Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 10.05.2024 10:23

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 73 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Noored ja autod
PostitusPostitatud: 18.04.2015 23:32 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.02.2008 02:46
Postitusi: 4718
Asukoht: Helsinki/Pärnu
q2800 kirjutas:
Kõik noored pole kadunud siiski.

Ise 21. Ema, isa pole kahjuks enam, maja on 100m2 koos 100m2 kuuriga ja 25m2 garagega.
Käin tööl autojuhina ja kuu sissetulek jääb sinna 400-800 Euro vahele (Tunnitöö lõbud ). Arved asjad maksta igakuu, aga vaatamata sellele leian raha ja aega et tegeleda asjaga. Hoovis seisab juba 4 autot mis järjekorras ootavad tegutsemist.

Kuur ja garage olid veel aasta tagasi nutuses seisus. Tänaseks on garage juba tööriistasid täis ja sai ka paar nädalat tagasi esimest korda elus sinna ka vool veetud. Kuurialusega sama teema. Alustasin 0'st. Teadmisi pole ollagi, tööriistadest rääkimata. Nüüd vaikselt õpin/arenen ja ka tegutsen. See aasta on plaan teha garage nii palju valmis, et saab seal autosi ehitama/remontima hakkata. Vaja veel betoon põrand valada, keevitus muretseda ja ka kompressor koos kõige vajalikuga. Huvi pole siiamaani kadunud, mis sest et probleeme ja hädasi on palju. Rahaga tõesti laiata pole aga mul pohh, elan kasvõi nädal aega näljas, peaasi et saaks garagesse mõne tööriista juurde või teadmiste pagasit täiendada.

Eks jah noori on vähemaks jäänud kuid siiski kadunud nad pole. Enamus noori tõesti autod ei huvita kuna lihtsalt pole elus näinud kuidas keegi autot putitab või ehitab. Siiski need noored kes juba varakult autodega kokku puutuvad, need ka enamasti selle alapeale tegutsema ka jäävad. Seega teie teha on, et oma lapsi kasvatate nii, et neist saaksid tulevikus noored autohuvilised!



Minu poolt sinule sügav kummardus ja suur austus, vaadates vanust ja kui tõepoolest niipalju oled ära juba teinud siis ei hakka enamat kommenteerima. Tubli!

_________________
BMW E39 520iA FL 2,2 125kw.´03, Mazda 6 1,8 88kw. ´02, MB Vito 2,2CDI 75kw.´03


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noored ja autod
PostitusPostitatud: 18.04.2015 23:33 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.12.2011 21:40
Postitusi: 430
Teleka vaatamine on süüdi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noored ja autod
PostitusPostitatud: 18.04.2015 23:40 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.04.2015 14:44
Postitusi: 227
Noormehed kes tänaseks 23+ enamuses veetsid kindlasti palju aega maal. Nähti tehnikat sôideti vôrridega jne.. Praeguseks ajaks puudub paljudel noortel selline vôimalus. Isegi need rolleri seadused aeti üsna karmiks, see oli suht selline ainuke mototehnika millega tänapäeva noor kokku puutub.
Arusaadav muidugi, et paljudel polnud liiklusest ja ohutusest aimugi nii, et kahe otsaga asi.

_________________
Arvutite remont, graafiline disain, videovalve.
http://www.datawire.ee FB: Datawire OÜ


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noored ja autod
PostitusPostitatud: 18.04.2015 23:43 

