Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 10.05.2024 02:14

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 48 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 22.05.2015 23:54 

Liitunud: 03.10.2013 11:59
Postitusi: 204
ostsin siin tutika teleka.mõtlesin uurida,et millist kodukino süsteemi võtta.Mis firma oma jne.Ja mida keegi kasutab,kogemusi?
Mingi 500 rutsine asi võiks okei olla.?
Voi osta kõik asjad eraldi?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 23.05.2015 00:01 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.04.2015 14:44
Postitusi: 227
Oleneb, mida sa tahad, kui suur on ruum, mida sa sellega teed, kuulad rohkem muusikat vôi vaatad filmi?

Mina komplekteerisin, läks maksma ca 2k, kusjuures kôlarid olid ainult poest ja uued ning üsnagi soodsad.
Ise eelistan enamasti kasutatud vähe vanema pôlvkonna ressiivereid, mis kestavad ja millel reaalselt jôudu ka on.
Yamaha, harman kardon, Technics ja môni vanem sony.

Kôlaritest pakuks välja mône Jamo seeria kôlarid, muidugi Dhali ja Audes.
Lisaks vaja veel igasugu kaableid ja mudru.

Väga palju infot leiad siit: www.elfafoorum.ee

_________________
Arvutite remont, graafiline disain, videovalve.
http://www.datawire.ee FB: Datawire OÜ


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 23.05.2015 00:18 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
Eelkõneleja siis räägib õiget juttu. Ning pigem vanemad high end ressud kui uued, millel miljon vilet on aga väga heli ei tooda.

Muidugi siit tuleb mängu see, et kus sa elad ? Kui tegemist on mingi korterelamuga siis talutava helipildi saad niiehknaa sellise nivooga, et sa hakkad ilmselt naabreid häirima. Ise loobusin paneelikas elades just sellel põhjusel kahest kõlarist ja ostsin mingi philipsi kodukino, et ka vaikselt oleks normaalne heli ja ühtlasi on ka okei filme vaadata. Keerata naguinii ei kannata, naabrid hakkavad kohe räuskama.

https://pood.elion.ee/productInfo/258/3 ... TB3580G/12

Midagi sarnast. Algul oli veidi kõle ja plastmassine heli aga harjus ära ja timmides sai üsna heaks. Pigem on puhas aga mitte selline pehme vaid kõledama heliga. Samas sellistest odavatest oli üks väheseid õntsareid mis juba madalatel sagedustel heli tootma hakkas. Ühesõnaga kui ma elaks mujal, siis ma seda kindlalt ei ostaks aga paneelikas ja õhtuti helipilti kuulda tahtes mul valikuid väga pole.

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 23.05.2015 00:25 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.08.2005 16:20
Postitusi: 1256
Asukoht: Tallinn
Mu üllatavalt normaalset häält tegev komplekt läks maksma 450...
recieveri sain 230€-ga,kõlarid sain 199-ga,siis müüsin esikõlarid maha ja ostsin teise paari mis paisutas hinda meeletud 21€.
Melomaanidel hakkaks kõrvadest verd jooksma ilmselt aga minu jaoks piisavalt muhe heli...Moonutusevaba.
Kingiti mingi yamaha 8" supakas,selle võib ainult filmide vaatamiseks sisse lükata,muul ajal pole eriti aru saada kas on või pole.
Ressiver on harman kardon avr158,kõlarid pure acoustic spark 5.0 mille seast siis tornid välja vahetatud mingite teiste pure acoustic tornide vastu,mudeli jään võlgu(need maksid jõululaupäeval euronicsi e-poes mingi 64€).
On jah mingid hiina kõlarid aga olen meeldivalt üllatunud.
Ei näinud mõtet paar korda kuus filmi vaatamiseks meeletut summat alla panna,samas teleka enda kõlaritega suht lahja...Reporteri vaatamiseks seda otseselt vaja pole aga kuna lülitub koos telekaga sisse-välja siis ei nõa lisaliigutust ka..
Kusjuures teleka kõlarite heli tundub nii naljakas nüüd,et ei kannata kuulatagi.
http://www.euronics.ee/t/57502/hifi-komponendid/kodukino-hi-fi-komplekt-harman-kardon/spark151
http://www.euronics.ee/t/65745/hifi-komponendid/5-0-kodukino-komplekt-yamaha/rxv-377t
Paar näidet mis praegu silma jäid....Ei oska öelda kui head või halvad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 23.05.2015 09:27 

