olen poole aasta jooksul käinud leedus nädalas 1-4 korda, kui mingeid küsimusi siis võin anda nõu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: saksa registris oleva auto eestis regamine.kas saab &kui
PostitusPostitatud: 16.08.2012 14:40 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.06.2006 12:08
Postitusi: 49
Asukoht: Tallinn
mis need saksa transiitnumbrid koos kindlustusega hetkel maksavad (5 päevased) - juhul kui soovin oma jalapeal siiapoole sõitma hakata?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: saksa registris oleva auto eestis regamine.kas saab &kui
PostitusPostitatud: 16.08.2012 15:37 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Soomees kirjutas:
mis need saksa transiitnumbrid koos kindlustusega hetkel maksavad (5 päevased) - juhul kui soovin oma jalapeal siiapoole sõitma hakata?

100-110 euri, sõltuvalt kus teed (piirkonniti on erinevad). Kindlustus kuskil 80 euri, riigilõiv 10.20, numbrid ühes kohas 5kas tükk, teise 10 tükk.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: saksa registris oleva auto eestis regamine.kas saab &kui
PostitusPostitatud: 16.08.2012 17:05 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2004 23:31
Postitusi: 20
Asukoht: tln kesklinn
kuna siin juba natuke läbuks läks siis jätkame.

Kust leedus küsida või otsida auto juppe? Turbot Kia Sorentole 103kw 03a2,5D - lammutamiseks masinaid autopliusist on päris palju - mõndadele helistasin ka aga kellelgi pole.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: saksa registris oleva auto eestis regamine.kas saab &kui
PostitusPostitatud: 16.08.2012 18:14 
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.11.2007 00:59
Postitusi: 810
Ainuke variant ongi kuulutuste peale helistada, niisama lampi ei leia üldiselt midagi - pead teadma kohti kus otsida ja küsida.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: saksa registris oleva auto eestis regamine.kas saab &kui
PostitusPostitatud: 11.11.2013 15:22 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 15:40
Postitusi: 92
Asukoht: Tln
Kui Saksa 5.päevane transiitnumbri kuupäev ja kindlustus on lõppenud, kas on võimalik ka seda kindlustust Eestis pikendada? Tõin Saksast auto aga ei tahaks seda ennem arvele võtta kui teise auto numbrid vabanevad paari nädala pärast.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: saksa registris oleva auto eestis regamine.kas saab &kui
PostitusPostitatud: 11.11.2013 17:58 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
No see numbrite (sama järgi arvestatakse ka kindlustust) kehtivusaeg on sinna numbrile pressitud ja pikendada seda ei saa. Samas olen linnapeal näinud sõitmas mitu kuud tagasi lõppenud numbritega autosid ehk siis sõidvad nad omal vastutusel

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: saksa registris oleva auto eestis regamine.kas saab &kui
PostitusPostitatud: 11.11.2013 18:04 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.06.2007 16:18
Postitusi: 5875
Asukoht: Ida-lääne-viru
Paned siin ülbelt ringi politsei kontrollida niikuinii ei saa saa/viitsi

_________________
Kui minema hakkab, siis kaardilugeja külge ette ja "Las minna!!".


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: saksa registris oleva auto eestis regamine.kas saab &kui
PostitusPostitatud: 11.11.2013 18:05 
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.11.2007 00:59
Postitusi: 810
killer666 kirjutas:
Paned siin ülbelt ringi politsei kontrollida niikuinii ei saa saa/viitsi

minimaalselt 200euri trahvi ikka garanteeritud + auto viiakse parklasse.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: saksa registris oleva auto eestis regamine.kas saab &kui
PostitusPostitatud: 11.11.2013 18:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.06.2007 16:18
Postitusi: 5875
Asukoht: Ida-lääne-viru
Välismaa numbriga autosid ei teisaldata.

_________________
Kui minema hakkab, siis kaardilugeja külge ette ja "Las minna!!".


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 29 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 137 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7