Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 03.05.2024 17:11

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 48 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 23.05.2015 13:45 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.12.2011 21:40
Postitusi: 430
printer kirjutas:
Teil reaalselt on aega telekat vaadata, et sinna 2k alla matta?
Ma ausaltöeldes vb Eurovisiooni vaatan ja heal juhul Pealtnägijat ka ja sellega asi suht piirdub :D


Ma ka loen ja imestan. Pealtnägijat vaatan arvutist siis kui aega on, kuldvillak ka vahest ja kõik :D Garaaži panen küll keskmisest parema süsteemi järgmine kuu, et kui hitfm-ist bonnie tyler tuleb ei saa silmad kinni täpselt aru kas laulab auto all või peal.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 23.05.2015 14:25 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2013 12:24
Postitusi: 460
Sten-Martin kirjutas:
Inimene otsib just seda hinnavahhemikus kuni 500€ ja siis hakatakse mingit pedantset helikvaliteeti taga ajama.


Ei ole nii, ma panin perfektse kõlarikomplekti THX standard 280€, ideaalne korterisse. +100€ mängija peale. Siis hakati rääkima, et ei sobi elutoa disainiga. Mingisugusest kvaliteedist meil pole juttu olnudki. Kvaliteedi puhul me hakkame 5-6k eurist rääkima entri levelil.
http://peripherals.about.com/od/speaker ... eaning.htm


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 23.05.2015 15:14 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.08.2005 16:20
Postitusi: 1256
Asukoht: Tallinn
kelu kirjutas:
Pasahunnik on see yamaha, sobib täpselt nendele, kelle arusaam heast soundist on selline, et eluaeg on kuulanud kellraadiot ja siis sai vanematelt jõuludeks esimese sanga, millel käisid kõlarid ka küljest lahti. Ja siis räägib, et nüüd ta saab ka aru, mida tähendab audio kvaliteet. See Yamaha oleks siis kolmandaks sammuks.

