Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.06.2024 06:19

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 48 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja.
PostitusPostitatud: 04.06.2009 15:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.02.2005 12:47
Postitusi: 3594
Asukoht: Tartu
C4V6 kirjutas:
.Alar. kirjutas:
Soetasin ketaspiduritega Trek 3900 Disci, ei hakanud väga palju rohkem välja käima, kuna täielik amatöör veel. Hetkel võin öelda, et sõiduvarustusele on pea pool ratta hinnast kulunud :D Valik kaldus just maastikuratta poole, kuna ma rohkem selline metsas sõitja.
Eelnevale lisaks-krdi ilm, niikui ratta saad, lähem ilm peesse :waah Aga sai kohe poodi mindud ja porilauad, kiiver!!! ja sõiduvest ostetud, lisaks veel Ebayst naljahinnaga asju tellitud, no poe hinnast nii 80% odavamalt- 80naelased prillid - 15 naela jne jne :)


ma ple kunagi aru saanud, on siis neist prillidest, kinnastest, spets sussidest, liibuvast kostüümist ja muudest asjadest kasu ka ? :D 5 aastasest saadik lühikese püksiga ringi lasknud :)


Aga proovi ära. Siis enam tavalise lühikese püksiga ei tahakski sõita. Aga kingadega proovimisel ole veidi ettevaatlikum (ma u. 7 või nii aastat tagasi, kui esimest korda kingad panin, käisin 2 päeva jooksul kolm korda seisu pealt külili - nüüd aga enam muudmoodi ei oskagi).

_________________
2018.Datsun masuudipress CVT. 1988.Turist, manuaal. 3 punnvõrri.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja.
PostitusPostitatud: 04.06.2009 16:00 

Liitunud: 10.01.2008 18:32
Postitusi: 302
Asukoht: Tallinn
C4V6 kirjutas:
.Alar. kirjutas:
Soetasin ketaspiduritega Trek 3900 Disci, ei hakanud väga palju rohkem välja käima, kuna täielik amatöör veel. Hetkel võin öelda, et sõiduvarustusele on pea pool ratta hinnast kulunud :D Valik kaldus just maastikuratta poole, kuna ma rohkem selline metsas sõitja.
Eelnevale lisaks-krdi ilm, niikui ratta saad, lähem ilm peesse :waah Aga sai kohe poodi mindud ja porilauad, kiiver!!! ja sõiduvest ostetud, lisaks veel Ebayst naljahinnaga asju tellitud, no poe hinnast nii 80% odavamalt- 80naelased prillid - 15 naela jne jne :)


ma ple kunagi aru saanud, on siis neist prillidest, kinnastest, spets sussidest, liibuvast kostüümist ja muudest asjadest kasu ka ? :D 5 aastasest saadik lühikese püksiga ringi lasknud :)


unustasid kiivri :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja.
PostitusPostitatud: 04.06.2009 16:04 

Liitunud: 21.12.2006 12:31
Postitusi: 288
Asukoht: Tallinn
Umx kirjutas:
C4V6 kirjutas:
.Alar. kirjutas:
Soetasin ketaspiduritega Trek 3900 Disci, ei hakanud väga palju rohkem välja käima, kuna täielik amatöör veel. Hetkel võin öelda, et sõiduvarustusele on pea pool ratta hinnast kulunud :D Valik kaldus just maastikuratta poole, kuna ma rohkem selline metsas sõitja.
Eelnevale lisaks-krdi ilm, niikui ratta saad, lähem ilm peesse :waah Aga sai kohe poodi mindud ja porilauad, kiiver!!! ja sõiduvest ostetud, lisaks veel Ebayst naljahinnaga asju tellitud, no poe hinnast nii 80% odavamalt- 80naelased prillid - 15 naela jne jne :)


ma ple kunagi aru saanud, on siis neist prillidest, kinnastest, spets sussidest, liibuvast kostüümist ja muudest asjadest kasu ka ? :D 5 aastasest saadik lühikese püksiga ringi lasknud :)


Aga proovi ära. Siis enam tavalise lühikese püksiga ei tahakski sõita. Aga kingadega proovimisel ole veidi ettevaatlikum (ma u. 7 või nii aastat tagasi, kui esimest korda kingad panin, käisin 2 päeva jooksul kolm korda seisu pealt külili - nüüd aga enam muudmoodi ei oskagi).



