Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 04.05.2024 12:07

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 646 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja 2016
PostitusPostitatud: 02.01.2016 01:24 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 17:32
Postitusi: 3200
Asukoht: Laagri
huvitav kas nad ei kontrollinud siis,et kas vidin töötab või on lihtsalt sitt juhus,et läks persse kui auto kätte said.

_________________
Saksa autode remont,


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja 2016
PostitusPostitatud: 02.01.2016 02:13 
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.08.2006 23:08
Postitusi: 1862
Asukoht: Tallinn
Eile sai pooleldi vinesena vaadatud saadet " Me armastame Eestit " kus oli mingisugune lauluküsimus, looks oli Tanel Padar & The Sun´i laul " Õnne valem " ...

Ines midagi seal jahvatas korra, et "Eestis kuulsaks laulnud Tanel Padar ja The Sun " ...

ühesõnaga on see siis nende laul või järjekordne copy nagu https://www.youtube.com/watch?v=7tuAkdlLhTE, mis siis selle "Õnne valemi" originaal olla võiks?? IMO parim eesti keelne laul eelmisel aastal


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja 2016
PostitusPostitatud: 02.01.2016 10:51 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
Random Hero kirjutas:

Ei usu, et mitut termostaati on, w202 92kw CDI on.

Need vanemad CDI väiksemad mootorid ongi ühed õnnetused talvel. Sõbra 2004 aasta E klassi peal ei saanud talvel kuidagi üle 70, suuremate külmadega oli veel hullem. Papp ette oli kõige lihtsam lahendus. 40 on muidugi vähe aga võimalik, et seal on termostaat täiesti korras.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja 2016
PostitusPostitatud: 02.01.2016 12:18 
Kasutaja avatar

Liitunud: 30.05.2013 20:56
Postitusi: 739
helistasin, öeldi et võib olla n-ö lõunaosariikide auto, mis meie kliimas ongi külmkapp. Helistasin sõbrale, kellelt auto ostsin - ei, tal oli eelmine talv hea soe sellega sõita. Ega's midagi, tuleb persekütte ja papitükkide abiga Tallinnasse tagasi saada, laivi lennata ja seal välja pakkuda et "noh, kui su termostaat töötab, siis miks massin soe pole?" Telefoni otsas olnud "mekanik" väitis veel täie tõsidusega et "termostaat ei saa lahti jääda", ma ei osanud kümmekond sekundit lihtsalt midagi öelda selle peale.

Hea et ilm külmarekordeid teeb.

_________________
Pakun foorumlastele kvaliteetset puukütet. Saag on olemas ja võin kõigile ning kõigele puid alla panna.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja 2016
PostitusPostitatud: 02.01.2016 12:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.12.2015 20:59
Postitusi: 28
Sinna minnes võid ukse peal kõigile lõuga taguma hakata kuni auto korras.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja 2016
PostitusPostitatud: 02.01.2016 13:02 

Liitunud: 21.06.2015 18:57
Postitusi: 190
Asukoht: The Golden Street!
Oh plää.. viimati pidin pappi toppima siis autole radika ette, kui ma mingi türastunud kaubikuga pidin sõitma.
Mitte, et kaubik sitt oleks olnnud, aga no rsk, uus buss oleks võinud talvel ikka soojem sees olla :D

Siinkohal võib vist öelda, et volvo on tõesti põhjamaa auto, diisel läheb juba kohapeal seistes kenasti ja ruttu soojaks :rokib
Aga selle pees varuosa teemal on tõesti nii, nagu tanel rääkis.. ega müügimees ei tea, kui varuosa on praak. Kui toruotsas kukud kohe karjuma, siis ilmselt ei viitsigi keegi sinu murega väga aktiivselt tegeleda ja enda tuju rikkuda. Viisaka ja mõistliku jutuga jõuad kiiremini tulemuseni. Närvid ka pärast tervemad.

_________________
5.7 & 4.6


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja 2016
PostitusPostitatud: 02.01.2016 14:27 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
Toivoku kirjutas:
Tanel kirjutas:
No ega neid süüdistada ei saa kui termostaat praak.
Lisaks ei tea ju mis auto sul on. Ehk on kahe termostaadiga (ford või bemm)
Minul pole näiteks üldse ventikat ees ja papi panen juba siis kui temp hakkab nulli ligi saama. +10 on paras hoida veel. Need on diisli rõõmud

ma eisaa aru mis papitykkidest te räägite, mu kiviaegne 2,4td, pole kunagi pidanud papi jändama, olgu või -30 õues.
Äkki ei vahetatudki termostaati ära?
Vana mersupann on :)


Äkki tahad enda ajast ja rahast mul seda termostaati naljaviluks vahetada ? Kui sa tõesti arvad, et minul on veel midagi vahetamata või korduvalt, siis sa oled seda kirjutades vist purjus :D
Minul küll seda pappi seal ees häbi hoida pole ja enamus vanade diislite omanike hoiab seda seal ees keda ma tean, mida parema kasuteguriga diiselmootor on ja mida robustsema ehitusega, seda vähem jääb ju energiat mida saavutada töösooja saavutamiseks külmade ilmadega. Uute mootoritega on ju päris pizdec. Just mitte robustsuse pärast vaid kasutegurid on nii kõrgeks ajatud. Uutel käkkidel ju kõikidel lisasoojendid autos.