Liitunud: 11.08.2006 15:27
Postitusi: 403
Väga ei ütleks, et huvi pole ning hipsterlus pole ka "süüdlane", et pigem 25-35 vanuserühmas on selle subkultuuri esindajaid rohkem kui teismeliste hulgas. Neid kes autosid ehitavad leidub, ning kui neid on ka vähem siis pigem demograafilise olukorra tõttu - praegused teismelised sündisid 90-te keskel kui sündimus oli langenud võrreldes "maa tuleb täita lastega" ajal.
Kui on olemas eeldused ja huvi, on vaja plaanide realiseerimiseks ka kohta, tehnikat ja know-how´d. Kui tuledes pirnid LED-ide vastu vahetatud ja popid veljed all, siis tõsisemate asjade jaoks on vaja rohkem vahendeid.
Ma ei tea mis ajaga teemaalgataja võrdles, aga 90-te lõpul, nullindate alguses oli auto rohkem väärt ehk kasutatud autod oli kallimad võrreldes elatustasemega, Kadett GSI või E30 bemm maksis rohkem ja pidi ka kestma kauem, praegu on paljudel lihtsam iga kolme kuu tagant autot vahetada, kui hakata ise seda üles ehitama.
Veel on omapära autospordiga, et kiirendusvõistlejad, driftijad, ringraja, sportralli inimesed on kõik oma ala ainuõigsuses veendunud ja suhtumine üksteisesse on heal juhul jahedavõitu. Omad ringkonnad, omad põhimõtted ja egod. Kui keegi autospordiga vähem kursis inimene mõnele ringkasõitjale ütleb, et "kuule, mul siin naabri Paavo poeg käib driftimas, äkki tead teda, sama ala ikkagi" siis seda võetakse ränga solvanguna.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noored ja autod
PostitusPostitatud: 18.04.2015 23:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
Tarbimisühiskond. Anna lapsele nutitelefon ja ta jõuab ühe päevaga sealt tõmmata rohkem mänge kui täiskasvanud ühe aastaga. Sama on autodega, tõesti USA autod on meeldivad, kuid neid näeb nüüd piisavalt palju, et ei vaata enam igale järgi. Kõik vahetub kiiresti, see pole enam 90-nendad.
Palju nendest driftijatest ja kiirete autode ehitajatest omavad kasutajat siin foorumis? Ma pakun, et väga vähesed.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noored ja autod
PostitusPostitatud: 18.04.2015 23:54 
Kasutaja avatar

Liitunud: 02.10.2006 13:38
Postitusi: 957
Asukoht: Muumiorg
Luik kirjutas:
Hetkel viibin Rootisis komandeeringus, esmasp paluti kõrgemalt poolt 3mel tööautol õlivahetus teha, koos sinna juurde kuuluvaga, kaks kohalikku "seppa" otsustasid appi tulla. Üks siis püüdis suverattaid alla keerata, teine õlivahetust teha.
Esmalt aga ei leidnud filtrit üles, teiseks tuli ja küsis millisest august õli sisse valada.
Kutid a'la 20-22, ühel uhke Focus ST teisel mingi Astra OPC vms. Jutujärgi olid mõnemad tugevamad turbotajad.

Siin vist kõik vähe kummalised :)Ise hetkel Gävle kandis.
Üks vennike ostis eile 99a 275heppa impreza, millel veits jahutus süsteem lekkis. Andis platsil täiega kuuma,siis jooksis 5l potsikuga kraanist vett tooma, kallas paisupaagist külma vee keevasse mootorisse ja ütles: "I think that I have to drive home and start repair cooling system".
Koduni oli tal 98km. :D

_________________
Illegal saund & Apelsins


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noored ja autod
PostitusPostitatud: 19.04.2015 10:29 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.02.2015 17:25
Postitusi: 101
Re kirjutas:
404 kirjutas:
..

Aga ometigi kirjutad autofoorumis...

Kuule tarkpea, autofoorumiks ei saa seda foorumit juba ammu pidada..

_________________
Laksu- ja Molliamet.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noored ja autod
PostitusPostitatud: 19.04.2015 11:02 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2012 10:42
Postitusi: 498
Asukoht: Tartu
No tra pole pappi ju :D

_________________
Jala ei käi ja vett ei joo.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noored ja autod
PostitusPostitatud: 19.04.2015 11:58 