Nooremana sai lastud freestyle ja igaltpoolt alla kimatud ja tuldud kuni ratta piirideni. Ja tõesti ei saa ka mina aru neist kingadest ja muust sellisest. Ratas peab sul jalgade vahel olema ikka vabalt ja sa ise pead ikka jalad pedaalil hoidma, mitte kingad! Ainukesed asjad, mis vajalikud on ja võiks olla, on kindad ja fullface kiiver. IMHO, see munakoore taoline kiiver kaitseb sind ainult puu otsast langeva käbi eest :kill
Vahel kahetsen täiega, et enam edasi ei viitsinud sõita ja ratta maha müüsin. :(

_________________
Because bitches be like WOW...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja.
PostitusPostitatud: 04.06.2009 16:08 

Liitunud: 05.04.2003 11:38
Postitusi: 120
Tere,

Teile jalgratturitele veel üks jutt, juhul kui te sõidate autoteel ning kõrval jookseb jalgratta tee, ärge saage pahaseks kui ma teile tagant otsa sõidan või proovin teid peegliga müksata. Sest mina autoga jalgrattateele ei roni ja ärge teie ronige oma velosipeedidega sinna, kus sõidavad 2 tonnised metallkastid. Jalgratta tee puudumisel mõistan teie muret ning proovin teid võtta kui võrdväärset liiklejat, kuidas samas ei garanteeri midagi peale kiirelt möödumise ja teist kaugenemise.

Erinevalt enamusest, mina näen liiklusmärke ka tee kõrval ja seal kus tavainimene ei näe ning olen LE,LS ja muude seadustega punktipealt kursis ning võin peast teile paragrahve tsiteerida, kui te auto rataste all oigate.

Minul ei ole kaastunnet rumalate ja ignorantsete inimeste suhtes ning kasutan kõiki võimalusi ära, et neile "keerata", kui nad on saanud hakkama mõne asjaga, mis on nende enda rumalusest ja ignorantsusest põhjustatud :)

Olavi

ps. Ärge arvake, et ma tühja koha pealt rebin, vahest sõidan päevas rohkem kui 2 korda linnast Viimsisse ja tagasi. Olen näinud Pirita tee ääres jalgrattureid autoall, kapotipeal, teeääres võsas, teepeal pikali, ratas ümber kere ja kõikides muudes positsioonides. Te lihtsalt ei jää ellu pikemas perspektiivis...

_________________
(Varuosad & Tuuning) CARSHOP.EE -tel 6 701 222 tel 5282031
E-R 10-18 | www.carshop.ee 24H | päringud ja hinnasoovid info@carshop.ee


Viimati muutis parm, 04.06.2009 16:13, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja.
PostitusPostitatud: 04.06.2009 16:11 

Liitunud: 21.12.2006 12:31
Postitusi: 288
Asukoht: Tallinn
parm kirjutas:
Tere,

Teile jalgratturitele veel üks jutt, juhul kui te sõidate autoteel ning kõrval jookseb jalgratta tee, ärge saage pahaseks kui ma teile tagant otsa sõidan või proovin teid peegliga müksata. Sest mina autoga jalgrattateele ei roni ja ärge teie ronige oma velosipeedidega sinna, kus sõidavad 2 tonnised metallkastid.

Erinevalt enamusest, mina näen liiklusmärke ka tee kõrval ja seal kus tavainimene ei näe ning olen LE,LS ja muude seadustega punktipealt kursis ning võin peast teile paragrahve tsiteerida, kui te auto rataste all oigate.

Minul ei ole kaastunnet rumalate ja ignorantsete inimeste suhtes ning kasutan kõiki võimalusi ära, et neile "keerata", kui nad on saanud hakkama mõne asjaga, mis on nende enda rumalusest ja ignorantsusest põhjustatud :)

Olavi


Lühikese jutu poiss :lol

_________________
Because bitches be like WOW...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja.
PostitusPostitatud: 04.06.2009 16:46 
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.12.2008 01:12
Postitusi: 2818
Asukoht: Tln
usku kirjutas:
kui kiirused suuremad, on tuul kõige hullem mõjutaja ja kui sõita 45 km/h pool tundi, külmetab tuul põlved ja lihased nii ära, et taas kuhugi ei liigu. ilmselt see on üks põhjuseid, miks põlved tuksi läksid - külm tuul lihtsalt jahutab need liiga maha.