Igatahes alguses ma arvasin ka, et termostaat pekkis või mingid muud hädad kui isegi suvel ei tahtnud alati 90 kraadi juures seier olla aga peale seda kui olin teiste samade autode omanikega rääkinud, siis sain aru, et kõik on OK ja viskoga ventika võib kohe eest nahuisse saata :D Peale seda läks elu palju normaalsemaks aga ikkagi on autosid mis kiiremini töösooja saavutavad. Minul aitab veel see kaasa, et segu on rikkaks keeratud.

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja 2016
PostitusPostitatud: 02.01.2016 15:52 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 17:32
Postitusi: 3200
Asukoht: Laagri
Audide värk, neil vist ei lähe bensukadki normaalselt soojaks :D. Lihtsalt minu jaoks on see naljakas, 2,4td pole tõesti väga suure kasuteguriga nagu ka tdsi mootorid kuid soojaks on nad alati väga hästi läinud ka kohapeal tiksudes :)

_________________
Saksa autode remont,


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja 2016
PostitusPostitatud: 02.01.2016 16:06 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.11.2005 20:10
Postitusi: 779
@almera kirjutas:
Kas broneerisid vaid suusõnaliselt, või andsid mingit klotsi ka? nt 50€, et hoiab a la nädala lõpuni vms?

Broneerisin nn suusõnaliselt, kuna müüja polnud <ei tea miks> nõus ülekandega.
Tahtsin muidu kohe järgi tulla, aga see ka talle ei meeldinud, sest jõi kodus veini ja väljas pidi külm olema! :D

_________________
"Tam-di-ram di-raa, da-ra-ra-ra-ra ..."


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja 2016
PostitusPostitatud: 02.01.2016 17:18 

Liitunud: 12.07.2006 23:47
Postitusi: 3707
E39l tuulekoda prsegu puudu ja jääb ka vähe puudu et korralikku sooja hakkaks tulema...või see ei tohiks nii palju mõjutada?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja 2016
PostitusPostitatud: 02.01.2016 18:15 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
Random Hero kirjutas:
helistasin, öeldi et võib olla n-ö lõunaosariikide auto, mis meie kliimas ongi külmkapp. Helistasin sõbrale, kellelt auto ostsin - ei, tal oli eelmine talv hea soe sellega sõita. Ega's midagi, tuleb persekütte ja papitükkide abiga Tallinnasse tagasi saada, laivi lennata ja seal välja pakkuda et "noh, kui su termostaat töötab, siis miks massin soe pole?" Telefoni otsas olnud "mekanik" väitis veel täie tõsidusega et "termostaat ei saa lahti jääda", ma ei osanud kümmekond sekundit lihtsalt midagi öelda selle peale.

Hea et ilm külmarekordeid teeb.

Lõuna Euroopa oma võib olla küll, see on ka tüüpiline probleem. Kui see nii on, siis tekib küsimus kuidas nad ise seda probleemi ei suutnud ennetada, kuidas sellised termostaadid üldse Eestisse jõuavad!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja 2016
PostitusPostitatud: 02.01.2016 19:20 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
Toivoku kirjutas:
Audide värk, neil vist ei lähe bensukadki normaalselt soojaks :D. Lihtsalt minu jaoks on see naljakas, 2,4td pole tõesti väga suure kasuteguriga nagu ka tdsi mootorid kuid soojaks on nad alati väga hästi läinud ka kohapeal tiksudes :)


Kohapeal ei juhtu mitte midagi :D

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja 2016
PostitusPostitatud: 02.01.2016 19:22 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
MDB kirjutas:
Lõuna Euroopa oma võib olla küll, see on ka tüüpiline probleem. Kui see nii on, siis tekib küsimus kuidas nad ise seda probleemi ei suutnud ennetada, kuidas sellised termostaadid üldse Eestisse jõuavad!