Liitunud: 02.11.2005 18:10
Postitusi: 72
Kusjuures, kui jutuks võtta noor striitresisser, kes elab ema-isa juures ja kogu oma raha paneb autosse, siis mul isiklikult on kergem mõista teda kui toda tehnikakauget noormeest.
Ise mõtlen, et vast veel kümmekond aastat tagasi olid noortel meestel põhilised vaba aja veetmise vormid autod, sport ja sõbrad. Viimane muidugi jääb, kuid kaks esimest on mõlemad päris kõvasti kannatada saanud.
Ja siiski ei ole ma raha usku - selles mõttes, et kõige tähtsam on huvi. Toon veel ühe näite: iga kuu toimub linnas USA autode kokkutulek ja kruiis. Toredad üritused, kus on omajagu vaadata ja õppida. Igaüks võib neist osa võtta, aga väga harva on nendel üritustel näha "inimesi väljaspoolt". Ma arvan, et autohuvilistel noortel ei ole raske infot selle kohta leida.
Näited on mul usakate kesksed, sest minu noorusajal oli see autokultuuri kõige magusam osa. Aga samas nõus ka sellega, et täna on huvitavaid autosid palju ja see on kuidagi ka väärtussüsteemi mõjutanud (vähem emotsiooni).


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noored ja autod
PostitusPostitatud: 19.04.2015 12:21 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
Ajad muutuvad, enam ei ole elu nii põnev kui seda oli vanasti, kus seadused piirasid vähem. Õunaraksus võis vabalt käia.
Pole mõtet muretseda. Lohutuseks võin öelda, et on ka tänapäeval noori, kes unistavad vanast USA autost. Endal üks tuttav, noor tütarlaps. Teab USA autodest rohkem kui mina.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noored ja autod
PostitusPostitatud: 19.04.2015 13:42 

Liitunud: 22.02.2011 15:38
Postitusi: 36
Asukoht: Pärnu
Auto on nüüdseks ajaks enamuse jaoks iseenesestmõistetav tarbeese nagu tolmuimeja või elektripliit. Ca 15+ aastat tagasi oli jah "auto" staatuse sümbol ja täisväärtuslikuks eluks vajalik, aga nüüdisajal tean üsna palju inimesi, nii naisi kui mehi 20-30 vahel, (pooltel pole juhilubegi) keda ei huvita autondus absoluutselt ja puudub vajadus ka auto järele. Ja tegu on üldjuhul kõrgharidusega inimestega nii et vaimset puudulikkust autojuhtimiseks ei saa ka süüdistada.

Kui neile või tööjuures kolleegidele mainin mingi casual small-talki käigus, et vahetasin autol õli v. piduriklotse/kettaid vms. tehakse suured silmad ja küsitakse et kust sa seda õppinud oled ja oskad? Mõni huumorisoonega inimene küsib, et kas hambaid parandad ka ise kodus? :D

