Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 28.03.2024 12:53

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 645 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 05.09.2016 19:28 

Liitunud: 11.08.2016 22:46
Postitusi: 27
Pildiseeria on vägev!
Omalt poolt teemasse - nädal tagasi tegin Tallinn - Brüssel - Tallinn, kaks korda istusin ummikus, kui seda võib nii öelda. Minnes Varssavis seisin umbes 15 minutit, tulles peale Varssavit, seal kus teeremont käib, liikusin teosammul umbes 20 minutit. Saksas mõnes kohas olid küll teeremondid ja kiirus piiratud 120 või isegi 100 peale, aga alla selle kiirus ei läinudki. Seega pole asi sugugi nii hull, nagu siin ülalpool mainitud.

_________________
http://www.aurupesu.com Peseme Sinu auto Sulle sobival ajal Sulle sobivas kohas. Samuti pakume Sinu autole meie uues pesulas tavapesu, detailpesu, salongi keemilist puhastust ning poleerimist. Pesula aadress Sarruse 8, Tallinn.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 07.09.2016 15:40 

Liitunud: 14.09.2006 09:31
Postitusi: 186
Asukoht: Gdansk, Poland
Malborki loss on vaatamist väärt kuid ekskursioon lossi sisse võib osutuda pettumuseks. Va. juhul kui inimesele meeldib imetleda tonnide viisi merevaiku ning pidevalt imestada selle üle, miks mitte kusagil ühtegi suunavat viita ei ole. Kuna erinevaid ruume lossis on sadu ja need on omavahel seotud siis üsna mitmeid kordi sai põrgatud vastu uksi, mis olid suletud ja avastatud, et pool lossist jäi läbi käimata kuna läksid kusagilt valesti. Minule isiklikult meeldib pigem kõik see mis jääb väljapoole lossimüüre.
Tagurpidi maja on vaid väikene osa sellest, mis seda hoonet ümbritseb - sajaga soovitan minna. Oleme seal käinud sellel suvel (kuna esmakordselt siinviibivaid külalisi oli sel suvel üle 100) väga palju kordi ja ikka tahaks veel minna.
Siia kanti tulles soovitan kindlasti ära käia Hel, Westerplatte, Gdynia akvarium+jahtklubi+rand+sõjatehnika muuseum, Gdynia muul+liivakalju, Sopoti muul ja vanalinna peatänav (kõver maja), Napoleoni maa-alune kindlus Gdańskis (Góra Góradowa), Gdański vanalinn jne...
Tegemist ja vaatamist siin kandis leidub 3-7 päevaks.
Ja alati võib enne tulekut mulle kirjutada sest ma saan ka sauna ja öömajaga aidata ;)

_________________
Aitan eksklusiivsemate/rariteetsemate varuosade/jubinate hankimisel.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 08.09.2016 12:39 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.08.2003 17:12
Postitusi: 327
Asukoht: Tallinn
reval kirjutas:
Siia kanti tulles soovitan kindlasti ära käia Hel, Westerplatte, Gdynia akvarium+jahtklubi+rand+sõjatehnika muuseum, Gdynia muul+liivakalju, Sopoti muul ja vanalinna peatänav (kõver maja), Napoleoni maa-alune kindlus Gdańskis (Góra Góradowa), Gdański vanalinn jne...


Hea info, aitäh!

_________________
Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
http://www.diskustommagazine.com - Diskustom Magazine
http://www.kustom.ee - One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 11.09.2016 00:01 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Esmaspäeva hommikul startisin ka Eestist esimest korda Saksamaa poole autoga, 10a teistpidi päris tihedalt kimatud. Poolas õnneks läksid kõik remondid minust mööda, sest olen alati Lomza kaudu sõitnud, kuigi jah palju kiruvad et seal teed hullemad, aga minuarust ainult paar kilti on seal kehvapoolne. Ainuke suurem takistus oli Leedus kraavis vedelev rekka, mida just välja tõmmati, aga keerasin külvahele ja paari kilomeetriga olin avariist möödas. Varssavisse jõudsin sealse aja järgi 20 paiku ja siis oli imelikul kombel veel kerge ummik, aga asi liiklus. Nn teenindussektoris probleeme polnud, liiklus liikus ja möödasõitudega sai täitsa normaalselt edasi liikuda.
Hommikul liikusin edasi ja Berliinini oli elu lill. Mõned ummikud Saksas on olnud jah nüüd ringi liikudes ja teeremonte natuke tõesti, aga mingit hullu seisakut pole sattunud.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 11.09.2016 08:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.02.2005 12:47
Postitusi: 3594
Asukoht: Tartu
A muide üks pisiasi, mida leedu kolleegide käest just kuulsin:

Leedusse pannakse lähiajal püsti umbes 50 kohta süsteem, mis mõõdab teelõigu läbimise keskmist kiirust. Üks on kuskil Marijampole ja LIT/POL piiri vahel juba töötamas (või testimisel). Olevat uudistes räägitud neil hiljuti.