Lihtsalt ressiiveri kasutusmugavus on parem kui võrrelda arvutikõlaritega.
Ma absoluutselt ei kahtle nende võimekuses,lihtsalt minu arvamus on selline.
See yamaha toodab kindlasti paremat heli kui n.ö. kodukino.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 23.05.2015 15:25 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2013 12:24
Postitusi: 460
Jup. Aga siin ongi nüüd see koht kus tuleb ikkagi sellele 5 sotile sügavalt silma vaadata ja siis pool juurde leiutada. Ma viskasin selle Onkyo lingi, selle saab natuke maailmas otsides alla 500€ kätte ja vot siis ostad juurde peetud kõlarid ja voilaa. Erinevalt ressiiveritest kõlarite tehnoloogia ei vanane. Kas on hea sound või ole, kõik. Kui peesse pole lastud kuulad nagu miška.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 23.05.2015 16:25 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.08.2005 16:20
Postitusi: 1256
Asukoht: Tallinn
Jah,Su jutus on point sees.
Ma lihtsalt tõesti ei näinud mõtet laduda raha selleks,et paar korda kuus filmi vaadata ja korra kuus valjemini muusikat lasta.
Ausõna mu hiina kõlarite heli headus(ei julge kvaliteet öelda) on parem kui nendel mõnedel muudel 400-600€ hinnaklassi kõlaritel,vähemalt minu kõrvadele mahedam.
Mind pani neid vaatama 5.0 komplekti eest küsitav 199€ hind.Peale mida sattusid müüki väga ilusa disainiga sama tootja tornkõlarid.
Keerasin paar kruvi lahti ka ja seest on suht sama mis teised ükskõik mis tootja alumise otsa kõlar.
Mul ei ole mõtet siin midagi üle kiita,sama raha eest ei usu lihtsalt,et väga paremat(suht sama vabalt) kokku ajaks teleka jaoks.
Kõigil ei tule see viis sotti lambist juurde.
Enda komplekti olen vast üle aasta painutanud ja pole anomaaliaid täheldanud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 23.05.2015 19:57 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
Mõtetu on üldistada kui pole omanud mitmeid erinevaid tooteid. Mul on kodus Sony STR-DH520 ressiiver. Selle küljes ühed odavamad Sony kõlarid ja lisaks woofer.
Eelnevalt oli mingi 200 eurone LG kodukino, tegi häält, olin rahul, naabril oli parem. Nii see uus sai ostetud.
Ükspäev kuidagi tüdinesin jälle, kuidagi lahja jne. Keerasin siis bassinuppu ja rahulolu sai taastatud.
Eelmine nädal ostsin ühed Galdeni kõlarid ette, rikkam heli ja loodetavasti parandab ka helipilti.
Jah, pole enam väga rahul. Hiljuti lugesin taaskord selle ressiiveri kohta ja sain kinnitust, et ka teised kasutajad peavad negatiivseks asjaoluks, et tagumised kõlarid mängivad liiga lahjalt ja keskkõlar on liiga domineeriv.
Ma arvan, et lõpuks saab kõik vahetatud, ootan soodukaid. Galdenite pealt sain natuke alla 200 euro soodust. Poes sai eelneval kuulamas käidud ja proovitud odavamaid ja kallemiad kõlareid. On loomulikult suur erinevus. Sony viis kõlarit maksid samapalju kui üks Galdeni kõlar.
Mis on erinevus esimese odava plastmassist LG kodukino ja Sony-l?!
LG-ga tuli nuppu keerata päris korralikult, et film oleks nauditav ja seeläbi kostus ka toast välja päris korralikult. Praegune Sony aga annab naudingu palju varem kätte, ehk võin toaukse avatuks jätta, kööki minna ja vaevu on kuulda, et üldse seal toas midagi toimub. Basskõlar on see, mis naabrid vihaseks ajab. See lõpuni keerata, siis võtab klaasid ka värisema.
Minu soovitus, mine poodi. 500 eurot on juba selline summa, kus tuleb ise kuulata. Sellist asja ei tasu pimesilmi osta. Oluline on nii ressiiver kui ka kõlarid ja nende omavahel kokkusobimine. Ei ole ainult nii, et ressiiverid on kehvad ja kõlarid head. Lisaks on tõesti oluline, millist muusikat kuulad, mille pealt seda mängid, kas soovid head heli filmidest või plaadilt muusikat kuulates.
15gb filmifail ei anna ka seda heli edasi, mis blu-ray plaadilt mängitav film. TV-d vaadates ei tasu ka seepärast pettuda, et heli ikka ei ole see mida lootsid. Mul täpselt sama probleem, häirib just televisooni vaadates see kõrge heli. Muusika ja DVD vaatamine, torrenti kaudu tõmmatud filmid, kõikide nendega olen rahul.
Ressiiver on see mis valmistab kuulajale sobiva heli. Ehk igal uuel mudelil on see protsessorike sees, mis püüab sitast saia teha. Tulemus sõltub hinnast, tootjast, millisele kasutajale see suunatud on.
Siit foorumist ei ole mõtet abi küsida sellise asja kohta. Kuulama peab! Erinevus on selles, et mida suuremad kõlarid, seda rohkem ruumi nad vajavad. Soundbar on ka üks võimalus, kuid kuna omal kuulamiskogemus sellega puudub, siis ei oska laita ega kiita. Üldjuhul esimesed kõlarid on nagunii need, mis heli enamasti edasi annavad, seega väga kehv see asi olla ei saa.
Ressiiveriga on eelis see, et erinevaid komponente saad vahetada vastavalt võimalustele.
Mis kõige olulisem, kõlarite paigutus toas! Vaata, et selleks ikka ruumi on.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 23.05.2015 20:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.08.2005 16:20
Postitusi: 1256
Asukoht: Tallinn
Lõppkokkuvõttes jah,täpselt minu mõtted aga ei osanud sõnastada kuidagi...
Peab võtma ikka seda mis enda kõrva jaoks hea tundub.
Kahjuks enamus elektroonikapoodides kuulamisruum puudub...Aga eks mingi pildi saab saalis ka ette..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 24.05.2015 12:09 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2013 12:24
Postitusi: 460
Lõppkokkuvõttes budget kodukino on siin:
http://www.elektroonika24.ee/porandakol ... iter-10047
http://www.amazon.de/Onkyo-TX-NR636-AV- ... B00J2THNG4
Pärast tulete ja suudlete mu käsi :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 24.05.2015 12:43 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.08.2005 16:20
Postitusi: 1256
Asukoht: Tallinn
Just...Ress peab normull olema,küll kõlareid vahetada saab kui midagi kõrvu häirib.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 24.05.2015 16:07 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
Neid eltaxi kõlareid oleksin isegi pakkunud. Ilmselt nende raha eest paremat ei saa
Ühtlasi kamraadil on tangenti riiulikõlarid. Audiocity pakkus neid mingi aeg...

