Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 29.04.2024 14:12

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 42 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Probleemne ristmik Tallinnas
PostitusPostitatud: 02.05.2009 12:05 

Liitunud: 04.07.2006 17:03
Postitusi: 160
Asukoht: Rapla/Tallinn
Väga hea, asjalikke vastuseid juba päris mitu tulnud. Aga võite pakkuda ka näiteks selliseid kohti, kus olulised liiklusmärgid ei asu seal, kus nad peaksid, või on mingit moodi varjatult vms, mille tõttu võib tekkida liiklusohtlikke olukordi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Probleemne ristmik Tallinnas
PostitusPostitatud: 02.05.2009 14:03 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.06.2006 19:49
Postitusi: 191
Asukoht: Tallinn
Carrera kirjutas:
Väga hea, asjalikke vastuseid juba päris mitu tulnud. Aga võite pakkuda ka näiteks selliseid kohti, kus olulised liiklusmärgid ei asu seal, kus nad peaksid, või on mingit moodi varjatult vms, mille tõttu võib tekkida liiklusohtlikke olukordi.

Üks koht, mis võib rahakotile valusalt kätte maksta, on see, kui tulla Balti jaama poolt piki Toompuiesteed ja siis keerata Luise tänavale. Luise tänaval on kiirusepiirang päevasel ajal 30 km/h, aga märgid asuvad kõrge-kõrge posti otsas kohe Toompuiestee-Luise nurga peal, mida varjavad veel puud kah. Lisaks sellele tuleb jälgida jalakäijaid, kes teed ületada tahavad ja see märk jääb seal suht lihtsalt märkamatuks. Viimasel ajal pole küll näinud, aga mäe all mõõdavad härrad miilitsad kiirust kah. Kaks aastat tagasi sain seal 1500.-, oli 35 üle.

Ja Alar, nagu ma aru olen saanud, siis sõidad sa sellistel aegadel öösel ringi, kui autosid väga vähe, aga kui seal ikka 12-2 ajal öösel sõita, eriti reede-laupäev, siis on suht suur oht avariisse sattuda. Olen seal nendel kellaaegadel n+1 korda matse näinud. Minu subjektiivne arvamus, vaielda pole mõtet. :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Probleemne ristmik Tallinnas
PostitusPostitatud: 02.05.2009 20:28 

Liitunud: 24.04.2003 13:50
Postitusi: 929
Asukoht: Põhjas
Luises on 30 asfaltile ka joonistatud nii et see ei ole küll vabandus et postiotsas märki ei näe.

Seoses Tehnika-Toompuiestee ristmikuga... kui mina tulen balta poolt siis mis nipiga ma peaks nägema et sul seal põleb korraga roheline ja samuti suuna nool? :)
Kuna Tehnikal on 2 rida siis loogiline on, et balta poolt tulijad keeravad esimesse ritta ja kiriku poolt tulijad teise... minu meelest on seal maas ka pidev joon kuni järgmise foorini majanurgal mis on jalakäijatele mõeldud vms.
Samuti võtavad inimesed seda korraga keeramise varianti arvatavasti selliselt, et kuna mina(balta poolt tulija) sooritan parempööret omast sõidusuunast ja sina kui kiriku poolt tulija sooritad vasakpööret üle vastassuuna siis järelikult sina peaksid mulle teed andma kuna mina pole kohustatud nägema mis foorid sul seal põlevad :)

