Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 29.04.2024 14:07

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 23 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Sain Lätis trahvi, kuidas edasi toimida?
PostitusPostitatud: 06.05.2009 17:22 

Liitunud: 18.01.2005 21:31
Postitusi: 24
Selle toonklaasi kohta vöiks keegi teadlik inimene kyll mainida midagi asjaliku. Nimelt saan mina aru nii, et kui sinu auto on läbinu tehnoylevaatuse Eestis, siis see on ka korras liiklema teedel mis siis et sul on kott ees. Ja ei tohiks olla see teise riigi mure kui nn kodumaal sul on täiesti kehtiv ylevaatus olenemata sellest kust ja mismoodi see ylevaatus saadi. Sest julgen arvata, et eri riikides on ka erinevad nôuded ala mingi Kasastani mobiil ei tohiks kindlasti meil siin kodumaal ringi kärutada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Sain Lätis trahvi, kuidas edasi toimida?
PostitusPostitatud: 06.05.2009 18:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2003 11:08
Postitusi: 581
fg11 kirjutas:
Eelmine aasta juhtus meil Leedus, et sõber jäi täispeaga sõites politseile vahele, karistuseks võeti load kaheks aastaks Leetu hoiule + mingi 10k vms trahvi. Igatahes tulime tagasi Eestisse, kutt käis ARKis, ütles et kaotas load ära ja sai uued plastikud. siiamaani mingit jama küll sellest tulnud ei ole.

Veel ei ole jah, jama tekib siis kui leedukad need load 2a täitumisel eesti ARK-i saadavad, siis tekib siin probleem - valeandmete esitamine = kriminaalsüüdistus. Oleks öelnud, et leedus võeti ära täis peaga sõidu eest, oleks OK olnud.. Leedukad saavad sõiduõigust võtta ära ainult oma riigis - st nende uute lubadega ta ka leedus sõita ei tohi.
Kui siin võetakse sõiduõigus sinult ära, siis mujal riikides võid sa sellegipoolest nende lubadega sõita.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Sain Lätis trahvi, kuidas edasi toimida?
PostitusPostitatud: 07.05.2009 02:15 

Liitunud: 07.05.2009 02:03
Postitusi: 1
r0ma kirjutas:
Ma sain ka kunagi 50latti vist nende käest trahvi mingi lolluse eest. Saadeti kiri koju läti keeles ja puha. Ma kuidagi lasin üle selle, niikuinii midagi aru ei saanud mis seal kirjas oli, siiamaani pole probleemi tulnud sellest, mingi aasta on vist juba möödas. Jah, mul muidugi lube ära ei võetud.


Mine ARI, ütle et läti politsei võttis ära, Sul aga vaja autoga ilmtingimata sõita, ma usun küll, et tehakse uued load, vähemalt kaotada pole ju midagi.
Vahva vend oled, pean tõdema. lase asi üle muidugi ja siis mine aasta kahe pärast lätti kus ilus intress trahvile lisaks tiksunud . Leiad suured sõbrad läti politsei näol :rokib


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Sain Lätis trahvi, kuidas edasi toimida?
PostitusPostitatud: 07.05.2009 19:04 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.09.2005 17:55
Postitusi: 919
Asukoht: Miami, FL
max3 kirjutas:
r0ma kirjutas:
Ma sain ka kunagi 50latti vist nende käest trahvi mingi lolluse eest. Saadeti kiri koju läti keeles ja puha. Ma kuidagi lasin üle selle, niikuinii midagi aru ei saanud mis seal kirjas oli, siiamaani pole probleemi tulnud sellest, mingi aasta on vist juba möödas. Jah, mul muidugi lube ära ei võetud.


Mine ARI, ütle et läti politsei võttis ära, Sul aga vaja autoga ilmtingimata sõita, ma usun küll, et tehakse uued load, vähemalt kaotada pole ju midagi.
Vahva vend oled, pean tõdema. lase asi üle muidugi ja siis mine aasta kahe pärast lätti kus ilus intress trahvile lisaks tiksunud . Leiad suured sõbrad läti politsei näol :rokib


Ei ole mingit intressi...mingi alus kah su jutul on?
Esimene post ja nii umbes lause kohe.

_________________
www.soolobuss.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Sain Lätis trahvi, kuidas edasi toimida?
PostitusPostitatud: 07.05.2009 19:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.03.2005 14:35
Postitusi: 1774
Asukoht: imavere-tallinn
maksmatta jätmise puhul suur tõenäosus järgminekord istuma minna :P

üks tuttav rääkinud nendest asjadest.. rekkamees.

_________________
Madis. Http://freelander.planet.ee audi a6 avant 3.0bitdi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Sain Lätis trahvi, kuidas edasi toimida?
PostitusPostitatud: 08.05.2009 00:56 

Liitunud: 02.11.2007 20:16
Postitusi: 70
Huvitav teema ka minu jaoks, nimelt õnnestus ca 2 aastat tagasi lätis kiiruse eest väike trahv saada.
Kuna tol hetkel raha ka väga laristada polnud, siis otsustasin maksmata jätta. Teine põhjus oli ka see läti keeles olev paberilipakas millest mitte midagi aru ei saanud.
Kuskil aasta tagasi õnnestus Riias veel korra kiirusega vahele jääda( Riia lennujaama juures, ühesõnaga klassika :) ).
Kui pärast 10 minutilist mu dokumentidega tutvumist ja kolleegiga konsulteerimist kohalik sõõrik mu sõrmeviibutusega oma auto juurde kutsus, siis võttis junni jahedaks küll. Suur oli aga mu üllatus kui ta vigases inglise keeles mulle selgeks tegi, et pääsesin hoiatusega.
Seega ilmselt ma päris punases nimekirjas nende juures ei olnud. Samas kurat teab, tegemist on siiski Lätiga. Seal on kõik võimalik.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Sain Lätis trahvi, kuidas edasi toimida?
PostitusPostitatud: 08.05.2009 02:46 

Liitunud: 14.05.2003 11:48
Postitusi: 391
Asukoht: Tallinn
ma1t kirjutas:
tra :D
ma vist lähen Rahumäe tee 6 ja küsin kuidas asjad on :D
Ehk ma võin siis vets aega ID kaardi najal ringi lasta:D



Otsi mõni politsei nö "kontori" number ja helista. Säilib anonüümsus ja saad uurida. Ise olen korduvalt helistanud politseisse, kui mingid jamad on kas MuPoga või päris patrullidega, kes minu küsimustele vastuseid anda pole osanud.

Muidugi oleks võimalus ka näiteks Autolehte saata selline küsimus. Viimati oli seal taoline rubriik täitsa olemas ja siis leviks vastus ka teiste seas.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Sain Lätis trahvi, kuidas edasi toimida?
PostitusPostitatud: 08.05.2009 02:50 

Liitunud: 04.02.2007 21:08
Postitusi: 107
Parem mitte avalikkusele sellistest asjadest teada anda, ark hakkab siis veel koostööd Läti-Leeduga tegema ja keegi ei pääse trahvist :D :D Aga noh, siin on juba avalikkus nö :wink:


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 23 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 130 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7