_________________
2018.Datsun masuudipress CVT. 1988.Turist, manuaal. 3 punnvõrri.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 11.09.2016 19:51 

Liitunud: 11.08.2016 22:46
Postitusi: 27
Paar nädalat tagasi Brüsseli reisil näitas mul Waze 2 korda, et Leedukad mõõdavad keskmist kiirust.

_________________
http://www.aurupesu.com Peseme Sinu auto Sulle sobival ajal Sulle sobivas kohas. Samuti pakume Sinu autole meie uues pesulas tavapesu, detailpesu, salongi keemilist puhastust ning poleerimist. Pesula aadress Sarruse 8, Tallinn.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 12.09.2016 18:41 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.05.2005 13:54
Postitusi: 2931
Asukoht: Tallinn
Kuidas neil karistamine toimub?
Otseselt rikkumist ju ei tôendatud. Saadavad lihtsalt arveid ja suuremat karistust ei määra (lubade konf jms)

_________________
Miata
LS400


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 12.09.2016 23:14 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
charly kirjutas:
Kuidas neil karistamine toimub?
Otseselt rikkumist ju ei tôendatud. Saadavad lihtsalt arveid ja suuremat karistust ei määra (lubade konf jms)

Tavaline kiiruskaamera süsteem. Teatud vahemaa liiga kiiresti läbid, siis saad trahvi. Neid süsteeme juba kasutusel küll.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 04.09.2017 17:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.08.2006 23:08
Postitusi: 1862
Asukoht: Tallinn
Uuendan teemat veidi, eelmine suvi käisin Tallinn-Rooma-Tallinn, seda siis marsruudil Varssavist läbi Tšehhi ja Austria Itaaliasse.

Eelmisel aastal polnud veel Varssavist Tšehhi suunal kiirtee tasuline, kuid nüüd see aasta on poolakad ka sellel suunal tolliputkad üles pannud ( ei toiminud veel, kuid tolli alad olid tehtud juba valmis )

Tšehhis maksin 11.90euri ja Austrias loovutasin 10 päeva pileti eest 8,90 euri.
Udine kaudu Rooma sõites küsiti minult ca 700km eest kiirtee eest 52 euri, tagasi enamvähem sama ainult selle vahega, et Veneetsia lähistel tulin korra kiirteelt maha, maksin ca 35 + hiljem Udine lähedal uuesti 17 euri.

Marsruut kah
Pilt

Enam ei teagi, kas järgmine suvi uuesti lähen Itaaliasse aga siis vist proovib läbi Saksamaa minna.

Austria puhul häirib see, et tunnelitest läbisõit on piiratud 100km/h kuigi itaalias tuiskad ka nendest 130ga läbi... kui neid tihti hakkab ikka tulema siis on veidi tüütu ( Austrias siis )

Paras peavalu kogu selle teekonna puhul on see, et Tallinn - Varssav on ca 12h ja 1000km, peale seda võtsin kohe hotelli ja siis järgmine päev tulistasin korraga jutti juba 1700km mis oli 700km rohkem aga peavalu vähem ja sai kruiisiga lihtsalt maanteed mõõta. Täpselt sama tagasi tulles - esimene päev Rooma kuni Varssav 1700 km ja siis teiseks päevaks 1000km koju mis väsitas rohkem kui esimese päeva pikk sõit.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 05.09.2017 10:42 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Ka A2 peal nn Varssavi poolne osa on "tolliputkad" valmis juba aastaid, aga raha ei korjata. Varssavist Batlikumi poole osa on jah selline huvitav, kus pead pidevalt vastassuunas elama, kui üldse kuhugi jõuda tahad. igasugu traktorid ja muud imeloomad koperdavad, "kohalikud bussid" tiksuvad mingi 60ga (vanad risud) jne. Aga noh kui juba piisavalt palju sõidetud, siis mõne tsiki priki saab seal teha küll, et kiiremini läbi saada. Praegu on muidugi eriti tüütu, sest jupp maad ju ehituses. Samas tundub, et hakkavad valmis saama ka nn S8/E67 baltikumi poolset juppi (mis praegu Ikea juures tavatänavale maha keerab nn "kiirtee" osalt. Sai ummiku tõttu külavahele tõmmatud ja avastatud, et selle pikendamine käib edukalt ja peaks tulema välja kuskil osas, kus juba linn läbi. Seega peaks Varssavi läbimine ka päris kiireks muutuma lähiajal. Kas see aasta kõik valmis saavad on veel veidi küsitav (kuigi nn viadukti all juba haljasala tegemine käis, kuigi teed polnud veel asfalteerima hakatud :))