Kindlasti üks saast koht on Tartu mnt-Järvevana ristmik ning Tartu mnt.- Peterburi tee ristmik.
Esiteks Suur-Sõjamäelt tulijatele kestab foor liiga lühikest aega kuigi Smuuli tee pikendusega suunati suhteliselt suur osa liiklust just sinna.
Teiseks Tartu mnt-lt(lennujaama poolt) Järvevanale pöörajate 2 rida millest esimene suht kohe otsa saab ning maha on see märgitud ainult joontega. Vaja oleks sinna siiski piirdeid või siis pikemalt kestvat rida kuna paljud panevad seal tuima ja lihtsalt rammivad Sikupilli poolt tulijaid. Samuti on Statoili kõrval olev bussipeatus halva koha peal sest kui buss seal seisab siis on Sikupilli poolt tulijatel tavaliselt esimene rida suures osas kinni kuna buss lihtsalt vedeleb ninaga poole rea peal ees. Ehk siis lühidalt öeldes on seal tekitatud situatsioon kus erinevate tegurite kokkulangevuste hetkel saab 4 reast järsult 2 rida kuid autosid tuleb igast suunast järjest peale ning mõni lennujaama poolt tulja tahab veel äkki Statoili ka pöörata :D
Kolmandaks on fooride töötsükklid väga perversed nende kahe ristmiku peale kokku :D
Neid küll muudetakse mingitel aegadel kui enamasti on niipidi sattunud et kõigepealt lastakse lennujaama pool linna poole ja seejärel järvevanalt linna poole. Samas aga on teiselpool viadukti foor punane alles ning kõik seisavad ... samuti kõik muud suunad, kuna paljud sõidavad järvevanalt ristmikule välja kuid edasi ei pääse linnapoole :)
Kui nüüd teiseltpoolt tulla, siis kõigepealt lastakse tartu mnt-peterburi ristmikul linnapoolt tulijad läbi ja seejärel peterburi poolt järvevana/lennujaama suunas liikujad. Kuid oh üllatust... järvevana ristil alles foor on punane ja linnapoolt tulijad vedelevad veel ummikus ees... ja peterburi teel kasvab järjekord üha pikemaks :D

Jube pikk ja keeruline jutt sai aga ehk on arusaadav asja mõte :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Probleemne ristmik Tallinnas
PostitusPostitatud: 02.05.2009 20:51 

Liitunud: 07.06.2005 15:13
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn/Nõmme
Mul on siis korra endal tulnud ette suht terav moment Ehitajate tee-Pärnu mnt ristmikul ehk Nõmme keskuse juures.

Probleem siis, et fooride mittetöötamisel on ebatraditsiooniline (peatee pöörab) liiklusmärk puuokste varjus.

Peatee on seal minu teada Ehitajate teelt Nõmme mäe poolt ja keerab Järve poole vasakule. Seega peab Järve poolt tulija, kes tahab Hiiule sõita, Nõmme mäe poolt tulijaid läbi laskma. Öösel foorid ei tööta seal alati ja Järve poolt tulles on ristmiku liikluskorralduse märk kasepuuokste varjus vms. Tulin Nõmme mäe poolt, et otse üle ristmiku Nõmme keskuse parklasse sõita, ekstra võtsin veel hoogu maha, vaatasin kindlasti, et paremalt Hiiu poolt keegi hooga ei tuleks, aga vasakul jäi mingi asfaldivärvi naksitralliauto kuidagi kahesilma vahele, kellega oleks päris toredasti nurgad kokku sõitnud. Õnneks mingi imelise siblimise peale õnnestus plokkis pidurdada ja mööda võimelda sellest tegelasest.

Nõmme keskuse parklas oodanud tuttavad said jälle naerda, et koguaeg kummivilinal sõidan, aga noh, suht siuke õnnelikemate momentide hulka jääv situatsioon oli see kindlasti.

Samas ei ole ma seal käinud teadlikult kontrollimas seda liikluskorraldust, seega kui eksisin ristmiku liikluskorralduse kirjeldamisel või tean lihtsalt liikluseeskirju valesti ja tegelikult ise hoopis rumal olen, siis vabandan ette juba, loodan et sõimu ei saa, kuna kõik lõppes õnnelikult siiski.


Viimati muutis baddog, 02.05.2009 20:55, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Probleemne ristmik Tallinnas
PostitusPostitatud: 02.05.2009 20:52 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.04.2004 14:01
Postitusi: 4
Asukoht: TLNa lähistel
tfr kirjutas:
Teine mind isiklikult regulaarselt häiriv liikluskorralduslik puudujääk on kohad, kus 2 rida pööravad ristmikul tänavale, kus on 3 rida. Ühed konkreetsed näited, kuhu ma ise pidevalt satun ja mis kohe meelde tulevad, on ntx Poskast parempööre Narva mnt-le Pirita poole või Tuukrist vasakpööle samamoodi Narva mnt-le Pirita poole. Sellistes kohtades võiks IMHO olla märgid "suunad sõiduradadelt", mis panevad liiklusskeemi konkreetselt paika, mitte et kummaltki realt üritavad tegelased keskmisse ritta keerata ja jälle signaalid ja näpud lendavad. Seal Poskast parempöördel kusjuures teisest reast üritatakse alati keerata keskmisse ritta ja seda niimoodi lõigates, et esimesest reast pole kuskile mujale minna kui äärekivisse.