Minul on sama asi randmetega. Kindad ei hoia ainult põrutamise ja käte libisemise, vaid ka külma tuule eest. :) Kindad on varustuse ostul "must buy" nr. 1 :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja.
PostitusPostitatud: 04.06.2009 16:55 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.12.2008 22:18
Postitusi: 1192
Asukoht: Pärnu
Usku

Hea kohe lugeda targema mehe posti
Mainisid, et Trek`i laidad...küsiks kohe, kas GT jms selline "keskmisest kõvem" klass rattaid on väärt valimist?
Muidugi on mullegi soovitatud Scotti, aga minu maitsele ratas (ikka maastiku suunitlusega, aga siiski enamus sõite linnas) kõvasti üle 15 000. krooni

Muidu praegune Merida on ka omajagu teeninud mind, aga vanake ja "aegunud" juba teine


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja.
PostitusPostitatud: 04.06.2009 17:08 

Liitunud: 14.02.2006 22:29
Postitusi: 158
Kui rattateemaks juba läks, mida arvate nendest universaalratastest?
Sõit on peamiselt metsateedel ja asfalfil, muidugi aegajalt eksin ka suurte kruusakividega uuselamurajoonide teedele...universaal tuleb sellega toime?
Kuskil lehes kirjutas, et inimesed hakkavad aru saama, et igapäeva poesõiduks pole vaja 2x õliamorte, krossirehve ja 27 käiku, samas maanteeratas limiteerib minu sõidud ainult tasastele teedele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja.
PostitusPostitatud: 04.06.2009 19:11 

Liitunud: 01.05.2008 11:05
Postitusi: 15
Asukoht: Kuressaare
parm kirjutas:
Tere,

Teile jalgratturitele veel üks jutt, juhul kui te sõidate autoteel ning kõrval jookseb jalgratta tee, ärge saage pahaseks kui ma teile tagant otsa sõidan või proovin teid peegliga müksata. Sest mina autoga jalgrattateele ei roni ja ärge teie ronige oma velosipeedidega sinna, kus sõidavad 2 tonnised metallkastid. Jalgratta tee puudumisel mõistan teie muret ning proovin teid võtta kui võrdväärset liiklejat, kuidas samas ei garanteeri midagi peale kiirelt möödumise ja teist kaugenemise.

Erinevalt enamusest, mina näen liiklusmärke ka tee kõrval ja seal kus tavainimene ei näe ning olen LE,LS ja muude seadustega punktipealt kursis ning võin peast teile paragrahve tsiteerida, kui te auto rataste all oigate.

Minul ei ole kaastunnet rumalate ja ignorantsete inimeste suhtes ning kasutan kõiki võimalusi ära, et neile "keerata", kui nad on saanud hakkama mõne asjaga, mis on nende enda rumalusest ja ignorantsusest põhjustatud :)

Olavi

ps. Ärge arvake, et ma tühja koha pealt rebin, vahest sõidan päevas rohkem kui 2 korda linnast Viimsisse ja tagasi. Olen näinud Pirita tee ääres jalgrattureid autoall, kapotipeal, teeääres võsas, teepeal pikali, ratas ümber kere ja kõikides muudes positsioonides. Te lihtsalt ei jää ellu pikemas perspektiivis...


Kas sa teenid oma elatist ''politseis'' ,et kõike seadusi / paragrahve peast tead?

_________________
Transpordiinfo portaal


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja.
PostitusPostitatud: 04.06.2009 19:36 

Liitunud: 21.11.2006 20:15
Postitusi: 266
Asukoht: Tartu
vipman kirjutas:
parm kirjutas:
Tere,

Teile jalgratturitele veel üks jutt, juhul kui te sõidate autoteel ning kõrval jookseb jalgratta tee, ärge saage pahaseks kui ma teile tagant otsa sõidan või proovin teid peegliga müksata. Sest mina autoga jalgrattateele ei roni ja ärge teie ronige oma velosipeedidega sinna, kus sõidavad 2 tonnised metallkastid. Jalgratta tee puudumisel mõistan teie muret ning proovin teid võtta kui võrdväärset liiklejat, kuidas samas ei garanteeri midagi peale kiirelt möödumise ja teist kaugenemise.

Erinevalt enamusest, mina näen liiklusmärke ka tee kõrval ja seal kus tavainimene ei näe ning olen LE,LS ja muude seadustega punktipealt kursis ning võin peast teile paragrahve tsiteerida, kui te auto rataste all oigate.