Aga jah "autohobi" eelduseks on tarvis siiski üldjuhul garaaži kus nokitseda saab, kuskil Mustika parklas pidurklotse vahetada ja jälgida et turva peale ei satuks on ka minuarust veidi imelik.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noored ja autod
PostitusPostitatud: 19.04.2015 13:54 
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.07.2010 22:23
Postitusi: 551
Eks see kõik oleneb ka pere rahalistest võimalustest ja ajast. Paljudel vanematel pole aega pühendada lastele nende asjade õpetamiseks. Linnalastel tihtipeale ka tõesti probleemiks koha puudumine. Ning vaikselt hakkab tekkima ka see, et müüjad ei taha noortele autosid müüa (mõtlen siin all alla 18. aastaseid), kuna kardavad, et võivad mingisuguse sigadusega hakkama saada. Kindlasti on ka selliseid, kes seda teevad, kuid osadel võib olla tõsimeeli autode vastu huvi ja tahab ehitada.
Ise tegelenud autodega alates 15. eluaastast, kuna on olemas erinevad võimalused. Küll nüüd, kui kool teises linnas, ei ole ka nii palju aega, kui sooviks, aga vaikselt ikka proovib. Kuidagimoodi katsun ka mitut rauda tules hoida, et jõuaks kõik tehtud, kuid eks näis (Vento ootab kokkupanemist ja Golfi võiks ka veel sõitma panna).
Põhiline asi on tegelikkuses arvutid. Enda noorema venna pealt näen. Oleme isaga küll kutsunud kaasa, et las tuleb garaaži ja vaatab, kuidas asju tehakse. Vahest isegi tuleb, kuid enamus ajast siiski eelistab toas olla. Aga noh, eks enda asjadega ole põnevam tegeleda, otsib endale vana ameeriklast, et saaks seda tegema hakata.
Ning muidugi on suurem eelis noortel, kes elavad maakohtades. Tuttav saab 17, viimased 3 aastad üksinda pusinud ühe E28 kallal, õppis ise keevitamise selgeks, muretses keevitusaparaadi ise, tööriistakomplektid jne. Et tegelikkuses oleneb täiesti inimesest ja olustikust.
Naljaka asjana: pole ise kunagi autot pidanud, kui tarbeeset. Olen mõelnud küll, et ostaks mingisuguse suvalise paarisajase romba lihtsalt tarbeesemeks, kuid kui on võimalusi, ei suuda siiski seda teha. Lihtsalt, ei näe autot, kui tarbeeset. Ainus asi, mida olen hakanud nägema kui tarbeeset on telefon, kuna suutsin ekraanile mõra sisse teha. Aga kui tolle korda saab, siis jälle pole enam tegemist tarbeesemega.
Aga ei saa ka öelda, et tegemist oleks staatuse sümboliga. Pigem kalduks rauast sõbra poole, millele võid loota, aga vahest veab korralikult alt sind. Aga alla ikkagi ei anna. :D
Suureks abiks oleks tegelikkuses need iseteenindusgaraažid, see võiks nii mõnelegi autohuvilisele anda võimalused töö tegemiseks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noored ja autod
PostitusPostitatud: 19.04.2015 14:53 
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.05.2011 21:16
Postitusi: 942
Asukoht: Elva
Ma küll ei tea, kust tuleb see huvi autode vastu või kuidas seda suurendada, sest endal on see alati olnud ja alati unistanud mingi projekti auto omamisest ja ise ehitamisest.

Mis puutub võimalustesse, siis tuleb leidlik olla. Mul polnud ka põhimõtteliselt garaazi kus tegeleda. Aga sai punt inimesi kokku pandud ja rendime kamba peale suuremat sorti kohta, kus olen autoga tegelenud. Pole küll midagi erilist, mingi peenkillustikust põrand, aga vähemalt on koht kus teha ja elementaarsed, lihtlabasemad tööriistad ka olemas, aga kui huvi on piisav, siis tegeleda saab.

_________________
Volvo 244, B230FT, 1983
Volvo S80 FL D5244T2, 2005


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noored ja autod
PostitusPostitatud: 19.04.2015 15:52 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.01.2014 18:51
Postitusi: 43
Ise ka päris noor... Kooli ajal sain inimesega tuttavaks, kellega ühendas autondus. Minul võimalus puudus, ja tal oli ja lubas kasutada pinda kus autot ehitada. Tänu sellele kujunes välja sõprus. Minu meelest on mõnus lukustada end garaazi ja nokitseda oma auto kallal, eriti kui kõigest nagu kopp ees, maandab rohkem pinget kui joomine.
Olen üks nendest inimestest keda ei tõmba kuidagi uued autod. vanad ameeriklased, venelased või vanemad sakslased on veel au sees.


Ja kaitseks nagu neid keda sõimatakse ala, et elab vanematega ja nii edasi. Tänapäeval on üürihinnad nii kalliks läinud, et üksinda üürimine on täiesti mõtetu, eriti kui sa käid kodus ainult pesemas, magamas paar tundi ja vb viibid 24jast tunnist mingi 19 tundi kodust eemal.. kui sul on võimalus hoida kulud madalal, siis see on hea, jääb raha üle tegeleda natukene rohkem hobiga, sest kahjuks ei saa suurt ehitust teha korraga vaid ikka tasa ja targu, raha koguda jne.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noored ja autod
PostitusPostitatud: 19.04.2015 16:15 
Kasutaja avatar

Liitunud: 28.04.2006 13:22
Postitusi: 226
Asukoht: Tartumaa
Erikolen kirjutas:
No tra pole pappi ju :D


Täpselt, oleks pappi siis võtaks minu autohuvi hoopis teised mõõtmed. Samas selle nimel Soome gyporci paigaldama ka ei viitsi minna :(


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 73 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 183 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7