+1

lisaks enda poolt koha, kus saaks liiklust sujuvamaks muuta. nimelt pärnu mnt-l draamateatri ees on ülekäigurada, mis sulgeb liikluse viru ringi poolt tulijatel. samas viru ringi poole liikuvad jäävad ristmikule ja otsa tn ei saa vasakule keerata ega üle sõita ja jalakäijad ei võimalda parem pööret teha. kui ülekäigurada tõsta teisele poole otsa tänavat, kohtumaja ukse ette, siis viru ringilt tulijad saavad keerata vanalinna enne ülekäigurada, kui jalakäijad ületavad, siis otsa tänavast on võimalik üle sõita ja paremale viru poole. vasak pöörde omad saavad ka välja ronida. teoreetiliselt võiks ju asi sujuvamaks minna.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Probleemne ristmik Tallinnas
PostitusPostitatud: 02.05.2009 21:09 

Liitunud: 24.04.2003 13:50
Postitusi: 929
Asukoht: Põhjas
aga miks sa arvad et kui ülekäigu rada teiselepoole tõsta,et siis saad otse üle sõita? siis jäävad ju viru ringi poolt tulijad ette seisma :D samuti ei saa sa sooritada vasakpööret kuna jalakäijad on ees... ehk siis sama surnud seis ikkagi :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Probleemne ristmik Tallinnas
PostitusPostitatud: 02.05.2009 23:02 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.06.2006 19:49
Postitusi: 191
Asukoht: Tallinn
oskaja kirjutas:
Luises on 30 asfaltile ka joonistatud nii et see ei ole küll vabandus et postiotsas märki ei näe.


Jah, tuli nüüd selle jutu peale meelde küll, et seal on nüüd 30 märk maha joonistatud ca pool aastat tagasi. Siis kui mina seal trahvi sain, polnud seda mahajoonistatud märki veel. Aga jah, see selleks.

Üks tuli veel meelde. Nimelt Narva mnt-d pidi Pirita poolt tulles Viru ringil Mere pst-le keerates esimese ja teise rea vahel pidevjoon, seega Pärnu mnt-lt jne tulijad ei tohi esimesse ritta keerata, aga võta näpust: keeravad ikka, tekitades liiklusohtlikke olukordi. :(


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Probleemne ristmik Tallinnas
PostitusPostitatud: 03.05.2009 01:42 
Kasutaja avatar

Liitunud: 30.07.2006 20:53
Postitusi: 136
Asukoht: Tallinn
Miks ei saa virkeskusest väljasõitjad parempööret teha?
Täiesti mõttetu koormus viru ringile.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Probleemne ristmik Tallinnas
PostitusPostitatud: 03.05.2009 08:41 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
Anthrax kirjutas:
Miks ei saa virkeskusest väljasõitjad parempööret teha?
Täiesti mõttetu koormus viru ringile.

Sa seda ei tea, et sealt bussid kõrvalt august välja keeravad? Oleks parempööre lubatud siis ei jõuaks seda hala ära kuulata, kuidas bussijuhid ei lase läbi vms.

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Probleemne ristmik Tallinnas
PostitusPostitatud: 03.05.2009 14:32 

Liitunud: 14.06.2008 11:40
Postitusi: 67
Bussijuhid keeravad esimesse ritta. Pangu siis keskusest väljatulijad 2 ritta keerama.

Lihtsalt tobe on Pirita tee Kadrioru poolne ots, kus öö läbi valgusfoor töötab. Seisin kell 4 öösel uhkes üksinduses 2 minutit punase tule taga. Mitte, et see midagi katastroofilist oleks, aga milleks seda vaja on?
Samuti on Pirital, Bermuda kõrval anduritega ristmik, mis tihtipeale ei taha reageerida ning tsikliga võib seal näiteks pikemat aega seista enne kui foor sinu olemasolu taipab.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Probleemne ristmik Tallinnas
PostitusPostitatud: 03.05.2009 20:20 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.04.2004 14:01
Postitusi: 4
Asukoht: TLNa lähistel
oskaja kirjutas:
aga miks sa arvad et kui ülekäigu rada teiselepoole tõsta,et siis saad otse üle sõita? siis jäävad ju viru ringi poolt tulijad ette seisma :D samuti ei saa sa sooritada vasakpööret kuna jalakäijad on ees... ehk siis sama surnud seis ikkagi :)

nii on jah, kuid pigem oleks see parem lahendus. minu arust.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Probleemne ristmik Tallinnas
PostitusPostitatud: 03.05.2009 22:31 