Liitunud: 03.10.2013 11:59
Postitusi: 204
Korteris plaan kuulama hakkata ning ruum kus telekas on ca 26 ruutu.Praegu mõtlengi,et mõistlik osta selline mis naabreid häirima väga ei hakka.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 23.05.2015 11:38 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.08.2005 16:20
Postitusi: 1256
Asukoht: Tallinn
No ma ei kurda ka vaikselt kuulates,diivan muidugi hakkab alles kuskil poole nivoo peal värisema...Baarikapp kiliseb natuke vaiksemalt kuulates juba,peab mingi mati pudelite alla panema muidu jooksevad kokku koguaeg.
Samas on helipilt vaikselt kuulates juba päris mahe.
Ma muidugi elan majas ja naabreid ei häiri...
Mõnes korterelamus häirib naabreid juba see kui vähe kõvemini peeretad.. :D

Ma usun,et sellisega ajad naabrid vabalt kikki..: http://www.euronics.ee/t/63927/kodukinod/5-1-3d-blu-ray-kodukinosusteem-panasonic/sc-btt465eg9


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 23.05.2015 12:01 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2013 12:24
Postitusi: 460
Panelkasse on sellised arvutikõllid maa ja ilm.
Ei tea, kas sellel lehel mingi rahapesu või huiamise ots, aga muidu need igalpool 400€ kandis.
http://www.modikomp.ee/k%C3%B5larid/980-000468/
Pilt
BR mängija juurde ja need THX sertifitseeritud "arvutikõllid" teevad oluliselt paremat häält kui need "uhked" kodukinodega kaasas olevad sitajunnid.
Vanemate ressiiverite häda on see, et tänapäevane 400€ Onkyo teeb sama häält mis 10a tagune 2k maksnud jamaaha. Ühesõnaga pole mõtet vana risu sisse osta, rääkimata HDMI otsad ATMOS-e võimalused jne.
Vana stereovärk on teema kui kvaliteet huvitab ja uusi kalleid asju ei jaksa osta. Peetud ressiiveritel küll mõtet ei näe.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 23.05.2015 12:09 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.08.2005 16:20
Postitusi: 1256
Asukoht: Tallinn
Vana kenwoodi ressiveri vahetasin sellepärast välja,et hdni polnud ja päris nõme on mingi 100 puldiga mässata,elion võiks ka niipalju areneda nüüd,siis piisaks ainult ühest puldist..
Lülitan teleka sisse,ress läheb ise käima,krdi elion tuleb eraldi lülitada.
Ps3 on tore,vajutad pleissi puldi peal ps nuppu ja kõik muu vajalik tehakse sinu eest.
Helipilt muutus oluliselt paremaks uue recieveriga juba siis kui kasutasin vanu kõlareid.
Arvutikõlarite kasutamise vastu räägib mugavus vast....Muu peaks neil tõesti parem olema vast.
Ega nende "kodukinode" võimendidki pole teab mis asjad..


Viimati muutis Sten-Martin, 23.05.2015 12:35, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 23.05.2015 12:16 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
HDMI on igal normaalsel ressiiveril. Ma ei pidanud silmas mingit 20 aastat vana kärakat.
Ala 10 aastat vana lõpuotsa ressu saad teinekord kasutatult kätte nii labase hinnaga, et hoia müts ja prillid. Praegused kampaania harmankardooonid ja yamahad ei kõlba IMO kuhugi.

Need arvutikõllid mis kelu postitas on normaalne teema aga esiteks jäävad nad elutuppa paigutades inetud nagu kopli libud sõle imelises miljöös ja teiseks toodab see õntsar piisavalt palju madalat otsa, et naabreid häirima hakata ma usun. Proovida võib alati muidugi. Soovitan suppari alla mingi konstrui ehitada, sest see bassikõmin mis naabreid häirib tuleb just põrandast ja supparist.