Inimesed, autod ja otstarve on väga erinevad. Sama termostaat võib veel mitmele masinale minna ja nad soojenevad ja hoiavad sooja väga erinevalt. Minult küsitakse tihti väga naljakaid asju aga mis see minu asi on :D

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja 2016
PostitusPostitatud: 02.01.2016 20:31 

Liitunud: 24.04.2010 00:43
Postitusi: 109
Asukoht: Tartu
Random Hero kirjutas:
helistasin, öeldi et võib olla n-ö lõunaosariikide auto, mis meie kliimas ongi külmkapp. Helistasin sõbrale, kellelt auto ostsin - ei, tal oli eelmine talv hea soe sellega sõita. Ega's midagi, tuleb persekütte ja papitükkide abiga Tallinnasse tagasi saada, laivi lennata ja seal välja pakkuda et "noh, kui su termostaat töötab, siis miks massin soe pole?" Telefoni otsas olnud "mekanik" väitis veel täie tõsidusega et "termostaat ei saa lahti jääda", ma ei osanud kümmekond sekundit lihtsalt midagi öelda selle peale.

Hea et ilm külmarekordeid teeb.


Lõunaosariikide autol avaneb termostaat lihtsalt madalama temp pealt ja see viga saab ainult siis tulla, kui nad ise Sulle vale termostaadi panid. Termostaadil peal enamasti kirjas, kuna avaneb (mul nt 86C). Mis lahtijäämisse puutub, siis seegi võimalik. Ise näinud varianti, kus termostaat terve, aga jahutussüsteemis ringlenud väike kivi vahele kinni jäänud ja hoidis 24/7 lahti :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja 2016
PostitusPostitatud: 02.01.2016 23:49 

Liitunud: 15.03.2009 16:50
Postitusi: 837
Random Hero kirjutas:
tunnen kaasa autoekspert mustamäe töötajale, kes mulle homme telefoni otsa satub. T*rastunud v*tupead "vahetasid" termostaadi välja. Täna Tallinnast tartusse sõites oli tempi nõel 2mm üle 40 ja salongis temperatuur vaevu plussis. Kogu mootorialune külm nagu hundilaut, välja arvatud termostaadi ja radika vahel olev jäme voolik. Ehk siis minu loogika ütleb, et termostaat pärani lahti. Ega vist mingit muud viga ei saa olla, kui mootor 200 kilomeetriga soojaks ei lähe. Kas sellest võib pikemas perspektiivis mingit kahju ka olla?

Tra, toppisin pappi radika ette, kas see on mingi fakin zigull?

Pakkuge lahendusi, mida teha, et vähe soojem olla oleks, kui seda fakin termostaati homme (hah, 2. jaanuar ja laupäev) korda ei saa. Kogu radikas kinni teipida-müürida?


Random Hero kirjutas:
No ma ootasin tunnikese saalis, eks seal midagi tehti (fakin pärdikud küsisid 2 pirni vahetamise eest 12 euri +km ja nimetasid seda "tuledesüsteemi diagnostikaks"). Niipalju kui taskulambiga tee ääres vaatasin, nägi termostaat igatahes uus ja läikiv välja, aga vbla tehti tati ja lapiga poleerimist. Järgmine kord tulen kindlalt sinu juurde.

Aga võib jah olla, et praak lihtsalt. Sest kui massina kätte sain, oli ilusti soe, võib-olla ei taha majandada normaalselt.

Ei usu, et mitut termostaati on, w202 92kw CDI on. Oskab keegi öelda, kuskohas selle tempi andur üldse on? Ms korraks kartsin, et on selline loll situatsioon, et andur on kuskil lollis ja külmas kohas ja mootor on seest tulikuum. Aga tee ääres katsusin kapoti all ringi ja kõik tundus napilt leige.

Ega kui siin homme miskit lahendit ei leia, tuleb vist kogu autonina teibi-papiga üle käia. Sellise õuetempi juures teeb salongiradikas juba piisavalt tööd, et kogu see kompott ära jahutada.

See küsimus ka veel, et kas saab peale termostaadi milleski muus veel viga olla? Enda loogika ütleb, et kõik muud vead põhjustaks pigem ülekuumenemist.


Termostaadi vahetasime me tõesti ära ja pirnide kontroll ning kahe pirni vahetus võib mõnikord võtta ka kauem kui 0,5h ehk pole vist ikka põhjendatud meid (Mustamäe Autoeksperti töötajaid) t**astunud v**upeadeks ja fakin pärdikuteks kutsuda?

Tegelikult oleks võinud üldse enne kõnealuste muredega meie juurde pöördumist internetifoorumis laimamise vahele jätta - anname endiselt eraisikutele meie juures ostetud ja vahetatud osadele + tööle kolmeaastase garantii ja ma ei näe põhjust, miks praegune juhtum peaks erand olema.

Head uut aastat!


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 646 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 140 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7