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 05.09.2017 17:09 
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.08.2006 23:08
Postitusi: 1862
Asukoht: Tallinn
dellu kirjutas:
Varssavist Batlikumi poole osa on jah selline huvitav, kus pead pidevalt vastassuunas elama, kui üldse kuhugi jõuda tahad. igasugu traktorid ja muud imeloomad koperdavad,


Tead, vot need traktorid olidki minu jaoks need pidurid keda ma kartsin ja ei julgenud lajatada 120+ km/h möödasõite Baltikumi poole... ma pool hämaras ehmatasin täitsa ära kui ma nägin ca 100m enne alles seda vastu sõitvat traktorit kuna sellel "spetsialistil" oli esimene hark vms tõstetud täpselt esitulede ette mis küll põlesid... lisaks need hullud võivad ju vaadata et " ah veoauto tuleb aeglaselt " ma teen oma vasak pöörde ära " ja siis lajatad talle kümpi sinna... Õnneks ma olen kõik korrad läbinud seda juppi ca õhtu eel kus neid hulle enam pole.. Muidugi tagasi tulles Leedus, kus migni 22 .. 23 ajal oli päris pime juba mõtlesin et vähemalt pole hulle traktoreid.. läks mingi 4 minutit mööda kui oli 5km jooksul neid pimedas teepervel veeremas 2..3 tk...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 06.09.2017 13:29 
Kasutaja avatar

Liitunud: 24.04.2006 21:23
Postitusi: 724
Asukoht: võru
Ma tavaliselt lõuna paiku olen liikuma hakanud, vahet pole kas siitpoolt või euroopa poolt, siis see Varssavi-Leedu piiri jupp jääb enne keskööd sõita ja hea rahulik. Ma ei viitsi sealt Lomza külavaheteid ka sõita, õhtuti Bialistoki teetöölised ka koju läinud ja hea rahulik sealtkaudu tulla.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 08.09.2017 06:37 

Liitunud: 12.02.2008 00:20
Postitusi: 1119
Asukoht: Pärnu
te asjast valesti aru saanud, mitte hullud traktoritega seal töllerdamas, vaid debiilikud kihutamas ei tea kust ja ei tea kuhu...
ise kirun ja vannun ka neid uimerdisi, kuid need inimesed elavad seal ja sina mina lihgtsalt sõidame läbi nende kodust.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 08.09.2017 09:27 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
Kümneid kordi Poolat läbinud ja enamus aegadel, kui kiirteid oli poole vähem kui praegu ja ei oska küll kurta, et seal midagi hullu oleks. Kui sõita oskad ja mõistad siis on pigem huvitav seal läbi tulla. Kunagi kui pidi läbi Varssavi veel tulema ja ringteed polnud siis pea iga jumala kord sai linnapiirilt mingi kohalik leitud, kellega võidu sõita. Kesklinnas 140-160kmh polnud eriline ime :D

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 08.09.2017 23:54 
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.08.2006 23:08
Postitusi: 1862
Asukoht: Tallinn
moribundity kirjutas:
te asjast valesti aru saanud, mitte hullud traktoritega seal töllerdamas, vaid debiilikud kihutamas ei tea kust ja ei tea kuhu...
ise kirun ja vannun ka neid uimerdisi, kuid need inimesed elavad seal ja sina mina lihgtsalt sõidame läbi nende kodust.


Ma parandan ennast, 120+ möödasõidu all ma mõtlesin kiirelt ja ohutult veoauto(dest) mööda ja tagasi cruise 100 peale... mitte pidevat kihutamist... Kiirteel saab ennast vajadusel välja elada aastaks ajaks :)


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 645 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 33 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7