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 23.05.2015 12:27 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2013 12:24
Postitusi: 460
Bass hajub laiali teadupärast. Naaber saab aru, et Tšehhi kristall küll kukub riiulist maha puruks, aga kust kohast see bass tuleb võib ta ainult aimata. Seepärast autos võib ka subikas pagassis olla ja ikka on äge olla ja neerud lahti. Kui naabrid nii armsad on ja süsteemi selle järgi valida mis võimalikult vaikselt mängiks siis pole ju üldse midagi vaja. Jääme siin erinevale arvamusele nende ressiiverite osas. Kuna mina olen hinnaundlik tarbija siis ma võtaks küll pigem selle:
http://hometheaterreview.com/onkyo-tx-n ... eceiver-1/
Pilt
Väga ei usu, et keegi näiteks paari aasta vanust 2k maksvat asja 150€ täna pakub. Ikka on need 5-10a vanad kui sellises hinnaklassis oleme ja siis polegi pointi. Aga mida mina ka tean eks :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 23.05.2015 12:46 
Kasutaja avatar

Liitunud: 03.08.2008 01:53
Postitusi: 199
Asukoht: Tartu
http://www.euronics.ee/t/65745/hifi-kom ... a/rxv-377t

tundub suht mõistlik.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 23.05.2015 12:54 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.08.2005 16:20
Postitusi: 1256
Asukoht: Tallinn
Ta võib ju hdmi-ga olla,mu vana ressinässakas oli ka,sellegipoolest ei ühildu ta hdmi arc-i/linki vms...Müüsingi 150€ eest taoliselt mõtlevale isikule,et vana on parim..
Mina enda harman kardoniga olen väga rahul,muidugi ei ole tegu selle 5kg-se ressiiveriga sealt pakkumisest..
48" tolline teler,kena mahlane heli ja mõnusad filmiõhtud on garanteeritud.
See suurte puidust kõlaritega yamaha ilmselt mängib vaikselt juba ilusamalt kui mingi suvaline lg või samsungi "kodukino".


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 23.05.2015 12:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2013 12:24
Postitusi: 460
Pasahunnik on see yamaha, sobib täpselt nendele, kelle arusaam heast soundist on selline, et eluaeg on kuulanud kellraadiot ja siis sai vanematelt jõuludeks esimese sanga, millel käisid kõlarid ka küljest lahti. Ja siis räägib, et nüüd ta saab ka aru, mida tähendab audio kvaliteet. See Yamaha oleks siis kolmandaks sammuks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 23.05.2015 13:04 
Eliit
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.06.2009 10:40
Postitusi: 405
Teil reaalselt on aega telekat vaadata, et sinna 2k alla matta?
Ma ausaltöeldes vb Eurovisiooni vaatan ja heal juhul Pealtnägijat ka ja sellega asi suht piirdub :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Millist kodukino osta
PostitusPostitatud: 23.05.2015 13:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.08.2005 16:20
Postitusi: 1256
Asukoht: Tallinn
No kui nii võtta siis on mul ka pasahunnik,siiski mängib kõrva jaoks paremini kui mingi plastikust kõlaritega "kodukino/dvd mängija".
Nagu juba alguses mainisin siis ilmselgelt hakkavad melomaanil kõrvad verd jooksma kui külla peaks tulema,ise olen aga vägagi rahul,ühtegi üleliigset heli/krabinat/moonutust pole,selge ja puhas heli.
Teksti kuuleb vääga hästi ka siis kui taga käivad plahvatused,heli on ruumiline,ilmselt sellepärast ka vaikselt kuulates hea.
Sellised komplektid on ilmselgelt mõeldud inimestele kellel on keskmisest suurem telekas ja tahavad aeg-ajalt volüümi keerata,et mõnda head filmi nautida.Samas kannatab ka muusikat piisavalt hästi kuulata,et pole vajadust lisaseadmete järgi.
Ei olegi mõeldud ju audiofiilidele stereokomplekti asendama või coca cola plazasse ruumilist heli pakkuma.
Inimene otsib just seda hinnavahhemikus kuni 500€ ja siis hakatakse mingit pedantset helikvaliteeti taga ajama.
Uut asja tasub juba garantii pärast osta.
Ja ilmselgelt sobib teleka taha siiski kodukino ressiiver kõige paremini.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 48 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 155 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7