Liitunud: 06.05.2003 16:24
Postitusi: 28
üks koht tallinnas kus pea 100% võib uued plekid saada on K-kujuline ristmik kopli tänaval. seal kus vabriku tn algab ja kotzebue tn lõpeb. kui sõita mööda kopli tn balti jaama poole ja seal ristmikult teha V-pööre vabriku tänavale on üsna kindel et vastutulija kotzebue tänavalt eirab oma anna teed märgi kohustust.
aitaks kui panna sinna anna teed märgi alla lisatahvel peatee kulgemisest.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Probleemne ristmik Tallinnas
PostitusPostitatud: 03.05.2009 22:50 

Liitunud: 08.09.2007 23:29
Postitusi: 1119
Asukoht: Muraste
ActionJackson kirjutas:
üks koht tallinnas kus pea 100% võib uued plekid saada on K-kujuline ristmik kopli tänaval. seal kus vabriku tn algab ja kotzebue tn lõpeb. kui sõita mööda kopli tn balti jaama poole ja seal ristmikult teha V-pööre vabriku tänavale on üsna kindel et vastutulija kotzebue tänavalt eirab oma anna teed märgi kohustust.
aitaks kui panna sinna anna teed märgi alla lisatahvel peatee kulgemisest.


olen seal korduvalt pidanud pasundama autoga :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Probleemne ristmik Tallinnas
PostitusPostitatud: 08.05.2009 12:40 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
oskaja kirjutas:
Luises on 30 asfaltile ka joonistatud nii et see ei ole küll vabandus et postiotsas märki ei näe.

Seoses Tehnika-Toompuiestee ristmikuga... kui mina tulen balta poolt siis mis nipiga ma peaks nägema et sul seal põleb korraga roheline ja samuti suuna nool? :)
Kuna Tehnikal on 2 rida siis loogiline on, et balta poolt tulijad keeravad esimesse ritta ja kiriku poolt tulijad teise... minu meelest on seal maas ka pidev joon kuni järgmise foorini majanurgal mis on jalakäijatele mõeldud vms.
Samuti võtavad inimesed seda korraga keeramise varianti arvatavasti selliselt, et kuna mina(balta poolt tulija) sooritan parempööret omast sõidusuunast ja sina kui kiriku poolt tulija sooritad vasakpööret üle vastassuuna siis järelikult sina peaksid mulle teed andma kuna mina pole kohustatud nägema mis foorid sul seal põlevad :)



TFR tõi ju sulle LE punkti ka ära. Sa ei peagi midagi nägema, kui sul on põhifooris punane, siis sa pead andma teed.

Tsiteeri:
LE järgi on küll kõik J.O.K.K., aga reaalses elus inimesed LE §164 ("Kui juht sõidab lisasektsioonidega foori rohelise nooltule suunas ajal, mil põleb punane või kollane põhituli, peab ta andma teed mis tahes teisest suunast sõitvale juhile") teadma ei kipu ja pidevalt keeravad Balti jaama poolt tulles parempööret tehes vasakpööret tegijatele ette. Ja siis veel annavad signaali ja vehivad rusikaga kah.


Ja teiseks ei saa nii, et linna poolt tulijad vasakusse ja balta poolt tulijad paremasse ritta. Mina tulen tavaliselt linna poolt ja tahan kohe esimesse majadevahelisse sissepääsu keerata. Sõidan sealt väga tihti ja pidevalt on tõesti probleeme, et ei anta teed.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Probleemne ristmik Tallinnas
PostitusPostitatud: 10.05.2009 16:08 

Liitunud: 24.04.2003 13:50
Postitusi: 929
Asukoht: Põhjas
kuna sa oled seal kohalik siis küsimus, et kas seal on maha veetud pidev joon või mitte? kuna ma ise ei satu väga tihti sealt sõitma siis ei mäleta enam täpselt aga mingi ähmane pilt on silme ees, et sõiduridasid eraldab seal pidev joon (tehnika tn. alguses). sel juhul ei kotiks üldse kes kellele teed annab või peaks fooride järgi andma kuna pidevat joont ei tohiks enivei ületada ;)


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 42 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 142 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7