Minul ei ole kaastunnet rumalate ja ignorantsete inimeste suhtes ning kasutan kõiki võimalusi ära, et neile "keerata", kui nad on saanud hakkama mõne asjaga, mis on nende enda rumalusest ja ignorantsusest põhjustatud :)

Olavi

ps. Ärge arvake, et ma tühja koha pealt rebin, vahest sõidan päevas rohkem kui 2 korda linnast Viimsisse ja tagasi. Olen näinud Pirita tee ääres jalgrattureid autoall, kapotipeal, teeääres võsas, teepeal pikali, ratas ümber kere ja kõikides muudes positsioonides. Te lihtsalt ei jää ellu pikemas perspektiivis...


Kas sa teenid oma elatist ''politseis'' ,et kõike seadusi / paragrahve peast tead?


Miks siis ainult ratturitega piirduda? Järgmine kord kui näed , et mõni rekka kuskil LE-d rikub , siis äsa kah tagant sisse või toksa teda peegliga!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jalgrattateema
PostitusPostitatud: 04.06.2009 20:16 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2003 18:07
Postitusi: 388
Asukoht: tallinn
Tsiteeri:
Miks siis ainult ratturitega piirduda? Järgmine kord kui näed , et mõni rekka kuskil LE-d rikub , siis äsa kah tagant sisse või toksa teda peegliga!

rekka on ju suurem ja tugevam, kes siis selliseid kiusab? ikka väiksematele ja nõrgematele lennatakse peale :lol


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jalgrattateema
PostitusPostitatud: 04.06.2009 20:35 

Liitunud: 11.02.2008 21:45
Postitusi: 1706
Asukoht: Viimsi/Tln
Mnjah aga Tallinnast Viimsisse sõites on ausalt öeldes hullumaja küll.Rekkaid just ei kohta tee peal aga rattureid on hunnik.Nii et saan kasutaja parm postitusest täiesti aru


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jalgrattateema
PostitusPostitatud: 04.06.2009 22:15 

Liitunud: 21.11.2006 20:15
Postitusi: 266
Asukoht: Tartu
Z!ssu kirjutas:
Mnjah aga Tallinnast Viimsisse sõites on ausalt öeldes hullumaja küll.Rekkaid just ei kohta tee peal aga rattureid on hunnik.Nii et saan kasutaja parm postitusest täiesti aru


Täitsa usun , et võib hullumaja olla ja ajab närvi mustaks ,aga sellist "keeramist" ma nüüd küll kuidagi ei saa heaks kiita!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jalgrattateema
PostitusPostitatud: 04.06.2009 22:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.02.2005 12:47
Postitusi: 3594
Asukoht: Tartu
Mõnel puhul on loomulikult õigustatum jalgratturite peale kuri olemine. Nagu ka toodud Pirita tee näites. Samas näiteks Vabaduse puiesteel on jalgrattatee sobilik ainult vaikselt kulgemiseks. Kui mingi hoo sisse saad, on järgmine ristmik, millele võib kõrge heki või aia varjust mingi auto lennata.

Ma ikkagi pooldan üksteisemõistmist - püüan ka jalgratturina autojuhtidest aru saada ja ei laiuta, autojuhina aga möödun jalgratturist võimalikult suure kaarega.

Aga üldiselt on küsimus kah, et miks seda teemat siin üldse eraldi teemana lubatakse?

_________________
2018.Datsun masuudipress CVT. 1988.Turist, manuaal. 3 punnvõrri.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jalgrattateema
PostitusPostitatud: 04.06.2009 22:30 

Liitunud: 11.02.2008 21:45
Postitusi: 1706
Asukoht: Viimsi/Tln
Inc555 kirjutas:
Z!ssu kirjutas:
Mnjah aga Tallinnast Viimsisse sõites on ausalt öeldes hullumaja küll.Rekkaid just ei kohta tee peal aga rattureid on hunnik.Nii et saan kasutaja parm postitusest täiesti aru


Täitsa usun , et võib hullumaja olla ja ajab närvi mustaks ,aga sellist "keeramist" ma nüüd küll kuidagi ei saa heaks kiita!



Sihilikult ei rammiks muidugi aga kui otsa sõidaks kogemata vms siis ei tunneks küll suuri süümekaid.Sama kehtib bussi tagant välja hüppavate vanamuttide kohta Pilt
Samas jälle vaadates kuidas osad autojuhid ratturitesse suhtuvad siis...Lambaid on igalpool ühesõnaga, nii ratturite ja autojuhtide seas.Ja 38 bussiga sõitvate vanamuttide vastu ei saa kumbki "liik" :D


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 48 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7