Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.06.2024 06:32

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: K: pisikese avarii asjus
PostitusPostitatud: 05.06.2009 23:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.10.2007 22:52
Postitusi: 302
Asukoht: Tallinn
Äkki on mõni tegelane, kes oskab küsimusele vastata!
Nimelt toimus mul täna parklas väike kõks- kriipisin ühe auto stanget natuke (eriti hullu pole, ainult teise auto stangel kriimud peal). Süüdi jäin mina ning käisime ka ühes remonditöökojas kahjukäsitlust tegemas. Minul tavaline kindlustus ning teisel autol oli kasko! Kuidas värk nüüd on- kas kindlustused klapivad omavahel asjad ära ning mul riskikoeefitsient lihtsalt tõuseb? Või siis pean ka mingi nö kahjusumma oma taskust välja käima?
Küsin sellepärast, et seal jäi natuke jutt selle koha pealt segaseks :evil: . Ahjaa politseid kohale ei kutsunud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: pisikese avarii asjus
PostitusPostitatud: 05.06.2009 23:14 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.05.2004 19:21
Postitusi: 1838
Asukoht: Tallinn/Harku vald
Kasko ei puutu asjasse(kõikidel autodel peab ka tavakindlustus olemas olema, k.a. temal), kohapeal täitsite paberi ära ja nüüd vutt-vutt kannatanuga(sind vist ei ole vajagi sinna) sinu kindlustuspakkuja kontorisse, tehakse 10minutiga asjad ära ja sinu jaoks kõik.
Sinu koefitsent tõuseb ning kogu moos :)

Alles uuel poliisil siis kõrgem koefitsent.

_________________
Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb tulumaksu tagastus.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: pisikese avarii asjus
PostitusPostitatud: 05.06.2009 23:18 
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.10.2007 22:52
Postitusi: 302
Asukoht: Tallinn
DeLaBig kirjutas:
Kasko ei puutu asjasse, kohapeal täitsite paberi ära ja nüüd vutt-vutt kannatanuga(sind vist ei ole vajagi sinna) sinu kindlustuspakkuja kontorisse, tehakse 10minutiga asjad ära ja sinu jaoks kõik.
Sinu koefitsent tõuseb ning kogu moos :)

Asoo selge, minu kindlustuspakkuja volitatud ühes autoesinduses sai käidud ning seal täitsime paberid ära ning too esindus lubas paberid kindlustusse saata :) . Ah nii igaksjuhuks südame rahustuseks küsisin üle, kuna seal esinduses jäi asi segaseks vähe :help, nüüd aga asi selge ja saab rahulikult magama minna :) .


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: pisikese avarii asjus
PostitusPostitatud: 06.06.2009 08:53 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.03.2007 20:22
Postitusi: 97
Seaduse järgi pead viie päeva jooksul teavitama (telefoni teel, emaili teel, kodulehe kaudu või ise kohale minnes) oma kindlustusandjat või Liikluskindlustuse fondi. Mugavam on valida esimene. Nemad registreerivad õnnetuse oma andmebaasis ning nii ei saa nad pärast nokkima ja kindlustushüvitise maksmisest kõrvale hiilima hakata. Teatamata jättes on neil õigus sellest keelduda.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: pisikese avarii asjus
PostitusPostitatud: 06.06.2009 12:55 
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.10.2007 22:52
Postitusi: 302
Asukoht: Tallinn
BEMARI535 kirjutas:
Seaduse järgi pead viie päeva jooksul teavitama (telefoni teel, emaili teel, kodulehe kaudu või ise kohale minnes) oma kindlustusandjat või Liikluskindlustuse fondi. Mugavam on valida esimene. Nemad registreerivad õnnetuse oma andmebaasis ning nii ei saa nad pärast nokkima ja kindlustushüvitise maksmisest kõrvale hiilima hakata. Teatamata jättes on neil õigus sellest keelduda.

Mina ja teine osapool täitsime mõlemad enda kindlustuse paberid ära ning too esindus lubas need kindlustustesse saata :wink: . Niiet sellega peaks korras olema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: pisikese avarii asjus
PostitusPostitatud: 06.06.2009 13:08 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.03.2007 20:22
Postitusi: 97
siksaator kirjutas:
BEMARI535 kirjutas:
Seaduse järgi pead viie päeva jooksul teavitama (telefoni teel, emaili teel, kodulehe kaudu või ise kohale minnes) oma kindlustusandjat või Liikluskindlustuse fondi. Mugavam on valida esimene. Nemad registreerivad õnnetuse oma andmebaasis ning nii ei saa nad pärast nokkima ja kindlustushüvitise maksmisest kõrvale hiilima hakata. Teatamata jättes on neil õigus sellest keelduda.

Mina ja teine osapool täitsime mõlemad enda kindlustuse paberid ära ning too esindus lubas need kindlustustesse saata :wink: . Niiet sellega peaks korras olema!

Kas sa autokoolis käisid?


Liikluskindlustuse seadus § 38 lg2
Liiklusõnnetuses kahju tekitanud isik peab liiklusõnnetusest teatama käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatud viisil, kuid mitte hiljem kui viis päeva pärast liiklusõnnetust oma kindlustusandjale või Garantiifondile. Kui viie päeva jooksul ei olnud mõjuva põhjuse tõttu võimalik teatada, tuleb seda kindlustusandjale või Garantiifondile tõendada. Samuti tuleb käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatud ajal esitada kirjalik seletus toimunu kohta ja ülevaatuseks sõiduk, mis osales liiklusõnnetuses.


Ehk siis üsna tõenäoliselt saad vastu näppe, kui teatamata jätad. Halvimal juhul pööratakse kahjunõue sinu vastu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: pisikese avarii asjus
PostitusPostitatud: 06.06.2009 16:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2003 18:07
Postitusi: 388
Asukoht: tallinn
ise pead ka kohal käima jah oma kindlustuses ja ühe paberi täitma ning teevad autost pilti. sellist keegi lubas ära saata peaks korras olema varianti mina küll õhku ei jätaks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: pisikese avarii asjus
PostitusPostitatud: 06.06.2009 19:13 
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.10.2007 22:52
Postitusi: 302
Asukoht: Tallinn
whatever kirjutas:
ise pead ka kohal käima jah oma kindlustuses ja ühe paberi täitma ning teevad autost pilti. sellist keegi lubas ära saata peaks korras olema varianti mina küll õhku ei jätaks.

Okei seletan siis lähemalt ja täpsemalt. Peale õnnetust helistasin siis enda kindlustusse ning sealt öeldi, et kui võimalik siis pöörduda nende poolt volitatud remonditöökohta (lähim oli siis Viljandis Siller Auto) ja seal on kohe olemas selline osakond nagu kahjukäsitlus! Minu kindlustus fikseeris siis telefoni teel ka selle õnnetuse ära (küsiti igasuguseid asju- asukoht jne). Me mõlemad käisime seal ära ning mina täitsin enda kindlustusele paberi (SEESAM kindlustus) ning teine osapool enda oma (IF kindlustus). Peale paberite vormistamist tegi too paberite vastuvõtja meie mõlema autost ka pilte! Too kahjukäsitluses töötav mees ütles, et nüüd kõik ning saadab paberid ja pildid kindlustustesse ära. Minu juhilubadest, auto kindlustuspoliisist ning ka autodokumendist tegi ta ka koopiad!
Ma lihtsalt nii südame rahustuseks tegin tegelikult selle teema, sest too kahjukäsitluse kutt rääkis seal üsna kiirelt ning endale jäi natuke kripeldama see asi! Sellepärast küsisingi siit üle!


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7