http://www.audiocity.eu/2170-2145 Mingid sellised, mängisid nagu noored jumalad.
Tal muidugi oli korralik pioneeri ressu ka ja volli polnud vaja eriti näppida, et tuba oleks ilusat helipilti täis.

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 25.05.2015 11:40 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
Läheb Eestist kaugele, kuid vajadusel mõni mees kindlasti suudab aidata. http://www.lefdal.com/product/tv-lyd-og ... talerpakke Supper pakkumine, nädal varem oli kahe suure kõlari hind 4000 norra krooni veebis. Nüüd pakuvad 4000 eest tervet komplekti. (Natuke alla 500 euro).
Bassi toodavad piisavalt, kõrged helid on olemas. Endale valisin ka nende ja Canton-i vahel. Cantonil on kõrged helid paremini esiletoodud. Oleks olnud see pakkumine varem oleks kindlasti Tannoy valinud.
Tegemist on Tannoy Mercury V4i kõlaritega. Väga hinnatud kõlarid oma hinnaklassis, esmalt maksid 2 kõlarit 500 eurot!

Eltax-i kõlareid kiidan ka mina. Kaks suuremat on meil jõusaalis ja annavad sinna suurde ruumi korraliku heli. Mõelda vaid mis siis komplekt väikses toas suudab teha.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 25.05.2015 13:02 
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.08.2006 23:08
Postitusi: 1862
Asukoht: Tallinn
Minul sõnaotseses mõttes seisab kodus selline asi:

Kodukino Samsung HT-THX22 -
Pilt

2 posti, keskmine kõlar teleka ette ja woofer.. mängib raadiot ja auxi.. pult puudu. (Mina sain toimetada telefoniga igatahes - LG G2 oli talle puldi eest küll)
Mängib plaati ka ... :headbang:

Hinda ei oska pakkuda - seisab jalus ja ei kasuta

Kui kellegil mingit huvi on võib pakkuda .. ilmselt annaks pooltasuta ära..

Mingi naljakas asi on .. mängib ca 15 minutit siis lülitab ennast välja.. viga ei tea ja ei ole isegi proovinud uurida miks ta seda teeb. Väga tahaks siis leiaks garaazist puldi ka sellele.

EDIT: Kiire google.. katkine kõlarijuhe http://www.justanswer.com/electronics/4 ... m-dvd.html

Seda peaks oskama iga striitreisser koomas peaga ka ära vahetada...

Kes tahab see tahab... võib mingeid numbreid pakkuda PSi


Viimati muutis Martin.V, 25.05.2015 14:57, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 25.05.2015 13:39 
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.04.2015 00:58
Postitusi: 124
Vii prügimäele see puruks asi. nahh sa parseldad seda siin.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 25.05.2015 13:51 
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.08.2006 23:08
Postitusi: 1862
Asukoht: Tallinn
Harri_R kirjutas:
Vii prügimäele see puruks asi. nahh sa parseldad seda siin.


Puhka jalga troll


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 25.05.2015 14:38 

Liitunud: 23.10.2009 20:42
Postitusi: 2327
Asukoht: Tallinn
Martin.V kirjutas:
Harri_R kirjutas:
Vii prügimäele see puruks asi. nahh sa parseldad seda siin.


Puhka jalga troll

Pilt


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 48 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 129 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7